Klub reálné sebeobrany v Ppaze

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod hellas » sob 12. zář, 2009 11:29

Technika a taktika sebeobrany MS-1 je pro řešení sebeobranných situací nesrovnatelně účinnější než prostředky vycházející z bojových umění nebo sportů (jako je např. karate, judo, aikido, jiu-jitsu, kendo, krav maga, kick box, taekwon-do, kung fu, apod.).

No vida a my to hledáme všude jinde, při tom soudruzi z Prahy už to mají dávno zmáknutý 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod marcelo » sob 12. zář, 2009 12:50

hellas píše:Technika a taktika sebeobrany MS-1 je pro řešení sebeobranných situací nesrovnatelně účinnější než prostředky vycházející z bojových umění nebo sportů (jako je např. karate, judo, aikido, jiu-jitsu, kendo, krav maga, kick box, taekwon-do, kung fu, apod.).

No vida a my to hledáme všude jinde, při tom soudruzi z Prahy už to mají dávno zmáknutý 8)


..ked niekto napise podobnu grcku,je to pre mna znamenie aby som sa prestal zaujimat o dany system...mna zaujima ako sa dany cvicenci z danej skoly hybu a reaguju v "kontakte"...na "spolupracujuceho" supera viem tiez vybit neskutocne "killer" kombinacie..horsie je to ked oponent nechce spolupracovat a okrem toho je mrska jedna este aj ofenziny a striela mi na usta zlava zprava :lol: :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » sob 12. zář, 2009 18:58

No voni to na těch stránkách fakt mají napsaný... 8O

©kola sebeobrany MS-1 Praha píše:...Technika a taktika sebeobrany MS-1 je pro řešení sebeobranných situací nesrovnatelně účinnější než prostředky vycházející z bojových umění nebo sportů (jako je např. karate, judo, aikido, jiu-jitsu, kendo, krav maga, kick box, taekwon-do, kung fu, apod.)...

V tom případě nechápu, proč se takovej "nesrovnatelně účinnější" systém sebeobrany dosud více nerozšířil a proč dnes tento "český národní poklad" není pevnou součástí výcviku našich ozbrojených složek, že? :D :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » sob 12. zář, 2009 19:12

TongPo píše:No voni to na těch stránkách fakt mají napsaný... 8O

©kola sebeobrany MS-1 Praha píše:...Technika a taktika sebeobrany MS-1 je pro řešení sebeobranných situací nesrovnatelně účinnější než prostředky vycházející z bojových umění nebo sportů (jako je např. karate, judo, aikido, jiu-jitsu, kendo, krav maga, kick box, taekwon-do, kung fu, apod.)...

V tom případě nechápu, proč se takovej "nesrovnatelně účinnější" systém sebeobrany dosud více nerozšířil a proč dnes tento "český národní poklad" není pevnou součástí výcviku našich ozbrojených složek, že? :D :roll:


Mozna to nemysli spatne, jen chteji zaujmout a zvolili takto nestastnou formu, ktera uz dnes nefrci a vzbuzuje spise odpor nez sympatie ... Takhle to dopada, kdyz se nekdo uzavira do sve ulity a pak vylejza s tim, ze spasi svet :!: Svet uz je davno jinde a z vysoka kasle na retoriku nasich dedu ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod josef » sob 12. zář, 2009 19:18

Mám za to, že rozhodně stojí za to se mrknout i na jujutsu.cz
josef
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » sob 12. zář, 2009 19:26

josef píše:Mám za to, že rozhodně stojí za to se mrknout i na jujutsu.cz


Ja mam za to, ze kazda skola povazuje to, co cvici, za realnou sebeobranu (at uz pravem, ci nepravnene) ... Jen jsou nekteri bliz a nekteri dal, tomuto cili :wink:
Jde o to, co kdo povazuje za realne. Nekdo se pral naposled na zakladce, nekdo vubec a nekdo se tomu nevyhyba do dnes. Osobne mam z kazdeho napisu realna sebebrana husi kuzi, protoze pak vidim vysledky onech realistu, fraze ktere pouzivaji, vidima jak se hybaji, jak funguji a je vymalovano ... Je to proste uz jen dalsi z marketingovych tahu dnesnich klubu a skol :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod josef » sob 12. zář, 2009 19:38

luen píše: Osobne mam z kazdeho napisu realna sebebrana husi kuzi, protoze pak vidim vysledky onech realistu, fraze ktere pouzivaji, vidima jak se hybaji, jak funguji a je vymalovano ... Je to proste uz jen dalsi z marketingovych tahu dnesnich klubu a skol :wink:


Je to spousta subjektivně podbarvených slov... doporučoval jsem, ať tazatel mrkne i tam. Na něm, ne na Tobě bude, aby si to přebral, popřípadě porovnal s tím, co viděl/slyšel jinde. Za tím, co jsem napsal si stojím.
josef
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » sob 12. zář, 2009 20:00

josef píše:
luen píše: Osobne mam z kazdeho napisu realna sebebrana husi kuzi, protoze pak vidim vysledky onech realistu, fraze ktere pouzivaji, vidima jak se hybaji, jak funguji a je vymalovano ... Je to proste uz jen dalsi z marketingovych tahu dnesnich klubu a skol :wink:


Je to spousta subjektivně podbarvených slov... doporučoval jsem, ať tazatel mrkne i tam. Na něm, ne na Tobě bude, aby si to přebral, popřípadě porovnal s tím, co viděl/slyšel jinde. Za tím, co jsem napsal si stojím.


Subjektivni je to rozhodne, ale objektivne zhodnotit jestli je nekdo lama, nebo neni, si ponecham. Nemiril jsem tim proti nikomu, jenom jsem obecne hodnotil dnes casto sklonovane slovo REALNE ve spojeni se sebeobranou :wink:

To, ze si nekdo napise do nazvu realne jeste proste neznamena, ze sebeobrana realna je atd ..., ale to myslim nemusim vysvetlovat :wink: To asi chapeme vsichni. Bylo to spis mirene na tazatele, aby nevybiral podle nazvu, ale podle toho, co kdo umi :wink:
Naposledy upravil luen dne sob 12. zář, 2009 21:39, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xiuwei » sob 12. zář, 2009 21:16

BRANA na netu :
Padesátá až sedmdesátá léta

Po válce se cvičilo džiu-džitsu vedle juda a posléze, když vznikla zvláštní sekce pro úpolové sporty, i vedle karate a aikido. V této době byl největší zájem o sebeobranu. Velmi výrazně se tehdy začal prosazovat autor Antonín Matras, ze Slovenska k nám chodily knihy Vojtecha L. Levského. Začalo též přibývat různých účelových příruček, především bezpečnostních a vojenských a dále příruček zaměřených na stoupající oblibu sebeobrany na základě technik z karate a později též brany.

"Brana" byl původně termín Františka Smotlachy ze 30. let, který měl spojit judo a jiu-jitsu. Skutečný systém s názvem brana však vznikl až v 60. letech z něčeho, co se chvíli jmenovalo české karate a dnes je to lokalizováno jako multisignální a kvazisignální sebeobrana v klubu Alogodos. Je to bezesporu největší český teoretický příspěvek ke světovému uvažování o sebeobraně a bojových uměních, stojící svým významem vedle Tyršovy klasifikace úpolů z 19. století (kde nebyla sebeobrana ještě explicitně jmenována).

Seznam autorů z této doby by však byl už příliš dlouhý a tak zde zmiňme jen ty nejplodnější: Adolfa Andreje Lebedu (džiu-džitsu), Jindřicha Nováka a Ivana ©pičku (brana, MS a QS).
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod fist » sob 12. zář, 2009 23:11

xiuwei píše:BRANA na netu :


Už jsem sem nechtěl nic psát, ale vidím, že se tady kromě běžného "nic českého nemůže být dobré a v naší škole Pchej Fuj ho stejně máme všichni delšího než vy" k mému značnému překvapení sešlo pár lidí, kteří se autenticky zajímají, co to ta Brana opravdu je.

Chtěl bych vás, kolegové, varovat -- na Internetu (kromě http://www.skola-sebeobrany.cz) není o Braně ®ÁDNÁ relevantní informace. Všechno, co se dá najít, jsou s prominutím výblitky lidí, kteří to nikdy necvičili anebo to zkusili a nikam se nedostali. Jsou to naprosto bezcenné dezinformace.

Je to dnes už nezvyklé, ale pokud se skutečně budete chtít o tomto něco dozvědět, nezbude vám než vyrazit do knihovny. Odborných knih je o téhle škole několik desítek, část z nich je v knihovnách dostupná. Je to ale většinou dost obtížné čtení, jsou to normální vědecké práce, asi jako když čtete vysokoškolská skripta.
fist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10. zář, 2009 23:00

Příspěvekod graver » ned 13. zář, 2009 6:59

luen píše:Mozna to nemysli spatne

Jo, možná to nemyslí špatně, jen to špatně píšou. Jak sami uvádí, na začátku byla škola karate, od které se odtrhli "sportovci". Rozdíl tedy asi nebude v technikách, ale v tom, jak a proč se je učí používat - viz
"je zcela zásadní rozdíl mezi praktickým studiem skutečné sebeobrany a pěstováním sportu nebo nějakého druhu bojového umění". Tohle asi naznačuje, jak to myslí, i když to taky není nejlepší formulace (xboxeři hned řeknou, že i když dělají "jen" sport, připraví je pro reálnou situaci líp, než 30 let gaučového BU).
Zajímavé je jejich dělení na sebeobranu a sebeochranu. Já sám to mám taky tak nějak rozdělený - nemůžu si už dovolit plýtvat časem a silami na trénink sebeobrany proti 6ti specnaz expertům, vyzbrojeným příruční atomovkou. Můj strop je neškodný tatík na pivních slavnostech, který si dá svých 6 a chce ukázat mámě, jaký je ještě jura :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 13. zář, 2009 8:22

graver píše:
luen píše:Mozna to nemysli spatne

Jo, možná to nemyslí špatně, jen to špatně píšou. Jak sami uvádí, na začátku byla škola karate, od které se odtrhli "sportovci". Rozdíl tedy asi nebude v technikách, ale v tom, jak a proč se je učí používat - viz
"je zcela zásadní rozdíl mezi praktickým studiem skutečné sebeobrany a pěstováním sportu nebo nějakého druhu bojového umění". Tohle asi naznačuje, jak to myslí, i když to taky není nejlepší formulace (xboxeři hned řeknou, že i když dělají "jen" sport, připraví je pro reálnou situaci líp, než 30 let gaučového BU).
Zajímavé je jejich dělení na sebeobranu a sebeochranu. Já sám to mám taky tak nějak rozdělený - nemůžu si už dovolit plýtvat časem a silami na trénink sebeobrany proti 6ti specnaz expertům, vyzbrojeným příruční atomovkou. Můj strop je neškodný tatík na pivních slavnostech, který si dá svých 6 a chce ukázat mámě, jaký je ještě jura :wink:


Nepochybne je to hodne ucelove napsane, ale na druhou stranu znam spousty skol, kteri pisi a mluvi primo ukazkove a je to absolutni shit. Podle toho se neda nic posuzovat :wink: Pro me je jedina relevantni informace to, jak se kdo hybe a jak je schopny fungovat, byt ten text duveru nevzbuzuje. Navrhoval bych meditovat az nad nejakym videickem, popr. po osobnim setkani treba na bu.vol - to usvedci kazdeho :wink:

Jinak nevim jak ty, ale na paprdu z 6-ti kouskama v krevnim recisti nemusim nic trenovat a povazuji takovyto pristup za degradaci BU/BS :!: :wink: Srovnavat se z ozralou smuckou mi moc chlapacky neprijde ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 13. zář, 2009 10:08

luen píše:Jinak nevim jak ty, ale na paprdu z 6-ti kouskama v krevnim recisti nemusim nic trenovat

Ty možná ne, já určitě ano. Každej nějak začínal a já už bohužel nemám možnost dostat se tam, kde jsi ty a většina ostatních. Takže si dávám reálné cíle.
luen píše:a povazuji takovyto pristup za degradaci BU/BS

To nemusíš - já to považuju za svůj cíl, nikoliv za smysl BU. Ostatně kdo z nás má mandát tvrdit, že BU mají takový či onaký cíl :wink:
luen píše:Srovnavat se z ozralou smuckou mi moc chlapacky neprijde

Ono taky není mým úmyslem někoho přesvědčovat, že jsem nějaký chlapák. A mimochodem - ta ožralá šmucka může být nebezpečnější, než někdo, kdo si s chladnou hlavou přebere, jestli mu ten konflikt stojí za to.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 13. zář, 2009 15:59

graver píše:
luen píše:Jinak nevim jak ty, ale na paprdu z 6-ti kouskama v krevnim recisti nemusim nic trenovat

Ty možná ne, já určitě ano. Každej nějak začínal a já už bohužel nemám možnost dostat se tam, kde jsi ty a většina ostatních. Takže si dávám reálné cíle.


Zacinal? Vzdyt sem pises nekolik roku, to uz bys mel zacatecnicke skupinky opoustet, ne?

graver píše:
luen píše:a povazuji takovyto pristup za degradaci BU/BS

To nemusíš - já to považuju za svůj cíl, nikoliv za smysl BU. Ostatně kdo z nás má mandát tvrdit, že BU mají takový či onaký cíl :wink:


Ted v zari je to zrovna 29 roku (pokud se nepletu) co jsem zacal s BS/BU tak si proste neskromne dovoluji napsat, ze na ozraleho paprdu by byl cil BU/BS vazne na velke kulove ... Ale jinak rozumim pojmu osobni cil, byt se mi ten tvuj nelibi, ale to je otazka vkusu kazdeho z nas. Nejde mi o to, zda zvladnes toho ci onoho, ale to spojeni opileho fotrika je na muj hruby vkus trochu moc, no jak to napsat a neurazit - zbabele?! Urcite bys nasel lepsi primer, lepsi cil ... Vis obcas se tady poustis do celkem vaznych debat a pak z tebe vypadne tohle...?

graver píše:
luen píše:Srovnavat se z ozralou smuckou mi moc chlapacky neprijde

Ono taky není mým úmyslem někoho přesvědčovat, že jsem nějaký chlapák. A mimochodem - ta ožralá šmucka může být nebezpečnější, než někdo, kdo si s chladnou hlavou přebere, jestli mu ten konflikt stojí za to.


No o konfliktech na ulici neco vim, ale ver, ze tohle neni dobrej priklad :wink: Konflikt jen stezi naplanujes a promyslis ... Ne vse se da vypocitat a "predem" nalajnovat. Ale na zdejsim serveru ses smele poustel i do "chlapackych" diskuzi, proto me prekvapuje cil, kterej bych typoval na jednoho mistniho trolla. Nechapej to jako utok proti tobe, ale pak proste degradujes sve argumenty na pouheho tatku z 6-ti a to je zalostne malo. Rozumim tomu, ze nekdo zacne pozdeji, rozumim tomu, ze nekdo nema poharove a medailove ambice atd, ale tohle mi po vsech tech rozumbradackych diskuzich prijde, prizdisracske ... Ale je to jen muj nazor a muj pohled na vec :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 13. zář, 2009 17:59

luen píše:Vzdyt sem pises nekolik roku, to uz bys mel zacatecnicke skupinky opoustet, ne?

4 roky Shotokan (to předtím nepočítám), je mi 42, jsem kancelářská krysa, do toho nějaké zdravotní problémy - tak si přeber, kde asi můžu být. Stejná doba u mladého, fyzicky disponovaného jedince, by asi znamenala výraznější posun.
luen píše:tak si proste neskromne dovoluji napsat, ze na ozraleho paprdu by byl cil BU/BS vazne na velke kulove

Jasně, vždyť píšu, že to nepovažuju za cíl BS/BU, ale za svůj osobní.
luen píše: Ale jinak rozumim pojmu osobni cil, byt se mi ten tvuj nelibi, ale to je otazka vkusu kazdeho z nas.

Věř, že mně se to taky nelíbí - to není otázka vkusu, ale reality.
luen píše:to spojeni opileho fotrika je na muj hruby vkus trochu moc, no jak to napsat a neurazit - zbabele?!
Chápu, že to takhle vidíš a napiš to klidně tak, že urazíš. Ty sem nepíšeš s cílem někoho urazit, takže pokud to tak někdo pochopí, je to jeho problém, ne tvůj :lol: . Prostě jsem tím příměrem (ok, možná blbým) chtěl říct, že můj cíl je zvládnout toho, kdo je fyzicky na mé úrovni a od koho se liším právě jen tou "znalostí" BU.
luen píše:obcas se tady poustis do celkem vaznych debat a pak z tebe vypadne tohle...?

Do vážných debat se tu s takým či onakým výsledkem pouští kdekdo - to nic neříká o jeho skutečných kvalitách. Já jsem realista, luene. Až těch hospodských fighterů zdolám xx, uvěřím tomu, že na to mám. Dřív ne - sorry.
luen píše:ses smele poustel i do "chlapackych" diskuzi, proto me prekvapuje cil, kterej bych typoval na jednoho mistniho trolla.

To nevím, do čeho jsem se zase sral :oops: , ale mrzí mě, že mě vidíš takhle. Ten cíl vyplývá z toho, jak vidím sám sebe - myslím, že troll by deklaroval, že má navíc. A mimochodem - trollem webových diskusí jsem nikdy nebyl - ani za dob Fidonetu. Na to jsem moc starej a moc dlouho se těch diskusí účastním. Tady i jinde mě najdeš jako gravera, možná divnýho, ale neschovávajícího se za jiný nick.
luen píše:tohle mi po vsech tech rozumbradackych diskuzich prijde, prizdisracske

Ona ta kombinace mého věku, schopnosti se dívat kolem sebe, fyzických schopností a BU dovedností je dost nechutná. Nejsi sám, kdo mi říká, že pindám o tom, jak by to mělo být, aniž bych to sám dokázal. Ale pochop - nemusíš být servisní techik, abys poznal, že barevná TV hraje ČB. A pokud jde o to přizdisráčství, tak viz výše - až si pořádně ověřím, na co mám, budu možná psát jinak.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 13. zář, 2009 18:45

graver píše:
luen píše:Vzdyt sem pises nekolik roku, to uz bys mel zacatecnicke skupinky opoustet, ne?

4 roky Shotokan (to předtím nepočítám), je mi 42, jsem kancelářská krysa, do toho nějaké zdravotní problémy - tak si přeber, kde asi můžu být. Stejná doba u mladého, fyzicky disponovaného jedince, by asi znamenala výraznější posun.
luen píše:tak si proste neskromne dovoluji napsat, ze na ozraleho paprdu by byl cil BU/BS vazne na velke kulove

Jasně, vždyť píšu, že to nepovažuju za cíl BS/BU, ale za svůj osobní.
luen píše: Ale jinak rozumim pojmu osobni cil, byt se mi ten tvuj nelibi, ale to je otazka vkusu kazdeho z nas.

Věř, že mně se to taky nelíbí - to není otázka vkusu, ale reality.
luen píše:to spojeni opileho fotrika je na muj hruby vkus trochu moc, no jak to napsat a neurazit - zbabele?!
Chápu, že to takhle vidíš a napiš to klidně tak, že urazíš. Ty sem nepíšeš s cílem někoho urazit, takže pokud to tak někdo pochopí, je to jeho problém, ne tvůj :lol: . Prostě jsem tím příměrem (ok, možná blbým) chtěl říct, že můj cíl je zvládnout toho, kdo je fyzicky na mé úrovni a od koho se liším právě jen tou "znalostí" BU.
luen píše:obcas se tady poustis do celkem vaznych debat a pak z tebe vypadne tohle...?

Do vážných debat se tu s takým či onakým výsledkem pouští kdekdo - to nic neříká o jeho skutečných kvalitách. Já jsem realista, luene. Až těch hospodských fighterů zdolám xx, uvěřím tomu, že na to mám. Dřív ne - sorry.
luen píše:ses smele poustel i do "chlapackych" diskuzi, proto me prekvapuje cil, kterej bych typoval na jednoho mistniho trolla.

To nevím, do čeho jsem se zase sral :oops: , ale mrzí mě, že mě vidíš takhle. Ten cíl vyplývá z toho, jak vidím sám sebe - myslím, že troll by deklaroval, že má navíc. A mimochodem - trollem webových diskusí jsem nikdy nebyl - ani za dob Fidonetu. Na to jsem moc starej a moc dlouho se těch diskusí účastním. Tady i jinde mě najdeš jako gravera, možná divnýho, ale neschovávajícího se za jiný nick.
luen píše:tohle mi po vsech tech rozumbradackych diskuzich prijde, prizdisracske

Ona ta kombinace mého věku, schopnosti se dívat kolem sebe, fyzických schopností a BU dovedností je dost nechutná. Nejsi sám, kdo mi říká, že pindám o tom, jak by to mělo být, aniž bych to sám dokázal. Ale pochop - nemusíš být servisní techik, abys poznal, že barevná TV hraje ČB. A pokud jde o to přizdisráčství, tak viz výše - až si pořádně ověřím, na co mám, budu možná psát jinak.


O.K. to beru a jak sam pises, mozna nastal cas si vyzkouset, jak na tom jsi. Protoze treba si jen malujes certa na zed a ve skutecnosti, to neni tak hrozny, jak si myslis :!: :wink: Ale dokud si to neoveris, tak s tim nepohnes :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 14. zář, 2009 7:45

graver píše:
luen píše:Mozna to nemysli spatne

Jo, možná to nemyslí špatně, jen to špatně píšou. Jak sami uvádí, na začátku byla škola karate, od které se odtrhli "sportovci". Rozdíl tedy asi nebude v technikách, ale v tom, jak a proč se je učí používat - viz
"je zcela zásadní rozdíl mezi praktickým studiem skutečné sebeobrany a pěstováním sportu nebo nějakého druhu bojového umění". Tohle asi naznačuje, jak to myslí, i když to taky není nejlepší formulace (xboxeři hned řeknou, že i když dělají "jen" sport, připraví je pro reálnou situaci líp, než 30 let gaučového BU).
Zajímavé je jejich dělení na sebeobranu a sebeochranu. Já sám to mám taky tak nějak rozdělený - nemůžu si už dovolit plýtvat časem a silami na trénink sebeobrany proti 6ti specnaz expertům, vyzbrojeným příruční atomovkou. Můj strop je neškodný tatík na pivních slavnostech, který si dá svých 6 a chce ukázat mámě, jaký je ještě jura :wink:


Zdar Gravere,chcem sa opytat ci ako karatak buchas na pytle,aparaty,lapy atd,plus ako casto praktikujes "kumite" so vsetkym co do karate patri..kopy,udery,kolena,lakte a nagewaza? Myslim ze aj vo svojom veku by si mal byt schopny roztrielat bezneho 20tnika na sracku :wink:

V sobotu som mal so svojim senseiom volny sparing v ramci sukromky,isli sme taky kickbox s lowkicks..sensei ma po 40tke,ale dostaval som ako male decko,nevedel som kedy pride lowkick a kedy hakovka a direkt :oops: ..a to nehovorim o frontkickoch,zopar som vyzral riadnych na brucho..a to sme isli light..keby sme dali full,tak ma vynesu nohami napred :?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » pon 14. zář, 2009 8:06

marcelo píše:V sobotu som mal so svojim senseiom volny sparing v ramci sukromky,isli sme taky kickbox s lowkicks..sensei ma po 40tke,ale dostaval som ako male decko,nevedel som kedy pride lowkick a kedy hakovka a direkt :oops: ..a to nehovorim o frontkickoch,zopar som vyzral riadnych na brucho..a to sme isli light..keby sme dali full,tak ma vynesu nohami napred :?


Maro Ty trénuješ s Randym :?: 8O :wink: :D 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 14. zář, 2009 8:41

hellas píše:
marcelo píše:V sobotu som mal so svojim senseiom volny sparing v ramci sukromky,isli sme taky kickbox s lowkicks..sensei ma po 40tke,ale dostaval som ako male decko,nevedel som kedy pride lowkick a kedy hakovka a direkt :oops: ..a to nehovorim o frontkickoch,zopar som vyzral riadnych na brucho..a to sme isli light..keby sme dali full,tak ma vynesu nohami napred :?


Maro Ty trénuješ s Randym :?: 8O :wink: :D 8)


:lol: :lol: :twisted: ..neser Zdendo :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » pon 14. zář, 2009 8:42

:)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron