BITKY NA ULICI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 21:37

Tak jste se do mě nakonec pustili. Povedlo se :)

Mno, abych nevypadal za debila co si tu jen hájí Bujinkan : HJen jsem na othle téma diskutoval a spíše osvětloval pro ostatní o čem to asi tak je - sám to plně nepochopím dokud se tomu nebudu věnvoat alespoň 8 let.

migli: Já četl k otmuhle tématu diskuze všech a jen tak mimochodem, moje původní otázka zněla Co si mylsíte o využitelnsoti BU v reálněm střetu a jen jsem se o rozpovídal .nemůžu za to, že nikdo nepoužil jiný příklad BU. Já krom aikida a Bujinkanu nemám valné zkušensoti s žádným ,rpoto jsem nepsal více...
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod alitranek » pát 30. lis, 2007 21:44

pověz něco víc o těch zkušenostech se street fajtom toho kamaráda co používal i zuby...já osobně si myslím, že na ulici se musí použít všechno nejúčinější, tam už prostě končí legrace.........takže přesně jak píšeš, "špinavé" techniky...ale ty se nikde netrénují což je blbé
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » pát 30. lis, 2007 21:58

alitranek píše:pověz něco víc o těch zkušenostech se street fajtom toho kamaráda co používal i zuby...já osobně si myslím, že na ulici se musí použít všechno nejúčinější, tam už prostě končí legrace.........takže přesně jak píšeš, "špinavé" techniky...ale ty se nikde netrénují což je blbé
...podrobnosti cez SZ,o.k. :wink:
Naposledy upravil diablik dne pát 30. lis, 2007 22:08, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod migli » pát 30. lis, 2007 21:58

2 Emiel:

co se tyka pouzitelnosti cehokoli v poulicnich rvackach - pouzijes jenom to, co ti telo a psychika dovoli. U nekoho je to BU/BS, u nekoho pullitr po kebuli. BU/BS neni samospasitelna zalezitost pro nejaky poulicni stret, muze zvysit sance na preziti, ale! porad musi clovek myslet mozkem a rvackam se spis vyhnout... :wink:

Proste ulice neni dojo, tak jako nejde natrenovat kop mezi nohy naplno do sparinga, tak nejde natrenovat obrana proti pullitru do hlavy kdyz nic netusis :), proto radim neprecenovat.

Jeste k tomu BU - je nutne trenovat tak, abys byl pripraveny na razanci utoku, ktery na ulici muze prijit. Predstav si, ze se na tebe riti stokilovy, brunatny, nasr*ny chlap, co rve "zabiju te!". Trenujes takovym zpusobem, ze v takove situaci neztuhnes a dokazes treba jenom uhnout a utect?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 22:10

migli:
Kupodivu se to stalo.. dokázal sjem se tak ovládat, že jsem vzal rozum do hrsti a nohy na ramena..
Kdyby sis přečetl můj zde úplně první příspěvek, má první rada zněla: Nejlepší obrana je yrchlý úprk. Toho se držím a držet budu ať budu sebevětší mistzr světa v bůhvíčem.. Nikdyn evíš co ten druhý u sebe má. Navíc nám tohle začínají vtloukat do halvy i na tréninku. Radši uteč a nemachruj...
BTW: Utéct se mi nepovedlo, jaksi to bylo někde v lehce uzařených prostorách a já se odstal jen k zamčeným dvřím :( Mno, odpadl jsem tak všelijak. Pořád jsem se držel nějakých vžitých principů a instinktů a povedlo se mi to rozchodit jen s monoklem. Jemu, nevím doteď jakým pohybem, jsem zlomil ruku.. Doteď na to mám jen mžikavé vzpomínky ap řesně si to nevybavím... Ale to jen tak mimo.. ;)
A ještě. Vyhýbání se rvačkám: Pokdu jo, tak rád. Jsem tak torchu pacifista - nervu se pokdu to opravdu není nutný... Mám k otmu několik zábran 1) Strach o sebe. 2) strach, ež zraním útočníka - Vím o sobě, že mám docela sílua vím co s ní můžu způsobit (Neber to jako vychloubání)
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod alitranek » pát 30. lis, 2007 22:37

diablik píše:
alitranek píše:pověz něco víc o těch zkušenostech se street fajtom toho kamaráda co používal i zuby...já osobně si myslím, že na ulici se musí použít všechno nejúčinější, tam už prostě končí legrace.........takže přesně jak píšeš, "špinavé" techniky...ale ty se nikde netrénují což je blbé
...podrobnosti cez SZ,o.k. :wink:



máš to tam :D
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod migli » pát 30. lis, 2007 23:14

2 Emiel:
ja nemyslim, ze jsme az tak ve pri :)

asi jsem na zacatku spatne odhadl motivaci tvych dotazu - jsem trochu deformovan zdejsim forem, kde kazdy nekompromisne vychvaluje to sve, mluvi o destruktivnich technikach nepouzitelnych ve sparingu a vhodnych jen pro ulici... a jen touzi po tom, aby ostatni presvedcil o sve pravde - proste sem nejde diskutovat, ale vest valecnou vypravu :lol:

Co se tyka toho neztuhnuti - muzes byt rad, zes to dobre zvladl, sam znam pocity oba - jednoznacne lepsi neztuhnout. Jen pozor - neda se stoprocentne zarucit (bez nejakeho toho treninku), ze to zafunguje vzdycky.

A pokud se vratim jeste jednou k tomu puvodnimu dotazu - kazde BU/BS ma vyuzitelnost pri poulicnim stretu, kdyz se cvici poradne. Jenom proste nektere vetsi a nektere mensi :idea:. Ale zadne ti nezaruci stoprocentni vyhru v kazde situaci :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 23:19

migli:
Nejsme ve při, pokud vím.. Jen jsme se hádali..
Mno, mohl sjem to formulvoat jinak.. Vážně mě ale udivuje, že v jakémkoli topicu každý buď nadává na aikido, chválí karate, nebo vychvaluje to své a je přesvědčen, že to je the best :-D

Je mi skoro 18 a nerad se rvu a jsem rád, že se můžu rvačkám vyhnout. Nikdy nevíš co se stane a výhru nemáš zajištěnou 100% nikdy.. To s tím chlapem, byla jedna ze dvou vážnějších rvaček, kterých jsem se účastnil - druhá byla asi ve třinácti a to jsem si mylsel.. Půl rok ujsem cvičil aikido, jsem velký msitr a zmáknu všechno.. Tak po čuni jsem nedostal dlouho... Ale znšá to, naivita puberty
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod defendu » pát 30. lis, 2007 23:35

Emiel píše:petrk:
Tak to mi můžeš i pvoědět, jeslti melu bludy či ne. Páč já to cvičím opravdu velice krátc,e ale předtím jsem se informoval jak se dalo.. Mno, jak tedy to popisuju.. ?


Nebyla to sice otázka pro mě,ale rád ti odpovím - popisuješ to jako zapálený začátečník - tzn. jako člověk bez větších zkušeností s BU,který chce ostatním ukázat a hlavně obhájit "že zrovna on dělá nějaké svělé a vyjímečné BU" (mimochodem kdyby jsi dělal jakékoliv jiné,vychvaloval bys ho stejně horlivě jako Buj. a proč? No právě proto,že ho děláš zrovna TY :lol: )
Tímhle procesem si samozřejmě prošel každý z nás,takže je to naprosto OK.Jen si zkus ale na chvilku představit,že na tomhle fóru je dost lidí,kteří trénovali už v době kdy jsi TY ještě neexistoval a možná se neznali ani tvoji rodiče,takže se nemůžeš divit,že ti tu leckdo oponuje :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod alitranek » sob 01. pro, 2007 9:49

hele chlapi, Lilu mezi nás doklopýtala :lol:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Emiel » sob 01. pro, 2007 16:55

defendu:
Právě proto jsem se ptal, jestli nemel úplný kraviny ;)

Vím, že jsme do toho dost zapálený a líbí se mi to a netrénuju to tak dlouho, abych o tom víc věděl, proto jsem se ptal ;)
Stejně si mi ale přímo neodpvoěděl, jen si řekl, jak to popisuju, ale nikoli, jak daleko či blízko jsem pravdě :)
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod TF » sob 01. pro, 2007 22:16

je vidět že s tím BU začínáš a seš pro to hodně zapálenej snad ti to vydrží :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

moc obecná otázka

Příspěvekod Shaolin » sob 01. pro, 2007 22:19

... bitva na ulici, to je téma na mnoho knih a stejně žádná nebude umět na tuto otázkou odpovědět. Snad jen existuje množství rad, které mohu napomoci eliminovat stávající stav - a tady platí "tisíc mnichů, tisíc náboženství". Každý bude "jen radit". Takže trénuj BU a pochopíš sám o čem to je a pokud ti někdo na ulici bude usilovat o život, bij se tak jako by to bylo naposled příp. se řiď tím, co je tak typické, ale realistické - "kdo uteče, ten vyhraje" :idea:
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Příspěvekod player » sob 01. pro, 2007 23:05

alitranek píše:pověz něco víc o těch zkušenostech se street fajtom toho kamaráda co používal i zuby...já osobně si myslím, že na ulici se musí použít všechno nejúčinější, tam už prostě končí legrace.........takže přesně jak píšeš, "špinavé" techniky...ale ty se nikde netrénují což je blbé


My teda cas od casu dame trenink v zaprasenejch monterkach, takze jake pak copak.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Lilu » ned 02. pro, 2007 9:35

diablik píše:
alitranek píše:pověz něco víc o těch zkušenostech se street fajtom toho kamaráda co používal i zuby...já osobně si myslím, že na ulici se musí použít všechno nejúčinější, tam už prostě končí legrace.........takže přesně jak píšeš, "špinavé" techniky...ale ty se nikde netrénují což je blbé
...podrobnosti cez SZ,o.k. :wink:


proc pres SZ? to je preci k tematu - nebo ste se zase lekli "rady starsich"?


___________________

Lilu

http://www.lilu.cz
Lilu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 28. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Lilu » ned 02. pro, 2007 9:39

alitranek píše:hele chlapi, Lilu mezi nás doklopýtala :lol:


Lilu si nebyla jista,jestli ji to za to stoji, bejt feministka, ktera je dobra akorat jako polstar do postele..., a jejiz nazory sou out a spamy...

__________________

Lilu

http://www.lilu.cz
Lilu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 28. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 02. pro, 2007 14:39

No je to pravda. Dá se o tom napsat tisíce knih a všechny stejně budou o jendom a tom samém. Nikdy na nic se nedá napsat návod, který bude v boji zaručeně vždy bojovat. Jinak řečeno je to jako v šachách. I protivník hraje a je musí se s ním počítat. Nikdy nemůžete přímo vědět co soupeř provede, lze se jen pokoušet předvídat a reagovat...

Lilu:
Lilu by si měla stát za svými názory a nenechat se ostatními odrazovat. 8)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 03. pro, 2007 9:56

Emiel píše: Nikdy na nic se nedá napsat návod, který bude v boji zaručeně vždy bojovat.


Ano souhlas kniha nebude bojovat zaručeně ale i nezaručeně.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » pon 03. pro, 2007 11:57

:roll:
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:02, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Emiel » pon 03. pro, 2007 21:58

Emiel napsal:
Nikdy na nic se nedá napsat návod, který bude v boji zaručeně vždy bojovat.


Ano souhlas kniha nebude bojovat zaručeně ale i nezaručeně.

Hups chyba.. Mělo tam být: Nikdy na nic se nedá napsat návod, který bude v boji zaručeně vždy fungovat
Pardon ,ale byl jsem asi už trochu zmožený a přehlédl se.[/quote]
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků