FMA nebo WT pro realny boj???

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Lada » stř 22. lis, 2006 22:16

2NAIA
tys to pochopi, že hned každýho kdo na mě šáhne "zabiju" nebo se o to pokusím....tak to samo ne, já se snažím konfliktům vyhýbat pokuď to jde...vím moc dobře jak to může dopadnout na obou stranách, nikdy nevíš jak to s těmi šancemi je. Když už nebude možnost ústupu či když už bude situace jasná k čemu dojde, tak se hold budu bránit či rovnou zaútočím než to udělá on, ale to neznamená že se ho budu snažit zabít! jen ho musím "zlikvidovat" tak aby mě neohrožoval, když to půjde tak jen tak abych mohl brát loď...nehodlám se nikoho pokusit zabít, ale stát se to může hold náhoda je blbec, ale nehodlám když na to přijde přemýšlet jestli ho mám teda praštit, mám ho majznout teleskopem, když půjde o nůž tak tam už půjde o kejhák....o tom že bych někomu sebral nůž jsem zrovna moc neuvažoval.....to není taková situace s kterou bych někdy počítal a když už se mě podaří mu ho nějak vyrazit či tak nějak tak na nějaké zvedání chytání a použití nože nebe myšlenek, myslím že by to nebylo zrovna moc chytré se snažit někam se sklánět a šahata hledat tukudlu, útočník toho využije a já třeba nevyužiju té chvilky kterou bych měl...no když jich bude víc tak pokuď bude možnost tak ho vzít a zahrát magora, třeba se ti ostatní zaleknou a když ne :?
Nejlepší by bylo ho "zlikvidovat" aby nemoh unlížit sebrat ten jeho nůž ho nějakého kapesníku a vzít pilu....ale ono v realitě kdo ví co bude každá situace je jiná a člověk myslí dost jinak

k s.z. to už mám vyřešený, a rozhodně bych na devítku nezanevíral a nestřílel z ní, to určitě ne to je dost důležité při obrané střelbě, ale není to potřeba pořád a různé návyky, trefování a pořádné naučení se nezapomíná a je na té dvaadvacítce lepší podle mě, i naučení nestrhávat a další zlozvyky co se někdy objeví. každopádně mě to baví a když chceš chodit častěji tak je to dost velký rozdíl do 9 l. tě náboj vyjde přebíjený třeba 2,2kč ito šlo, na .22 koupíš za 1, přebíjené za míň a když pak půjdeš na střelnici tak nejspíš sám víš kolik tam toho jsi schopen vypráskat, když si pak promítneš náklady tak je to celkem velký rozdíl, ono taky záleží co které bude chutnat...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod TongPa » stř 22. lis, 2006 23:05

Lada píše:...A jak si myslíš že by na tebe pohlížel soud kdybys toho chudáčka co na tebe zautočil postřelil, to by jsi byl taky pěkně v řiti...ale asi jsi to myslel obecně...

No, myslel jsem tím, že následky zranění od nože obránce (zejména vícenásobné řezné rány) vypadají nejbrutálněji - hodně krve, následně nutnost šití a velké jizvy... Takže to každým pseudohumanistou u soudu pořádně zamává...

Ještě obecně k tématu: V USA bych asi žít nechtěl, ale jejich policejní přístup ohledně posuzování sebeobranných situací jim opravdu závidím. Praxe, že za všechna rizika (vlastní zranění, těžké zranění, smrt...), která vzniknou jako důsledek jeho protizákonné činnosti, je zodpovědný agresor sám, by byla hodna následování. :!:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » čtv 23. lis, 2006 0:03

No máš pravdu v tom jak to bude vypadat :?

také jim to závidím to řešení sebeobrany, ten policejní stát už ne.

také je agresor zodpovědný za veškeré škody způsobené jeho jednáním, no jo u nás v kocourkově se tohodle nikdy nedočkáme. :(
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod bison » čtv 23. lis, 2006 9:18

DrGlock píše:Představa, že můžu způsobit takové zranění, jaké hrozí mě, je mylná. ...... Když na mě půjde týpek holýma rukama a bude řvát že mě zabije, a věřím tomu že to udělá, nemůžu ho na místě zastřelit, protože obrana s pistolí je proti holým rukám zcela evidentně nepřiměřená.

Nevim, co je to za znalce, ale mel by si (a ty taky) aktualizovat informace :-) Situace se prece jenom meni k lepsimu.
Rozsudky hole ruce (utocnik) vs strelna zbran (obrance). Skoda jenom, ze to muselo dojit az k nejvyssimu soudu, ale diky aspon za to.
http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=read&id=17756
http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=read&id=28960
http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=read&id=29042
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod kurt78 » čtv 23. lis, 2006 14:10

bison píše:
DrGlock píše:Představa, že můžu způsobit takové zranění, jaké hrozí mě, je mylná. ...... Když na mě půjde týpek holýma rukama a bude řvát že mě zabije, a věřím tomu že to udělá, nemůžu ho na místě zastřelit, protože obrana s pistolí je proti holým rukám zcela evidentně nepřiměřená.

Nevim, co je to za znalce, ale mel by si (a ty taky) aktualizovat informace :-) Situace se prece jenom meni k lepsimu.
Rozsudky hole ruce (utocnik) vs strelna zbran (obrance). Skoda jenom, ze to muselo dojit az k nejvyssimu soudu, ale diky aspon za to.
http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=read&id=17756
http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=read&id=28960
http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=read&id=29042


total zajimave a poucny cteni , jestli jeste neco take mas daj linky aj z inych fyzickych konfliktu- nemusej to byt nutne strelni zbrane.... :idea: :idea: :idea:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod bison » čtv 23. lis, 2006 14:18

eh, ja to nasel nekde na forum.mujglock.com , na webu nejvyssiho soudu jsem nemel silu to hledat...
ale jestli se do toho nekomu chce, sam to uvitam :-)
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

To all

Příspěvekod nickname » ned 17. pro, 2006 18:21

Nevím jestli to ještš někdo čte, ale k té nutné obraně :
Klíčovým slovem je ZCELA ZJEVNĚ - jelikož pokud se chceš ubránit, musí být obrana silnější než útok tedy nepřiměřená.
Je potom jen na soudci aby rozhodl jestli nebezpečí nebylo pouze domnělé, nebo nešlo řešit jinak např. útěkem
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků