Bruce Lee...bylo nebylo, milé děti...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

téma rozděleno

Příspěvekod bojovaumeni.cz » čtv 29. čer, 2006 8:30

Vážení , téma rozděleno. Několik příspěvků vzalo za své... Prosím držte se věci...
redakce bojovaumeni.cz
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod patrik » čtv 29. čer, 2006 8:42

původně "čt 29. červen, 2006 5:58"

Sennin píše:Tys prorazil v Hollywoodu??? Nebo kolik z těch miliónů cvičenců prorazilo v Hollywoodu??? Zajímal ses někdy o zákulisí Hollywoodu??? Pak bys věděl, že TAM prorazit mohli a uměli jen SCHOPNÍ!!! Nebo že by BL oblbnul i zkušené producenty??? Ne, on jim ukázal, že UMÍ!!!


EEE, jen dotaz. Bez útoku a střízlivě.

Kolik Bruce-lee natočil jiných filmů, než s bojovou tématikou. To znamená, v čem prorazil v Hulyvůdu? Osobně si nemyslím, že by v šedesátých nebo sedmdesátých letech byli v Hulyvůdu nějací "zkušení producenti" přes bojová umění... Stačí juknout na současnou produkci. Prostě nějakej Číňan ukázal něco, co pánové producenti ještě neviděli a mysleli, že tohle by mohlo zabrat a dobře se prodat. Uvědom si, co se tenkrát točilo.

Na druhou stranu, kdyby neumřel. Kdyby ho nezabili ninžové, nebo šaolinští mniši ;), určitě by dneska točil takový pecky, jako Sean Connery, kterej taky začínal s béčkama.

Ohledně ostatních argumentů... bez komentáře, ale ptáš se Lowa, jestli znal Bleho osobně. Ptám se i já Tebe: "znal si Bleho osobně? nebo taky čerpáš jen z dnes dostupných zdrojů a děláš si jistý názor?"

Popravdě je mi to jedno... jen mi přijde, že trochu ujíždíš na polomýtech a legendách :)

Myslím, že Roza to rozštíp.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod MartinCZ » čtv 29. čer, 2006 8:53

http://www.youtube.com/watch?v=PtLnsPWm ... =gung%20fu Na videu je tak nějak souhrn toho co Bruce dělal, předváděl. Slavný inchák, H.K. chi sao :)... To Vořech: Tím inčákem to prorazil, asi měl desku dobře připravenou, či vypreparovanou. :)
MartinCZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 192
Registrován: ned 25. kvě, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » čtv 29. čer, 2006 9:02

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Hark » čtv 29. čer, 2006 9:47

MartinCZ píše:http://www.youtube.com/watch?v=PtLnsPWmgRU&search=gung%20fu Na videu je tak nějak souhrn toho co Bruce dělal, předváděl. Slavný inchák, H.K. chi sao :)... To Vořech: Tím inčákem to prorazil, asi měl desku dobře připravenou, či vypreparovanou. :)


Dik za hezky strih, nektere veci jsem z toho jeste nemel :-)
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Low » čtv 29. čer, 2006 11:38

B.Lee nejaky BU urcite cvicil . ale i z toho videa je patrny ze neumel nic co miliony dalsich lidi .. 8) kdysz dojde do tuhyho a ne jen na prezentasce, kal ke tam ten sparring s tema helmama a rukavicema tak nedokaze nic vic nez prumernej kickboxer.. vazne malo na to aby z nej byla legenda.. tady nejde o to ze bych rikal ze nic neumel, ale neumel nic pro co by mel bejt obdivovanej.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » čtv 29. čer, 2006 13:31

BTW OT: v té starší diskusi o BL jsem si všiml dotazu na to jeho poskakování. Já tohle vídám při sparringu i u sportovního karate a nějak mi hlava nebere, proč se to dělá. Někdo vibruje jak takový ten strojek na dusání chodníků, že musí za pár sekund padnout únavou, někdo stojí v postoji a čeká klidně. Kdo z vás to dělá a k čemu je to dobré? Já nedělám sportovní karate, ale při sparingu se občas přistihnu, že to dělám jaksi pudově taky - jen nevím, proč 8O
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Panda » čtv 29. čer, 2006 15:22

To Graver BTW OT: No my to u nás na karate při kumite neposkakujeme nepohupujeme) naopak to porhlašujeme z chybu.Je pravda že pokud někdo oskakuje moc okatě tak si hpo můžeš načasovat a chytit ho ve vzduch unebo při dopadu kdy toho moc nenadělá...ale vidělk jsem kluky z TKD kteří se hýbali tam a zpátky po tamami tak rychle že bez poskakování by to těžko zvládli, a poskakovali saakra rychle...tak si vyber, já osobně neoskakuji, protože to jenak neumím , jednak mi to příje nedůstojné, a přicházím o "těžiště" ale to je jen můj pocit...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » čtv 29. čer, 2006 15:38

Mám stejný názor, jen mě zajímalo, proč to dělají (tzn. jestli jsou ve sportovním karate k tomu cvičení) a taky mě vyděsilo, že jsem to párkrát reflexívně udělal taky a vůbec netuším proč. Jestli je to reflex z televize... :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Low » čtv 29. čer, 2006 15:54

no proc to delaj. aby byly rychlejsi - pri jejich zpusobu boje. jenze pak se proti nemu rozebehnes stracis do nej nebo mu das lowkick a je v prd*eli.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Re: a

Příspěvekod Sennin » čtv 29. čer, 2006 17:49

roza píše:Sennin - argumentem je pro kazdeho z nas jen to ,co nam vlastni IQ dovoli chapat.Tvoje famozni argumentace ad neexistence internetu a videokamer - znam par svetovych autoru ,kterym drive nalezelo oznaceni"mistr absurdity" - to vsak vzalo za sve s datem tveho narozeni..... a vyraz "irelevantni" bych ti radeji doporucil nejdrive vyhledat ve slovniku ,nez ho pouzijes v zminenem kontextu.
Ale nic ve zlem ,chlapce - jen diky vire milionu dalsich deti jako jsi ty ,jedou Santovy dilny za polarnim kruhem naplno,skritek vedle skritka a Rudolf v cele sprezeni se opet nemuze dockat Vanoc ,kdy po celem svete roznesou vsechny ty darky....

Low - i kdyz bych neveril ,ze tenhle okamzik muze nekdy nastat : plne s tebou souhlasim.Podle toho ,co jsem ho slysel mluvit o jinych BU obecne ,vedel toho tolik jako moje babicka....karaaate do krku UAAAAAaaa a box nedelej ,nebo budes blbej...

Sennine ,nedelals nekdy box?


Roza


irelevantní >> bezvýznamný, nepodstatný, vedlejší...myslím, že věta" Tvoje tvrzení...je irelevantní" je správná - tím jsem měl na mysli, že autorovo tvrzení je nepodstatné, bezvýznamné, vedlejší :wink: česky to znamená..na hovno!!! Doporučovat mi nemusíš nic, správnou literaturu vlastním, a když něco nevím, tak si to nejprve najdu a nekecám nesmysly...
Rozo, nejsem chlapec ani dítě, jsem myslím cca o 15-20 let starší než Ty.
Víš, "miluji" ty chytráky (Low a podobní), kteří tvrdí, že "milióny" cvičenců by dokázali víc než BL, "miluji" když ti samí chytráci tvrdí: slyšel jsem o něm od toho a toho, četl jsem o něm to a to, viděl jsem tyto a tyto ukázky, tyto a další filmy...
Pokud něčemu Ty sám nerozumíš, tak se do toho nepleť! Nevím, jak dlouho cvičíš u Ivana - ale děláš WCH, tak se "drž ševče svého kopyta"
Netvrdím o sobě, že jsem odborníkem na BL a JKD - ale pro mě to není jen pár filmů, nějaké archívní záběry, to, co jsem našel na netu nebo to, co o něm říkají ti, kteří ho v životě neviděli a neslyšeli :wink:
Pochopils???
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pk » čtv 29. čer, 2006 20:16

Ahoj Marku, nedávno tady na fóru proběhla diskuze mezi zastánci a odpůrci BL. Už si ji přesně nepamatuji, ale pamatuji si, že jeho odpůrci argumentovali pomocí faktů, věcně, rozumně. Naproti tomu jeho zastánci nenapsali nic podstatného, kromě výkřiků typu "co ty o tom víš", "viděl jsi ho?" apod. Zkusím shrnout to, na co si vzpomenu.

BL nikdy nebojoval s nikým kromě vlastních žáků. Vlastně ano, jednou si domluvil souboj se studentem kungfu - když přišel a jeho soupeř mu podával ruku, zákeřně na něj zaútočil, přesto pohrál a skončil se zraněním zad. Tohle bych řekl že dost vypovídá o jeho bojových schopnostech.

BL taky "vymyslel" skvělý ultrarevoluční princip, na kterém založil svou školu - škoda že tento princip je obsažen v KA®DÉM tradičním bu. To on ale nepochopil, protože žádné takové bu nestudoval dostatečně dlouho - že by málo trpělivosti?

No a v neposlední řadě jeho smrt ve věku okolo 30-ti let - to asi taky dost vypovídá o kvalitě toho, co cvičil a vyučoval.

Osobně si myslím, že by ses měl probudit, ale nebudu ti do toho kecat. Ono je dost těžké spolknout (teď nevím jestli červenou nebo modrou) pilulku a pohlédnout pravdě do očí.

Petr
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » čtv 29. čer, 2006 20:36

...
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 10:36, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Low » čtv 29. čer, 2006 21:04

Pane Marku vy se opíráte o ty samý informace o BL co mám já. Rozhodně je pravděpodobnější pakliže nejsou žádný jeho souboje natočený ani nijak zdokumentovaný že žádný neměl než že se rval a měl tisíce zápasů na ulici jak sem se někde dočet. Neměl ani zápas v profesionálnim ringu , přitom jeho sparring byl normální kickbox lightcontact takže se nemůžete vymlovat na to že netrénoval pro sportovní zápas.. údajně je zdokumentováno že rozbil hubu Bolo Yeungovi. To je sice fajn ale to by zvládlo i miliony jinejch lidí, BY byl taky jen herec a věnoval se BU, stejně jako miliony jiných.. :lol:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 29. čer, 2006 22:13

Lowe, ty miliony, kteryma tady hazes, to je uzasny :-D
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Fukki » čtv 29. čer, 2006 22:18

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 18:13, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Sennin » čtv 29. čer, 2006 22:23

Jasně, poslední příspěvky jsou pěkný!!! Proč??? Protože jsou napsané bez vášní, bez urážek a narážek, bez výsměchu...
A to je to, oč mi jde, viz má poslední věta v posledním příspěvku. Opravdu se nemusím z ničeho probouzet, vím o BL a JKD dost na to, abych mohl o tom diskutovat - ovšem v rámci slušnosti. Není pro mě bůh ani největší mistr BU všech dob, ale v 60tých letech minulého století přišel s něčím, co lidi zaujalo, překvapilo a nadchlo - to neudělal myslím nikdo před ním.
Také svou přesvědčivostí, charizmatem a tím, co uměl, přesvědčil amíky, aby s ním natočili velkofilm, který se stal v té době trhákem a dodnes ho mnozí skuteční experti označují za klasiku kung-fu filmů.
Založil s Inosantem koncept JKD, který ho přežil a který je dodnes úspěšný - jací jsou jeho následovníci, kolik si účtují, zda jsou dražší než učitelé WCH nebo jestli se zde těží jen a jen ze jména BL je už jiná otázka.
Padlo zde (příspěvek Petra alias pk), že BL vymyslel "skvělý ultrarevoluční princip", který je obsažený v každém tradičním bojovém umění. Omyl, BL nevymyslel žádný princip - dokonce to ve svých knihách popisuje, že ON nic nevymyslel...BL popisuje, že pracoval jako sochař s kusem kamene, tj. že odstranil vše, co bylo nadbytečné až z toho vzniklo dílo - a to je ta věc, která všem lidem z okruhu tradičních BU leží v žaludku.
JKD je koncept rad, doporučení, postupů a efektivního myšlení - není to styl není to škola! V JKD se neříká, toto je špatný úder, toto je dobrý úder - protože tam prostě není místo pro "špatný" a "dobrý", v JKD musí být úder efektivní. Teď namítnou zastánci jiných stylů, že to je přece jasné a že se to tak učí taky...ale nemají pravdu, protože ve většině stylů je mnoho špatných úderů nebo zbytečných pohybů - chcete-li, které ten úder učiní neefektivním. Ovšem,že i špatným úderem lze rozbít hubu, ale to je již jiná rovina.
Nepomlouvám tradiční styly a nepomlouvám jejich zastánce - vadí mi jen hlupáci, kteří ještě nechápou a kteří ani snad nikdy nepochopí.
Vážím si mnoha lidí z tradičních stylů a jejich "práci" respektuji a nikdy by mě nenapadlo je pomlouvat, urážet či zesměšňovat - a to samé mám i z jejich strany...
Někoho možná napadne mé "věčné" slovní souboje s Pucmazem a bude tu hned dávat linky: nemá to smysl, protože diskuze není o házení linků, a hlavně jen my dva s Pucmazem jsme věděli o čem jsme se neshodli - vysvětlili jsme si to již soukromě a tuto možnost má každý (viz má emailová adresa).

Diskuze o tom, co je to JKD, co přineslo BU nebo v čem ho zkurvilo je na sáhodlouhé články a diskuze by byla nekonečná.
Diskuze o tom, jaký byl vlastně BL a co světu dal je myslím taky zbytečná - protože narozdíl od "miliónů" cvičenců zde jeho jméno a jeho dílo (ať je jakkoliv diskutabilní) zůstalo a ještě dlouho zůstane

Tímto se omlouvám všem za sáhodlouhý příspěvek. Kdo chce diskutovat se mnou dál, tak prosím emailem a ve vší slušnosti.

Díky :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » čtv 29. čer, 2006 22:42

2 LOW
Ježiši chlape..."Rozbil hubu Bolo Youngovi" a "Bolo Young je jen herec"

2PK

"Zaútočil když mu podávali ruku" "Vymyslel převratný systém který je obsažen v každém BU.



:lol:


Ježíš kluci ale o tom to je, že vy ho tady hodnotíte podle fám z jeho života, zatímco já podle toho co mi jeho knihy o BU dali.Jestli ho nemusíte fajn, ale hodnoťte jeho přínos pro BU sami za sebe tak jak to dělám já a ne za celý svět.


Jinak Cituji Bruce z Tao of Jeet Kun Do protože mi to nedá :lol: :

"V téhle knize nenajdete žádná tajemství, nic nového co by tu s námi nebylo už po tisíce let.Pokud tahle kniha posloužila k tomu aby se člověk zamyslel, pak splnila svůj účel a můžete s ní třeba utřít stůl"

Tolik k "vymyslel převratný systém..."

jinde píše že "Jeet Kundo je jen způsob tréningu ne bojový styl..."

a Myslím že sem obzvlášť sedí poslední věta :lol: :

"Pokud uslyšíte někoho říkat Jeet Kun Do je tohle nebo Jeet Kun Do není tamhleto, je jasné že dotyčný nečetl tuhle knihu a o Jeet Kun Do se nezajímá. Jeet Kun Do je jenom jméno.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

a

Příspěvekod roza » čtv 29. čer, 2006 22:54

Sennin - no tak vidis ,ted uz vis ,co to znamena ,tak zbyva jen naucit se to pouzivat.Tvrdit o cloveku ,na jehoz zabery z "treninku" se divas kazdy vecer misto vecernicku ,ze nebyl natocen pri zapase ,protoze nebylo na co ho natocit ,tomu ja rikam husarsky kousek...a ne umet pouzit zmineny termin v kontextu.
Jo ,jeste se asi budes muset najit heslo kontext.....

A v cem se lisis od tech "chytraku" ,kteri vse maji jen z knizek a par zaberu + nazoru lidi ,kteri se necemu opravdu venuji?Jo promin ,on k tobe sestupuje kazdy vecer z plakatu a pro tebe je to "cesta zivota" ,ja zapomel.

Vzhledem k tomu ,ze cvicim wingchun,coz je shodou smutnych okolnosti jediny styl ,ktery se zmineny neumetel pokousel - neuspesne - studovat ,citim se kvalifikovan jeho pocinani a nazory posuzovat......Stejne tak je tomu s karate a boxem ,ktere si take bral do huby ,aniz by vedel,o co jde.

Ale nebud k sobe zas tak kriticky ,ja si naopak myslim ,ze jsi veliky odbornik na BL.
Stejne tak te potesim ohledne tveho veku - kazdy jsme tak stary ,jak se citime uvnitr.
Z toho duvodu si myslim ,ze me osloveni chlapce je plne na miste - u cloveka ,ktery veri na pohadky....

Tak a to je vse
DOBROU NOC DETI

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod fakt » pát 30. čer, 2006 12:20

[quote="Sennin"]Také svou přesvědčivostí, charizmatem a tím, co uměl, přesvědčil amíky, aby s ním natočili velkofilm, který se stal v té době trhákem a dodnes ho mnozí skuteční experti označují za klasiku kung-fu filmů.

To bylo v 70. letech. V 80. letech přesvědčil svými "schopnostmi" amíky nějaký belgičan o tom, že je mistr světa, evropy a belgie. V 90 letech přesvědčil amíky nějaký Sasha alias Koudy o něčem podobném. Je velká pravděpodobnost, že teď přesvědčuje amíky nějaký další podvodník. Otázka je proč to všem vychází zrovna v Honivoodoo.

Založil s Inosantem koncept JKD, který ho přežil a který je dodnes úspěšný - jací jsou jeho následovníci, kolik si účtují, zda jsou dražší než učitelé WCH nebo jestli se zde těží jen a jen ze jména BL je už jiná otázka.

JKD je stejně úspěšné jako AMWAY a RAINBOW.
Dle mého názoru je úspěšný Inosanto, ale ten se od JKD a Lindy Emery distancuje a cvičí dál to své tradiční neúčinné. Stejně jako Ty jsem se o tom s Danem nebavil, ale pouze četl.


JKD je koncept rad, doporučení, postupů a efektivního myšlení - není to styl není to škola! V JKD se neříká, toto je špatný úder, toto je dobrý úder - protože tam prostě není místo pro "špatný" a "dobrý", v JKD musí být úder efektivní. Teď namítnou zastánci jiných stylů, že to je přece jasné a že se to tak učí taky...ale nemají pravdu, protože ve většině stylů je mnoho špatných úderů nebo zbytečných pohybů - chcete-li, které ten úder učiní neefektivním. Ovšem,že i špatným úderem lze rozbít hubu, ale to je již jiná rovina.

:roll: :roll: :roll:

Další věcí je zmiňovaná výzva od Norrise ( který nebyl a není ani omylem ve světě považovaný za špičku BU) ke sparringu. Ani s ním BL nechtěl spárovat.

Shrnul bych to BLího citátem. 99% kungfu je humbuk. On to vědět musel. Byl přece učitelem filosofie na americké universitě.

fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků