utoky na ulici aneb co vse se se deje

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod graver » pát 03. srp, 2012 16:51

Jo jo, taková normálka a standardka. Voni se ti -náctiletí skautíci občas ožerou, přepadnou nějakej ten tábor, vychčí se na pár stanů, ty holky by asi taky neošukali - jen o tom tak folklórně kecali, jak už to u skautíků bývá. Kdo je zná, tak ví, že žádný nebezpečí nehrozilo - pane, ten pejsek si chce jen hrát a nikdy nikomu nic neudělal. Kdo je nezná a má zákonnou odpovědnost za stádo děcek, tak si holt nejdřív musí nechat udělat rešerši, aby se náhodou nefelil a pak ho někdo netahal po soudech.
A kolikrát bys ty smrady musel proplesknout, aby to brali preventivně a byl klid ještě *před* bordelem a ne až *po*?
Tak s touhle apologií běžte do prdele, folks.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod zipule » pát 03. srp, 2012 18:15

Gravere já netvrdím že dostali neprávem, jsem na straně těch obránců a nechcu je omlouvat. Jen jsem chtěl uvést trochu na pravou míru to co píšou novinky. Ty dacany znám osobně. Partička děcek z dědiny, mezi nima jeden grázl co je strhnul. Pořádně to přepískli, zasloužili a dostali, soud se z toho dělat nemusel.
Novinky to ale napsaly poněkud katastroficky. Není to to samý jako přepadení a sexuální útoky v Brně, Praze a velkejch městech. Prostě normální vesnická rvačka, akorát to noviny jak bejvá zvykem trochu nafoukly...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 03. srp, 2012 18:21

No...nemyslím si, že to je až tak moc nafouknutý. Už jen proto, že došlo na soud.
Nebo jinak....i když je znáš a MYSLÍŠ SI, že VÍŠ, CO OD NICH ČEKAT......Ty jsi tam byl ?????

Protože třeba já mám s náctiletýma fakanama, co stačí jen profackovat , jen ty nejhorší zkušenosti. Bandička mladejch a neklidnejch pod vlivem alkoholu....to je to nejhorší....ti Tě klidně ukopou. Brečej až potom.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » sob 04. srp, 2012 5:46

Tak to jsem nějak nezgóml. Nemuselo dojít na soud? Tady přece není řeč o soudu s těmi skautíky, kteří se jen tak po vesnicku povyrazili - souzeni byli ti obránci, kteří je zpacifikovali. Tak na jaký soud nemuselo dojít? Někdo přece musel někoho zažalovat, ne?
Jinak já nejsem přítelem drakonických trestů odnětí svobody za relativně bagatelní skutky, ale za prvé tohle nebyla vesnická rvačka - jestli vtrhne parta nažranejch "mladíků" mezi děcka, za která odpovídám, tak použiju všech prostředků, abych to nějak řešil (pokud se nepodělám a neuteču) a za druhé naše zákony bohužel moc alternativních a zároveň fungujících řešení nepřipouští.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 04. srp, 2012 6:51

Nech to bejt, kdyžtak to proberem osobně. Nedokážu to asi napsat tak, jak jsem to myslel.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » ned 05. srp, 2012 7:38

Ne, to patřilo k tomu, jak zipule psal, že s toho soud být nemusel. Nepochopil jsem, jak to myslí, když k soudu se dostali ti obránci.
Bohužel je asi fakt, že na co se dřív dalo dívat jako na klukovinu, je dnes průser.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » ned 05. srp, 2012 8:17

No, klukovina.....já se domnívám, že tam to vyhrožování a sexuální narážky musely bejt.....protože každej soudnej člověk rozpozná rozdíl mezi klukovinou ( kór, když to přepadávání tábora bylo běžné ) a mezi reálnou hrozbou. Myslím si, že jinoši to opravdu trochu přepískli......

Od doby, kdy se věnuju tomu, čemu se věnuju, vím, že stačí vážně malinko. Ony dívky/ženy jsou dost citlivé na jisté věci a co nám, chlapům, přijde jako neškodné hrátky, tak u nich to může vyvolat psychické problémy a traumata.
Ono by leckdy neškodilo si vyslechnout některé příběhy.......čeho jsou někteří zmrdi s pindíkem mezi nohama schopní....říká si to chlap.....ale chlapa nedělá péro mezi nohama. A žena není spotřební zboží.....
Zrovna nedávno se mi dostala "do rukou" holčina, která byla ve škole otloukánek a vyvrhel....."socka"....a začala si vydělávat, aby zapadla do kolektivu ( sociálně slabší rodina ) tím, že si nechala dělat různé věci od starších chlapíků.......do podrobností nebudu zacházet, je Ti asi jasné, oč šlo....najednou měla peníze, na pořádnej mobil, hadry.....a začala z toho mít psychické potíže. Kontaktovali mne její rodiče, protože o mně věděli, jezdil jem tam na školu.....s nimi nemluvila, se mnou ano......nakonec jsem k poslednímu (zatím ) sezení s ní pozval tátu, s jejím souhlasem...přesvědčil jsem jí, že za ní nikdo nebude stát tak , jako její rodiče a že i je to trápí....víš jak, cizímu se člověk svěřuje líp a ochotněji, než někmu známému......ten její táta mi tam brečel......snad se to obrátí k lepšímu !
Dělal jsem, co jsem mohl......doufám, že to padlo na úrodnou půdu.....

U dívčin v pubertě, které jsou teprve v rozpuku a hledají se.....Gravere, až dojedeš, sednem si pak bokem a povykládám Ti......jestli budeš chtít...není to hezké povídání....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod zipule » pon 06. srp, 2012 7:34

" jeden z výtržníků ale skončil v nemocnici. Podle spisu měl prokrvácené spojivky, dostal prý ránu do ucha a byl kvůli podezření na otřes mozku v nemocnici. Policie Mihalíka obvinila a soud ho pak potrestal. Odvolací soud ve středu ale verdikt zrušil.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/soud-zrusil-podmin ... zpravy_bor"

Takže žádná žaloba ze strany těch blbečků, ale od policajtů.

Já jen říkám, že tam nešli s tím že jim tam jdou ošukat děcka. Ožrali se, šli dělat bordel, dostali přes držku, konec. Byl jsem je taky přepadnout rok nebo dva před nima. Chytili mě tam tři stokiloví drobečci. Pokecal jsem s nima, ráno jsem došel, šel s nima na dřevo, zahrál nějakou hru. Teďka u nás doma mívaj mražák a nabíjej si mobily.
Myslím, že když tam dojeli ti policajti a viděli dospělý chlapy v táboře versus ty dva svázaný adolescentní blbečky tělesné konstituce 15 letýho děcka, vznikla z toho ta podmínka...

Takže opakuju že to ,jak to líčí noviny, tzn. hrdinný boj posledního skauta proti přesile opilých agresivních sexuálních násilníku to rozhodně nebyl. Na dědině, kde je 150 obyvatel a každý každého zná, si myslím že tohle můžu směle prohlásit.

Znova opakuju, jsou to dementi, pěkně to přepískli, dobře, že jim naložili, ale zase takovou paniku v médiích si to imho nezaslouží.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod cohen » pon 06. srp, 2012 9:58

zipule: ale samozrejme, ze si to zasluzi medializaciu. policia obvinila nevinneho, co uz samo osebe je dost zle, ale ovela horsie je, ze toho nevinneho odsudil sud. hadaj, ake dalsie zamestnanie by si chalan nasiel s podmienkou. s pracou taboroveho veduceho by sa mohol rozlucit. asi si este nebol nepravom obvineny, takze nemas predstavu o psychickom natlaku, aky to predstavuje. a uz vobec si nikdy nebol nespravodlivo odsudeny, inac by tvoje prispevky boli uplne ineho razu.

a uz vobec sa nechcem pustat do motivov policajtov a sudcu, preco konali ako konali.

cim viac sa taketo pripady budu medialne rozmazavat, tym lepsie pre spolocnost v konecnom dosledku.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod zipule » pon 06. srp, 2012 10:31

Cohen: souhlasím s tím co jsi napsal.
Jen právě ten důvod toho původního rozsudku jsem se chtěl pokusit osvětlit a to tím, že ve skutečnosti to podle mě nebylo tak hrozný jak to píšou média, hlavně teda novinky jako obvykle.. (soudím to z toho, že osobně, ač ne nějak důvěrně, znám obě zúčastněné strany a vím jak to na takovým táboře chodí, přepadů jsem zažil x).

Já souzenej ani žalovanej díky bohu nikdy nebyl (ani není za co...), ale mám pár známých sportovních chuligánů, takže z doslechu vím.

Když jsi napsal první post, tak mi ta podmínka přišla absolutně absurdní a nespravedlivá a až jsem si uvědomil že se jedná o tenhle případ, který z doslechu znám, tak mi to sice stále připadá nespravedlivé, ale už ne tak absurdní a nepochopitelné a už se tolik nedivím soudu že to rozhodnul blbě.

Dalších komentářů už se raděj zdržím, už teď vypadám jako obhajovatel těch parchantů a to jsem nechtěl...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod graver » pon 06. srp, 2012 10:33

zipule píše:"tam nešli s tím že jim tam jdou ošukat děcka

No možná nešli, ale rozhodně to říkali :?
Tak ti nějak nevím, jestli bych si v té situaci dovolil ten luxus sedět dál na prdeli a říkat si "vo nic nejde, jsou to jen nacamraní blbečci, oni nikomu nic neudělají, tak je pěkně necháme udělat ten bordel a pak půjdeme všichni spinkat".
Fyzickou konstituci útočníků ani obránců neznám a tudíž se nepouštím do spekulací, jestli bylo možné dát klučíkům jen průplesk nebo jestli to muselo dopadnout zrovna takhle. Výtržnost to ale asi byla, obránci měli vzhledem k počtu a stavu těch nacamranců oprávněnou obavu o bezpečí své i ostatních a dle mého názoru je dobře, že je odchytili a předali policajtům. Rozhodně si nemyslím, že to mělo skončit tím, že klučíci dostali přes hubu a svobodně odtáhli dělat bordel jinam.
Ostatně jsem to nestudoval dost pozorně - nevíte, jak dopadli ti útočníci? Dostali nějaký trest nebo se ještě teď vysmívají hrdinným obráncům, kteří za svůj pokus jen taktak unikli kriminálu?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pon 06. srp, 2012 10:38

zipule píše:už teď vypadám jako obhajovatel těch parchantů a to jsem nechtěl...

Nevypadáš - my chápeme, co se nám snažíš říct. Já jen tvrdím, že jakkoliv to považuješ za banální a neškodnou vesnickou zábavu, nesmí takové akce dle mého názoru skončit jen tím průpleskem (ostatně to bylo štěstí, že se situace neotočila).
Já jsem dokonce takový pako, že bych ty dobrodruhy rád viděl ráno s pořádným drakem, jak prochází špalírem skautíků a za halasného posměchu se poníženě omlouvají za svou noční exkurzi. Tohle + těch pár facek by imho aspoň 10% z nich ponaučilo. Víc ne.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pec » úte 07. srp, 2012 10:36

Zipule: kecáš blbosti a pleteš hrušky s jabkama
a) sebrání vlajky, chleba atp. jak to popisuješ, ok. Obtěžování táborníků, urážky, materiální, psychické škody ne!
b) jakékoliv akceptovatelné "přepadení" tábora je vyloučeno opilostí agresorů

A i kdyby to mělo padnout do kategorie "obyčejné vesnické rvačky", tak bych považoval za spravedlivé souzení útočníků, ne obránců.
Pokud jsou schopní agrese, tak za to mají nést odpovědnost.
Nemůže je omlouvat, že jsou jako agresoři neschopní.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pec » úte 07. srp, 2012 12:38

ukropcany píše:Ono sa všetko ľahko vysvetlí samo, keď človek dostane na zodpovednosť aj niekoho iného, ako len seba... potom prestane obhajovať a "vysvetľovať" takéto veci. Keby mi niekto ožratý ochčiaval stan, tak ho na počkanie seknem dole... a keby môjmu (alebo zverenému) decku, tak ani nechcem povedať...


Máš pravdu, musel jsem jednou řešit "přepadení" tábora, takže nějaká "vysvětlení" neberu.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod raduz » čtv 09. srp, 2012 7:28

suhlas s Ukropom, parchanti mozu byt radi ako dopadli. Ze nemaju polamane nosy a tak... :twisted:

ponaucenie: vytasat (poriadne - aby si to pametali) a policiu nevolat (ta hliadka s tym nic nema, ale potom "chytraci" zo skrateneho vysetrovania, alebo prokuratury dokazu vymysliet uzasne teorie :? )
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod zipule » čtv 09. srp, 2012 7:37

raduz píše:suhlas s Ukropom, parchanti mozu byt radi ako dopadli. Ze nemaju polamane nosy a tak... :twisted:

ponaucenie: vytasat (poriadne - aby si to pametali) a policiu nevolat (ta hliadka s tym nic nema, ale potom "chytraci" zo skrateneho vysetrovania, alebo prokuratury dokazu vymysliet uzasne teorie :? )


Nos bys jim nezlomil, protože kdybys ty tragédy viděl tak by se ti jich zželelo.
Ožralí malí smradi z dědiny. Smradi byli drzí, sprostí, házeli šutrama do podsad stanů tak vedoucí dva z nich chytili, vyliskali, svázali a hodili do kopřiv a policajti a novináři z toho udělali aféru jak prase...Včera jsem se na to ptal...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod zipule » čtv 09. srp, 2012 7:40

Pec píše:Zipule: kecáš blbosti a pleteš hrušky s jabkama
a) sebrání vlajky, chleba atp. jak to popisuješ, ok. Obtěžování táborníků, urážky, materiální, psychické škody ne!
b) jakékoliv akceptovatelné "přepadení" tábora je vyloučeno opilostí agresorů

A i kdyby to mělo padnout do kategorie "obyčejné vesnické rvačky", tak bych považoval za spravedlivé souzení útočníků, ne obránců.
Pokud jsou schopní agrese, tak za to mají nést odpovědnost.
Nemůže je omlouvat, že jsou jako agresoři neschopní.


Sory, ale blbosti kecáš ty, protože nevíš co se tam doopravdy dělo, neznáš ty zúčastněné osoby.
Přepadení připitých vesnických školáků v rozmezí věku 15-18 let nepovažuju za nebezpečný sexuálně-násilný trestný čin, jak to píšou v novinách...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod cohen » čtv 09. srp, 2012 8:01

zipule: omg 8O

raduz: ano, volat policiu asi bola najvacsia chyba. ale to mas tak, ked chcu slusni a zodpovedni ludia riesit problemy zakonne...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Jendis » čtv 09. srp, 2012 15:22

zipule píše:Přepadení připitých vesnických školáků v rozmezí věku 15-18 let nepovažuju za nebezpečný sexuálně-násilný trestný čin, jak to píšou v novinách...


Kdybys občas poslouchal příběhy děvčat a žen.....možná bys tyhle "hrátky" taky nepovažoval za nějakou klukovinu. Chápu, že je znáš a jsi asi blíže znalosti problému, ale to, co s těma holkama/ženama řeším...začínalo skoro vždy "nevinně".
Za mne - raději tvrdě utnout v počátku, než to řešit potom. Howg.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 29. srp, 2012 15:07

http://www.novinky.cz/krimi/277247-utoc ... -lidi.html

Vidíte, přesně tohle jsem zmiňoval na semináři.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron