nový styl??!!: KEYSI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » čtv 11. říj, 2007 21:50

Jendis píše: Mne určitě...koukal jsem,že to krytí hlavy je hodně podobné něčemu,co učí Rodney Chico King....Crazy Monkey.....

Jo jo, ten me pri tom taky napadl, kdyz jsem videl ty pohyby :-) CM je klasa :-)
Jo a jak seminar probihal je u nas na strankach. Plus jsem tam dal i neco malo z historie KFM.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod kamiwaza » čtv 11. říj, 2007 22:11

Jendisi, vždyť nejsi primitiv, tak se tak nevyjadřuj :wink: Nicméně ti děkuji za to, že si čteš mé příspěvky.

Jsem rád Makoto, že jsi se dobře pobavil, nad tím co jsem napsal. To je pro mě vždy priorita :lol: :lol: :lol:
Jinak. Rozhodně jsem to nemyslel špatně a zároveň netvrdím, že ten seminář, o němž se zmiňuješ byl na nevalné úrovní, nebo co. To rozhodně ne. Jen usuzuji z těch videí, na které jste dávali odkaz vy, ne já + to co jsem na netu našel k tomuto tématu (ten hafan byl vtip a omlouvám se jestli se to někoho dotklo, zejména těch kteří to budou v ČR vyučovat :lol: ). Bohužel ta videa na mě nijak zvlášť nezapůsobila, pokud neberu v potaz choreografii, a to, že se jedná o záběry všemožně zabíráné kamerami z nejrůznějších úhlů, pak smekám.
Pokud mi někdo předhodí něco normálního, tak budu rád.
Zatím to z těch videí vypadá jen na kompilát všeho možného z BU, ale to bych se opakoval.
P.S. Makoto a spol. Přečtěte si můj (předchozí) příspěvek ještě jednou, ať víte o čem mluvím.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 11. říj, 2007 22:16

kamiwaza píše:Jendisi, vždyť nejsi primitiv, tak se tak nevyjadřuj :wink: Nicméně ti děkuji za to, že si čteš mé příspěvky.



Nemáš vůbec zač....mno....pokud Tě to pohne k tomu,že začneš,alespoň občas,psát normálně.....poslední příspěvek od Tebe ukazuje,že by to i šlo..... :wink: Pokud ne,jako bych nic nepsal a mysli si o mně dál,že jsem primitiv.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kamiwaza » čtv 11. říj, 2007 22:24

Jendis píše:Nemáš vůbec zač....mno....pokud Tě to pohne k tomu,že začneš,alespoň občas,psát normálně.....poslední příspěvek od Tebe ukazuje,že by to i šlo..... :wink: Pokud ne,jako bych nic nepsal a mysli si o mně dál,že jsem primitiv.


Koukám že jsem se v tobě nespletl. Vidíš že to jde, když chceš, ačkoliv bych spíš ocenil to video k tématu, než lichotky. O nic víc mi nejde. Ale zatím jsem tam nic kloudnýho neviděl.
Člověk jen napíše svůj názor na videa a ...
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 11. říj, 2007 22:30

kamiwaza píše:Člověk jen napíše svůj názor na videa a ...


Jde pouze o formu,nic víc..... :wink:

Jinak k filmečkům....mno...zajímá-li Tě to,tak trošku potrap net..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » pát 12. říj, 2007 8:15

Zdar, jeste me napadlo k seminari:
Kdyz jsme tam dorazili, vetsina lidi byli potetovani, holohlavi parchanti, ktere byste vyhodili z kazde jen trochu lepsi restaurace. Priznavam, ze chvilemi jsme pochybovali, jestlije to seminar KFM :-)
No a pak nas prekvapila ta mira komerce....tentokrat v dobrem slova smyslu...vsichni meli stejne obleceni na cviceni, vse perfektne zorganizovane (viz ty auta z vrakoviste), vyuka a celkovy pristup. Nic tam nebylo top secret, nechteli hned podepsat smlouvu a premalovat znacku, proste pohodovi manici, kteri jsou si vedomi hodnotou sveho systemu. Pisu o tom proto, ze kdyz jsme byli napriklad u Salvatore Olivy, tak hned po skonceni prvniho treninku po nas chtel podepsat smlouvu (kterou jsme si ani nemohli odnest domu a nechat zkontrolovat nasim pravnikem), nastavil pravidla plateb a certifikaci bez moznosti napriklad splatkoveho kalendare, protoze v te dobe to byly hodne velke penize, na dotazy ohledne treninku a technik nam vetsinou rekl, ze to vysvetli pozdeji a tak ten seminar s nim byl hlavne o jeho testovani nasich schopnosti a kolik vydrzime. Proto jsme se obavali, ze tadz to bude podobne, ale byli jsme prijemne prekvapeni. Trochu mi to pripomnelo atmosferu na WT seminarich s tim rozdilem, ze tady jsem nemel takovy pocit, ze by nas jednak tlacili do rozhodnuti menit znacku a pak platit jak mourovati za kazdy prd a druhak nehanili ostatni BU na ukor sveho systemu.

Takze kdyz to shrnu - perfektni organizace nejen seminare samotneho, ale systemu KFM. Ackoliv vetsina z instruktoru a studentu ma takove ty "street fight mimikry" (hola hlava, cerna kozena bunda nebo tmava mikina s kapuci, tetovani snad i na zadku a tvrdackej pohled ;-), lidi jsou v pohode a nic si nesnazili na nas dokazovat. Mozna proto, ze mimikry je jedna vec, ale vetsinou v ocich poznate, jestli je to skutecnej srdcar, rvac nebo jen poza. A ja osobne mam pocit, ze srdcaru tam tolik nebylo...Ale to je na jine povidani
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 12. říj, 2007 8:38

Makoto: Máte v plánu si to zopakovat? Doufám, že už budu mít také čas, rád bych se přidal. Pepa mi ukazoval pár věcí na tréninku a moc se mi to líbilo. Lokty, hlava, hammerfisty ... to já můžu:)
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 12. říj, 2007 8:41

Mame, domluv se s nacelnikem ;-)
Ja ted ty techniky zkousim na Bobovi a je to parada :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » pát 12. říj, 2007 8:43

Makoto - byvaji ty seminare otevrene vsem?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 12. říj, 2007 8:48

Super podrobné informativní info...dík.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » pát 12. říj, 2007 8:48

Makoto...
Makoto píše:Skvele jsem se tou vetou pobavil, fakt :D
Nic o boxu nevim, nikde jsem o tom necetl, ale souhlasil bych s nazorem, ze byl vytvoren proto, aby se mohl natocit Rocky.... Stejna logika.

tady jsi mu to spravne vycinil, Makoto, ale hned pak jsi napsal takovy fopa taky...
Makoto píše:A seminar se Spanely byl proto, ze jeden ze spoluzakladatelu je Spanel, proto se da jista kvalita predpokladat

:lol: To je jako kdybys napsal, ze kazdej filipinec te nauci lip machat tyckou nez severin, protoze severin neni z filipin :wink:

To neni podnet k diskuzi o tom, jen me to zaujalo :wink: (a vim, ze tohle dogma nemas, takze v poho).

Jendis - tebe tento "novy styl" zajima? Myslim tim zpusobem, ze by ses jel na nejaky ten seminar osobne podivat a zacvicit?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 12. říj, 2007 8:51

Gino píše:
Jendis - tebe tento "novy styl" zajima? Myslim tim zpusobem, ze by ses jel na nejaky ten seminar osobne podivat a zacvicit?


Tož....zajímalo mne to už když jsem tenhle dotaz sem vkládal.....a jestli bych jel???Byly-li by příhodné podmínky a konstelace hvězd,pak ano.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » pát 12. říj, 2007 8:52

Gino píše:Makoto - byvaji ty seminare otevrene vsem?

Ano byvaji. Prave ten nedelni byl otevreny pro vsechny.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 12. říj, 2007 8:52

Makoto píše:Mame, domluv se s nacelnikem ;-)
Ja ted ty techniky zkousim na Bobovi a je to parada :-)

Domluvim, dnes ho uvidim.
Bob ma rad tyto techniky:)

Jen me tak napadlo. Ta zakladni pozice (Myslici muž) neni so nachylne k tomu, že ti někdo zlomi prsty když tě sekne loktem přes hlavu?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 12. říj, 2007 8:54

NAIA píše: Jen me tak napadlo. Ta zakladni pozice (Myslici muž) neni so nachylne k tomu, že ti někdo zlomi prsty když tě sekne loktem přes hlavu?


zase tolik do toho nevidim, ale myslim, ze ne bo ruce se ti po hlave neustale pohybuji...ale zeptej se primo jich na dalsim seminari :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » pát 12. říj, 2007 9:09

Jendis - ja prave mam taky lokty moc rad a zaujala me tam jedna vec, kterou popsal Makoto a to, ze...
Makoto píše:Jenomze stejne tak ji muze vypalit i do hrudniku nebo jen do utocici ruky. V realu se to take nepovede pokazde do hlavy. Dulezite je u nich, aby se zvladnulo nacasovani a vzdalenost a pochopil princip obrany.
coz, si myslim, je pomerne uzitecny pristup.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod NAIA » pát 12. říj, 2007 9:20

To vis zeptam, mam vždycky hodně dotazů:)

Spíš jsem to myslel tak jestli se to nestalo vam. Jede se tam odně loktama, tak jestli jste nedostali vy pres prsty.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod DrGlock » pát 12. říj, 2007 9:47

Neodsuzoval bych nějakej styl jen kvůli tomu že byl ve filmu. Koukněte kolik je Kung Fu filmů, nebo třeba filmy Bruce Leeho. Ve filmu je to vždycky přikrášlený, ale přečtěte si historii KFM a je jasný, že ti borci maj možná až moc zkušeností a ví proč to dělají. A podle toho, jak to tu pěkně popsal Makoto, co je k vidění na netu a co říkal a ukazoval pepa, je to styl boje, který má opravdu potenciál.

Líbí se mi, jak je KFM netradiční. Každej chlap se od přírody bije na pěsti, všichni předpokládají útoky pěstma, ale představte si ten moment překvapení, když se na vás někdo rozjede jen loktama, hammerama a hlavou. To by rozhodilo i zkušenýho rváče a to je asi i důvod, proč KFM funguje. A vidím tam i další výhody, třeba že si při úderu loktem nebo hammerem nemůžete zlomit zápěstí, jako při úderu pěstí. Stejně tak promakané využití úderů hlavou, což je další končetina navíc, která se běžně dostatečně nevyužívá.

Na druhou stranu to vypadá jako solidní bitka a otázka je, jestli je řešením jen to, že útočníka ubijou, nebo maj promakaný i zpracování útočníka nablízko, třeba tím že ho dostanou na zem?
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » pát 12. říj, 2007 10:29

No pozrel som si to promo video o Keysi....hodnotit podla videa je tazke...len ze kopec laktov by im v postoji nevyslo,keby zacal riadna rucna prestrelka..ale ako drill moze byt si myslim zaciatok toho videa..tazko posudzovat..a co sa tyka Keysi a Crazymonkey tak podobnost tam je mozno na prvy pohlad, CM shield je omnoho viac zabaleny laktami,pretoze borci tam mali celkom diery a bolo im riadne vidno bradu a nos omnoho menej sa predklana v duckingu,lakte a kladivaky sa biju az z klinca aj ked existuje aj uder "Caveman" zo strednej vzdialenosti na rozbitie 2jiteho krytu, ale robi sa obcas a Rodney ho velmi malo ukazuje ak vobec..tusim ze ho ukazoval len Matt Thornton v jednej vyukovke zjednoduseneho CM,tusim seminar v skandinavii? ...videl som tam na lavicke ked sedeli ti borci aj nieco podobne ako 3PointCover od Rodneya,co je posledna novinka vstupu do klinca pod tlakom,popr. ako kryt poslednej zachrany...zem sa mi pacila a v postoji tiez slusne,dufam ze pouzivaju aj udery pazami aspon ako zacinacku,myslim ze tento styl ma buducnost,mna osobne by zaujimala ich praca v klinci s uderovkou ako to riesia a tak..P.S. ono Rodneyov clinchboxing, je spinavy boxing zo silnou prichutou muayboran a greco-rimo klincu..z coho cerpali keysi neviem asi filipiny alebo?
Naposledy upravil diablik dne sob 13. říj, 2007 0:08, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod NAIA » pát 12. říj, 2007 10:56

V Keysi maji tak neco podobneho jako 3P Cover. Mě víc sedí ta varianta co dělá Rodney. Ale ukazuje to na podobný styl myšlení nebo zkušenosti. A to je dobře.
http://keysikfm.com/instructors.php
Pár těch instruktorů je tam tím způsoben zabalených. Lépe to kryje bradu ale moc mi nesedí ten odkrytý vrch hlavy. Ale má to podobnou myšlenku. Ten Rodneyho má zase více odkrytou bradu.

Spíš by mě zajímalo jestli tam také spárují. Protože sparring převážne s lokty a hlavou musí být dost masakr.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků