Teleskop nebo sprej

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod sosuke » úte 31. říj, 2006 14:41

Baxxse píše:Ja bych pouzil luk... :lol: :lol: :lol:


Nevím jestli bys to stihl, já bych použil shuriken. :D
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod Baxxse » úte 31. říj, 2006 14:48

sosuke píše:
Baxxse píše:Ja bych pouzil luk... :lol: :lol: :lol:


Nevím jestli bys to stihl, já bych použil shuriken. :D


Sipy tam laduju rychleji nez Legolas... 8)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Libor » úte 31. říj, 2006 14:58

Mi jeden znamy vravel,ze vzdy ked ma problem akurat zabudne pistol v aute.
A davnejsie mi iny znamy hovoril o jednom chalanovi,co sme poznali obaja,ze sa hadal s nejakym skinom.Bola to len hadka,mohol ist dalej.Miesto toho chalan vybral sprej a nastriekal skinovi do oci,skin ho dobehol a zbil a potom normalne odisiel,bez kricania moje oci,moje oci.
A raz mi kamarat vravel ako ho traja otravovali a on im(nebol uplne pri nich)ukazal nejaky lacny sprej,alebo deodorant a povedal,ze ma kaser a oni dali pokoj,ze vraj"no dobre,ale nabuduce dostanes"
Vyzera ze uz si sa rozhodol,nase rady su zbytocne,nos u seba oboje.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » úte 31. říj, 2006 15:10

Libor píše:Mi jeden znamy vravel,ze vzdy ked ma problem akurat zabudne pistol v aute.
A davnejsie mi iny znamy hovoril o jednom chalanovi,co sme poznali obaja,ze sa hadal s nejakym skinom.Bola to len hadka,mohol ist dalej.Miesto toho chalan vybral sprej a nastriekal skinovi do oci,skin ho dobehol a zbil a potom normalne odisiel,bez kricania moje oci,moje oci.
A raz mi kamarat vravel ako ho traja otravovali a on im(nebol uplne pri nich)ukazal nejaky lacny sprej,alebo deodorant a povedal,ze ma kaser a oni dali pokoj,ze vraj"no dobre,ale nabuduce dostanes"
Vyzera ze uz si sa rozhodol,nase rady su zbytocne,nos u seba oboje.


No vidíš díky spreji se ubránil .......ale každý že sprej není 100% záruka úspěšný obrany takovou záruku nedává ani bouchačka.
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » úte 31. říj, 2006 15:21

RUNAAR píše:
Libor píše:Mi jeden znamy vravel,ze vzdy ked ma problem akurat zabudne pistol v aute.
A davnejsie mi iny znamy hovoril o jednom chalanovi,co sme poznali obaja,ze sa hadal s nejakym skinom.Bola to len hadka,mohol ist dalej.Miesto toho chalan vybral sprej a nastriekal skinovi do oci,skin ho dobehol a zbil a potom normalne odisiel,bez kricania moje oci,moje oci.
A raz mi kamarat vravel ako ho traja otravovali a on im(nebol uplne pri nich)ukazal nejaky lacny sprej,alebo deodorant a povedal,ze ma kaser a oni dali pokoj,ze vraj"no dobre,ale nabuduce dostanes"
Vyzera ze uz si sa rozhodol,nase rady su zbytocne,nos u seba oboje.


No vidíš díky spreji se ubránil .......ale každý že sprej není 100% záruka úspěšný obrany takovou záruku nedává ani bouchačka.

No on sa z toho skor vykecal,ani nemal sprej,len nejaky lacny deodorant.Ale vedel ich oklamat...majster pretvarky 8)
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » úte 31. říj, 2006 15:24

Jasně ale to je ještě větší dovednost zastrašit více útočníkú deodorantem
David Copperfield tohle neumí :lol:
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » úte 31. říj, 2006 15:29

sosuke píše:
Baxxse píše:Ja bych pouzil luk... :lol: :lol: :lol:


Nevím jestli bys to stihl, já bych použil shuriken. :D

Nechapem,co mate vsetci proti luku,je maly,lahko prenosny,mozes ho lahko schovat(moment prekvapenia),nevyzaduje technicku zrucnost... 8)
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Baxxse » úte 31. říj, 2006 16:40

Libor píše:
sosuke píše:
Baxxse píše:Ja bych pouzil luk... :lol: :lol: :lol:


Nevím jestli bys to stihl, já bych použil shuriken. :D

Nechapem,co mate vsetci proti luku,je maly,lahko prenosny,mozes ho lahko schovat(moment prekvapenia),nevyzaduje technicku zrucnost... 8)


Jooo,moje rec... :P
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod marvin » úte 31. říj, 2006 17:50

:D
Naposledy upravil marvin dne sob 16. pro, 2006 14:31, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod diablik » úte 31. říj, 2006 20:54

...zazil som pred rokmi ,ako clovek dostal s zeleznou tyckou do "dyne" a isiel do "komy"...preberali sme ho asi 3 minuty,s riadne stiahnutymi zadkami ci to rozchodi :oops: :oops:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Lada » stř 01. lis, 2006 0:56

Klidně oboje, každý má své výhody a nevýhody, kdybych si měl vybrat tak jednoznačně teleskop...to už se tedy stalo.

ohledně spreje se koukni třeba sem co se může stát :wink:
http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.php?t=2679

nedávno musel typan střílet jelikož pepřák zrovna nezabral, tedy vůbec...

nekdy třeba zabere jindy ne, to o tom vdechnutí a větru to není jen pohádka stát se to může část, v blízkém kontaktu s útočníkem může určitá část se trocha odrazit či zůstat ve vzduchu při postrkování tak bacha. V uzavřeném prostoru to je pak sranda :D

Samo určitě k něčemu je, ale i tady se člověk musí člověk naučit s tím zacházet, počítat že né vždy bude fungovat jak má a zabere, nepodaří se ho použít, při použití okamžitě jednat....
Proti zbrani se s ním člověk moc neubrání dle situace, více útočníkům zrovna taky ne..max vytvořit "mlhu" a vzít loď.

Telskop má taky své nevýhody, rozměr, težký eventuelně se neschová do dlaně jak kasr, ale když budu možnou nepříjemností předpokládat
tak si ho dám do ruky a otočím k předloktí, tj. nebude vidět stejně jako kasr.....
nic z něho nevystříkne, ono to někdy ani u kasru nefunguje ideálně, ale zas koho to dnes zastraší když to nepříjde nečekaně a přesně jak člověk potřebuje...

výhody teleskopu vidím v boji proti více útočníkům, či zbraním tam mi kasr moc nepomůže když je nějaké stříkání do vzduchu neodradí či na jendnoho a co pak ostatní? udržet odstup se s ním dá také a rozhodně efektivněji. V krizových situací se dá použít při rozbíjení potřebných věcí, sklo dveře atd.... s pořízení svítilny sloužíjako baterka, která se dá využít i z taktického hlediska při útoku......

já jsem si zvolil teleskop, a to hlavně proto že nejsem superman jako někteří kteří si myslí že vše vyřeší ručně či utečou (je to sice nejlepší řešení, lae né vždy možné), nedělá mi problém řešit určité věci ručně, ale hold jsou situace kdy každá zbraň pomůže a koukám na to reálně....

Nutno dodat že je potřeba s ním cvičit a naučit se zacházení (tím samo nemyslím máchání sem tam či jen údery)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 01. lis, 2006 1:07

Libor píše:Kasli na zbran,radsej trenuj nejake BU,na zbran si aj tak v stresovej situacii nespomenies,resp.nebudes ju mat prave vtedy u seba.BU ta lepsie pripravi aj po stranke zvladania stresu z konfliktu.



to je blbost, že si na ni nevzpomeneš...to když budeš dost mimo tak je to pravděpodobné, ale to ani na nic jiné...

trénink BU je nejvhodnější, ale zbraň ti zvyšuje možnosti účinné obrany....

To že ju člověk nemá zrovna u sebe je možné, ale je tořízenu určitou pravděpodobností..když jdu někam kde mohu očekávat nějaký konflikt zbraň si vemu když jdu vynést smetí tak ne, ale když mě hold někdo přepadne při tom vynášení a bude mě chtít štípnout to smetí tak mám hodl smůlu a tady se hodí to BU i když ten odpatkáč se dá použít taky jako improvizovaná zbraň....

Kdybych se měl řídit tím co se může stát kdyby...tak bych nemoh chodit ani ven bo bych měl strach že mě srazí auto, zastřelí mě pomatenec, spadne na mě letadlo.......

Já sám se můžu snažit pouze určitá ryzika více či méně zmenšovat...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 01. lis, 2006 1:21

marvin píše:RUNAAR - keby si netrepal. Uz to vidim ako zopar trupohlavcov sa posere lebo ich niekto postrieka sprejom. To nie su vosky. Mozno jeden to vychyta a ty ostatny ti nalozia aj za kamrata co bude jacat "moje oci, moje oci" a to tak, ze skoncis s vlastnym teleskopom vo svojej prdeli.
Idealne je po nich hodit teleskop aj sprej, aby ta nezatazovali a dat si sprint na 200m ... to je jedine rozumne - mozno ich zdrzi obzeranie veci co si im venoval a nedobehnu ta. Ak ta dobehnu zase skoncis s teleskopom v prdeli, ale mozno ked nikoho nepostriekas sprejom, tak ti ho nevrazia tak hlboko aby sa nedal vytiahnut OK ?


a co když nemáš možnost útěku :?:
A má se člověk vůbec bránit? dle tvého schématu, když člověk nebude moci či nestihne utéct, bude lepší nechat se, zmlátit, zmrzačit, zabít....jelikož když se bude bránit o to víc dostane a když to nebude zbraněmi ak co když náhodou dám jednomu pěstí? on a ti ostatní mi to oplatí......není lepší si rovnou lehnou na zem, mít napsanou závěť a doufat že to člověk přežije?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » stř 01. lis, 2006 9:29

No záleží co je to za sprej ,dělali se nějaký testy s pepřákama a fungovali výborně po zasažení nebyl útočník schopen pokračovat v agresi.
Záleží ale na tom jestli je útočník dostatečně zasaženej když ne tak bude
útočit dál .
To snad každej uzná že když někdo takhle bez námahy a vyčerpání jednoho vyřadí má větší šanci a sílu se ubránit tomu druhýmu.

Nikdo tu netvrdí že je to snadný a úspěch je zaručenej použitím spreje.

Lada: To jsem Marvinovi napsal že když neumí použít teleskop tak mu ho do tý prdele zarazej :lol:
Naposledy upravil RUNAAR dne stř 01. lis, 2006 11:43, celkově upraveno 1
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » stř 01. lis, 2006 10:46

RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 01. lis, 2006 11:54

Hmm pěkné videa nejak mi tam schází i další reálná situace, vyzkoušet to na někoho kdo je pod vlivem alkoholu, eventuelně drog či obojího, má nával agrese posílenou adrnalinem a chce svou objeť za každou cenu dostat......to je trocha jiné kafe než když to někdo vyzkouší na svého známého,

u toho videa s té tekutou střelou by mě zajímalo jak by se trefoval kdyby mu šlo o krk, měl strach a útočník by nejspíš taky nečekal až se teda trefí ale kryl by se sklopil hlavu a šel po něm kdyby jich bylo víc tak se s obráncem konec.....

ty poslední vide jsou zajímavé...no ono to hold jde ti mají trocha motivace a jsou užna to nějak zvyklí určitě hned při první takovéhle lekci nebyly takhle odolní, ale kdo ví....určitě je to úplně nesložilo

jinak tu je jeden český tes co provedla Aegis:
http://www.aegisteam.cz/index.php?main=testy&id=27
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 01. lis, 2006 12:00

NAIA píše:
Toman píše:A účinná látka Oleoresin Capsicum funguje i na feťáky a ožralce.


Můžeš mi napsat konkrétní výrobek s touto látkou.


pepřové spreje ji obsahují všechny, jiné slzné zase CS atp..

těch pepřových je spousta, ale nejspíš bych volil ten viz odkaz výše...dost lidí si ho pochvaluje....

rozdíl u použité účinné látky je v jeho obsahu, tuším je povoleno max 10% takže koupit ten co má těch 10% další na čem záleží je nosné médium a stavba trysek, velikost náplně.....

o účinnostijsem se vyjádřil výše
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » stř 01. lis, 2006 12:01

Tekutá střela musí jít přesně ,lepší je pořádnej kužel pepříku :lol:

je vidět že když to útočník čeká a není pořádně zasaženej tak klíďo bije dál a dál ,
Ale v těch testech nebylo aby se lapař bránil se sprejem dál :lol:
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » stř 01. lis, 2006 12:46

A taky tam nebudu jen tak stát a koukat co se bude dít ,pojedu nějaký komba :sprej-koleno-sprej-loket :lol: dokud nebude úplně zhulenej
A nezmáčknu to jenom jednou budu velmi hustě sprejovat
dokud náplň bude stačit
třeba výsledkem bude výborná grafitti :lol:
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod graver » stř 01. lis, 2006 12:51

Jen u toho nesmíš sám dejchat, nebo se oba sjedete jak dogy :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků