BITKY NA ULICI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod diablik » pát 30. lis, 2007 19:49

Emiel píše:diablik:
Teď nevím, jestli to myslíš vážně, nebo si ze mě děláš srandu. (vypadá to spíš na to druhé)


jj :lol: ,jasne ze srandu..keby to tak fungovalo ako hovoris,tak kazdy 2hy tu je killer :wink: s tymi technikami je to tak,ze musia vyjst a nie je to tak jednoduche ako to na prvy pohlad vyzera :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

 

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:05

diablik:
Víš, já se ptal na využitelnost BU v realných bitkách, ne na, ve většině, zakázané techniky.
To, že jsou povolené v Bujinkanu jsem uváděl pouze jako příklad. - Neívm ,jaké máš zkušenosti, ale opravdu to funguje. Tref se někomu do hrtanu a už si mco neštrejchne. Sám dobře určitě víš, jak bolí nakopnuté koule apodobně. Bujinkan je založen na lsti a využívání veškerých slabin lidského těla. Proto se tam mohou, ne musí, ale mohou využívat i nefér údery typu.: Drží oběma rukama za ramena a chce tě narvat na zeď, tak ho nakopni do koulí.. Je to jen příklad a zestručněně ukázané, jak to může fungovat. Nebo když tě někdo náhodou chytne do kravaty, tka máš taky příchod na různá citlivá místa.
Je to opravdu hdoně účinné, jenže většina, včetně mě, má v sobě zafixovaný alespoň nějaký morální kodex, který ti v otmhle brání. - Asi bez výčitek jen tak někomu nevrazíš prst do oka, když máš příležitost a podobně..
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod alitranek » pát 30. lis, 2007 20:09

Emiel píše:BTW:
Co si myslíte o využitelnosti BU v pouličních rvačkách?

Myslím si, že některé použitelné jsou určitě, alespoň co znám. Například takov Bujinkan - Nemá ani omezení na údery na citlivá místa, jako většina umění. Například v karate jsou, myslím, nemyslitelné údery do rozkroku, údery do očí, přišlapávání nohou k vyvedení z rovnováhy, tahání za uši a vlasy k dosažení zneškodnění protivníka a podobně. Většinu podobných úderů jsem neviděl v žádném BU jako povolené. Kdyžtak mě opravte ;)



koukám na to na googlo a vypadá to dobře 8)
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod petrk » pát 30. lis, 2007 20:15

Emiel píše:BTW:
Co si myslíte o využitelnosti BU v pouličních rvačkách?

Myslím si, že některé použitelné jsou určitě, alespoň co znám. Například takov Bujinkan - Nemá ani omezení na údery na citlivá místa, jako většina umění. Například v karate jsou, myslím, nemyslitelné údery do rozkroku, údery do očí, přišlapávání nohou k vyvedení z rovnováhy, tahání za uši a vlasy k dosažení zneškodnění protivníka a podobně. Většinu podobných úderů jsem neviděl v žádném BU jako povolené. Kdyžtak mě opravte ;)


Máš pravdu, že v Bujinkanu jsou tyto věci povoleny. Jenže základní problém u tohoto BU je, že součástí tréninku není sparring nebo randori. Tzn., že techniku se naučíš použít na pasivního člověka, ale nikdy si ji nevyzkoušíš na aktivně se bránícím. Což by měla být podle mého názoru součást každého BU.
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:15

ukropcany píše:
Emiel píše:...Asi bez výčitek jen tak někomu nevrazíš prst do oka, když máš příležitost a podobně..
jak kto... :D s diablikom si v tomto asi rozumieť nebudete... :P

černej ďáble - nechaj ho... :wink:


To je možné.. Mno, uvidíme. Každý má svůj názor. Já jsem převědčený o účinosti toho co jsem řekl, páč jsem to viděl na vlastní oči. - Omylem na tréninku mistr udělal jendu něco jako vyproušťovací techniku a figurant je o berlích. Stalo se to nešťastnou náhodou... K té technice co použil: Bylo to, že mistra držel jednou urkou, on se ho akorát chytl rukama a zhoupnul se na něm -> Váha jeho těla udělala své a figurant šel kzemi, jenže spadl špatně na koleno - nečekal, že mistr provede zrovna tohle.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:18

alitranek:
:) Jo, vypadá to dobře a halvně to oproti klasickým BU má i tu výhodu, že se neustále vyvíjí a přitom je to staré už hodně (vzniklo to někdy před naším letopočtem - Je to známější pod názvem Ninjutsu)

petrk:
Můžeš mi prosímtě objasnit termín sparring a randori, abych ti mohl argumentovat :) (Omlovuám se, ale nevyznám se ve všech názvech týkajících se BU a BS)
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:25

ukropcany:
Říkám, že to byla nehoda, nemělo se to stát. Souhra špantých náhod. On za to svým způsobem ani nemohl a ten žák to také tak bere. Jsou to kamarádi a prostě se stalo, no... K tomuhle už se radši nebudem vyjadřovat
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod petrk » pát 30. lis, 2007 20:33

Emiel píše:alitranek:
:) Jo, vypadá to dobře a halvně to oproti klasickým BU má i tu výhodu, že se neustále vyvíjí a přitom je to staré už hodně (vzniklo to někdy před naším letopočtem - Je to známější pod názvem Ninjutsu)

petrk:
Můžeš mi prosímtě objasnit termín sparring a randori, abych ti mohl argumentovat :) (Omlovuám se, ale nevyznám se ve všech názvech týkajících se BU a BS)


Sparring je zápasení podle předem daných pravidel vrámci tréninku. Soupeře se snažíš dostat, dřív než on dostane tebe. V Judu se tomu říká randori, jinde třeba grappling. Kdyžtak si projdi starší diskuze a určitě najdeš spoustu informací o sparringu.

4alitranek: S tím vznikem Ninjutsu si to trošku přepísk, ne? :wink:
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Shrek » pát 30. lis, 2007 20:34

Jako trenuju box a nemyslim si ze by me Lukas zranil ani zadnyho z lidi co uci to by byl debil aby si na nas dokazoval jakej je king a ze ma silu a rychlost na to aby nas zmrzacil.Podle me trener si ma davat pozor na zaky a naucit je neco a ne je zabit...Trener kterej zrani sveho ucence tak ze je na berlich je debil.
Naposledy upravil Shrek dne pát 30. lis, 2007 20:38, celkově upraveno 1
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:36

petrk píše:
Emiel píše:alitranek:
:) Jo, vypadá to dobře a halvně to oproti klasickým BU má i tu výhodu, že se neustále vyvíjí a přitom je to staré už hodně (vzniklo to někdy před naším letopočtem - Je to známější pod názvem Ninjutsu)

petrk:
Můžeš mi prosímtě objasnit termín sparring a randori, abych ti mohl argumentovat :) (Omlovuám se, ale nevyznám se ve všech názvech týkajících se BU a BS)


Sparring je zápasení podle předem daných pravidel vrámci tréninku. Soupeře se snažíš dostat, dřív než on dostane tebe. V Judu se tomu říká randori, jinde třeba grappling. Kdyžtak si projdi starší diskuze a určitě najdeš spoustu informací o sparringu.

4alitranek: S tím vznikem Ninjutsu si to trošku přepísk, ne? :wink:


Mno, tak sparring se v tom neprovádí, páč to není Sport - nekonají se v tom žádné soutěže. - Mylsím, ale, že jsou v rámci tréninku i boje ,ovšem nevázané pravidly - není to psort, nemá to pevně daná pravidla boje, tudíž žádná nejsou...
I tak ale mylsím, že efektivita TOhoto BU je více než dobrá.. - Soutěže se v tom neprovádějí možná i z toho důvodu, že je tam povoleno naproto vše a bylo by ot velcie brutální..
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod petrk » pát 30. lis, 2007 20:41

Mno, tak sparring se v tom neprovádí, páč to není Sport - nekonají se v tom žádné soutěže. - Mylsím, ale, že jsou v rámci tréninku i boje ,ovšem nevázané pravidly - není to psort, nemá to pevně daná pravidla boje, tudíž žádná nejsou...
I tak ale mylsím, že efektivita TOhoto BU je více než dobrá.. - Soutěže se v tom neprovádějí možná i z toho důvodu, že je tam povoleno naproto vše a bylo by ot velcie brutální..[/quote]

Právě proto tam jsou ta pravidla, aby jsme se nezmrzačili. :wink:
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:44

petrk:
Jo.. Právě proto a aby se bojovníci neporanili, tka radši v tomhle pro změnu nejsou soutěže vůbec ;) samozřejmě to nění jen tkahle brutlní.. Mno, nejlepší by bylo podívat se na prá videí, abys tak nějak věděl o čem to je
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod petrk » pát 30. lis, 2007 20:49

Emiel píše:petrk:
Jo.. Právě proto a aby se bojovníci neporanili, tka radši v tomhle pro změnu nejsou soutěže vůbec ;) samozřejmě to nění jen tkahle brutlní.. Mno, nejlepší by bylo podívat se na prá videí, abys tak nějak věděl o čem to je


Já tak nějak vím o čem to je, páč jsem Bujinkan nějakou dobu cvičil.
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:51

petrk:
Tak to mi můžeš i pvoědět, jeslti melu bludy či ne. Páč já to cvičím opravdu velice krátc,e ale předtím jsem se informoval jak se dalo.. Mno, jak tedy to popisuju.. ?
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » pát 30. lis, 2007 20:52

petrk:
Tak to mi můžeš i pvoědět, jeslti melu bludy či ne. Páč já to cvičím opravdu velice krátc,e ale předtím jsem se informoval jak se dalo.. Mno, jak tedy to popisuju.. ?
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod petrk » pát 30. lis, 2007 21:04

Emiel píše:petrk:
Tak to mi můžeš i pvoědět, jeslti melu bludy či ne. Páč já to cvičím opravdu velice krátc,e ale předtím jsem se informoval jak se dalo.. Mno, jak tedy to popisuju.. ?


Techniky jsou funkční, ale v metodice tréninku mi chyběl právě ten sparring. Ale nevím, jak to chodí u vás na tréninku. Jak a co cvičíte. Předpokládám, že cvičíš u nějakého z shidoshi. Každý shidoshi vede tréninky trochu jinak.
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » pát 30. lis, 2007 21:06

:roll:
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:03, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod migli » pát 30. lis, 2007 21:12

2 Emiel:

prosim te: jestli jsi s tim, co delas spokojeny, tak to neres a cvic dal. Pokud tady chces lidi presvedcit o dokonalosti bujinkanu - je to hazeni hrachu na zed. Proc? Ti, kteri si mysli totez, to uz cvici, a ti, kteri si mysli neco jineho maji hromady svych dobrych duvodu. Pokud tady ale hledas duvod, proc to necvicit, tak ten musis najit v sobe, a nebo rovnou rekni neco jako presvecdte me abych sel cvicit neco jineho.

K te ulici - projdi si starsi diskuse na toto tema, je toho tady pozehnane. Konflikt se nesklada jen z toho fyzickeho stretu, je toho mnohem vic - a tohle te v bujinkanu stoprocentne neuci, pokud vas ucitel neni priznivcem systemu realne sebeobrany a nevyucuje to nad ramec.

K sparingu - dokud nevyzkousis, nepochopis. Nejde o to, sejmout partaka pri sparingu nejakou brutalni technikou, ale spis poznat, jestli uz zvladam techniky pouzit i pod tlakem nespolupracujiciho soupere, ktery se snazi dostat mne.

K tem zakazanym technikam - pocitej s tim, ze kdyz ji nemas nadrilovanou do krve, nebudes ji umet na ulici pouzit.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » pát 30. lis, 2007 21:16

migli- nadherne si to vystihol :wink: fakt dobre..
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pát 30. lis, 2007 21:23

emiel- este jedna vec ohladom pichania do oci...spomenul som si teraz ako mi spominal kamos kt. je dlhorocny vyhadzovac,tak sa snazil jedneho agresivneho ozralu kt. robil problemy v bare spacifikovat a urval mu prsty do oci a snazil sa ho vyviest von s prstami v oku..nejak sa tomu ozralovi podarilo uvolnit z kravaty a dohryzol kamosovi riadne prsty..ten mu to nepricetny od bolesti riadne spocital..len problem by bol keby mal ten clovek zltacku,aids a ine chutovky..bacha na to borce :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron