Kluby reálné sebeobrany

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod KAMINARI » ned 12. pro, 2010 14:22

pm: SUPER
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod zipule » ned 12. pro, 2010 15:01

pm, Jendis : souhlasím není co dodat
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod RBR » ned 12. pro, 2010 15:23

fakt píše:
RBR píše:
fakt píše:
RBR píše:Mě by jen zajímalo, co si pod pojmem teorie v sebeobraně představujete.
RBR

Výcvik ozbrojených složek.

Tam se dělá MUSADO ne?
RBR

Tam se toho dělá, ale ...
S vyjma zásahových složek je četnost výcviku rovna teorii v sebeobraně.


Na co potřebuje obyčejný bigoš znát perfektně sebeobranu beze zbraně? Podle mě se musí naučit pořádně zácházet se svojí osobní zbraní, než ztrácet čas musadem(přípraně jiným druhem sebeobrany). Myslím si, že naučit se bojovat s puškou a nasazeným bodákem je pro ně podstaně praktičtější využití času. Voják v akci má u sebe takřka vždy osobní zbraň, těch chvil kdy je beze zbraně je minimum.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod fakt » ned 12. pro, 2010 16:35

RBR píše:Na co potřebuje obyčejný bigoš znát perfektně sebeobranu beze zbraně? Podle mě se musí naučit pořádně zácházet se svojí osobní zbraní, než ztrácet čas musadem(přípraně jiným druhem sebeobrany). Myslím si, že naučit se bojovat s puškou a nasazeným bodákem je pro ně podstaně praktičtější využití času. Voják v akci má u sebe takřka vždy osobní zbraň, těch chvil kdy je beze zbraně je minimum.

RBR


Tohle je moje chyba, ale myslel jsem že ostatní pochopí:
ozbrojenou složkou jsem myslel bezpečnostní sbory i ozbrojené síly (takže ještě blíže PČR, MP, VSČR a AČR).
Teď už snad nedojde k omylu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » ned 12. pro, 2010 17:08

Jendis píše:....a obloukem se vracíme k tomu,že co člověk neustojí v palici,fyzicky může být bůh války,ale stejně neobstojí.... :wink: :idea:
Sorry,ale musel jsem..... 8)


Ahoj Honzo,

já se jen zeptám. Čistě obrazně:

Nemusí být člověk nejdříve "fyzicky bůh války", aby to mohl "ustát v palici"?

Dle mého jde hlavně o sebevědomí.

Mám sebevědomí, které mám něčím podloženo = mohu používat "ustát v palici", protože vím, že když mi to nevyjde, tak to pravděpodobně s minimem ztrát "ustojím fyzicky".

Pokud mám sebevědomí, které sice nemám ničím podloženo = mohu použít "ustát v palici", ale dle mého to nebude tak věrohodné, že zkušenější zmrd to pozná a dá si mě k večeři.

Pokud nemám sebevědomí = mohu použít "ustát v palici", ale nikdo mi to nesežere a budu bit.

Vzhledem k tomu, že jsem všemi třemi fázemi prošel ( a bolelo to :evil: ) , tak by to tak možná mohlo být. :) :idea:

A to mě navádí k otázce, čím to nepostradatelné sebevědomí dostat?

Tím, že budu číst mnoho combat knih, sledovat mnoho instruktážních videí, cvičením různých drillů, zvedáním 150kg činek, dostáváním každý přes držku, každodenním sparringem, atd. ?

Čím to potřebné sebevědomí nejrychleji dostat do té palice?

Berte to jen, že myslím na hlas.


Jinak by těch nevím kolik stránek mohl moderátor přesunout vážně do nějakého nového topicu třeba s názvem "Všichni to píšeme trochu jinak, ale myslíme stejně." :twisted:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » ned 12. pro, 2010 17:44

BizonCZ: podle mych vlastnich zkusenosti rozhodne nemusi, ale ty mame samozrejme kazdy uplne jine. Jinak tohle je z meho uhlu pohledu docela zajimave tema, tak si jeste rad pockam na reakce ostatnich.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » ned 12. pro, 2010 17:58

BizonCZ píše:Pokud mám sebevědomí, které sice nemám ničím podloženo = mohu použít "ustát v palici", ale dle mého to nebude tak věrohodné, že zkušenější zmrd to pozná a dá si mě k večeři.



To fyzický se nedá nahrát. Je to vidět a proto ho považuju za základ, za základ tak široký, že to minimalizuje vliv nadstaveb.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » ned 12. pro, 2010 18:06

Jian píše:BizonCZ: podle mych vlastnich zkusenosti rozhodne nemusi, ale ty mame samozrejme kazdy uplne jine. Jinak tohle je z meho uhlu pohledu docela zajimave tema, tak si jeste rad pockam na reakce ostatnich.


Myslím si, že člověk, který si nevěří. Nevěří ve svůj potenciál. Má problém, jak v sebeobraně, tak v životě. "Predátoři" ho sežerou.

Ale jak jsi správně napsal. Jsem dva různí lidé s různými zkušenostmi, které jsou zákonitě jiné.

To, co jsem napsal jsem jen odkoukal ve svých životních "příručkách". :) Ale nemám to podloženo studiemi, grafy či jinými sofistikovanými metodami. Jen svým pozorováním a sebeanalýzou, tak že to nemusí být obecné pravidlo.

To je k tomu ode mne vše. :)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » ned 12. pro, 2010 18:14

ukropcany píše:V ringu žiadny, vieš že to nie je moja parketa... ale WT a KM nemá s MMA podľa mňa nič spoločné... čo som trénoval som slovenskou špičkou MMA, tak všetci veľmi dobre boxovali... takže tento môj názor to nemohlo nijako ovplyvniť... :wink:


Aha, takze ve WT/KV se resi vahove kategorie (rozumej 60kg nezapasi se 100kg)? Dale se tam neresi vice utocniku najednou? Dale se tam neresi boj na zemi? Dale se tam neresi ozbrojeny utok? Dale se tam neresi psychologie a taktika? Samozrejme ze ne, tohle se preci resi hlavne v boxu a proto je box tak popularni napriklad v armade.
Dost bylo sarkasmu. Mel by ses uz vazne probrat z toho tveho zvlastniho snu. Staci se podivat, jak dopadaji boxeri v ultimatech (zamerne kvuli tobe se drzim sportu-tj. zapas s pravidly) a kolik toho odboxuji. A ze to nejsou zadny masla z nejaky amatersky ligy.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jian » ned 12. pro, 2010 18:23

BizonCZ: jasne, o tomhle zadna - ja myslel spis na to "fyzicky jako buh valky", protoze napr. do mnohych asiatu bys to fakt nerekl a soucasne si myslim, ze v hlave to maji srovnane vic nez dobre... me se ted hned vybavilo jak jsem poprve prisel na cviceni s R. Akaiem a spletl si ho s obycejnym "radovym studentem" - nadto na me jeste pusobil ze je o par let mladsi nez ja a tak jsem mu hned zacal suverenne tykat a ptat se na kde co, ze si jako alespon procvicim anglictinu :)

Ja osobne to nesplnuju rozhodne, ale sveho casu jsem prave z toho udelal jednu ze svych nejvetsich vyhod a "hresil" na to kde se dalo... Ale dost mozna jsi pri psani nemyslel ciste na vzhled, ja ted napred reagoval a az pak si to sam uvedomil.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » ned 12. pro, 2010 18:27

player: zahravas si.... :D
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod player » ned 12. pro, 2010 19:41

ukropcany: napsal si: "a pästiam boxera sa wingčunista, ani kravmagista neubráni". Nevsiml jsem si nejakeho kontextu, kde by jsi specifikoval podminky stretu, cili to beru jako tvuj obecny pohled na vec. To, ze si s kdejakym BU egoistou vytiras ring, je klidne mozne, ale uvedom si, ze ho pasujes do svych podminek, do svych pravidel. Jakmile jsou pravidla pro obe strany stejna, rozumej stejne "ferova", ukazi se skutecne karty, proto jsem se ptal, kolik mas zapasu podle MMA pravidel, aby si mohl OBECNE tvrdit, ze je boxer lepsi nez praktikant WT/KV.
Nic proti x-boxu obecne nemam, kdyby si se zeptal lidi, ktere trenuju, co ode me ohledne x-boxu slyseli, pravdepodobne by ti na jedne strane rekli, ze to nepovazuju za efektivni zpusob sebobrany vzhledem k tomu, ze se tam RESI vahove kategorie atd., na strane druhe vsak jej povazuji za lepsi prostredek k priprave na realny fyzicky utok, nez chozeni po dojo sem a tam a hrani si na "vojaky".
Samozrejme tak jak se ted v kontextu MMA obouvam do boxeru, bych se mohl klidne obouvat do kohokoliv jineho, protoze tam nikde nevidim ty super rychly ruce, co se ve WT tak nadsene vyucuji, kde je KAZDA prezentace verejnosti obohacena o "zamotani" souperovych rukou a nasledne fatalni devastaci retezaky na zemi...Proc to nikdo z tech MMA zapasniku necvici, kdyz je to dle prezentaci "nejvetsich mistru" tak super ucinny? Ze by byli tak hloupy nebo tak namysleni?....
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » ned 12. pro, 2010 21:44

8) par dni tady nejsem a hned to tady zvlci :lol:

- Ujasneni pojmu je asi na miste, protoze evidentne zase motame sebeobranu (zabavu :lol: ) a souteze (nutne zlo, kdyz chce clovek nabit zkusenosti tou delsi cestou - totiz tou legalni, v mezich zakona :lol: ). Ale to by bylo nabadani k trestne cinnosti a to je proti memu hippies karaktru :lol:

- Vsechna kritika, ktera tady neustale i z me strany pada na TBU komunitu, je myslim z 90% trefa do cerneho a verny popis realneho stavu vetsiny krouzku s exotickyma taneckama. Dovolim si tvrdit, ze i valna vetsina tzv. realnych sebeobran je na tom obdobne...

- Na druhou stranu, ja mam radejii ulici :oops: Je to par dni, kdy jsem se chytil na silnici s pleskou (evidentne koupenej ridicak :twisted: ).Ta kalamita mu to taky neusnadnila, no a do toho ja s nakladakem, nasranej ... Navic frajer spatne vychovanej, pumpicka, takze nafoukanej a do toho tma ... No a ten pocit je kluci X-Boxersky vazne uplne jinej :wink: Uz jsme to tady resili mnohokrat a s nekteryma i osobne a ulice neni bitka v ringu. Ulice kolikrat ani neni bitka. Jen uplne obycejna poprava frajera, kterej kolikrat ani nema tucha, jak nizko nebo vysoko je v potravnim retezci... No ano, delam jen ten wingcheun, ale spim klidne.

- Ja vim, budu zase trapnej :lol: :oops: , ale dame bitku, ktera ma bliz k ulici :?:

Ale vazne, nemichejme jablka a hrusky. Proste na granat mezi nohy, naskocenej zvedak ... zakoncenej kolinkama, driblingem, nebo dalsima nesportovnima lahudkama, nemluve o zbranich ... a je jedno jestli je to SIU LAM nebo DO a nebo treba X-BOX, podstatne je to, jak si TO clovek vysklada a "napasuje na sebe".

Co netrenujeme, to nam nechodi. Je treba sparovat, ale ne jen podle souteznich pravidel. Prevazne je treba cvicit jako (aspon se 110% nadsenim - rozbijet si drzky a to i se zbranema) X-BOX, nicmene dle "pravidel ulice". Pak to dle meho soudu je bojove umeni.

PS: Kluci..., jinak delat wingcheun na stari je stejna volovina, jako jit delat atletiku :wink: :lol: ... ja vim jeste existujou skoly, kde uci kravatacka tak, aby se panacek nespotil, ale tohle je jinej vesmir :wink: 8)

... po delsi dobe, zase zajimave tema, ale take bych se priklanel k tomu at to nekdo rozstrelil.

Uteklo mi par stran a necetl jsem vsechno, tak doufam, ze nepisu, co uz tady nekdo napsal...
Naposledy upravil luen dne ned 12. pro, 2010 22:56, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod SeaRanger » ned 12. pro, 2010 22:15

luen píše:...delat wingcheun na stari je stejna volovina...


Sakrys, tak to nevim co budu ve svem veku delat :-)
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 12. pro, 2010 22:23

SeaRanger píše:
luen píše:...delat wingcheun na stari je stejna volovina...


Sakrys, tak to nevim co budu ve svem veku delat :-)


Ty vis jak jsem to myslel :wink:

BTW: wingcheun je tak strasne sirokej pojem a pritom se smrsknul na identickou kopii jedne sracky ... :oops:

Konecne je jen na nas, jak si veci vyskladame ono to ve finale ani neni o stylech, ale o tom jake mame srdce, koule a predne motivaci :twisted:

Kluci sorry, (ja si precetl i ten zbytek) a tak si neodpustim min. jeste jednu vec. Evidentne se to tady nekomu porad plete (dle meho soudu je to prave nedostatkem zkusenosti z ulice - hlavne at se to zase prosim nezvrhne v diskuzi o to, kolik cm kdo vycura na zed..)
Preci sestrelit kohokoli neni zadnej problem. Uz jsem prosel mnoho spolecnosti, ale v zadne jsem nenarazil na frajera, kterej byl nesestrelitelnej. Jestli jste si tohle a dalsi zakladni pojmy (kde si stojim v potravnim retezci, jak kompenzovat prevahu, atd...) neujasnili, tak je neco spatne na procesu vaseho vyvoje. Vubec nejde o to, jestli je frajer silnejsi. Ze vas porazi v sachach, ma stejnou vahu jako to, jestli da vic na bench press a nebo jestli ma radeji zrzky... To vse je nejspise jen otazka vaseho vkusu.
S cim maji lidi nejvice problem - je odhodlani, jit a udelat TO... Rici si OK, jdu do toho ... Vetsinou je clovek zesranej jen z nedostatku odhodlani. Lidi nemaji zkusenosti a tak si nemuzou verit... No a kdyz si neverime, tak z ceho by cerpalo nase odhodlani...???
By se jeden divil, jak clovek naroste, kdyz treba chodi pravidelne do podniku, kde se to temer denne sereze. Kouzlo po "revolucnich" let uz je davno pryc a s tim i vase prilezitost ostre trenovat a nebrucet.
Tohle za nas zadna znacka v podobe nazvu stylu nevyresi, to je jen nas boj.
Dalsi blba zprava je ta, ze tento zpusob zabavy neni pro kazdeho. Lidi obcas zapominaji na to, ze kazdej neni na hudbu, matematiku, bu nebo bs ...
Bojovnici hezke, pohodove a prijemne svatky.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » pon 13. pro, 2010 8:49

ukropcany: dekuji za starost, ale ja dite uz take mam, cili dole je vsechno v nejlepsim poradku. :) Jinak o tvem navrhu mozna zacnu premyslet teprve az se zacnes chovat stejne a prestanes do me rypat kvuli prispevkum, ktere sis nadto jeste spatne vylozil, tzn. uplne zbytecne. Prozatim hodlam komentovat co sam uznam za vhodne.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 13. pro, 2010 10:09

BizonCZ píše:
Ahoj Honzo,

já se jen zeptám. Čistě obrazně:

Nemusí být člověk nejdříve "fyzicky bůh války", aby to mohl "ustát v palici"?

Dle mého jde hlavně o sebevědomí.

Mám sebevědomí, které mám něčím podloženo = mohu používat "ustát v palici", protože vím, že když mi to nevyjde, tak to pravděpodobně s minimem ztrát "ustojím fyzicky".



Ahoj Staníku....ne,mluvíme oba o něčem jiném.

Myslím to tak,že když na mne (obrazně řečeno) někdo udělá "bubububu" někde za rohem a já ztuhnu,tak jsem v prdeli. To není o sebevědomí......je to o prevenci,nervech,o předvídání,sledování okolí atd.
Netvrdím,že to úplně nesouvisí,ale pořád je to trochu v intencích testosteronových tanečků........samozřejmě ale není potřeba zdůrazňovat,že čím víc člověk vypadá jako tygr,tím méně do něj někdo bude vandrovat,o tom žádná.


EDIT -

4 Luen - jo,tak to je(Tvůj poslední post tady).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod d4n01 » pon 13. pro, 2010 15:19

ukropcany, pm - takže vy tvrdíte (souhlasíte) , že aikido by mohlo být plně funkční umění , jen s jinou metodikou? A na co by se ta metodika podle vás měla zaměřit, nebo co tam podle vás chybí?
Tohle mě docela zajímá, takže děkuju za odpověďi. Já totiž myslel že odsuzujete aikido jako celek i s technikama (zastaralé, pro tuhle dobu nefunkční) a taky že metodika jednoho BU nejde jen tak přenést na druhé.
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod d4n01 » pon 13. pro, 2010 15:19

.I
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 13. pro, 2010 15:39

d4n01 píše:ukropcany, pm - takže vy tvrdíte (souhlasíte) , že aikido by mohlo být plně funkční umění , jen s jinou metodikou? A na co by se ta metodika podle vás měla zaměřit, nebo co tam podle vás chybí?
Tohle mě docela zajímá, takže děkuju za odpověďi. Já totiž myslel že odsuzujete aikido jako celek i s technikama (zastaralé, pro tuhle dobu nefunkční) a taky že metodika jednoho BU nejde jen tak přenést na druhé.


doporučuji použít funkci "hledat" a najít si ukropčányho posty na toto téma. Ano,najdeš toho dost,je potřeba se tím probrat, ale velmi podrobně a srozumitelně tam vysvětlil co a jak......je potřeba vzít v potaz,že i když je to vybouchaná thaiboxerská makovice(sorry Míšo :twisted: ),tak se předtím poměrně dlouho věnoval právě Aikidu a Ju-Jutsu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron