Česká facka

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod fakt » čtv 27. črc, 2006 7:24

Toman píše:Nevím přesně co máš na mysli. Třeba kamošovi prasknul zase proto že na něj někdo skočil ve vodě nohou mu šlápl na ucho no a voda udělala svoje. Ten říkal že to bolelo jak svině ale asi nejspíš proto, že se mu tam dostala voda.

Ohledně mého zranění. Jak jsem psal, mě to způsobila tlaková vlna od dělbuchu. Téměř žádná bolest, pocit silně zalehlého ucha, zvonění v uchu přibližně 5 dní a sluch tak 30%ní, ale slyšel jsem na to ucho.Jak říkám záleží na rozsahu poranění a typu trhliny v bubínku. Ale bubínek se prý všeobecně hojí velmi dobře.

Nevím co si myslel tím si kontrolovat ucházení vzduchu po každé ráně.

Zvuk se šíří vzduchem i materiálem. Bubínek je pouze jedna součástka zesilovače.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Toman » čtv 27. črc, 2006 8:30

Jasný šéfe 8)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CeLy » čtv 28. pro, 2006 23:37

Len tak vseobecne, kebyze mi niekto vypichne oko, tak ho asi na mieste zaskrtim,dolamem,vypichnem ja jemu obidve oci a nakoniec zavesim za gule do poriadneho prievanu :) :) :)

ale to je len moj skromny nazor...
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod Skateordie » čtv 28. pro, 2006 23:43

CeLy píše:Len tak vseobecne, kebyze mi niekto vypichne oko, tak ho asi na mieste zaskrtim,dolamem,vypichnem ja jemu obidve oci a nakoniec zavesim za gule do poriadneho prievanu :) :) :)

ale to je len moj skromny nazor...

Ja si skor myslim, ze by si z toho skolaboval a pochopil by si to az na druhy den, kedy by si sa zobudil v nemocnici :?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod jeikob » pát 29. pro, 2006 0:18

®ižkovskej pepík rozjel zajímavou diskuzi.Ulice versus rváči.Dám svuj příklad ze života ,jako díte jsem byl hubenej a hodne lidí mne přepralo mimochodem jsem žižkovák.A tátu to naštvalo tak mne přihlasil na karate ke svýmu kamarádovi za mlada žižkovskému opravdovému pepíkovi ,který delal box a pak když se objevilo karate tak ho to chytlo v té dobe už starší vyrovnaný pán.Treningy první rok vetšinu času fyzička a zakladní technika ,kumite řizený,kata na bílí pasek a do zblbnutí hlavne z partnerem kryt,protiutok nízké postoje.a další dva roky totéž akorát víc teda bylo karate a navíc vyborný cvičení jeden utočí a druhý uhybá nejdřív pomalu a na vedomý utok a casem jsme cvičili že obrance nevedel co druhej zautočí.Jasne že mi to ty první roky štvalo chtel jsem delat otočky a kopy jako bruce lee.No a volnej sparring jsme začli delat až tretím rokem.A ted souvislost s ulicí.Asi po roce a pul jsem si myslel jakej jsem borec a šel jsem do konfliktu s nejvetším bitkařem ze školy.
Převálcoval mne ani sem nemrk o tom že bych podnikl nejakou akci alá karate ani omylem telo neposlouchalo psychika v čudu.Tak jsem ješte nejaký roky cvičil ,pak mne to prestalo bavit začal jsem jezdit na skejtu pařit a tak.Do bitek jsem se nikdy nezapojoval a konfliktum se vyhýbal.Až jednou jsme šli z pařby a velmi nečekane se na nás vrhla skupina skinhedu.Jeden bežel i na mně a najednou ležel na zemi .Jenom vím že jsem kopal.Kámoš mi pak říkal ty jo ty jsi ho sundal jak z nejakého kung fu filmu uhnul jsi a kopl ho do břicha.No proste jsem zareagoval intuitivne,použil jsem techniky tak aniž bych o nich musel premýšlet.Tak že proti pouličnímu rváči je duležitý mít stav mysli bez jakých koliv emocí a techniky nacvičený tak ,že automaticky reagujou na danou situaci.A pak máte jednu výhodu pokud teda je to neznámý utočník on neví že deláte bojové umnení ci sport a často zautočí tím klasickým pestí ci bude chvíli zastrašovat .A na ruznejch videí tech hooligenu a podobnejch jsem si všim oni si moc nekrejou strední pasmo a často maj velmi nestabilní postoj idealní na podmet:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod CeLy » sob 30. pro, 2006 14:41

2Skateordie: Mno, nieco na tom mozno bude ale v skutocnosti si naozaj neviem predstavit ako by som zareagoval a myslim si ze NIKTO, kto to nezazil nevie na 100% povedat, co by naozaj spravil. Pretoze ludia su rozni a kazdy sa sprava v sokovych situaciach uplne inac, takze aj taky sralko by mohol prekvapit a spravit nieco, co by ani on sam od seba necakal a naopak nejaky "drsnak" by sa tam zlozil a rozplakal sa....Ale nastastie su to vsetko len teorie a dufam ze nikdy nic take nebudem musiet riesit, takze mi je v podstate jedno, co si kto mysli ze by som spravil alebo nespravil. :? :?
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod CeLy » sob 30. pro, 2006 14:54

2jeikob: NO, a tomto prave BU umenia su! Nie je to ziadne tancovanie ani nejake "trapne" udieranie do vzduchu. Ale tym ze clovek poctivo trenuje a "trapne" udiera do vzduchu si po rokoch cvicenia ani neuvedomuje, ze tie udery sa postupne stavaju sucastou jeho zivota (samo ze nie len udery ale aj kopy,uskoky,kryty atd. nechytat za slovicka :wink: ) a naraz ich vystreli proti nejakemu superovi, ze super ani ten dotycny nevedia jak sa to preboha stalo, ze super je K.O. a ten dotycny marne premysla aku ze to techniku vlastne pouzil. Ide o to ze uz nad jednotlivymi technikami nepremysla ale robi ich instinktivne. :idea:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod Skateordie » sob 30. pro, 2006 16:41

2CeLy: Mas pravdu, tazko povedat ako by kto zareagoval, ale chcel by som vidiet toho frajera, co by sa este viac nasral :?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Magor3 » pát 05. led, 2007 14:32

Zizkovskej_Pepik píše:O.K. tenhle víkend jedeme na bytku někam k Mostu, jsou to nějaký Obrnice, či co, scházejí se tam obyvatelé Chánova, tak si to tam s nima jdem rozdat, tak se kdyz tak stav, v sobotu 21:30, vemem to při jednom.

Těším se, bye.



Kamo,mne by zajimalo kolik ti je,kdyz se vyzivas v takovych hovadinach. Asi budes dobrej magor.Podle mne vazis tak pres metrak,ale sikovnej trenovanej tipek s fyzickou by si te dal..Jo mimichodem,palice,je palice.Tak ze jeste jsi treba nemusel dostat,ale jednou to prijde a budes to tesce nest.
Jo a podle mne taky uznavas ze v jednote je sila,tak ze asi poradas hony vice na jednoho,nemam pravdu?....Tak ze jednou se karta obrati a budes bitej jako zito.
Clovek ktery trenuje si nemusi nic dokazovat.Svoji prebytecnou energii vybije na treninku.A hlavne borci si nic dokazovat nemusi,vedi ze jsou dobry...Tak ze at ti ta tva neporazitelnost jeste dlouho vydrzi a nikdo te nenakrmi kudlou.
Cus
Magor3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 09. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Česká facka

Příspěvekod fighter99 » ned 29. dub, 2007 0:39

Zizkovskej_Pepik píše:No trochu jsem si to tu pročetl a musím říci všem, že se dost cítíte. Já osobně se peru od 6 let pravidelně dnes každou sobotu po hospodách. Nikdy jsem žádný bojový věci nedělal, ale ještě jsem taky nepotkal nikoho, kdo by to umel tak, že by mi dal do držky. takže na to ser.. a choďte se rdši rvát.


,,Chodte se radsi rvat" hmm,to je teda fakt dobra rada.Hele kdyz se peres kazdej tejden tak treba jednou narazis na nespravnyho typka a az budes cumet do hlavne bouchacky tak mozna pochopis ze to nestoji za to. A kdyz do tebe vysype zasobak,tak ti bude na h**no ze se rves od 6ti let,a nepomohlo by ti ani kdyby ses pral od 2 let.Nikomu nepreju aby se mu tohle stalo,jen ti chci rict abys vedel s cim si zahravas,jinak nic ve zlym. Zdar :wink:
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Re: Česká facka

Příspěvekod Skateordie » ned 29. dub, 2007 12:15

fighter99 píše:
Zizkovskej_Pepik píše:No trochu jsem si to tu pročetl a musím říci všem, že se dost cítíte. Já osobně se peru od 6 let pravidelně dnes každou sobotu po hospodách. Nikdy jsem žádný bojový věci nedělal, ale ještě jsem taky nepotkal nikoho, kdo by to umel tak, že by mi dal do držky. takže na to ser.. a choďte se rdši rvát.


,,Chodte se radsi rvat" hmm,to je teda fakt dobra rada.Hele kdyz se peres kazdej tejden tak treba jednou narazis na nespravnyho typka a az budes cumet do hlavne bouchacky tak mozna pochopis ze to nestoji za to. A kdyz do tebe vysype zasobak,tak ti bude na h**no ze se rves od 6ti let,a nepomohlo by ti ani kdyby ses pral od 2 let.Nikomu nepreju aby se mu tohle stalo,jen ti chci rict abys vedel s cim si zahravas,jinak nic ve zlym. Zdar :wink:

Zbytocne na neho reagujes. Nestoji za to :?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Re: Česká facka

Příspěvekod fighter99 » ned 29. dub, 2007 12:27

Skateordie píše:
fighter99 píše:
Zizkovskej_Pepik píše:No trochu jsem si to tu pročetl a musím říci všem, že se dost cítíte. Já osobně se peru od 6 let pravidelně dnes každou sobotu po hospodách. Nikdy jsem žádný bojový věci nedělal, ale ještě jsem taky nepotkal nikoho, kdo by to umel tak, že by mi dal do držky. takže na to ser.. a choďte se rdši rvát.


,,Chodte se radsi rvat" hmm,to je teda fakt dobra rada.Hele kdyz se peres kazdej tejden tak treba jednou narazis na nespravnyho typka a az budes cumet do hlavne bouchacky tak mozna pochopis ze to nestoji za to. A kdyz do tebe vysype zasobak,tak ti bude na h**no ze se rves od 6ti let,a nepomohlo by ti ani kdyby ses pral od 2 let.Nikomu nepreju aby se mu tohle stalo,jen ti chci rict abys vedel s cim si zahravas,jinak nic ve zlym. Zdar :wink:

Zbytocne na neho reagujes. Nestoji za to :?


Ok,vic uz na to reagovat nebudu,ale tohle sem si nemohl odpustit :wink:
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod zlomenakatana » stř 25. črc, 2007 10:58

Ako by ste sa ubranili facke od pani Ružičkovej? To je podla mna prava česka facka. Neni sance proti tomu :)
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

:-)

Příspěvekod kumori » stř 25. črc, 2007 15:15

zlomenakatana píše:Ako by ste sa ubranili facke od pani Ružičkovej? To je podla mna prava česka facka. Neni sance proti tomu :)


použil bych uchiro juji katame ura kaiten aiki hanmi hantachi waza 8) :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod luen » stř 25. črc, 2007 15:37

kumori píše:
zlomenakatana píše:Ako by ste sa ubranili facke od pani Ružičkovej? To je podla mna prava česka facka. Neni sance proti tomu :)


použil bych uchiro juji katame ura kaiten aiki hanmi hantachi waza 8) :lol:


Nejlepsi technika je Hajime Hejbal :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků

cron