první pomoc ve streetfightu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Bucho » úte 27. pro, 2005 18:04

RBR píše:Pro tento případ mě kamarádi poradili následující taktiku:
1. po bitce se vzdálit od místa střetu, zavolat mobilem [b] záchranku a na policajty
2. vyčkat příjezdu a urychleně vypadnout.

Pokud jste schopni tak můžete ještě předtím poskytnout pp

Do telefonu mluvit něco v tomto stylu: "Viděl jsem nějaká borce se rvát. Jeden z nich zůstal ležet. Je to tam a tam." zavěsit.
Otázka je nakolik budete po rvačce, plní adrenalinu, schopni racionálně uvažovat
Samozřejmě, že Vás přes operátora policajti vystopují, ale pokud se budete držet své verze, tak budou mít obtížné dokazování, že jste byl účastníkem rvačky.

RBR

PS: ovšem nejlepší je se nervat a rychle utíkat


no možná by bylo lepší nepoužívat mobil ale třeba budku nebo někoho požádat aby zavolal záchranku.
Bucho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 23. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod RBR » úte 27. pro, 2005 20:50

Bucho píše:
RBR píše:


no možná by bylo lepší nepoužívat mobil ale třeba budku nebo někoho požádat aby zavolal záchranku.


Pokud bude k dispozici tak určitě. Nesmíme zapomenout na 2.podmínku zkontrola toho, že tam někdo z volaných přijede. Volat z bidky na druhé straně města ztrácí význam.

Ten někdo by mohl být případný svědek, který by tě mohl vidět jak se rveš.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Chuckey » pát 17. úno, 2006 10:25

[quote="Bucho"]Ustanovení § 207 trestního zákona zní:
1) Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.


Z důvodu že mnou poskytnutá první pomoc by mohla být zároveň pomocí poslední, vztahuje se na mne vyjímka(ohrozit někoho jiného).
Člověk kterému bych se pokusil pomoci se ocitá v přímém ohrožení.
:(
Chuckey
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20. led, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Kocour » pát 17. úno, 2006 22:52

Mno kdyz uz tu hustite ty paragrafy tak taky par pro jistotu pridam:
§13 - nutná obrana
§14 - krajni nouze
§15 - opravnene pouziti zbrane

citovat nebudu bo ( sem ostravak ) se mi nece :D
Kocour
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned 08. led, 2006 0:00

Příspěvekod christian » ned 19. úno, 2006 16:14

Myslim že byste taky neměli zapomínat na §219 - Vražda, §221 a §222 - Ublížení na zdraví. celé znení Trestního zákona : http://situace.unas.cz/zakon_140_1961.html
christian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 03. úno, 2006 0:00
Bydliště: Praha, Beroun

Příspěvekod jurgen » úte 25. črc, 2006 16:13

Koukam, ze mistri diskuteri jsou o neco korektnejsi nez diskuteri novacci. ti jsou trochu ostrejsi, je to snad tou praxi, tim klidem ziskanym cvicenim a informacemi? tim postojem valecnika a obcana :). samozrejme je pravdou, ze nemusi korelovat mistrovstvi v oblasti diskuterstvi s mistrovstvim BU. :D ne, hosi a divky, nic ve zlem. jenom ten dojem o ostrosti.
problem poskytnuti pomoci je slozity sam o sobe jak pravnimi dusledky, tak i samotnym provedenim. Ale poku ten clovek potrebuje pomoc a mne nehrozi bezprostredni nebezpeci, je snad jasne, co je SPRAVNA volba, ne?
jurgen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. črc, 2006 23:00
Bydliště: NoBydz, ted PHA8

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků