proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NAIA » úte 14. lis, 2006 18:24

Já bych ještě mezi tou výzvou a střelbou do noh dal pár výstražných pod nohy. Není nutné ho hned zmrzačit.
To obklíčení je jasné. Navíc když si někdo (v tomto případě ten s nožem) myslí že má šanci uniknout tak si třeba rozmyslí ten zběsilý útok (možná). Proto bych mu nechal aspoň opticky nějakou šanci na únik.
Vím že pár kluků vozilo v autě policejní štít. Právě pro tyto případy.
No a rozhodně bych se s ním bavil přes mířidla a nepřelézal plot hned vedle něho.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod NAIA » úte 14. lis, 2006 18:28

A ještě mě napadlo, že bych po něm hodil cihlu. Samozřejmě zpoza toho plotu. Slzný granat by taky nebyl od věci ale asi jej neměli u sebe. Cihlu nebo pořádnej klacek by tam našli spíš.

A potom samozžejmě kote gaeshi, zakleknout ..... prostě bez použití DP. :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 14. lis, 2006 19:08

Takhle nějak to mělo vypadat....(nalezl jsem to na webu DiPenShi)....

http://www.youtube.com/watch?v=7-2JswMEwns
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » úte 14. lis, 2006 19:12

nechápu co tam šaškovali a nechali se málem pozabíjet....už ho měli dávno sestřelit, ale dopadli líp než ten náš polda v tom metru :?

nějaká ta výzva, výstražný výstřel nepoloží nůž tak střílet, notabene když útočí a řeže je hlava nehlava, on jich pár zraní málem zabije honí je tam jak králíky bez nohy a oni po té bouchače nesáhnou....tohle bylo počnání jak ze zvláštní školy a i tam by to myslím předvedli líp
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » úte 14. lis, 2006 19:18

Nevím co bys dělal ty Lado,ale já bych ho zkusil zastřelit už z toho auta,klidně přes přední sklo,ale ven bych nepáchl ani za nic :lol: :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » úte 14. lis, 2006 19:37

Jendis píše:Takhle nějak to mělo vypadat....(nalezl jsem to na webu DiPenShi)....

http://www.youtube.com/watch?v=7-2JswMEwns


Ti se mají totiž aspoň rádi, nechtějí zhebnout a ví jak nato, předpokládám že to byl v USA a tam to berou celkem ostře se divím že ho neodpráskli když vylízal s kudlou z auta

2defendu
No tak přes sklo bych moc nestřílel a z auta když se pohybuje nevím nevím, možná kdy byl na autě šíbr :lol:
No já bych si udržoval velkej odstup, eventuelně krytej za autem a s namířenou nabitou zbraní a připraven ke střelbě, ja by se hnul ke mě tak bum...nejsem na palici abych se nechal zabít jak ti experti tam
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 14. lis, 2006 20:18

Lada píše:Ti se mají totiž aspoň rádi, nechtějí zhebnout a ví jak nato, předpokládám že to byl v USA a tam to berou celkem ostře se divím že ho neodpráskli když vylízal s kudlou z auta



jj..USA....slyšels,ne...chtěli ho uklidnit,střílet se jim nechtělo...stejně to nakonec schytal.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » úte 14. lis, 2006 20:45

Rozhodně je to ukázka zkurvenýho zásahu (ta 1.akce) A hlavní problém vidím v tom, že vlastně nevěděli co chtěj dělat jestli ho chtěj ukecat, odzbrojit nebo zneškodnit. On měl vytaženou zbraň a oni se kolem něj jen tak poflakovali. Dovedu si představit co se jim asi honilo hlavou... nějaká smradlavá socka s kuchyňákem co nám může udělat, nás je přesila a když nás bude hodně prudit tak ho odstřelíme bouchačkama který nám visej u pasu... a je tady televize,to je dobrý večer mě stará uvidí ve zprávách 8) = prostě nůž pro ně neznamenal žádnou hrozbu, takže je ten smraďoch musel přesvědčit o opaku :wink: Myslím, že takhle uvažuje opravdu hodně lidí - nůž není pro ně není důvodem ke změně chování, bohužel pak díky téhle svojí tuposti mají často sešívanou kůži a ošklivé noční můry 8)
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod IcyAngel » stř 15. lis, 2006 10:18

To by me zajimalo, proc ty policajti nemaj pro takovyhle situace nakej ten elektrickej paralizer na dalku(tazer gun?), kterej by se dal pouzit i tam kde normalni pistole ne treba v metru...
IcyAngel
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 14. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 15. lis, 2006 11:03

někde ho mají...ale...kdo by se tahal s tázerem(těžká,velká věc) a s bouchačkou a všema těma dalšíma serepetičkama????Víš,jak se ten pásek pronese???

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:M26_Taser.jpg
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » stř 15. lis, 2006 11:45

Mimochodem taky jsem to převzal z www.dipenshi.cz. Ten zákrok byl totálně zmršený, můžou být rádi, že to přežili. Všechno co tam předvedli bylo spíš chování kamikadze :roll: . Jediná na půl dobrá věc byla od toho co ležel na zádech a nohama si ho snažil držet od těla, ale přitom ležení na zádech zapoměl jaksi toho magora zastřelit, to byla situace jak vyšitá pro nutnou obranu, ochrana vlastního života. Prostě neuvěřitelné :cry: :cry:. Jak už jste tady nastínili, držet bezpečnou vzdálenost pokud možno přes nějakou překážku, kdyby byl čas tak střelit do nohy a přitom pořád ustupovat a pokud by ho to nezastavilo, tak pokud by to šlo buď zdrhnout o kus dál a ten samý postup, anebo střílet do hrudi. Pokud to byl nějaký psýcha, tak to nechápu už vůbec, sám jsem proti dvěma schizofrenikům zakročoval a je to fakt hustota co ti lidi dokážou :twisted: .
4 Naia, jj Láďa učil dobré věci, na cvičení jsem nadhodil nějakou situaci, kterou jsem ve službě zažil a pak jsme jí k mé velké bolesti řešili :lol: :lol: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod IcyAngel » stř 15. lis, 2006 11:57

To nevim, ale mozna to uz brzo zjistim, zrovna planuju prijimaci rizeni k PCR, sem si rekl, ze kdyz sou takovy podstavy, musim jit branit spolecnost pred psychopatama s nozema a chci zvysit kvalitu PCR u nas :D
IcyAngel
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 14. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 15. lis, 2006 12:07

majkx píše:......pak jsme jí k mé velké bolesti řešili :lol: :lol: .


:lol: :lol:.......jéžiš... :lol: :lol: ... teď jsem si málem krupnul do pemprsek..... :lol: :lol: ...sorry......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » stř 15. lis, 2006 12:48

Jendis píše:někde ho mají...ale...kdo by se tahal s tázerem(těžká,velká věc) a s bouchačkou a všema těma dalšíma serepetičkama????Víš,jak se ten pásek pronese???

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:M26_Taser.jpg


Ale někteří tam dojedou autem, né všichni tam doběhnou :D a auto to uveze a když jde na věc tak se může hodit vše když se tedy nehodlají bránit střelnou zbraní tak ať si vezmou alespoň tohle

v USA ho bežně používají i při těch silničních kontrolách, ale asi jak de na netu je spousta videí z policejních záběru při silničních kontrolách...proč ho někdy použijí a někdy ne težko říct asi to bude jak unás a tím co by se mohlo hodit se zrovna neplýtvá....

no těžká velká, je to jako pistole, jsou i menší verze, ale ty jsou většinou civilní...ono těch modifikací je víc, ale když to může pomoci, samo na pochůzce by to asi nikdo celé dny netahal, taky je blbý, že je možnost pouze jednoho výstřelu.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod majkx » stř 15. lis, 2006 15:08

Jendis píše:někde ho mají...ale...kdo by se tahal s tázerem(těžká,velká věc) a s bouchačkou a všema těma dalšíma serepetičkama????Víš,jak se ten pásek pronese???

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:M26_Taser.jpg


U PČR je používat tuhle libůstku zakázáno, nějaká strašně chytrá kancelářská krysa ji zařadil do skupiny zákeřných zbraní a ty PČR používat nesmí, takže smolík.

4 Jendis :lol: :lol:
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » stř 15. lis, 2006 15:55

2majkx
Mezi zákeřné zbraně 8O to je co prosimtě, to u nás existuje?

Podle mě jen kvůli tomuto: Příslušné zákony totiž nepočítají s použitím kteréhokoliv z takzvaných dočasně znehybňujících prostředků. Aby mohla tasery používat Policie ČR, obecní policie, Vězeňská služba, Justiční stráž, Celní služba nebo případně i další složky, musela by se nejprve celá řada zákonů upravit.

Jinak je dovolen pro civilní obyvatelstvo prodávat i u nás, kromě některých modifikací, které jsou zařazeny do zbraní kategorie A asi kvůli laserovému zaměřovači
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod majkx » čtv 16. lis, 2006 10:53

Lada píše:2majkx
Mezi zákeřné zbraně 8O to je co prosimtě, to u nás existuje?

Podle mě jen kvůli tomuto: Příslušné zákony totiž nepočítají s použitím kteréhokoliv z takzvaných dočasně znehybňujících prostředků. Aby mohla tasery používat Policie ČR, obecní policie, Vězeňská služba, Justiční stráž, Celní služba nebo případně i další složky, musela by se nejprve celá řada zákonů upravit.


Specifikace zákeřné zbraně pokud si přibližně pamatuju, je, že jde o zbraň, která svým vzhledem jako zbraň nevypadá, např. střílecí prupiska atd. A s těmi zákony na tom něco je, ale věc se má tak jak jsem ji napsal, u PČR se prostě ta libůstka používat nesmí, hlavně nehledej důvod proč a nač, byla by to ztráta času :lol: :lol: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » čtv 16. lis, 2006 12:11

ohledně těch zákonů tak to je převzato z časopisu pro policii výdavaným MV tak bych řek ře to bude pravda....
Ale dumat nad tím nebudu, je mi jasné jak se věci u nás mají :?

už jsem našel definici zákeřných zbraní, jsem opoměl, že u nás se řeší pouze střelné zbraně tzak jsem se kouknout do zákona jak toje i když bych za zákeřnézbraně považoval i určité provedení chladných zbraní...
ALe taser rozhodně jako žádná zákeřná zbraň nevypadá a rozhodně není tak koncipován.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 16. lis, 2006 12:33

Ahoj, už jsem tu někde psal že "zákeřnými zbraněmi" se patrně myslí "zbraně skryté" ale to se jedná pouze a jenom pouze o střelné zbraně jak vyplývá ze zákona O Zbraních, nikoliv teda o nože v rukávu, propisky s nožem nebo i tázery...žádná nestřelná zbraň u nás zakázána není ať je jakkoli "zákeřná" :wink:
ALe je možné že speciálně policistům nějakou podzákonnou vyhláškopu tazery zakázaly jako nevhodné...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » čtv 16. lis, 2006 13:42

Zbraně kategorie A - zákeřné zbraně - vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty

Abychom si udělali jasno :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron