street fighting na trhanovskem namesti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Head2k » čtv 27. pro, 2007 14:22

migli píše:head2k:

chytat takovymto zpusobem ruku, co drzi nuz? drzet ji jednou rukou? dve chyby, co te dovedou do hrobu :?
Já jsem jen lamka, co se v obraně proti noži vůbec nevyzná, takže ti věřím. Reagoval jsem jen na tvou kritiku postoje útočníka. I když... aĽ mě bude chtít kuchnout přítelkyně, možná že u toho bude opravdu vypadat takhle :)
Head2k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 16. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod migli » čtv 27. pro, 2007 15:01

Head2k:
hele, to muzes byt lama jaka chces, staci trochu selskeho rozumu :)

velice jednoduchy navod: predstav si, ze chces nekoho sejmout nozem. Ne vystrasit ho, udelat ramena. Ale opravdu zabit. Nozem. Zblizka. Takze schovas nuz za zada, pak se na neho vyritis a zacnes bodat, sekat a rezat kam to pujde. Volnou rukou ho budes drzet nebo mlatit. Kdyz to pujde, kopnes ho mezi nohy. Kdyz se svali na zem, tim lepe - nema kam utect a nevidi kde je nuz. Dokud se hybe, proad utocis. Chyti ti jednu ruku a prehodis si nuz do druhe. Obejme te, a ty ho bodas zezadu do zad, krku, zeber. A prestanes az kdyz mas pocit, ze je po nem.

Vzij se do tehle predstavy, vezmi si do ruky srolovane noviny a zkus to na nekom, kdo vyucuje obranu proti nozi. Pak velmi rychle poznas, jestli uci bludy, nebo ne.

A jeste k tomu fotu: nech se od kamarada takhle chytit, a prepni se do "killer modu" a zkus pokracovat v utoku. I kdyz tu ruku drzi, stejne ji trhnutim dolu vyprostis(jako naprah na dalsi bodnuti) a muzes pokracovat v bodani... :idea:


Je obrovsky rozdil, kdyz nekdo ukaze kudlu stylem "boj se me, mam nuz" a tim, kdyz nekdo chce nozem zabit. V prvnim pripade by mel clovek znat zpusoby, jak situaci "ukecat", protoze protivnik _zatim_ nechce utocit (ale kdyz budete provokovat dal, tak zautoci, pozor na to). Nebo staci proste ustoupit - prece je lepsi byt zdravy klidas nez mrtvy provokater :idea:. Proti takovemu utocnikovi nema smysl cvicit obranu - tam ma smysl studovat psychologii utocniku, a pouzivat modelove situace pro uklidnovani verbalniho konfliktu. Zato ten druhy pripad je prusvih a malokdo skutecne umi naucit obranu proti takovemu utocnikovi. A i ten, co to umi, ti doporuci utect, protoze je to z hlediska tveho zdravi mnohem jistejsi, nez se postavit magorovi s nozem.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 27. pro, 2007 15:26

Migli: Pekna esej :) Ale nemuzu uplne souhlasit s tim, ze kdyz te chce nekdo zabit, tak boda a seka hlava nehlava. Kdyz te chce nekdo zabit vazne, projde se za tebou, vytahne z rukavu nuz, bodne te pod lopatku a nezachrani te zadna obrana proti nozi.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 15:35

z fotky nic hodnotit nehodlam, kdo vi jak to je, ale tohel video "streetfightu" me trosku zvedlo ze zidle

http://www.youtube.com/watch?v=7w2TApzOYI0&eurl

Jakekoliv paceni v takove situaci je hloupost nejvetsi.Kdyz to nebude covek chcipacek, ale zkuseny tezsi clovek, tak s nim jen pohym zatlacenim rukou nehne ani nahodou.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod NAIA » čtv 27. pro, 2007 15:48

migli píše:velice jednoduchy navod: predstav si, ze chces nekoho sejmout nozem. Ne vystrasit ho, udelat ramena. Ale opravdu zabit. Nozem. Zblizka. Takze schovas nuz za zada, pak se na neho vyritis a zacnes bodat, sekat a rezat kam to pujde. Volnou rukou ho budes drzet nebo mlatit. Kdyz to pujde, kopnes ho mezi nohy. Kdyz se svali na zem, tim lepe - nema kam utect a nevidi kde je nuz. Dokud se hybe, proad utocis. Chyti ti jednu ruku a prehodis si nuz do druhe. Obejme te, a ty ho bodas zezadu do zad, krku, zeber. A prestanes az kdyz mas pocit, ze je po nem.

Vzij se do tehle predstavy, vezmi si do ruky srolovane noviny a zkus to na nekom, kdo vyucuje obranu proti nozi. Pak velmi rychle poznas, jestli uci bludy, nebo ne.



To Migli: Dobry nazor. Muzu se zeptat kde cvicis?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 27. pro, 2007 19:04

player píše:z fotky nic hodnotit nehodlam, kdo vi jak to je, ale tohel video "streetfightu" me trosku zvedlo ze zidle

http://www.youtube.com/watch?v=7w2TApzOYI0&eurl

Jakekoliv paceni v takove situaci je hloupost nejvetsi.Kdyz to nebude covek chcipacek, ale zkuseny tezsi clovek, tak s nim jen pohym zatlacenim rukou nehne ani nahodou.


To video je opravdu "povedené".Je na něm vidět přesně to co ve většině "masových" škol sebeobrany (o to je tohle smutnější,že tomu nadávají streetfight :roll: ),útočník prostě netuší co je to vlastně útok ani proč ho vlastně dělá.Na videu tě typ chytí za ramena nebo pod krkem a tím akce končí,fór je ale v tom,že na tý ulici tě takhle chytne jen proto,aby tě nabral kolenem do vajec nebo ti dal hlavu,to bohužel tihle hoši nebo instruktoři nebo co to bylo evidentně netuší :cry:
Jinak souhlasím s tím,že snažit se cokoliv dělat se soupeřovo rukama je pí...,skončí to taháním a popotahováním jako na vesnický zábavě,chce to okamžitý protiútok :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod JiKiu » čtv 27. pro, 2007 19:11

Head2k píše:Tahle fotka ani nevypadá jako nějaká technika v plné rychlosti. Je to spíš fotka z vysvětlování techniky, kde se nacvičuje pomalu a instruktor mezi tím promlouvá ke třídě (proto je otočený dozadu a ne na útočníka). Možná, že v plné rychosti se útočnice nenapřímí a nezůstane stát jak prkno s předpaženou rukou. To jsou samozřejmě jen spekulace, jenom chci říct, že je pro mě těžké někoho odsoudit na základě jedné fotky.


Ta holka se tvari jako ziva mrtvola, vypada ze je schopna v tuto chvili pouzir silu kurete a rychlost hlemyzde, je pravda ze z fotky se to vsechno spatne posuzuje ale jeji vitalita je bezesporu nizka takze si muzem predstavit jak kvalitni ta jeji tecnika mohla byt.
JiKiu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Brrrnoooo

Příspěvekod JiKiu » čtv 27. pro, 2007 19:15

player píše:z fotky nic hodnotit nehodlam, kdo vi jak to je, ale tohel video "streetfightu" me trosku zvedlo ze zidle

http://www.youtube.com/watch?v=7w2TApzOYI0&eurl

Jakekoliv paceni v takove situaci je hloupost nejvetsi.Kdyz to nebude covek chcipacek, ale zkuseny tezsi clovek, tak s nim jen pohym zatlacenim rukou nehne ani nahodou.


street fight jak p.r.d.e.l. omlouvam se, ale je to pravda tomu typkovy by tam mel prijit nekdo kdo neni uplna ovce a trochu si s nim promluvit.
JiKiu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Brrrnoooo

Příspěvekod cudles » čtv 27. pro, 2007 20:03

defendu píše:
player píše:z fotky nic hodnotit nehodlam, kdo vi jak to je, ale tohel video "streetfightu" me trosku zvedlo ze zidle

http://www.youtube.com/watch?v=7w2TApzOYI0&eurl

Jakekoliv paceni v takove situaci je hloupost nejvetsi.Kdyz to nebude covek chcipacek, ale zkuseny tezsi clovek, tak s nim jen pohym zatlacenim rukou nehne ani nahodou.


To video je opravdu "povedené".Je na něm vidět přesně to co ve většině "masových" škol sebeobrany (o to je tohle smutnější,že tomu nadávají streetfight :roll: ),útočník prostě netuší co je to vlastně útok ani proč ho vlastně dělá.Na videu tě typ chytí za ramena nebo pod krkem a tím akce končí,fór je ale v tom,že na tý ulici tě takhle chytne jen proto,aby tě nabral kolenem do vajec nebo ti dal hlavu,to bohužel tihle hoši nebo instruktoři nebo co to bylo evidentně netuší :cry:
Jinak souhlasím s tím,že snažit se cokoliv dělat se soupeřovo rukama je pí...,skončí to taháním a popotahováním jako na vesnický zábavě,chce to okamžitý protiútok :evil:

Já si porad myslim ze to muze fungovat...jen tam chybi poradny utok soupere,kdy se na tebe vyriti,capne te a zksu dat hlavicku,po pripade koleno do kuli...verim ze to funguje co ukazuji,ale pouze v pripade ze utocnik bude stat jako lama drzet te a vykecavat se...v normalnich pripadech kdy se na tebe vrhne a capne te tak jsem zastancem toho nazoru ze prvni je VZDY uder nejlepe na xicht, a az teprv pak neco takoveho jak ukazuje...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » čtv 27. pro, 2007 20:39

Chcu te videt jak tvari v tvar nozi das nekomu pesti do ksichtu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » čtv 27. pro, 2007 20:47

ghekon píše:Chcu te videt jak tvari v tvar nozi das nekomu pesti do ksichtu.

Nez zacnes chytracit,zjisti si nejdriv na co jsem reagoval :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod migli » čtv 27. pro, 2007 23:38

migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Head2k » pát 28. pro, 2007 0:18

migli píše:NAIA:
www.jujutsu.cz
Pěknej web, vážně. Jen některé ty články byste mohli dát přečíst korektorovi.
Head2k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 16. pro, 2007 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 28. pro, 2007 9:25

migli píše:NAIA:
www.jujutsu.cz


Takže u Matěje :D Tak to jo. Mimochodem nezname se?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod migli » pát 28. pro, 2007 10:12

NAIA: mas SZ
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod kik » ned 30. pro, 2007 16:35

cudles píše:
defendu píše:
player píše:z fotky nic hodnotit nehodlam, kdo vi jak to je, ale tohel video "streetfightu" me trosku zvedlo ze zidle

http://www.youtube.com/watch?v=7w2TApzOYI0&eurl

Jakekoliv paceni v takove situaci je hloupost nejvetsi.Kdyz to nebude covek chcipacek, ale zkuseny tezsi clovek, tak s nim jen pohym zatlacenim rukou nehne ani nahodou.


To video je opravdu "povedené".Je na něm vidět přesně to co ve většině "masových" škol sebeobrany (o to je tohle smutnější,že tomu nadávají streetfight :roll: ),útočník prostě netuší co je to vlastně útok ani proč ho vlastně dělá.Na videu tě typ chytí za ramena nebo pod krkem a tím akce končí,fór je ale v tom,že na tý ulici tě takhle chytne jen proto,aby tě nabral kolenem do vajec nebo ti dal hlavu,to bohužel tihle hoši nebo instruktoři nebo co to bylo evidentně netuší :cry:
Jinak souhlasím s tím,že snažit se cokoliv dělat se soupeřovo rukama je pí...,skončí to taháním a popotahováním jako na vesnický zábavě,chce to okamžitý protiútok :evil:

Já si porad myslim ze to muze fungovat...jen tam chybi poradny utok soupere,kdy se na tebe vyriti,capne te a zksu dat hlavicku,po pripade koleno do kuli...verim ze to funguje co ukazuji,ale pouze v pripade ze utocnik bude stat jako lama drzet te a vykecavat se...v normalnich pripadech kdy se na tebe vrhne a capne te tak jsem zastancem toho nazoru ze prvni je VZDY uder nejlepe na xicht, a az teprv pak neco takoveho jak ukazuje...



ahoj já si myslím ,že ta technika je blbost pro street fight a ,že nesplnuje vůbec účel street fightu.Já něco podobného zkoušel při sparingu s judistou a vůbec jsem se na takové techniky nechytal jediné je, že jsem si do něj zaplantal ruce a on semnou mrsknul a to nejel udery.Myslím si ,že trénink stret fightu by měl být co nejednodušíí tak bych si představoval spíš sérii uderů např. jak v krav maga tady to je moc takové teoretické a hodně aikidistické kdy se útočníkovi ani nic nestane pouzeho svedl na zem.To rovnou můžou lidi chodit do aikida. Zas na druhou stranu to nechci hanit protože ti lidi vycházejí z karate a aikido tak bych od nich ani nic jiného nečekal.Třeba to dělají v dobré víře a myslí si ,že je to fakt street fight ,ale já osobně bych nevlezl do něčeho co se jmenuje streetfight,karate jutsu,ninja karate a pod. už jen podle toho názvu by mi to bylo podezřelé a je mi jasné,že je to pouze chytání laiků BU na pěkné názvy.Mějte se!Jinak vám všem přeji pěkný samurajský rok 2008!
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 9 návštevníků