Modelovky pro sebeobranu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod BuFF » pát 14. zář, 2007 18:49

Genesis píše:.. jasný, asi navodí určitou atmosféru a situaci, ale přijde mi, že ten obránce vždycky skončí šíleně pobodanej a úspěch obrany bez inkasování větší rány jsem tam viděl asi jendou, jinak ostatní situace mi vyznívaj jasně pro útočníka
jsou i jiný postupy a modelovky např. http://www.youtube.com/watch?v=c0fPL4f3Eqc
ale samozřejmě empty hands vs knife je vždycky velice těžké. Trénovat se to, ale musí, takovej je už holt život, co naděláme :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod NAIA » pát 14. zář, 2007 19:07

BuFF píše:
Genesis píše:.. jasný, asi navodí určitou atmosféru a situaci, ale přijde mi, že ten obránce vždycky skončí šíleně pobodanej a úspěch obrany bez inkasování větší rány jsem tam viděl asi jendou, jinak ostatní situace mi vyznívaj jasně pro útočníka
jsou i jiný postupy a modelovky např. http://www.youtube.com/watch?v=c0fPL4f3Eqc
ale samozřejmě empty hands vs knife je vždycky velice těžké. Trénovat se to, ale musí, takovej je už holt život, co naděláme :lol:


Ono to není ani tolik o postupech jako spíše o komplexnosti. Ověření daného postupu/techniky v reálnějších podmínkách. Je prakticky jedno co je to za styl když funguje v reálném prostředí tak je asi pro obránce dobrá.

To video od Dog Brothers není zlé, ale to co sem postnul Jendis má lepší útoky, takže bych řekl, že více ukazuje možnou realitu.

Genesis: Jo proti noži je to zlé. Kdesi jsem tu psal že je funkční si lehnout a kopat když má útočník nůž. Lidi od klávesnice vymysleli hodně důvodů proč to nedělat, ale když se do někoho někdo pustí skutečně naplno tak je to jedna z lepších šancí na přežití.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 20:46

NAIA píše:Kdesi jsem tu psal že je funkční si lehnout a kopat když má útočník nůž. Lidi od klávesnice vymysleli hodně důvodů proč to nedělat, ale když se do někoho někdo pustí skutečně naplno tak je to jedna z lepších šancí na přežití.


Takhle to normálně učí třeba Jim Wagner......je to dobré řešení,pokud není možnost rychlého ústupu.....a má-li člověk SZ,potom je toto řešení asi nejlepší.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Radzuslav » ned 23. zář, 2007 11:05

Jendis píše:http://www.youtube.com/watch?v=vWQfgwuOAxo&search=EAR%20RIP%20gouge%20street%20fight%20combatives%20RBSD%20self%20protection%20defence%20defense%20richard%20grannon%20balls


tohle jou modelovky..... :wink:


Pečlivě jsem se na to díval, modelovky jsou reálné. Jen u většiny sitací je obránce velmi pasivní, nechává útočníka rozvinout útok, nechává do sebe strkat a tím chybí moment překvapení, rychlý protiútok do slabých míst (možná by útočník ani nedostal šanci vytáhnout nůž). Na druhou stranu, to byl možná záměr, aby došlo k napadení nožem???
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Radzuslav » ned 23. zář, 2007 11:05

Jendis píše:http://www.youtube.com/watch?v=vWQfgwuOAxo&search=EAR%20RIP%20gouge%20street%20fight%20combatives%20RBSD%20self%20protection%20defence%20defense%20richard%20grannon%20balls


tohle jou modelovky..... :wink:


Pečlivě jsem se na to díval, modelovky jsou reálné. Jen u většiny sitací je obránce velmi pasivní, nechává útočníka rozvinout útok, nechává do sebe strkat a tím chybí moment překvapení, rychlý protiútok do slabých míst (možná by útočník ani nedostal šanci vytáhnout nůž). Na druhou stranu, to byl možná záměr, aby došlo k napadení nožem???
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jendis » ned 23. zář, 2007 14:00

Já nevím,necvičil jsem tam s nimi....prostě jsem postnul to videjko,páč vystihuje téma.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pavela » ned 23. zář, 2007 15:43

Co je to za bláboly na tom videu? typická Amerika,hromada keců a nula BU. To má bejt jako sebeobana? A k tomu nějaká moudra moviestar Bruce Lee? Zaplaťpánbů za asijská BU. Fujtajbl :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jendis » ned 23. zář, 2007 17:04

Tak sem hoď video,které se líbí Tobě..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Radzuslav » ned 23. zář, 2007 20:12

Jendis píše:Já nevím,necvičil jsem tam s nimi....prostě jsem postnul to videjko,páč vystihuje téma.

Díky Jendis za to video, jen více takových, určitě se z toho dá čerpat.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Radzuslav » ned 23. zář, 2007 20:12

Jendis píše:Já nevím,necvičil jsem tam s nimi....prostě jsem postnul to videjko,páč vystihuje téma.

Díky Jendis za to video, jen více takových, určitě se z toho dá čerpat.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Radzuslav » ned 23. zář, 2007 20:13

Sorry za ty dvojáky, musím se to naučit - snad z nebe nespadnu
:D
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod tokugawa » pon 24. zář, 2007 9:37

Když jsme v soudku oblibených videii... něco z luhů a lesu FMA.
Tři bratři z New Yorku a jejich řešeni přečisleni:

http://www.atienza-kali.com/video/akma.wmv

P.S. Nikdy jsem je v realu neviděl, ale z internetovych podkladů vypadají jako přijemný kluci, kteří celkem přesně vědí co dělaji. A tohle se jim myslim vcelku povedlo...
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků