proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod nihara » sob 22. dub, 2006 19:28

Tohle je už fakt paranoia, tak nechoďte na kritický místa ne? Nebezpečí je nejlepší předcházet prevencí. Pistole je dobrá ale nežli jí vytáhneš, můžeš už bejt mrtvej. Taky za mnou byl někdo, že umí vykopnout nůž nohou. Když to zkoušel na mne s normálním dřevěným tak si dost nešikovně naběhl. Kdo to s nožem umí, taky zná jeho výhody a nevýhody. K našemu štěstí né každej je profík, ale stejně bacha a raději pryč!

Pokud nevíta jak proti noži, přihlašte se do nějakýho kurzu kde dělají jenom a výhradně nůž! Existuje mnoho teoretických postupů, ale nic nefunguje mod dobře, když to netrénujete dostatečně často. Nyní je skutečně otázka, zdali není levnější se nebezpečným situacím preventivně vyhnout :-)
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

 

answ

Příspěvekod Kwai_Cheng » ned 23. dub, 2006 10:42

KwaiCheng napsal:

A co takhle, kdyz te nekdo prepadne a vytahne nuz, coz takhle nuz vytahnout tez?


Víš podle mě jsi špatně pochopil úlohu nože. V našich končinách to není zbraň soubojová ale vražedná. A když te někdo bude chtít zavraždit tak ti učitě nedá dopředu vědět že má eso (nůž) v rukávu. Marc Mc Young (nevím jestli ti to jméno něco říká) vydal takový canc "Knife Fighing Lies" zkus to najít na netu. Vnáší to hodně světla do tohoto tématu.

A druhá věc jsi připravenej toho člověha ubodat a podřezat když chceš tasit nůž? Protože jestli ne tak to může být docela průšvih. Já nože nemám rád a proto radši nosím zbraň jak psal S474N. Radši mačkat spoušť než bodat. Ale to je jen můj osobní názor.


Víš, podle mě jsi špatně pochopil úlohu tohoto fóra. V našich končinách se neleje benzín do pramice a vskutku máš pravdu, bude-li tě chtít někdo zavraždit tak ti určitě nedá dopředu vědět, že má cokoliv v rukávu. Jinak děkuji za odkaz na M.Mc Young.

A druhá věc: Kdykoliv vytáhneš jakoukoliv zbraň a nejsi schopen ji použít, stává se nebezpečnou tobě. Ber to jako odpoveď. Dále pak bych rád podotkl, že nemám rád střelné zbraně a proto radši nosím nůž. Ale je to opravdu jen můj názor.
Takže abych to shrnul: Téma má název "proti noži..." Víš co to znamená? To znamená, že se v klidu můžeš přesunout na fórum "Bambitka a její použití v praxi..." anebo nám sem napsat něco o noži...Co ty na to?
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod NAIA » ned 23. dub, 2006 18:12

To asi narážíš na to co jsem před tím napsal. Ale upřímně nechápu proč mě posíláš na to forum o Bambitkach. Napsal jsem ti jak je to s nožem jako vražednou zbraní v reálu a podle toho je tak třeba cvičit. Daleko vhodnější než techniky (ne že bych je necvičil) je dívat se borcovi na ruce. Ale to asi určitě víš.
No a že bych se radši bránil s pistolí? Máš něco proti tomu? Proti moži mi to připadá jako jedna z cest jak odejít po svých. A o to jde. Pro mě je bojové umění hlavně o tom se dostat domů zdravý za pomoci čehokoliv. Takže střelbu beru jako normální BU. A jestli ty máš problémy se střelnými zbraněmi tak sorry ale to je tvůj problém. Jdi si zastřílet a zjistíš že to je docela v pohodě.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod nihara » ned 23. dub, 2006 20:49

Dle filosofie, proti noži kvér... to kdybychom učinili pravidlem, tak bychom byli za chvíli na divokým západě! Každej by měl pro jistotu kvér a už by to nebylo kvér proti noži, ale kvér proti kvéru. Jak se rozšířej střelný zbraně, bude to peklo!
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » ned 23. dub, 2006 21:24

nihara píše:Dle filosofie, proti noži kvér... to kdybychom učinili pravidlem, tak bychom byli za chvíli na divokým západě! Každej by měl pro jistotu kvér a už by to nebylo kvér proti noži, ale kvér proti kvéru. Jak se rozšířej střelný zbraně, bude to peklo!


Nechci se tady opakovat, protože mám pocit že to tu už někde bylo. Ale v Británii kde drasticky omezili držení a nošení zbraní tak teprve nastalo peklo. Tak by mě zajímalo čím máš tu myšlenku podloženou. Jestli nějaká fakta tak bych je chtěl znát. Jestli to je jen pocit tak chápu ale nesouhlasím.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod nihara » ned 23. dub, 2006 22:09

Drasticky omezit nebo drasticky povolit to je skoro totéž! Historické podložení je samozřejmě Amerika a divokej západ je snad známej každému. Dej mi prosímtě nějakej link na tu Británii. Dík!
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » ned 23. dub, 2006 22:35

Jake peklo nastalo v Britanii? Ja tu zadne nepozoruji, jen, ze si lidi davaji bacha na to, co u sebe nosi :)) Ona tu policie a narizeni ma vseobecne vetsi respekt, nez u nas...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Mantis » pon 24. dub, 2006 6:17

Jojo, Gino má pravdu :wink:
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod NAIA » pon 24. dub, 2006 10:08

Sorry ale nevim kde to bylo na netu ja jsem to cetl v casopise. Ale myslim ze S474N by vedel kde to najit.

Tady je zajímavé ctení o nozi:

http://www.survivalacademy.net/KNIFE-SU ... ochu-jinak

a taky podle toho čvičí a stojí to za to:)
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: answ

Příspěvekod S474N » pon 24. dub, 2006 10:54

KwaiCheng píše:Mas nejake zkusenosti s pouzitim noze S474N?


Ano, rozsahle zkusenosti, hlavne co se rozrezani baliku Dobre vody tyka. V pripade problemu bych nuz opravdu netahal, kdyz uz, tak bud teleskopicky obusek a nebo rovnou palnou zbran. A jestli se ptas, jestli je nosim, tak ti odpovim, ze ano.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Re: answ

Příspěvekod S474N » pon 24. dub, 2006 10:57

KwaiCheng píše:Takže abych to shrnul: Téma má název "proti noži..." Víš co to znamená? To znamená, že se v klidu můžeš přesunout na fórum "Bambitka a její použití v praxi..." anebo nám sem napsat něco o noži...Co ty na to?


Ano, "proti nozi..." se to tady jmenuje, nicmene proti nozi se da pouzit nejenom nuz, ale jakakoliv zbran, vcetne te palne. Takze bych prosil trosicku tolerance, dekujeme...
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pon 24. dub, 2006 10:58

nihara píše:Dle filosofie, proti noži kvér... to kdybychom učinili pravidlem, tak bychom byli za chvíli na divokým západě! Každej by měl pro jistotu kvér a už by to nebylo kvér proti noži, ale kvér proti kvéru. Jak se rozšířej střelný zbraně, bude to peklo!


Kdyby ses zajimal o ten "Divoky zapad", tak bys hodne rychle mozna zjistil, ze zas tak divoky nebyl. Kdyz se rozsiri strelne zbrane, bude to pouze plus pro ruzne gaunery, protoze jsou to prave oni, kteri jsou vyzbrojeni...
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pon 24. dub, 2006 11:04

Gino píše:Jake peklo nastalo v Britanii? Ja tu zadne nepozoruji, jen, ze si lidi davaji bacha na to, co u sebe nosi :)) Ona tu policie a narizeni ma vseobecne vetsi respekt, nez u nas...


Peklo nastalo v tom, ze se rapidne zvysila kriminalita. Ale to bys mel vedet, pokud nejsi v GB nahodou nalozenej v muzeu v lihu na ukazku anglicanum. Pro informaci ostatnim - v Britanii vzrostla kriminalita o 300% po zakazu zbrani mezi lidmi.

Par clanku k tomuto tematu prikladam:

:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=62&cl=421
:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=62&cl=238
:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=60&cl=379
:arrow: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005061205
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 24. dub, 2006 11:58

Ja jsem vedel ze to nekde najdes. Dik
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » pon 24. dub, 2006 12:06

NAIA: ono se o tom pise skoro vsude, staci hledat :lol:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Mantis » pon 24. dub, 2006 15:04

Díky za ty odkazy, fakt, zajímavé.

Ještě jednou ale opakuji, a doufám, že to tak zůstane. Za přibližně dvouletý pobyt tady v UK, jsem kolem sebe nezažil žádné napadení, natož se zbraní. Také jsem ale uvedl, že něco už jsem četl či slyšel.

Vzpomínám, že tak přes 10 lety jsem někde četl článek, kde autor psal, že v New Yorku je lepší nosit dva nože než palnou zbraň. Vycházel z předpokladu znalosti boje s nožem i vrhání nožem.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Low » pon 24. dub, 2006 16:57

nebudu zakladat novy forum ale myslim si ze je to zajmavy (a samozrejme smutny)

http://karate-info.cz/index.php?clanek=845
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod S474N » úte 25. dub, 2006 14:47

Low: jasne to doklada, ze clovek muze cvicit jak chce a potom prijde nejakej frajer a "zfoukne" mu svicku.

To ale samozrejme plati i o strelnych zbranich - nebyla by mu nic platna, i kdyby ji mel u sebe a tento utok necekal.

Mantis: uz jenom selskym rozumem ti snad musi byt jasne, ze v pripade restrikce zbrani tyto restrikce dodrzuji pouze ti slusni lide. Ti neslusni (zloradi) si zbrane opatri i bokem a navic maji i jistotu, ze ten clovek, ktereho prepadnou, zadnou zbran mit nebude. Uz je ti to jasne a nebo to chces i nakreslit ? :roll:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Mantis » úte 25. dub, 2006 15:20

Pro S474N
1) Nevím, jestli ses špatně vyspal, ale pokud ti vyjede adrenalin jen tak, zničeho nic, měl bys tu bouchačku co máš, raději někam uklidit, než sám způsobíš něco, čeho budeš do smrti litovat. Proč? Vůbec nechápu proč mě tady napadáš, psal jsem snad něco co Ti nějak ublížilo nebo bylo v rozporu s tvými názory tak, že začínáš kopat kolem sebe? Napiš, cituj, co? Já tam, nic takového nenašel. Měl jsem dojem, že jsme abych tak řekl, na stejné straně s názory, teď už si tím nejsem tak jist.

2) Já a Gino žijeme nějakej pátek v UK, to, co píšeš může být a asi je pravda, ale to NEZNAMENÁ, že se tu lidi střílejí, bodají nebo jinak napadají na ulici každý den jen tak. My vycházíme z našich zkušeností. Pokud vím, Gino žije v Birminghamu a já v Leicesteru, pokud máš alespoň tolik rozumu za kolik to vydáváš, mrkneš na mapu a uvidíš(nebo víš), že ani jedno z těchto měst není nějaká vesnice, tzn, že tu žije dost lidí na to, aby dělali tu a tam nějaký průsery. No a pokud tady nežiješ také, mlč, protiže jsi teoretik, čteš statistiky, my jsme ale TADY. Asi víme lépe, jak to tu chodí nemyslíš?
A poslední věc, UK je celkem o dost větší než naše matička země, tzn. je tu o hodně víc lidí než u nás!!! Jen pro statistiku to znamená, že tu musí nutně být i větší počet násilných trestných činů než u nás, nemluvě o národnostním "mixu", kde je tolik různých kultur a filosofií.... O tom už jsem se tu ale zmínil.

A protože tu chceme ještě nějaký čas pobýt, doufám, že náš pobyt zde bude stejně klidný, jako doposud, nemám pravdu Gino? :wink

Mantis[/quote]
Naposledy upravil Mantis dne úte 25. dub, 2006 17:31, celkově upraveno 2
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Low » úte 25. dub, 2006 15:33

S474N nebylo by mu nic platny ani kdyby mel nuz, delal valetudo, kravmagu a scars.. jo holt takovej je dneska zivot (a vzdycky byl)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků