street fighting na trhanovskem namesti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod migli » pát 28. pro, 2007 10:12

NAIA: mas SZ
migli
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kik » ned 30. pro, 2007 16:35

cudles píše:
defendu píše:
player píše:z fotky nic hodnotit nehodlam, kdo vi jak to je, ale tohel video "streetfightu" me trosku zvedlo ze zidle

http://www.youtube.com/watch?v=7w2TApzOYI0&eurl

Jakekoliv paceni v takove situaci je hloupost nejvetsi.Kdyz to nebude covek chcipacek, ale zkuseny tezsi clovek, tak s nim jen pohym zatlacenim rukou nehne ani nahodou.

To video je opravdu "povedené".Je na něm vidět přesně to co ve většině "masových" škol sebeobrany (o to je tohle smutnější,že tomu nadávají streetfight :roll: ),útočník prostě netuší co je to vlastně útok ani proč ho vlastně dělá.Na videu tě typ chytí za ramena nebo pod krkem a tím akce končí,fór je ale v tom,že na tý ulici tě takhle chytne jen proto,aby tě nabral kolenem do vajec nebo ti dal hlavu,to bohužel tihle hoši nebo instruktoři nebo co to bylo evidentně netuší :cry:
Jinak souhlasím s tím,že snažit se cokoliv dělat se soupeřovo rukama je pí...,skončí to taháním a popotahováním jako na vesnický zábavě,chce to okamžitý protiútok :evil:

Já si porad myslim ze to muze fungovat...jen tam chybi poradny utok soupere,kdy se na tebe vyriti,capne te a zksu dat hlavicku,po pripade koleno do kuli...verim ze to funguje co ukazuji,ale pouze v pripade ze utocnik bude stat jako lama drzet te a vykecavat se...v normalnich pripadech kdy se na tebe vrhne a capne te tak jsem zastancem toho nazoru ze prvni je VZDY uder nejlepe na xicht, a az teprv pak neco takoveho jak ukazuje...

ahoj já si myslím ,že ta technika je blbost pro street fight a ,že nesplnuje vůbec účel street fightu.Já něco podobného zkoušel při sparingu s judistou a vůbec jsem se na takové techniky nechytal jediné je, že jsem si do něj zaplantal ruce a on semnou mrsknul a to nejel udery.Myslím si ,že trénink stret fightu by měl být co nejednodušíí tak bych si představoval spíš sérii uderů např. jak v krav maga tady to je moc takové teoretické a hodně aikidistické kdy se útočníkovi ani nic nestane pouzeho svedl na zem.To rovnou můžou lidi chodit do aikida. Zas na druhou stranu to nechci hanit protože ti lidi vycházejí z karate a aikido tak bych od nich ani nic jiného nečekal.Třeba to dělají v dobré víře a myslí si ,že je to fakt street fight ,ale já osobně bych nevlezl do něčeho co se jmenuje streetfight,karate jutsu,ninja karate a pod. už jen podle toho názvu by mi to bylo podezřelé a je mi jasné,že je to pouze chytání laiků BU na pěkné názvy.Mějte se!Jinak vám všem přeji pěkný samurajský rok 2008!
kik
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...