proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Panda » čtv 16. lis, 2006 13:52

...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Lada » čtv 16. lis, 2006 13:58

jj to je mi jasné já tohle bral samo dle zákona o střelných zbraních, jiné zbraně náš právní řád neupravuje.

Předtím jsem chtěl jen poukázat, že já osobně bych považoval i některé chladné zbraně za zákeřné. Samo nikoli dle dikce zákona když upravuje pouze střelné zbraně
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 16. lis, 2006 14:04

Ano, a na začátku tohoto zákona je řečeno že pokud je dále v textu užito slovo "zbraň" myslí se tím pouze zbraň střelná, takže se zákaz skutečně týká jen skrytých střelných zbraní a nábojů DUM Dum :)

PS.: když napíšete text který si smažete a někdo vám na něj už mezitím odpoví ,jeho následná rekonstukce je značně problematická :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » čtv 16. lis, 2006 14:09

Jen tak pro zajímavost v jiných zemích (většinou v těch kde je o hodně věší poliční kriminalita) včetně některých států USa, jsou zakázány např. Ballisongy (motýlky), vystřelovací nože, nože co se dají otevřít jednou rukou, a dokonce nunchacky, ve Francii je zakázáno nošení nože s čepelí delší než 5 palců...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » čtv 16. lis, 2006 14:21

Panda píše:...žádná nestřelná zbraň u nás zakázána není ať je jakkoli "zákeřná" :wink:...


K tomu se musím připojit a dodat že ani žádná střelná není definována jako zákeřná... pokud vím tak zákon ČR pojem "zákeřná zbraň" totiž vůbec nezná ....odkazuji na knihu -Zákeřné zbraně- je tam vysvětlena legislativa i různé libůstky kde jako veliká sviňárna je boxer s integrovanou pistolí tzn. po nárazu boxeru do těla se ještě odpálí nábojnice , pěkné svinstvo


ad Lada: zdroj? možná se změnila od té doby co byla vydána kniha legislativa
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » čtv 16. lis, 2006 14:25

Toman píše:
Panda píše:...žádná nestřelná zbraň u nás zakázána není ať je jakkoli "zákeřná" :wink:...


K tomu se musím připojit a dodat že ani žádná střelná není definována jako zákeřná... pokud vím tak zákon ČR pojem "zákeřná zbraň" totiž vůbec nezná ....odkazuji na knihu -Zákeřné zbraně- je tam vysvětlena legislativa i různé libůstky kde jako veliká sviňárna je boxer s integrovanou pistolí tzn. po nárazu boxeru do těla se ještě odpálí nábojnice , pěkné svinstvo


Je to tak, myslím že ten pojem se ještě zachoval z dob zákona o zbraních a střelivu...ten byl 2002 nahrazen Zákonem o zbraních ve kterém už definována není a termín jako takový právně neexistuje, ale v praxi se užívá... nebo tak nějak to bylo :?: :wink:

Ps ten boxer si nedokážu představit...a myslím že ho ani nechci vidět, stačil mi střílející mobilní telefon na 3 naboje :) .zní to jako zajímavé počtení ta kniha
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » čtv 16. lis, 2006 14:36

Panda:
Až uvidim tvýho bráchu mu ji pro tebe půjčím ... lidská kreativita nezná mezí.
Obrázek
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod sosuke » čtv 16. lis, 2006 14:44

Základem proti útoku nožem je vyhnout se útoku a být v dostatečné vzdálenosti. Jak jsem říkal základem je vyhnout se prvnímu úderu, pak se útočník(uke) snaží pořezat obránce(tori), tím že uke nasměřuje svou sílu do toriho a tori by se měl vyhnout a uchopit zápěstí, pomocí tsuki nebo atemi ochromit ukeho a jít mu po a udeřit ho do zápěstí a získá výhodu a může si vybrat techniku, ale je to všechno asi dlouhé 3 sekundy.
Zajímavá teorie, ale těžší je to v praxi. :D :D
Ale taky záleží, jestli je uke amatér, nebo profesionál. Pokud je to profesionál, je nejlepší útéct a nebo bojovat čestně až do smrti. Ale od 4. danu v aikidu se můžete ubránit snadno profesionálovi.
To je můj názor. Prosím co nejméně kritiky. :)
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 16. lis, 2006 14:45

Díky moc, bohatě se ti odvděčím... :wink: Brácha je poslední dobou pro mě nepolapitelný, poznám že je doma jen podle toho že je a chodbě jeho škrtící panák :) (říkáme mu Ferda :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » čtv 16. lis, 2006 15:20

2Panda mě to je jasné že jde jen o střelné zbraně :wink: už si to nemusíme vykládat :)

Samo pravda, že "jiní kraj jiný mrav" a je dobré si zjistit když chce člověk někam odcestovat a je zvyklí u sede nějakou tu kudličku, teleskop nosit atp. nosit zda je to dovolené i tam...

2Toman, zdroj co jiného než zákon o zbraních a střelivu:

http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb02119&cd=76&typ=r

či třeba na http://www.gunlex.cz/index.php?cat=26

Zbraněmi kategorie A jsou
.
.
3. vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),

jsem to tedy trocha výše poupravil :oops: ale pořád to má stejný smysl

2sosuke ten teoretický postup je dosti úsměvný :lol: taky jsem se to učil a v praxi proti někomu kdo není s nožem lama by jsi byl nacucky....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 16. lis, 2006 15:53

sosuke píše:Základem proti útoku nožem je vyhnout se útoku a být v dostatečné vzdálenosti. Jak jsem říkal základem je vyhnout se prvnímu úderu, pak se útočník(uke) snaží pořezat obránce(tori), tím že uke nasměřuje svou sílu do toriho a tori by se měl vyhnout a uchopit zápěstí, pomocí tsuki nebo atemi ochromit ukeho a jít mu po a udeřit ho do zápěstí a získá výhodu a může si vybrat techniku, ale je to všechno asi dlouhé 3 sekundy.
Zajímavá teorie, ale těžší je to v praxi. :D :D
Ale taky záleží, jestli je uke amatér, nebo profesionál. Pokud je to profesionál, je nejlepší útéct a nebo bojovat čestně až do smrti. Ale od 4. danu v aikidu se můžete ubránit snadno profesionálovi.
To je můj názor. Prosím co nejméně kritiky. :)


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :) :)
Čím tě doma bijou?????? :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod BuFF » čtv 16. lis, 2006 16:10

sosuke píše:Ale taky záleží, jestli je uke amatér, nebo profesionál. Pokud je to profesionál, je nejlepší útéct a nebo bojovat čestně až do smrti. :)
můžeš napsat tvojí definici profesionála, díky

sosuke píše:Ale od 4. danu v aikidu se můžete ubránit snadno profesionálovi :)
a jakpak se to naučí? = kde získá tu praxi aby mohl proti tomu profíkovi bojovat?? Doufám, že jsi nemyslel jen holýma rukama proti profíkovi s nožem 8O
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Crazyr » čtv 16. lis, 2006 16:16

S474N píše:
Rimmer píše:upřímě nože se bojim zevšeho nejvíc....Proto®e klacek je klacek dá se snim zabít ale většínou je to jenom o omráčeni nebo o zlomení...Pistole se používá spíš pro odstašení.Zdaleka né každej kdo vytáhne pistoli budu stříle, ale téměř každej kdo tahá nůž je připravenej bodat. A je to asi rok co tu u nás na sídlšti pRěpad holku nějakej opilec a ona ho bodla kudličkou rybičkou!!! on od ní odběch a zá chvíli bil mrtvej protože mu trefila játra a on vykrvácel..prostě nůž je strašná zbraň!


No nevim, ale pokud je mi znamo, tak pistole se obvykle taha az tehdy, kdyz uz je clovek opravdu rozhodnut i strilet a situace stoji za to. Proti nozi bych se vubec neostychal pouzit zbrane ci teleskopickeho obusku. Zalezi ovsem na tom, jestli si chci "posermovat" a nebo mit radeji jistotu.


Sem máslo, ale co znamená 357 na opasku??
Jan Podhajský (Crazyr)
Kpt. Jaroše 6/1847
Aš 352 01
ICQ: 317-273-214
Skype: Crazyr01
Crazyr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. lis, 2006 0:00
Bydliště: Kpt. Jaroše 6/1847, Aš, 352 01

Příspěvekod Toman » čtv 16. lis, 2006 16:19

Táta (uke) vždycky vezme opasek a honí sosukeho (toriho) po bytě :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Libor » čtv 16. lis, 2006 16:25

Toman píše:Táta (uke) vždycky vezme opasek a honí sosukeho (toriho) po bytě :D

A triafa ho po zadku a tori skace a krici kiaaaaajjjj
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 16. lis, 2006 16:35

Toman píše:Táta (uke) vždycky vezme opasek a honí sosukeho (toriho) po bytě :D


:) :) :) Tak tak.Pravdu díš....
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 16. lis, 2006 16:36

Libor píše:
Toman píše:Táta (uke) vždycky vezme opasek a honí sosukeho (toriho) po bytě :D

A triafa ho po zadku a tori skace a krici kiaaaaajjjj


A napodruhé se trefil Libor.. :) :)
Protože na Sosuke ho se ani jinak nedá...než zavolat jeho papínka s opaskem... :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Jendis » čtv 16. lis, 2006 17:26

sosuke píše:Základem proti útoku nožem je vyhnout se útoku a být v dostatečné vzdálenosti. Jak jsem říkal základem je vyhnout se prvnímu úderu, pak se útočník(uke) snaží pořezat obránce(tori), tím že uke nasměřuje svou sílu do toriho a tori by se měl vyhnout a uchopit zápěstí, pomocí tsuki nebo atemi ochromit ukeho a jít mu po a udeřit ho do zápěstí a získá výhodu a může si vybrat techniku, ale je to všechno asi dlouhé 3 sekundy.
Zajímavá teorie, ale těžší je to v praxi. :D :D
Ale taky záleží, jestli je uke amatér, nebo profesionál. Pokud je to profesionál, je nejlepší útéct a nebo bojovat čestně až do smrti. Ale od 4. danu v aikidu se můžete ubránit snadno profesionálovi.
To je můj názor. Prosím co nejméně kritiky. :)


tak bez kritiky....ne,takhle to nefunguje.Vezmi si na tréninku fixku,domluv se s někým,kdo má vyšší technický stupeň a běž po něm,jako bys ho chtěl opravdu sejmout a měl nůž...bez respektu,bez timeoutu....natvrdo.Potom sem napiš,jak to dopadlo...."čáry od fixky jsou "jako" řezy od nože...." :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » čtv 16. lis, 2006 19:04

BuFF píše:
sosuke píše:Ale od 4. danu v aikidu se můžete ubránit snadno profesionálovi :)
a jakpak se to naučí? = kde získá tu praxi aby mohl proti tomu profíkovi bojovat?? Doufám, že jsi nemyslel jen holýma rukama proti profíkovi s nožem 8O


To víš že myslel, dyť by měl 4. dan :roll: :lol: oni nic nepotřebujou, žádné zbraně :wink: a i kdyby stejně by ji musel zahodit bo by s ní neuměl zacházet a takhle se to přece neučí :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » čtv 16. lis, 2006 19:11

Lada píše:
BuFF píše:
sosuke píše:Ale od 4. danu v aikidu se můžete ubránit snadno profesionálovi :)
a jakpak se to naučí? = kde získá tu praxi aby mohl proti tomu profíkovi bojovat?? Doufám, že jsi nemyslel jen holýma rukama proti profíkovi s nožem 8O


To víš že myslel, dyť by měl 4. dan :roll: :lol: oni nic nepotřebujou, žádné zbraně :wink: a i kdyby stejně by ji musel zahodit bo by s ní neuměl zacházet a takhle se to přece neučí :wink:

Vobec ste nepochopili filozofiu aikida :evil:
Aikido je super :D
:wink:
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron