nový styl??!!: KEYSI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 10:05

S temi komentari souhlas. V KFM se ruka zapira o hlavu ne o zatylek, ale uznavam, ze se nekryje. Zkusime se zitra zeptat :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod kamiwaza » pát 03. zář, 2010 14:34

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda KFM řeší krytí žeber a středního pásma. Z těch videí co jsem viděl a mám staženo, tak to nikde nebylo, a proto bych asi šel takovému člověku po spodku (volná žebra, solar ...), ne ho mlátit pěstí do lokte a krytu. V tomhle pohledu to má podle mne CMB dobře vychytané, kde řeší hlavu i tělo. Zkrátka takovej modifikovanej boxing.

A o té ruce na zátylku žádná :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 14:41

kamiwaza píše:Ještě jsem se chtěl zeptat, zda KFM řeší krytí žeber a středního pásma. Z těch videí co jsem viděl a mám staženo, tak to nikde nebylo, a proto bych asi šel takovému člověku po spodku (volná žebra, solar ...), ne ho mlátit pěstí do lokte a krytu. V tomhle pohledu to má podle mne CMB dobře vychytané, kde řeší hlavu i tělo. Zkrátka takovej modifikovanej boxing.

A o té ruce na zátylku žádná :wink:

KFM toto take resi, Pensador se stahne nize. Podobne jako to resi v pripade kleku, sedu ci lehu. Opravdu blbe se to popisuje, nekdy se sejdeme, ukazu a udelas si nazor sam :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » pát 03. zář, 2010 15:23

takze low kicky uz nekryjou "thinking manem" jak na prvnich videich, pokud me pamet neklame? :-)

jinak diky za zajimaci info, urcite budu stat o to videt to nazivo!

zdravi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 03. zář, 2010 15:55

4 Makoto
Určitě dobrý nápad. Vidím to ale až na leden v OL. Ale myslím, že jsi to popsal všechno vyčerpávajícím způsobem. A co Matěj, bude učit na Masaryčce, případně co by tam vedl?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 18:49

pm píše:takze low kicky uz nekryjou "thinking manem" jak na prvnich videich, pokud me pamet neklame? :-)

jinak diky za zajimaci info, urcite budu stat o to videt to nazivo!

zdravi

Ne ne, to uz se nam podarilo jim vysvetlit, kdyz do nich vletel od nas jeden klucina, co dela MMA ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 19:05

kamiwaza píše:4 Makoto
Určitě dobrý nápad. Vidím to ale až na leden v OL. Ale myslím, že jsi to popsal všechno vyčerpávajícím způsobem. A co Matěj, bude učit na Masaryčce, případně co by tam vedl?

My taky drive nebudeme moci. Ja finisuju bakalare, takze budu mit v prvni polovine pristiho roku o zabavu postarano.

Matej nakonec ucit skutecne bude. Rikal mi, i ktere to budou predmety, ale ja to uz vypustil z hlavy ;-) Studenti z neho asi budou dost spatny, protoze budou muset predvest, ze skutecne umi a rozumi a s nejakymi teoretickymi okecavackami jim to neprojde :twisted: :D No vsak uvidis sam, pokud ho budes mit na prednaskach ;-) Je ferovej, ale chce, aby studenti umeli, zvlast kdyz uz studuji vysokou skolu.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 19:07

ukropcany píše:Hehe... boxérska abeceda... :D inak presne to čo popisuje kamiwaza o tých spodkoch je podľa mňa veľká chyba (dovolím si takto silné slovo) KFM v držaní ruk, pretože stiahnuť len lakeť dole človek nestihne... kamaráti zo stretnutí potvrdia...

Jak jsem psal, blbe se to opisuje, pak to konci podobnymi nekonecnymi diskusemi. Oni ted uz reaguji podobne jako boxeri. Je tam mensi rozdil, ale to uz se nebudu ani pokouset popisovat, asi bych vyvolal dalsi diskusi ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod marcelo » pát 03. zář, 2010 19:08

ukropcany píše:Hehe... boxérska abeceda... :D inak presne to čo popisuje kamiwaza o tých spodkoch je podľa mňa veľká chyba (dovolím si takto silné slovo) KFM v držaní ruk, pretože stiahnuť len lakeť dole človek nestihne... kamaráti zo stretnutí potvrdia...



..ten kryt KFM sa nepouziva v sparingu Ukrope, to je stavane na necakane zasypanie udermi,ked stoja oproti sebe dvaja ludia dajma tomu v krcme,diskoteke atd a jeden do druheho vyryva a picunguje,zadrbava a v priebehu kecov mu zakerne vypali petardy na hlavu,coz je 99 % utok na ulici..

..skoro kazdy ide po hlave,malokto pojde po spodku..mozno jeden zo sto..je to prirodzena ludska reakcia ist po hlave..instinktivne dana..

.. utok aj obrana v ringu je sofistikovana a pokial proti sebe nestoja 2 luzeri,tak aby niekto niekoho zasypal udermi a dorazil,musi ho napred "rozobrat" a "pripravit",coz na ulici nie je vela krat potrebne ,kedze pocas mluvy je obet zaujata krikom a zastrasovanim agresora,nie je v pojovom postoji,utok necaka a nepredpoklada a vela krat tu bombu do huby ani nezaregistruje,vlasten az ked ju dostane az vtedy ju citi..


..chapem co chces povedat,mne tiez to trvale drzanie ruk na hlave u ludi z KFM velmi nereze,ale chapem z akej premisy vychadzaju..

..ty ako Thaiboxer sa divas na to z pohladu ringovej taktiky,ktora je v podstate taktika "subojova" ako napr. "Ferovka za krcmou",cize ked nedojde ku uspesnemu K.O. zo strany agresora,ked mu nevyjde jeho zakerny Pre-emtive attack,potom prichadza faza a vzdialenost "subojova" kde clovek viac vyuzije kryty,uhyby,povolenia cize Boxing atd :wink:

..ja cvicim na obidva fazy ataku..Pre-emtive alebo Subojovy..neverim ze staci cvicit iba jeden typ..vzdy sa nieco poserie,nie vzdy sucker-punche vyjdu a treba byt komplexny.. a za dalsie "sparing" rozvija skills ako tvrdost,srdce,casovanie,daj a prijat uder..toto sa da na ulici nacvicit len pravidelnim marovanim ludi a to je velmi rychla cesta do krimu..cize zasa sme pri tom sparingu :D
Naposledy upravil marcelo dne pát 03. zář, 2010 19:30, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 19:43

marcelo píše:..chapem co chces povedat,mne tiez to trvale drzanie ruk na hlave u ludi z KFM velmi nereze,ale chapem z akej premisy vychadzaju..

V KFM nejsou ruce porad na hlave...proc taky, pokud je utocnik daleko :D
Cim blize se priblizuje, tim se ruce dostavaji do jine pozice. Kdyz je vic jak cca 1,5 m, pak muzes mit ruce pred sebou a la Blauer a dokonce by jsi ASI mel i stihnout aplikovat SPEAR. Pod 1,5 m to uz clovek nestihne a tady je prave potreba provest reakci druhou a tou je, voila, Pensador ;-)
Pokud je tedy utocnik dal, maji ruce podobne jako ostatni...tam by jsi nepoznal, ze to pak bude KFM. Az na velmi kratkou vzdalenost, kdy se bud dostanes do hromadne rvacky (a delej tam SPEAR) nebo jsi v malem prostoru (dtto).
Osobne se mi libi, jak se nalepi na soupere a pak jej systematicky nici lokty (ve vsech pasmech), kladivy, udery (ruce i ramena), proste co mu trci, tak urazite ;-)
Maj to blby, pokud si treba kick/thai boxer drzi vzdalenost a nepusti si ho k sobe...asi jako kazdej jinej. Pak je Pensador dobrej hlavne na to, aby kryl udery a hledal sanci ke zkraceni vzdalenosti. Ale pokud si me k telu nepusti, pak jsou mi lokty samozrejme naprd....stejne tak jako komukoliv jinemu. Pak prichazi na radu kladiva, co ted hodne jedeme (opet ve vsech pasmech) a to vypada slibne. Tak asi tak....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 20:04

marcelo píše:..ten kryt KFM sa nepouziva v sparingu Ukrope, to je stavane na necakane zasypanie udermi,ked stoja oproti sebe dvaja ludia dajma tomu v krcme,diskoteke atd a jeden do druheho vyryva a picunguje,zadrbava a v priebehu kecov mu zakerne vypali petardy na hlavu,coz je 99 % utok na ulici.

Presne tak, lip bych to nenapsal, diky :-)

Jeste jedna vec me napadla, protoze se to pomalicku zvrhava do stavu, kdy nekdo napise, to je blbe a ja to (pripadne) budu vysvetlovat - KFM neni dokonale a perfektni a neprustrelne a urcite tam budou (a jsou) nejake slabe stranky...stejne tak jako jinde. Vzdyt to vymyslel jen clovek....a pak to sice naucil Batmana, ale to uz je jinej pribeh ;-)
Nedela mi problem uznat, ze KFM ma chybky (viz asi ten zatylek), proto to napriklad budeme i nadale kombinovat s jujutsu...z mnoha duvodu, ale to uz je na pokec u piva :-)
Na druhou stranu tu vidim hodne nedorozumeni plynouci pouze z toho, ze jediny zdroj informaci jsou videa, ktera jsou navic uz out-of-date.....proto tu nektere veci vysvetluji (Behem letosniho seminare sebeobrany v tech autech bohuzel nebyl cas vysvetlit tyhle zaklady, moje chyba). Ale znovu - dokonale to fakt nejni. Ostatne, stejne tak jako i jakykoliv jiny system ;-)

Mejte se fajne, jdu balit na zitrek. Zeptam se na nuz, pistoli, ten nechraneny zatylek, snad jsem na nic nezapomnel...a dam vedet :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod jentak » sob 04. zář, 2010 10:31

Makoto píše: V KFM nejsou ruce porad na hlave...proc taky, pokud je utocnik daleko :D ..... Maj to blby, pokud si treba kick/thai boxer drzi vzdalenost a nepusti si ho k sobe...asi jako kazdej jinej. Pak je Pensador dobrej hlavne na to, aby kryl udery a hledal sanci ke zkraceni vzdalenosti. Ale pokud si me k telu nepusti, pak jsou mi lokty samozrejme naprd....stejne tak jako komukoliv jinemu. Pak prichazi na radu kladiva, co ted hodne jedeme (opet ve vsech pasmech) a to vypada slibne. Tak asi tak....


No a vy k tomu KFM řešíte nějak i tu long distanc, ten "súbojový" atribut o kterém psal Marcelo? Spárujete?

A v tom tlaku se řeší krom petard taky nějaká kontrola, klinč?
jentak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. črc, 2010 23:00

Příspěvekod Makoto » sob 04. zář, 2010 20:21

jentak píše:
Makoto píše: V KFM nejsou ruce porad na hlave...proc taky, pokud je utocnik daleko :D ..... Maj to blby, pokud si treba kick/thai boxer drzi vzdalenost a nepusti si ho k sobe...asi jako kazdej jinej. Pak je Pensador dobrej hlavne na to, aby kryl udery a hledal sanci ke zkraceni vzdalenosti. Ale pokud si me k telu nepusti, pak jsou mi lokty samozrejme naprd....stejne tak jako komukoliv jinemu. Pak prichazi na radu kladiva, co ted hodne jedeme (opet ve vsech pasmech) a to vypada slibne. Tak asi tak....


No a vy k tomu KFM řešíte nějak i tu long distanc, ten "súbojový" atribut o kterém psal Marcelo? Spárujete?

A v tom tlaku se řeší krom petard taky nějaká kontrola, klinč?

Ano, resi se tam i ten "long distanc", ale nez bych to tu zdlouhave vypisoval a vyvolaval tim dalsi dotazy, nabizim nekolik variant reseni:
- pojed na ten seminar do Chemnitzu, 27.11.2010
- zacni chodit na pravidelne treninky, ktere otevreme od ledna
- prijd ted k nam na trenink, nektere veci jedeme uz ted

A ano "sparujeme"..respektive...hmmm....sparujeme...to je sportovni termin...KFM se neradi mezi bojove sporty (ackoliv do toho mozna jednim ze svych programu trochu fusuje). Misto toho se jedou drily, modelovky, atd. Pokud jsi byl na Lee Morrisonovi, pak se jedou prakticky identicke drily. Pokud, ne, opet by to bylo na dloooouhou diskusi, kdy bychom si museli ujednotit terminologii a teprve pak se bavit. Takze viz ma predchozi odpoved.

Klinc se tam jede, kontrola take, strhy take....chlapi, omlouvam se, ale uz to zacina byt monotonni....chapu, ze ty informace nemate, ale KFM se neuci prostrednictvim korenspondencniho kurzu....prijdte na nektery jejich seminar (viz 27.11. Chemnitz), nebo na nas na jare/lete pristiho roku a uvidite a ozkousite vse na vlastni kozu. Vsak tolik po vas zase nechcu, ze? ;-)
Naposledy upravil Makoto dne sob 04. zář, 2010 20:29, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » sob 04. zář, 2010 20:28

Makoto píše:Mejte se fajne, jdu balit na zitrek. Zeptam se na nuz, pistoli, ten nechraneny zatylek, snad jsem na nic nezapomnel...a dam vedet :-)


Tak jsme zpet...ptal jsem se a:
- nuz a pistole se resi v ramci Urban Weapon Program (UWP). Zatim delame Urban X, ktery byl doted beze zbrani, predpokladam ze pristi rok uz tam budou nejake zbrane. Netusim jake. Uvazujeme, ze si vyzkousime aj ten UWP
- nechraneny zatylek - v pripade defenzivniho Pensadoru souhlas, proto se tam aplikuje ofenzivni a ten miri loktem na ruku. Opet, tezko se to popisuje, ukazu, jak se uvidime. Jeste ted to citim ;-)

Pokud se zadari, tak bych pristi rok k nam pozval Justa a Andyho. Budete mit moznost se zeptat primo jich. Oba jsou v pohode a urcite vam zodpovi vsechny dotazy.

Jdu spat, su nejaky rozm.dany po tom dnesnim treninku ;-)

Dobrou vsem
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod jentak » ned 05. zář, 2010 9:18

Makoto píše:
....chlapi, omlouvam se, ale uz to zacina byt monotonni....chapu, ze ty informace nemate, ale KFM se neuci prostrednictvim korenspondencniho kurzu....


proč tak zostra? já neříkám, že se touto cestou chci učit KFM. Já se touto cestou pídím po infu u někoho, který tady o KFM furt píše.
jentak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. črc, 2010 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 05. zář, 2010 15:50

jentak píše:
Makoto píše:
....chlapi, omlouvam se, ale uz to zacina byt monotonni....chapu, ze ty informace nemate, ale KFM se neuci prostrednictvim korenspondencniho kurzu....


proč tak zostra? já neříkám, že se touto cestou chci učit KFM. Já se touto cestou pídím po infu u někoho, který tady o KFM furt píše.


Co je na tom ostreho? Jen jsem nabidnul moznost si to vyzkouset bud na seminari v listopadu, nebo v ramci regulerniho treninku od ledna (neboj, prvni trenink je zdarma, takze te to bude stat jen ten cas) anebo nekdy na jare/podzim seminari zde v CR (zadari-li se, pak sem prijede Justo Dieguez. Planuji to udelat v Brne, aby i slovensti bratia mohli dorazit ;-)
Usetri se cas a diskuse na obou stranach, protoze se nepovazuji za tak dobreho pisalka, abych presne popsal jak se dela nejaka technika cloveku, ktery si to nikdy nezkusil...chapes, co tim myslim?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zbek » ned 05. zář, 2010 16:32

pokud cena seminaře bude rozumná rad bych dorazil okolí Brna je supr
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Riverman » úte 04. led, 2011 12:26

Makoto píše:
jentak píše:
Makoto píše:
....chlapi, omlouvam se, ale uz to zacina byt monotonni....chapu, ze ty informace nemate, ale KFM se neuci prostrednictvim korenspondencniho kurzu....


proč tak zostra? já neříkám, že se touto cestou chci učit KFM. Já se touto cestou pídím po infu u někoho, který tady o KFM furt píše.


Co je na tom ostreho? Jen jsem nabidnul moznost si to vyzkouset bud na seminari v listopadu, nebo v ramci regulerniho treninku od ledna (neboj, prvni trenink je zdarma, takze te to bude stat jen ten cas) anebo nekdy na jare/podzim seminari zde v CR (zadari-li se, pak sem prijede Justo Dieguez. Planuji to udelat v Brne, aby i slovensti bratia mohli dorazit ;-)
Usetri se cas a diskuse na obou stranach, protoze se nepovazuji za tak dobreho pisalka, abych presne popsal jak se dela nejaka technika cloveku, ktery si to nikdy nezkusil...chapes, co tim myslim?

Cau, chtel bych se zeptat jak to vypada s tim seminarem v Brne? Mas nejake nove informace nebo plany? Dik.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » úte 04. led, 2011 12:41

Nazdar,
predbezne to vypada na 02.04.11 v Praze. Jeste to musim potvrdit, ale na 90% to bude tento den. Pojedou se ulekove reakce a uderove drily, takze to bude na grapplingove rukavice, chranice na zuby, atd. Budeme fakticky dale rozvijet to, co ukazoval Morrison v Olomouci. Minimum teorie (tu prosim nacerpejte z nasich stranek, kam jsme to kvuli tomu dali) a budeme se hlavne mlatit, mlatit a mlatit ;-)

Oficialni info bude behem tohoto tydne (snad, zalezi na bratrich Sokolicich, jestli nam potvrdi datum ;-)

Dalsi dotazy? ;-)

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Boreas » stř 05. led, 2011 23:45

Makoto píše:Dalsi dotazy? ;-)

Jarda


Je možné se toho účastnit i jako začátečník a ještě k tomu invalida? :)
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků