Zkušenosti z ulice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Lu2 » pon 06. úno, 2006 9:13

2NAIA: :lol: :lol:
to já mám zas něco jiného,jendou kamarádi slavili něčí narozky,v hospodě se trochu opili a začali po sobě házet tácky od piva...pár jich přïlítlo na nějakou bandu starších chlápků,trochu je to podráždilo a měli kecy,ale bylo to pořád v klidu. Pak se naši chlapci chystali k odchodu a pár jich čekalo před hospou na ostatní. Mezitím vyšli ty týpci,a začali jim nadávat,naši se ohradili,vznikla nejprve taková slovní přestřelka a pak se začali prát,dostali do držky,a pak i ostatní co postupně po je¨dnom vycházeli z hospody... :D z toho plyne,že je lepší neprovokovat a radši i vyslechnout nadávky...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

 

Příspěvekod Skateordie » pon 06. úno, 2006 9:44

to Naia: no to si neviem ani len predstavit, ze by som zacal urcovat pravidla a davat si dole cennosti. To je haluz. Tomu sa mi nechce ani verit :o
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Zigi » pon 06. úno, 2006 9:48

Z doslechu můžu říct toto: Jednou šel můj kolega domů z práce, ale protože mu ujel autobus, vzal to pěšky. Bylo ale okolo šesté ráno a tak po něm začala pokřikovat skupinka přiopilých puberťáků. Říkal mi že měl dvě možnosti: 1. Utéct Jenže tehdy mu bylo cca 45 a jako 100kilový bývylý havíř by daleko neutekl :D Navíc tvrdil že by je tím asi vyprovokoval, kdyby "orci" zjistili že se bojí.
2. Tak si vybral blafování. Otočil se a vybral si největšího "hrdinu", tomu vynadal do zkurvysynů a začal mu slibova co mu všechno udělá jak ho dostane do ruky. Ostatní prý jako by prý dostali strach a začali situaci uklidňovat a stahovat se pryč...

Řekl bych že někdy se může hodit i trocha toho blafu nebo hrané suverenity, když člověk vypadá a chová se jako oběť, agresora to ještě více podpoří. Ovšem jak kdy a musí se to zahrát přesvědčivě, což asi každý nedokáže :oops: 8O A taky je fakt že každý nemůže pohrozit rukama jako kladiva a 100kilama živé váhy :lol:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod NAIA » pon 06. úno, 2006 13:38

Skateordie píše:to Naia: no to si neviem ani len predstavit, ze by som zacal urcovat pravidla a davat si dole cennosti. To je haluz. Tomu sa mi nechce ani verit :o

Fakt se to stalo, rozumis, nas bylo 6 a oni 3 a chteli se prat. Byli jsme si dost jisti v kramflecich. Tak jsme si to docela užívali. Jinak to není moje normální strategie :D
No a měl jsi vidět ty jejich ksichty když jsme začli určovat koho jim dáme aby jsme neměli takovou přesilu :D
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Zigi » pon 06. úno, 2006 13:44

2 NAIA: pokud by to byla pravda a já byl jeden z těch agresorů, asi bych taky začal ztrácet jistotu kdybych viděl že nám chtějí někoho dát :D
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lycanius » pon 06. úno, 2006 15:53


Jj.Takže pacifizmus nebo hrát debila...... :)
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod diviak » pon 06. úno, 2006 16:02

klamanie telom...
Jeden stary mistr pry jednou prochazel lesem, kdyz tu sa na neho vylitla skupinka vlku.... Tvaril se, jako by je nevidel. Vlci znejisteli a odesli...


Je to jen takova historka, ale taky klamani telem :-)
diviak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 20. říj, 2005 23:00

Příspěvekod raduz » úte 07. úno, 2006 9:29

to boli urcite nazrani vlci...... :wink:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod koblih » úte 07. úno, 2006 10:30

Lycanius píše:
Jj.Takže pacifizmus nebo hrát debila...... :)
No nevím, podle mě neexistuje univerzální recept jak se zachovat. Ale myslím, že co by určitě člověk neměl dělat, je tu situaci nějak zhazovat, smát se tomu s čím přišel agresor, atd. Neboť často tihle lidé mají problém s vlastní identitou a agresivním chováním si potřebují něco dokázat. A při tomto dokazování je velmi důležitá role pozorovatele(nejčastěji parta se kterou přišel-ví že ho sledují, nesmí selhat, musí být "vítěz"). Vždy je lepší počítat s tím, že jich bude více, ikdyž to tak třeba nevypadá, ale prostě tam někde jsou a sledují jak to dopadne, v případě potřeby se zapojí taky, ale taky třeba pomůžou uklidnit agresora. Prostě počítat s tím nejhorším. Jen optipmista nemůže být nikdy mile překvapen.

Obecně v konfliktní situaci můžu přijmout asi tři modely přístupu:
- vysvětlovat, přesvědčovat, dát agresorovi co nejvíce informací - nedostatek informací o tom co bude následovat vyvolává agresivní chování
- jak už tu bylo napsáno - blafovat, či prezentovat svoji sílu a odhodlanost bránit se, viděl jsem třeba borce co měl nějaký konflikt s jiným, řval, dělal takové dost strašidelné ksichty, mlátil pěstí do zdi u které stál ten napadený, nic mu neudělal, ale ten "napadený" kdyby mohl tak se propadne někde do země a nedivil bych se kdyby si ucvrnkl do textilu, ale nejdřív o tom musí přesvědčit sám sebe, jinak to nebude přesvědčivé a nejspíš to prokoukne
- nebo převzít iniciativu a zabránit tomu agresorovi prezentovat se, třeba i fyzicky

Mnohdy důvodem agresívního chování jsou úplne blbosti(směješ se v okamžiku kdy kolem jde nějaký labilnější jedinec a vezme to osobně, nevíš kolik je hodin, jsi oblečený tak, že prezentuješ svou příslušnost ke skupině lidí, vůči které je agresor vysazený, atd). Přesto že se často jedná z pohledu obránce o prkotinu, které by se normálně člověk zasmál, pokud to člověk podcení a nezachová se adekvátně k situaci, která nastala, může dojít k napadení.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod graver » úte 07. úno, 2006 10:34

Jo, já mám taky 3 semestry psychologie :D . Jenže ono to funguje jen v určitých situacích. Když tě někdo v hospodě odstrčí od pultu se slovy "uhni, to je moje místo", tak jediný způsob, jak se vyhnout konfliktu, je protě uhnout.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod koblih » úte 07. úno, 2006 11:03

graver píše:Jo, já mám taky 3 semestry psychologie :D . Jenže ono to funguje jen v určitých situacích. Když tě někdo v hospodě odstrčí od pultu se slovy "uhni, to je moje místo", tak jediný způsob, jak se vyhnout konfliktu, je protě uhnout.
Jo tak to je bez debat, tady není co řešit, ale když přijde někdo, že si chce zatančit s tvojí ženou a ona nechce, tak třeba nějak vyřešit, tady není kam ustoupit.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Lycanius » úte 07. úno, 2006 13:53


Pravda.Klidnější cesta je asi vždy to lepší řešení...A navic se mužeš vyhnout tomu že podceníš (hodně lidí to má v oku ale fakt jsem viděl borce co si vylámali zuby na protivnících o hlavu menší)soupeře,nebo se pokazí něco jiného(jak jsem dal příklad výše) :idea:
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Ting » úte 07. úno, 2006 17:39

2 Lu2: A proč jsi odpůrce dobíjení soupeře když je na zemi nebo už nemůže nic dělat? 8O
Ting
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon 18. říj, 2004 23:00

Příspěvekod raduz » stř 08. úno, 2006 9:25

graver píše:Jo, já mám taky 3 semestry psychologie :D . Jenže ono to funguje jen v určitých situacích. Když tě někdo v hospodě odstrčí od pultu se slovy "uhni, to je moje místo", tak jediný způsob, jak se vyhnout konfliktu, je protě uhnout.


No, ked je velka rada a Ty uz cakas dlhsiu dobu, neviem ci by sa Ti chcelo uhybat...... :roll:
Nie ze by som bol nejaky bitkar, ale taketo veci nemam rad, ked mozu stat ostatni, a ja, tak moze aj ten dotycny. Zalazi od konkretnej situacie, jej posudenia....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod graver » stř 08. úno, 2006 10:02

"No, ked je velka rada a Ty uz cakas dlhsiu dobu, neviem ci by sa Ti chcelo uhybat...... "
To se vsaď, že nechtělo - nepsal jsem, že by se mi chtělo, jen že bych uhnul :D
"ked mozu stat ostatni, a ja, tak moze aj ten dotycny"
To víme my dva, ale ví to on? Neřeším, na čí straně je pravda, ale jak se vyhnout konfliktu. Jistě, ten blb si o tobě pak bude myslet jaká jsi sračka a to někdo těžko nese. Já jsem se s tím kdysi taky těžko vyrovnával. Pak jsem si definoval kategorii lidí, na jejich názoru na mně mi záleží a hospodští povaleči do ní nepatří. Když mi řekne šéf, že jsem vůl, budu o tom třeba týden přemýšlet. Když mi totéž řekne hospodský blb, ani se to ve mně neohřeje...
Já jsem jinak pěknej cholerik a nervák - jen už si vybírám, kdo nebo co mě smí naštvat.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod raduz » stř 08. úno, 2006 10:56

to je pravda, len to chce pokoj a rozvahu Old Shaterhanda..... :lol:

Alebo jeho "drtici pest" :lol:

Ale inak mas naprostu pravdu - niekedy je lepsie ustupit, a vypustit to z hlavy....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod graver » stř 08. úno, 2006 11:11

raduz píše:to je pravda, len to chce pokoj a rozvahu Old Shaterhanda..... :lol:
Alebo jeho "drtici pest" :lol:

Jo, když má někdo pěsti Old Shatterhanda, tak si potom může dovolit jeho klid jako luxus. Když ty pěsti nemá, tak mu nic jiného nezbude :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Hm,

Příspěvekod Xaltotun » stř 08. úno, 2006 11:53

Osobne jsem zazil na diskotece u Vystaviste v Brne, kde jsem byl se s kamosi, ze tam byli tri mistni dostz namakani typci, kteri se kolem pulnoci opili zacali bavit tim, ze hodili sklenice od piv mezi tancici lidi, ktere se sem tam rozbily o hlavu nekoho v tom davu. Jedna se rozbila o hlavu typka pred mnou - nastesti to byly ty tenke pullitry. Rikam kamosum, jdem jim rozbit drzky, je nas tady vic -spis pro jejich psychickou podporu (vsechno to byli nic necvicici studenti a evidentne spis knihomolove), at vedi, jak se chovat..Jenze ostatni jako ze si nebudeme delat problemy, ze jsou to znami rvaci atd..Tak jsem jsem si rikal, delam 8 let kung-fu a 3 proti mne zas neni tak moc, ze to zvladnu sam (ach ta tehdejsi naivita ze staleho sledovani Lamacu kosti).

Sel jsem za nima a rekl, at toho okamzite nechaji, ze se mne to nelibi a cekal reakci. Jejich (jak jsem zjistil pozdeji kapo) urval nohu od zidle a mavnul ji po mne, mel jsem stesti, ze jsem nejak udelal uhyb do postoje tygra a uhnul, nacez se do mne z boku pustili jeho kamosi..Napadla mne ovsem spasna myslenka..ustupoval jsem pred udery prvniho a tak nejak vykryval rany tech z boku, na protiutok nebyl cas (a ani jsem nechtel dostat tou nohou (coz je horsi nez teleskopakem))). Takze jsem jeste ustoupil 3 kroky k podiu, kde stal vyhazovac a ukazal mu na toho typka z s tou holi, ze dela jako bordel, vyhazovac se k nemu priblizil a pak jsem, radeji z klubu odesel..Jak mi rekli druhy den, klub pak museli tu noc zavrit, neb onen sef zmlatil 2 vyhazovace a rozbil co slo, jeho kamosi mu vydatne pomahali, az se strhla s temi vyhazovaci hromadna bitka a ac jich tam na ty 3 bylo tak 8, meli co delat.. :twisted: (druhy den mi doslo, jak jsem mohl spatne dopadnout) 8)

Jeste jsem se s tim typkem potkal pozdeji na jine dissce v Brne, kde dal zrovna hlavicku studentikovi, ze ho slozil, ale tam uz prijelo nekolik vozu Policie a si ho odvezli..

Kazdopadne pak jsem ho potkal jednou v nocni tramvaji, kde si vsichni vysedali, ze nechcou pri jeho agresivite dostat pres drzku. Sedl se vedle mne, ja mu rekl, ze je pekny hajzl a zeptal se ho, co cvici..rekl, ze 3 krat denne dela karate, do toho box a nekolikrat tydne posiluje..pak jsme byli dobri kamos, protoze si myslim, ze to byl v principu fajn kluk, jen trosku agresivni.. :twisted:

Kazdopadne jak NAIA pise, ze byl s 6 kamosi - uz na kamose nespoleham, jedine na ty, ktere znam dele napr. z treninku a dalsich zivotnich situaci a vim, ze se pridaj. Protoze je dost "kamosu", noumu, co daji pocit, ze ma smysl podstoupit boj a pak pomalu zmizi nebo stoji vedle a cekaji, jak to dopadne. 8)
Xaltotun
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 15. pro, 2005 0:00

Re: Hm,

Příspěvekod koblih » stř 08. úno, 2006 13:10

Xaltotun: Pokud tam byla ochranka, mel ses obratit hned na ni. Je to jejich prace za kterou jsou placeni. Za me v praci taky nikdo moji praci neudela.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod NAIA » stř 08. úno, 2006 13:25

Xaltoun: Proč je noha od židle horší než teleskop?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron