proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 22:08

Rimmer: je nerealne zakazat zbrane v takovem meritku, aby se nedali sehnat jinou cestou. A o tom to bohuzel je. Spousta sdruzeni typu Nesehnuti ma pekne cile, jenze jaksi zapominaji, ze zakony respektuji pouze ti slusni. Ti neslusni si zbrane vzdycky opatri - i kdyz je zakony zakazou.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

 

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 22:08

Ejhle, v Anglii dvojitě ilegální Mikovák:
http://www.mikov.cz/index/db/pics/121_okp_2f.jpg
Moc velkej a navíc s pojistkou.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 22:13

S474N píše:No slovo nikdo radeji nepouzivej, vzdycky se najdou skupiny, kterym se neco nelibi. Viz treba tihle magori:
:arrow: http://zbrane.ecn.cz/cz/index.html
Jojo :roll:
Taky si všímám toho dole: "Tento projekt podpořili:Velvyslanectví Nizozemského království"
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 23:02

jox píše:Jojo :roll:
Taky si všímám toho dole: "Tento projekt podpořili:Velvyslanectví Nizozemského království"


No tak napsat si tam muzou vcelku cokoliv, ale ani bych se nedivil - magoru je vsude spousta.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Lu2 » čtv 02. úno, 2006 19:50

S tim nožem záleží hodně na situaci(ale to ostatně ve všech "bitkách") myslím že když není jiné východisko, je nejlepší rychle zaútočit a nedat útočníkovi moc prostoru na manipulaci s nožem, taky záleží kdo na tebe ten nůž vytáhne :D nechci tady nějak machrovat, ale jednou se mi stalo že na mě týpek vytáhl rybičku,a začal vykládat něco o peněžence,ale než to stačil doříct tak sem zasadil pravý hák a bylo...ale to bylo asi jen štěstí,samozřejmě jsem mohl narazit na někoho kdo by po té ráně nespadl a to bych asi byl v hajzlu..Jak říkám je to hodně individuální...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Zigi » čtv 02. úno, 2006 22:35

Mno, abych byl upřímný tak noži bych se nejraději vyhnul...i když hollywood nás učí, že odzbrojit maníka s nožem (převážně nohou) je to nejsnažší na světě:D Ale já bych to viděl z mojí pozice blbě. Ovšem radši bych si asi taky nechal pořezat vrchní část rukou než se nechat bodat do nohy ;)
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lu2 » čtv 02. úno, 2006 22:41

Pokud proti tobě nepůjde někdo s mačetou tak je určitě lepší strčit ruce dopředu
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

quesn

Příspěvekod Kwai_Cheng » čtv 06. dub, 2006 21:26

A co takhle, kdyz te nekdo prepadne a vytahne nuz, coz takhle nuz vytahnout tez? Kde nosite svuj nuz, mate zavirak, davate prednost tanto nebo klasicke cepeli?
Diky za odpoved
Ja osobne sem pri sobe nosival 23, ted sem se preorientoval na zavirak od firmy Fox, je relativne maly (ma delku dlane), s praktickou prezkou na opasek. Taky cepel neni pri zavreni plne skryta v rukojeti, nevim jestli to ma nejaky odborny nazev (jestli ano, pak prominte laicke vyrazy), ale ostri je jakoby jen z jedne strany, tudiz se da otevrit rychleji nez klasicky zavirak...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Mantis » pát 07. dub, 2006 15:29

Jen poznámka k nošení nože v Anglii.
Angličani jsou v tomto ohledu magoři, v okamžiku, kdy z kapsy vytáhnete jekýkoliv nůž, JAKÝKOLIV, máte vzhledem k rychlosti policejního zásahu tady jistotu, že do 5 minut jste v base. Utéci moc není kam, lidé vás napráší, i v malých městech jsou všude kamery.
A také, jak mi řekl jeden známý tady, je možné, že když nůž vytáhnete v blbém okamžiku na blbém místě, odtřelí vás. Jako prý minulý rok tuším v Nottinghamu.
Já takhle postrašil svého landlorda, když jsem mu chtěl se svým TOOL Leathermanem pomoci něco odšroubovat. Ještě že to byl mladší člověk, který nedostal panickou hrůzu z "nože". Nikoho prý nezajímá, že než takový nůž připravíte k útoku, tvá to kolem 5-6sec. když máte "grif"-

Kluci tady na tréninku mi říkali, že se tu moc boj proti zbraním neučí, protože je tady nikdo nesmí nosit - prima řešení, ne :wink:

Taky si vzpomínám, že tyto zákony Anglie prý přijala, protože je tu spousta lidí z divoké Indie a okolí, kteří se prý probodávají při jakékoliv vážnější urážce. O pár výhružkách jsem tu už slyšel a není to prý možné brát na lehkou váhu, neboť oni berou hodně věci jako vážné urážky, které (a teď mi prosím promiňte nepřesnost z neznalosti), prý snad pochází z jejich víry. Já osobně si to vykládám něco jako soukr. džihád. Tyto je prý možné smazat jedině krví.
Ale to fakt není můj obor.

Také si vzpomínám na jeden článek v novinách, kde byla z vysoké školy vykázána 18.letá studentka za to, že měla viditelný náhrdelník ve tvaru křesťanského kříže. Tato uvedla, že její, tuším sikhští spolužáci, tam veřejně nosí u pasu nějakou jejich dýku, protože to patří k jejich kroji. (Přitom tohle (myslím oproti jiným lidem tady žijícím) je ta problémová skupina "nožířů" tady v UK). Nečetl jsem žádné statistiky, vše mám od místních, takže pokud máte někdo přesnější informace, tak mě prosím hned nekamenujte.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Gino » pát 07. dub, 2006 16:19

Mantis... ty jsi v UK? Kde? Co tady cvicis?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Mantis » pát 07. dub, 2006 16:46

Mrkni na Praying Mantis ve fóru. :wink:

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Toman » sob 08. dub, 2006 0:12

Mantis píše:Kluci tady na tréninku mi říkali, že se tu moc boj proti zbraním neučí, protože je tady nikdo nesmí nosit - prima řešení, ne :wink:
Mantis


To souhlasím. Jenže problémek je v tom, že zákony se řídí jen slušní lidé...
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: quesn

Příspěvekod S474N » pát 21. dub, 2006 10:02

KwaiCheng píše:A co takhle, kdyz te nekdo prepadne a vytahne nuz, coz takhle nuz vytahnout tez? Kde nosite svuj nuz, mate zavirak, davate prednost tanto nebo klasicke cepeli?


Radeji bych tahal bud teleskop a nebo rovnou palnou zbran.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pát 21. dub, 2006 10:03

Mantis píše:Jen poznámka k nošení nože v Anglii.
A také, jak mi řekl jeden známý tady, je možné, že když nůž vytáhnete v blbém okamžiku na blbém místě, odtřelí vás. Jako prý minulý rok tuším v Nottinghamu.


To by me opravdu zajimalo cim, kdyz "bobici" pistole nenosi.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Panda » pát 21. dub, 2006 11:03

O tohle se s váma musím podělit :) delší dobu jsem nebyl na trainingu kvůli zranění a když jsem tam včera přišel a mrkl do "třídní knihy", našel jsem v uterním programu : Tekki shodan-podrobná studie a aplikace
Obrana proti bodnutí do zad :lol: škoda že jsem chyběl :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nihara » pát 21. dub, 2006 14:33

To se nejlépe aplikuje v autobuse :-)

Kopat proti noži jen když víš co děláš. Dobrý je zdrhnout!
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Mantis » pát 21. dub, 2006 14:58

Pro S474N - pozor, tohle už je historie. Obzvláště v Nottinghamu, který je považován jako jedno z měst s největší kriminalitou v UK (prý tomui bylo i ve středověku - že by následníci Robina Hooda? :wink: ). Jenom co jsem tady, vím o dvou vraždách zastřelením na ulici a to nějaké studenty/tky právě v tomto městě. Tady z toho měli hrůzu a přirovnávali to k těm pouličním odstřelovačům v USA.
No a právě policie v Nottinghamu má už dlouho výjimku a nosí nějakou tu bouchačku. Navíc, to že bouchačku nevidím, neznamená, že ji dotyčný nemá, nebo něco podobného není v autě v kufru. Ono je pravda, že se tady zase nestřílí dnes a denně a policie tady má myslím pořád dost slušnou reputaci a co jsem slyšel a zažil, policajti se tu chovají dost jinak než u nás, přátelštěji - myslím to vážně! Ale jen do té doby, než je něčím vytočíte, nebo jdou, jak se říká, NA JISTOTU 8) Tady je prostě lepší se s nimi nezaplétat.
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod keishi » pát 21. dub, 2006 16:26

Chlapi, už pánové ©pička a Novák změřili, že noha je 3x pomalejší než ruka ... :wink:
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

answ

Příspěvekod Kwai_Cheng » pát 21. dub, 2006 21:32

S474N:
KwaiCheng napsal:
A co takhle, kdyz te nekdo prepadne a vytahne nuz, coz takhle nuz vytahnout tez? Kde nosite svuj nuz, mate zavirak, davate prednost tanto nebo klasicke cepeli?


Radeji bych tahal bud teleskop a nebo rovnou palnou zbran.

Pro S474N: Otazka znela, coz takhle nuz vytahnout tez... Nemam potrebu dozvedet se, ze pod plachetkou s sebou tahas buchar a gulomet k tomu...
Mas nejake zkusenosti s pouzitim noze S474N?
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Re: answ

Příspěvekod NAIA » sob 22. dub, 2006 13:26

KwaiCheng píše:A co takhle, kdyz te nekdo prepadne a vytahne nuz, coz takhle nuz vytahnout tez?


Víš podle mě jsi špatně pochopil úlohu nože. V našich končinách to není zbraň soubojová ale vražedná. A když te někdo bude chtít zavraždit tak ti učitě nedá dopředu vědět že má eso (nůž) v rukávu. Marc Mc Young (nevím jestli ti to jméno něco říká) vydal takový canc "Knife Fighing Lies" zkus to najít na netu. Vnáší to hodně světla do tohoto tématu.

A druhá věc jsi připravenej toho člověha ubodat a podřezat když chceš tasit nůž? Protože jestli ne tak to může být docela průšvih. Já nože nemám rád a proto radši nosím zbraň jak psal S474N. Radši mačkat spoušť než bodat. Ale to je jen můj osobní názor.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků