Bruce Lee...bylo nebylo, milé děti...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Low » úte 27. čer, 2006 14:50

kurt:asi ne protoze by to dopadlo stejne jako s timhle.. az nekde budes mit zdokumentovanej nejakej zapas b.leeho podle jakejkoli pravidel dej vedet. nikdy jsem nevidel ze by neco dokazal, jen kecal . vlastne se nedivim ze delal WT..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod pm » úte 27. čer, 2006 14:57

poznamka na okraj k "inch punch", tj. demonstraci "kratke sily" (chyun ging):

uz od dob Bruce Lee nepochopeno - on a jemu podobni Caryfuci bud objekt (cloveka, desku) odstrkuji, nebo (v horsim pripade) odstrkuji sebe od objektu, takze "strkana", zadny boxing. po zasahu "inch-punchem" zustane clovek na miste a zlomi se, v pripade (spravne pripravene ;-)) desky deska praskne.

to jen na okraj, verte mi, ze si jako priznivec EWTO a vsech EWTO ditek (at uz WCH/Yongchun prepisuji jakkoliv) debatu uzivam
Naposledy upravil pm dne úte 27. čer, 2006 15:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » úte 27. čer, 2006 14:58

Low píše:kurt:asi ne protoze by to dopadlo stejne jako s timhle.. az nekde budes mit zdokumentovanej nejakej zapas b.leeho podle jakejkoli pravidel dej vedet. nikdy jsem nevidel ze by neco dokazal, jen kecal . vlastne se nedivim ze delal WT..


hele, low, ze bychom si zacali rozumet? ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Wodnicek » úte 27. čer, 2006 15:14

TAPTAK klobuk dole mas moje uznanei si asi prvy alebo druhy rozumny clovek na tomto serveri..vazne....myslim to vazne.. 8)
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

Příspěvekod Wodnicek » úte 27. čer, 2006 15:18

low teraz som zistil ze si curak..:) uznavas silu a myslis si ze vsetko je v sile neprimas argumenty hudies si len svoje....a wraj dake zapasy ma vyhrat lee....omg vsak wt nie je bojove umenie do ringu..preboha chcel by som vydiet ten zapas postavy sa WT bojovnik proti hoci komu a staci ze da specialny kop na clenok 90 sanca zlomenia....to by bolo srandy v tom zapase..sa uvedom WT=SEBAOBRANA
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

Příspěvekod Wodnicek » úte 27. čer, 2006 15:22

a este aby som sa vyjadril k inch punch v zivote sam seba neodstrcis ak budes mat spravny postoj.....a poviem ti je to dostatocne uciny uder na pomer sila/rychlost....nikto nikdy neveri WT-cku,,omg a pridete na trening nech robite hoci co a v kuse pocuvat iba aha , uf aha , to je dobre...aha aha aha...
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

Příspěvekod pm » úte 27. čer, 2006 15:24

Wodnicek: ahaaaa :D :D :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod th » úte 27. čer, 2006 15:33

Low píše:kurt:asi ne protoze by to dopadlo stejne jako s timhle.. az nekde budes mit zdokumentovanej nejakej zapas b.leeho podle jakejkoli pravidel dej vedet. nikdy jsem nevidel ze by neco dokazal, jen kecal . vlastne se nedivim ze delal WT..



zapasov BLeeho bolo dost jednak este v Hongkongu kde sa bili hlava nehlava - Blee casto dostal vyprask ale ked sa zacal ucit bojove umenia tak sa to rychlo zmenilo - to co je vo filmoch never tomu to su len take somariny.Zdokumentovaneho nie je vela a predsa to existuje , taras tu tolko sprostosti,ze je z teba mistr diskuter ale to je asi tak vsetko, mas mindraky ze si rit dosiahol si len taky teoreticky tlchuba.My na WT sa mlatime riadne ,su z toho rozbite huby a dokopane nohy ,clovek ked ide domov ledva ide,neviem ako inde ale vyzera to tak,ze vo vacsine pripadov ludia na WT sa mlatia ako keby sa im nechcelo - stoji to za rit - nech sa prihlasia radsej na sachy alebo nech doma hraju karty a nech nerobia hanbu WT

TH
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Low » úte 27. čer, 2006 15:58

zadnej zapas b.leeho kterej dokazuje to ze by byl lepsi nez treba uplne prumernej kickboxer zdokumentovanej neni. misto toho kazal veci kterejm nerozumel, to treba ja nekdy taky ale ja nejsem modla milionu lidi po celym svete. neverim filmum a proto nemam duvod neverit ze vsechno co umel bylo vriskani a skakani. asi jako malej mel dobrou gymnastickou prupravu. bylo to dany dobou, v ty dobe byly bojovy umeni tabu a kdyz se najednou objevil nejakej cinan co rikal ze dela kungfu tak mu spousta lidi verila. pak pochopili ze to co on tocil nema s bojem nic spolecnyho ale furt ho hodne lidi uctiva jako nejakyho supermana. pritom byl jen ve spravnou dobu na spravnym mista, urcite to byl svym zpusobem zajmavej clovek ale v BU nic nedokazal.o nic vic nez miliony jinejch cvicencu.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod kurt78 » úte 27. čer, 2006 15:59

Low píše:kurt:asi ne protoze by to dopadlo stejne jako s timhle.. az nekde budes mit zdokumentovanej nejakej zapas b.leeho podle jakejkoli pravidel dej vedet. nikdy jsem nevidel ze by neco dokazal, jen kecal . vlastne se nedivim ze delal WT..


no zapas som nevidel ani ja
kazdopadne, ale niektore myslienky mal pekne a co sa tyka koncepcie boja a tvorby vlastnej metodiky vyuky
tu sa ho musim zastat bo mne sa to paci na tu dobu revolucne.
a wt robil len v cine pak v usa ked ziskal rozhlad v Bu zacal si tvorit vlastny koncept jkd.
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Panda » úte 27. čer, 2006 16:18

Hele kluci, Low a tetokrát i PM, Bruce nějak fanaticky nevyznávám, ale četl jsem jeho knihy a musím říct že mi hodně dali.Doporučil bych vám si je buď taky přečíst a nebo se nevyjadřovat hanlivě o člověku o kterém nic nevíte a pravděpodobně ani ty filmy ste neviděli a nepapouškovat stokrát opakované klišé "Bruce ničemu nerozuměl,byl jen fyzicky namakaný herec" , protože to o Vás jen prozrazuje odkud to info máte, tj vycucané z prstu ať už vašeho nebo cizího,to platí především na Lowa.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » úte 27. čer, 2006 16:24

Pando: nic ve zlem, jako "Brukliiho" mladistvy fanousek jsem videl vsechny filmy, x dokumentu, spoustu zaberu z jeho treninku, cetl Bruce Leeho knihy, a navic znam lidi, co ho znali osbone. Bruce Leeho mam rad, ale odcad pocad. ale nebudeme kvuli tomu unaset forum, ze, kdyztak si zalozime dalsi, nebo vyhrabeme Bruce Lee topic, 100% tu nekde je
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Low » úte 27. čer, 2006 17:49

panda: spis never vsemu co davaj v televizi.. pro me je B.Lee mrtva vec v podstate od doby kdy sem se nunchakou prastil do hlavy az se mi asi rozsvitilo. Taky sem mel B.Lee obdobi..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » úte 27. čer, 2006 18:44

Bruce lee,ale uměl
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » úte 27. čer, 2006 20:13

...
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 10:43, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » úte 27. čer, 2006 20:20

....
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 10:41, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » úte 27. čer, 2006 20:51

...
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 10:41, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod jox » úte 27. čer, 2006 21:29

diablik píše:...mne nikdy ten priamy uder z lakta nesedel....

Von snad má bejt z lokte?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Wodnicek » úte 27. čer, 2006 21:30

pozri sa ja nezastavam teoriu jedneho uderu a ko....to by som musel byt robot...WT funguje kazdemu kto vela cvici predsa je to kung fu a to treba vela vela vela vela cvicit..nechcem krivdit ziadnemu sportu ale predva vo vecsine ide o silne uderi malo techniky a uz sa v podstate vies byt vo WT musis mat dokonalu techniku inak dostavas a ten timing...to tiez treba trenovat ano v tomto mas pravdu s tymto maju WT ludia problem ale vsetko je o trening...verim tomu ze taky boztepe by zlozil hocikoho nech robi pre mna za mna aj cooking:) ..a dalej to tak celkom nie je tlaceny uder..ma to byt riadny uder vystrelit ruku az do rovna...ibaze chudak dedko uz nema sily...tak idem si zadovazit taku dosku a uvidim co s tym dokazem spravit ja:) tak pak napisem..:)
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

Příspěvekod Panda » úte 27. čer, 2006 21:45

No uznávám že sem byl v práci přesčas a nestihl jsem tréning tak jsem byl poněkud vyvedený z míry, tak se omouvám a všechno dobré.Jen mi přišlo hloupé že tu Bruce Leeho spojujete s jednoinchákem tak jak je prezentován dnes na demonstracích pro veřejnost, když v jeho knihách se o něm ani jednou nezmiňuje.Ale jak říkáš nebudem hnojit fórum.
No k tématu, o WT a KungFu nevím nic (cvičím chvíli) ale z pohledu karatisty a lámání desek: je to jen cvičení které demonstruje tvojí odhodlanost, jde o to že do desky jdeš na plno s vědomím že buď povolí deska nebo si zlomíš ruku, žádné mezi tím není a pokud z toho vznikne jen odstrčení tak je to špatně a cvičení je k ničenu, protože strávně ti mělo prasknout zápěstí.
Zní to možná přitrouble, ale právě k tomu lámání desek slouží, jako mentální průpava k tomu dát do útoku (úderu) všechno bez ohledu na následky pro tebe, na vlastní bezečí, což je pak i ideální pravá cesta karate(alespoň pro mě).
Podrtženo sečteno, pokud se desky odtlačovlay, bylo něco rozhodně špatně , buď na straně těch co je drželi nebo na straně Sifu.
Co se jednoincháku týče-pro mě je to jen název jak zapojit bez nápřahu, z místa kde právě ruka je celé tělo do úderu aniž bych musel nabíjet, nejde o konkrétní "tehniku" úderu.Ale v tomhle se můžu plést, tady jen říkám jak to vidím a chápu já.
Tak zatím Zdar.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků