street fighting na trhanovskem namesti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 15:01

Co myslíš tim, že se hlava rozesere?Myslíš tim zatemněná mysl strachem a nebo vztekem, nebo rozesranou hlavu už od narození :-).Na to, aby se srval jako zvíře přece nemusíš vůbec použít agresi!Mluvíš jako bys vyrůstal v nějakym gétu. Nebudu tě přesvědčovat o opaku, ty na to časem,budeš-li mýt příležitost, přijdeš sám.V práci se k nám občas podobný "hrdinové" provokanti dostanou.Pravda, neni to denně, ale nakonec před sebou začnou mávat ručičkama jako že nic a že se vlastně nic neděje.Prostě jak píšeš, maj v hlavě viz.1. věta.Na tohle sem už možná trochu starej a proto tě beru s nadhledem.

A co závěrem?: Chceš se prát - postačí ti agrese a vymlácená hlava,běž do hospody, tam se vždycky někdo najde.Proč ztrácet čas v tělocvičně!!! ; nebo naučit se prát......!!!
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

 

Re: to diablik

Příspěvekod diablik » čtv 01. úno, 2007 15:22

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 14:17, celkově upraveno 3
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » čtv 01. úno, 2007 15:39

..mazem,zacina to byt zase cele OT..uz ma to prestava bavit :?
Naposledy upravil diablik dne čtv 01. úno, 2007 16:51, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Toman » čtv 01. úno, 2007 15:46

icehand píše:Takže street fighting v podstatě neni umění ovládání svého těla v té nejúčinější formě ale demence.


Přesně tak :!:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod yosei » čtv 01. úno, 2007 16:59

jak tu rika diablik, ueshiba a ostatni se zamlada rvali jako psi, a proto byly tak dobry. a ano street fighting je svym zpusobem demence, o techniku tak moc nejde. pokud se nemylim tak jet li (musis uznat ze ten ma techniku dozajista dobrou, nebo rekneme nez kdokoli z tech na tomto foru) rekl, ze ac je mistrem nevim kolika skol, na ulici by se neubranil. btw k tvemu navrhu abych si kopnul do pytle, delam to asi 3x tydne pul hodiny do osmdesatky co mam doma. rekl bych ze v kopu silu docela mam.
Naposledy upravil yosei dne čtv 01. úno, 2007 17:12, celkově upraveno 2
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 16:59

Víš, to co jsi uváděl na začátku, mi připadalo že směr kterej preferuješ, resp. jak si vykládáš street fighting, je např.: vzít kámen a rozsekat někomu hlavu na kousky.....tomu neříkám řízená agrese a u soudu to asi taky tak brát nebudou.Při každym ztřetu vzrůstá adrenalin, to je jasný ale stavět na tom?Cccccc....
Myslíš,že žena která se chce ubránit a není držitelem palné zbraně, má u sebe třeba jen tužku,kabelku,jehlici do vlasů,parfém,lodičky na tzv.jehlách a další věci které lze v krizové situaci proměnit v pomocníka,bude vědět jak je efektivně použít?Nechť se to naučí, a pak ať nechá pracovat tu tvou řízenou agresi.Naučíse to jak říkáš na Thai boxu nebo judu jak popisuješ?Myslím, že ne.Taky nevim co na Trhaňáku učej takže street fight nebo sebeobrana, stejně je to jedno.Podstatný je,aby to bylo efektivní což jenom kvůli už,nevim z čeho to sestavovali ...., by nemělo být zavrhováno způsobem: jdi odtamtud pryč......

Sorry, nevím že se tady takové věci rozebírají každý měsíc, jak vidíš, jsem tady novej.Takže sorry.

Ne nadarmo sis zvolil nick diablik!Akorát mi vrtá hlavou, co všechno se za tim skrývá.Podle předchozích tvých řádků jsem si udělal jakýsi obrázek ale ne nijak kladný.Přijde mi, že spíš než na obranu se v tom vyžíváš.
Pak se ale nedivím, že se ti nelíbí co psal kolega o Trhaňáku.Je to na tebe asi moc humální.Na tréninku asi netekla krev,nekřupali kosti a nebylo dost zlosti ve studentech.

Nad mim nickem nepřemejšlej, volil jsem ho jen podle toho, že mám od malička studený ruce, nic víc v tom není 8)

Nemám už víc co dodat,reaguj jestli chceš já zatim končim.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod krovak » čtv 01. úno, 2007 17:07

icehand: pokial som diablika pochopil tak pisal prave o tom, ze pokial je niekto taky ze do toho ide s velkou davkou agresie a bez techniky ma ovela vacsiu sancu ako technik-teoretik z telocvicne, ktoreho s najvacsou pravdepodobnostou agresia zaskoci a ostane ako fackovaci panak. Nic viac nic menej. Akurat psychika a moment prekvapenia. Ja som nenasiel nic z coho by sa dalo dedukovat ze diablik mata po nocnych uliciach a mlati ludi ;-)
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod diablik » čtv 01. úno, 2007 17:16

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 14:18, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod jeikob » čtv 01. úno, 2007 17:24

Tady někdo napsal ,že jet li prohlásil,že by se na ulici neubránil.No já myslim ,že naopak že by se ubránil pokud by mu neselhala psychika.
A abych jen neplkal tak to vysvětlím.Jednak cvičí od malička tudíž tu techniku má již zautomatizovanou a ač točí filmy ,tak ty bojové scény se musí secvičit a že to jsou sakra naročný scénky i ze zbranema tudíž vyžadujou koordinaci,obratnost a super reflexy,Další má vybornou kondičku. A má spoustu reakcí zautomatizovaných.Tudíž bez šance by nebyl
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 17:37

Já vim dobře co myslíte: http://www.youtube.com/watch?v=h_vvI26NnwE
Jen tak pro pobavení na dobrou noc.........
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod defendu » čtv 01. úno, 2007 18:30

yosei píše:
defendu píše:Cituju z jejich stránek:
Techniky bojových umění karatedo, aikido a jujutsu jsou základem uceleného sebeobranného systému Street fighting.

Tahle věta mi stačí - opět někdo zaměňuje BU s pouličním bojem.Strnad je určitě dobrý karatista,ale jak se říká - starýho psa novým kouskům nenaučíš.
Jestli tam půjdeš tak sem pak hoď jak to u nich chodí,ale ani bych se nedivil kdyby tam trénovali pěkně v kimonech a na zdech viseli "dědci".

Pokud se pletu a jedou tam fakt po reálné vlně,tak jenom dobře :wink:
lol, tys tam snad byl ne? presne tak to bylo. ueshiba a este nekdo koho neznam na zdi (oni v ty mistnosti cvici teda i aikidisti tak asi proto). sice sem karate nikdy nedelal ale takhle nejak si ho predstavuju. a ano, i s kimonama si se trefil (teda oni je jeste nemeli, ale z frgmetu rozhovoru sem pochopil, ze dodani je na spadnuti). cekal sem neco trochu jineho nez nacviky kopu a uderu do vzduchu, takze sem lehce zklaman.
nerad bych komukoli krivdil, ale rikam to, jaky to na me udelalo po prvnim treninku dojem.


Pryč odtamtud :!: :!: :!:
Za chvíli po tobě budou chtít,aby sis v street... udělal nějaký pásek,ne :?: :roll: :lol:

Icehande - psal jsi o diablikovi,že víc než na obranu se "v tom vyžívá",dělá se ti z toho co píše špatně?To se dělá hodně lidem z řad BU,když se setkají s realitou a navíc někdo rozdupe jejich debilní (fair play) názory na reálný střet.
Když si dá někdo do názvu streetfighting očekává se tvrdý,plnokontaktní způsob boje a reálná - jednoduchá sebeobrana - ne prostocviky v kimonech s "dědkama" na zdech
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 19:32

Dědkové na zdech
Nebyls to ty kdo říkal že tam cvičí aikido?Je pochopitelný že tam maj dědky/a, víš kvůli mě ve škole taky nikdo nesundaval prezidenta ze zdi.
Ale jestli je to to jediný co ti vadí,možná,že je sundaj.Nepochybuji o tom,že aikido u nich trénuje jiný trenér než SF......
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod defendu » čtv 01. úno, 2007 19:58

Ne,nebyl jsem to já.
Ono je fuk co jim tam visí na zdech,nedrž se toho jak hovno košile,jde mi o to,že někdo kdo celý život cvičil jak ti dědci začne najednou na starý kolena praktikovat a učit pouliční praxi a jak sám yosei tvrdí,vypadá to že ta jejich praxe spíš vypadá jako karate (není se čemu divit,když v něm má "streetfighter" Strnad 6.dan) - prostě jsem přesvědčen,že starýho psa novým...........,ale to už bych se opakoval.

Ti dědci byl jen příměr,jsi tuším dost starý na to abys to pochopil :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jeikob » čtv 01. úno, 2007 20:28

Jen si rýpnu:) Zakladem sebeobrany snad jsou kopy a udery.To jsou karate udery tak špatné či kopy?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod yosei » čtv 01. úno, 2007 22:46

jeikob píše:Jen si rýpnu:) Zakladem sebeobrany snad jsou kopy a udery.To jsou karate udery tak špatné či kopy?
to pochopis az jednou dostanes :D
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jeikob » čtv 01. úno, 2007 23:01

yosei píše:
jeikob píše:Jen si rýpnu:) Zakladem sebeobrany snad jsou kopy a udery.To jsou karate udery tak špatné či kopy?
to pochopis az jednou dostanes :D

vyrustal jsem na žižkove ,tak že jsem pres budku dostal:)No já treba nechápu co je na maegeri ci joko geri divnýho.de facto kopance.nebo snad pro sebeobranu je lepší placírka či bodlo.pokud vím tak kickbox má taky takovýhle kopy a v thai boxu je ten kop velmi blízký mawashigery,Nojo jenže jakmile má neco název karate ci kung fu tak je to špatně. i KDY® SKORO JE TO TO SAMÝ
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » čtv 01. úno, 2007 23:44

jeikob píše:...pokud vím tak kickbox má taky takovýhle kopy a v thai boxu je ten kop velmi blízký mawashigery,Nojo jenže jakmile má neco název karate ci kung fu tak je to špatně. i KDY® SKORO JE TO TO SAMÝ

Možná ti to připadá jako skoro to samý, ale není. Já v minulosti přešel z karate na thaibox a byl to znatelný rozdíl. Když pominu efektivitu a realističnost tréninku a zaměřím se pouze na techniku: Karate například při Mawashi Geri využívá hlavně síly stehenního svalu a dopad samotný je něco jako takové zastavované klepnutí. Thaiboxeři nebo kickboxeři se při roundkicku do kopu dotáčejí na stojné noze celým tělem a cpou kyčlema, čímž při rotaci podpoří kop i svojí hmotností. A to je pak rozdíl, když držíš blok a kopne do něj karatista a nebo thaiboxer... :twisted: V síle úderů rukou je to podobný. I když čistokrevní thaiboxeři přece jen mají o něco slabší údery pěstí než kickboxeři, kteří v technikách rukou vycházejí z klasického boxu... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 02. úno, 2007 0:45

TongPa píše:
jeikob píše:...pokud vím tak kickbox má taky takovýhle kopy a v thai boxu je ten kop velmi blízký mawashigery,Nojo jenže jakmile má neco název karate ci kung fu tak je to špatně. i KDY® SKORO JE TO TO SAMÝ

Možná ti to připadá jako skoro to samý, ale není. Já v minulosti přešel z karate na thaibox a byl to znatelný rozdíl. Když pominu efektivitu a realističnost tréninku a zaměřím se pouze na techniku: Karate například při Mawashi Geri využívá hlavně síly stehenního svalu a dopad samotný je něco jako takové zastavované klepnutí. Thaiboxeři nebo kickboxeři se při roundkicku do kopu dotáčejí na stojné noze celým tělem a cpou kyčlema, čímž při rotaci podpoří kop i svojí hmotností. A to je pak rozdíl, když držíš blok a kopne do něj karatista a nebo thaiboxer... :twisted: V síle úderů rukou je to podobný. I když čistokrevní thaiboxeři přece jen mají o něco slabší údery pěstí než kickboxeři, kteří v technikách rukou vycházejí z klasického boxu... :wink:

kick box ani thai box sem nedelal tak ty techniky dopodrobna neznám.
Ale tak co jsem se učil a snažil aby ten muj kop fungoval jako rychlá pružina a uderová plocha je bříško ,a v terénu bota. A pak jsou tu trčený kopy.takové joko geri kekomi nad koleno pro sebeobranu idealní
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod icehand » pát 02. úno, 2007 8:09

TongPa píše:
jeikob píše:...pokud vím tak kickbox má taky takovýhle kopy a v thai boxu je ten kop velmi blízký mawashigery,Nojo jenže jakmile má neco název karate ci kung fu tak je to špatně. i KDY® SKORO JE TO TO SAMÝ

Možná ti to připadá jako skoro to samý, ale není. Já v minulosti přešel z karate na thaibox a byl to znatelný rozdíl. Když pominu efektivitu a realističnost tréninku a zaměřím se pouze na techniku: Karate například při Mawashi Geri využívá hlavně síly stehenního svalu a dopad samotný je něco jako takové zastavované klepnutí. :wink:


Tady musím reagovat!!!!!!!!
OMYL A VELKEJ MÝTUS!
V Karate se nikdy, opakuji nikdy nevyužívá poze síla svalu, natož jen stehenního nebo jakéhokoliv pouze a jen jednoho svalu.Studoval jsi u špatnýho trenéra: mohl bych to podle vás přirovnat: "jako na Trhaňáku street fight"
A ještě jedna věc, Karate pochází taky z boxu (konkr.z číny)
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod icehand » pát 02. úno, 2007 8:14

to: jeikob
Jeikobe, yokogeri kekomi je pro reálnou sebeobranu naprosto ale naprosto, na nic.Když po tobě někdo vyjede jako mlátička a jde pořád do tebe, nemáš šanci provést EFEKTIVNÍ yokogeri kekomi.Takovej střet je zpravidla na velmi krátkou vzdálenost a prodložení vzdálenost pro provedení kekomi....na to nemáš čas, než to uděláš, jdeš k zemi.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků