kombinace bojových umění pro použití v reálu!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » čtv 01. lis, 2007 13:54

pavela píše:No já teda nevim, ale jsem propagátorem myšlenky, že všechna BU mají JEDEn stejný princip :wink: Ale jak jsi mluvil o tom prolínání stylů, to BYLA pravda ve staré Číně, kdy byly ty styly tajný a rodinný, takže jeden o druhym zpravidla nevěděl do té doby než se porvali a pak taky ne protože většinou jednoho odnesli.... Poledních 100 let už nejsou v BU žádná tajemství, všechno se rozkecalo a přišlo se na to, že vlastně ty styly mají v praxi ten samý výsledek (technicky) a že na technice vůbec nezáleží, je to jenom prostředek k dosažení cíle. Nezápasí techniky, nýbrž lidi. Teď je to krásně vidět na těch zápasech napříč stylama v CCTV4, i když dělají různý styly, perou se technicky v podstatě stejně. je to furt to samý, rány, kopy judo, nic co by vyžadovalo nějaké "chybějící" techniky...

To mas pravdu, jen mi prijde, ze aspon tady v Cechach si kazdy hraje na svem pisecku, kazdy si strezi to svoje "tajemstvi" jako by to bylo neco neskutecne prevratneho (viz Missing link) a nechce prilis poradat open seminare nebo dokonce povolit, aby si s nimi clovek sem tam zacvicil bez toho, aby musel upsat dusi. A pritom, jak jsi rikal - stejne se to rozkeca - skoly, ktere si hraji na top secret nakonec skonci s par studenty, protoze jednak nikdo nepoleze nekam, o cem se moc nevi (a navic v drtive vetsine jsou drazi a uctuji si za kazdy prd) a druhak v boji s ostatnimi skolami neobstoji, protoze nebudou tusit, co mohou ocekavat. Asi jsem divnej, ale pripada mi, ze poradat otevrene seminare, delit se o poznatky, apod. pomaha nejen vylepsit si vlastnim styl, ale take ziskat nove studenty do svych rad. Aspon takove pristupy maji skoly, ktere vznikly v poslednich nekolika desetiletich (osobne vim o BJJ, KFM, atd.)
A navic....aspon muj dojem...mam dojem, ze takto se chovaji hlavne CBU a jejich odnoze. Nestalo se mi, ze bych nemohl prijit na aikido, kendo, karate, judo, FMA a kdovi co jeste a ze by me hned nutili premalovavat znacku....Ale to jsem asi odbocil...jak tak koukam. Presto si myslim, ze je to take dulezity topic ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Makoto » čtv 01. lis, 2007 13:57

kamiwaza píše:
pavela píše:A nevím proč po mě chceš furt nějaký video, nejsem videopůjčovna a nevím, kde ho mám vykouzlit. :twisted:

Ono se asi těžko kouzlí, když zřejmě není z čeho, viď Pavelo :wink:

Kamiwazo, tady se musim Pavely zastat - jakemu stylu se venujes? A muzes tu zverejnit videa, ktera dokazxuji, ze tento styl obsahuje vse, co proklamuji? Jestli ano, pak zrejme vic sedis u PC nez trenujes...bez urazky, ale cilem zajmu o BU neni sbirat videa a knizky, ale cvicit a naucit se.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod honzajs » čtv 01. lis, 2007 15:35

lidi, díky že jste se tak rozepsali, myslím, že každý ma trošku pravdy!
každý stejně zůstane u své pravdy a z toho co někdo tady napíše, nemůže brát nikdo úplně vážně, protože teoretiků je určitě hodně. já věřím jen svým očím, takže věřím jen tomu koho znám a vidím jak bojuje!
důležité je, že nechodíme jen po hospodách, nebo nesedíme jen u PC a něco děláme! jen by mě zajímalo, proč trénujete? většina mi asi napíše, stejný, nebo podobný důvod, ale myslím, že se najdou i vyjímky, třeba jako já. proč vlastně trávit tolik času na tréninku, když se nám stane jen párkrát za život, že nás někdo napadne! taky by mě zajímalo jak moc si s tréninku odnesete? založil bych nové téma, jako třeba proč dělat BU, BS? a proč dělat zrovna tohle BU,BS, ale to by asi dopadlo stejně jako tady, psali by jste, co je lepší,použitelnější v praxi, atd.
no musím se přiznat, že já dělám BU kvůli zdravotním potížím psychického původu a je to docela komplikované, kolikrát mám pocit, že jsem si s tréninku nic neodnesl, bo jsem měl deprese při tréninku, ale doufám, že se to časem napraví a budu v pohodě! máte někdo podobné zkušenosti, zajímalo by mě jak to potlačit, nebo úplně odrovnat, díky Honzajs
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » čtv 01. lis, 2007 15:42

Boj na zemi + páky u ČBU:
Není to přímo to co požaduje Kamiwaza, ale aspoň jsou tu ty principy
(grappling, groundwork)

Chen Taijiquan
http://www.youtube.com/watch?v=m9yLvyocnKQ

Tai Chi
http://www.youtube.com/watch?v=fGTxDEa92B8

Yiquan
http://pl.youtube.com/watch?v=UzIr-Wi9EY0
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod xiuwei » čtv 01. lis, 2007 15:44

double
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Genesis » čtv 01. lis, 2007 16:01

honzajs: tak já to dělám z několika důvodů, první byl, chtít umět házet lidi přes rameno :oops: ale z toho sem hodně rychle vyrost a teď to dělám proto, ptže se chci umět bránit, mít nějakou tu fýzu a taky mě to hrozně baví, prostě to jak se někdy vyblbnu na tréninku je super. mimochodem dřív sem dělal TKD itf a teď začínám s kickboxem, takže sem si toho házení lidma stejně vůbec neužil :x ale to vůbec neva, ptže na V© si chci přibrat judo :twisted:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod honzajs » čtv 01. lis, 2007 16:09

Genesis píše:honzajs: tak já to dělám z několika důvodů, první byl, chtít umět házet lidi přes rameno :oops: ale z toho sem hodně rychle vyrost a teď to dělám proto, ptže se chci umět bránit, mít nějakou tu fýzu a taky mě to hrozně baví, prostě to jak se někdy vyblbnu na tréninku je super. mimochodem dřív sem dělal TKD itf a teď začínám s kickboxem, takže sem si toho házení lidma stejně vůbec neužil :x ale to vůbec neva, ptže na V© si chci přibrat judo :twisted:

tak to je páráda, já mam taky dny, kdy si to prostě maximálně užívám, ale těch je v poslední době málo, mám pořád ty zkurvené deprese!
dnes jdu zkusit ju-jitsu, chci to kombinovat, třeba mi to pomůže ještě více, díky pěkně jsi se rozepsal! :wink:
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod honzajs » čtv 01. lis, 2007 16:14

Genesis píše:honzajs: tak já to dělám z několika důvodů, první byl, chtít umět házet lidi přes rameno :oops: ale z toho sem hodně rychle vyrost a teď to dělám proto, ptže se chci umět bránit, mít nějakou tu fýzu a taky mě to hrozně baví, prostě to jak se někdy vyblbnu na tréninku je super. mimochodem dřív sem dělal TKD itf a teď začínám s kickboxem, takže sem si toho házení lidma stejně vůbec neužil :x ale to vůbec neva, ptže na V© si chci přibrat judo :twisted:

jj, a já jsem původně taky uvažoval na kombi s judem, nebo sambem, ale učitel mi doporučl ju-jitsu, kvůli kopům a úderům, které nám trošec chybí v aikidu
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 01. lis, 2007 18:25

kamiwaza píše:Podtrženo, sečteno. V ČBU se na páky a škrcení na zemi nehraje :lol:


Taky spatne ctes ... tak po treti a doufam, ze i naposled. Primarni je hodit soupere tak, aby se uz nezvedl, ale aby ho nekdo odvezl ... treba na pohotovost. Proc bych nasazoval paku nekomu se zlomenym vazem? Leda, ze bych z nejakeho duvodu musel dokoncit kombinaci :lol:
Kdyz se to nepovede, tak pokracuji dal, ale neni napad jit se souperem na zem a tam se s nim "valet" ... jak uz tady mnohokrat padlo venku neni tatami ... Kdyz uz se tak stane bojujeme na zemi, ale jen po dobu nezbytne nutnou ... a pak zase hned na nohy ... OK :?: :wink:

Videa urcite nejaka budou, ale nemam cas je vyhledavat. Vsichni zname tuto adresu http://www.youtube.com/index a nebo jine, kde se da lecos najit ... uspesny lov :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 01. lis, 2007 18:31

luen píše: Primarni je hodit soupere tak, aby se uz nezvedl, ale aby ho nekdo odvezl ... treba na pohotovost.


když oni by to chtěli vidět..... :wink: ....je problém to předvést???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » čtv 01. lis, 2007 18:32

Jendis píše:
luen píše: Primarni je hodit soupere tak, aby se uz nezvedl, ale aby ho nekdo odvezl ... treba na pohotovost.


když oni by to chtěli vidět..... :wink: ....je problém to předvést???


:lol: :lol: :lol: vubec ne :wink: Kamiwaza je zvan k nam do skoly :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 01. lis, 2007 18:33

luen píše:
:lol: :lol: :lol: vubec ne :wink: Kamiwaza je zvan k nam do skoly :lol: :wink:


Jsem si i tak soukromě tipoval,že není....... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » čtv 01. lis, 2007 18:43

Jendis píše:
luen píše:
:lol: :lol: :lol: vubec ne :wink: Kamiwaza je zvan k nam do skoly :lol: :wink:


Jsem si i tak soukromě tipoval,že není....... :twisted:


Nikdy nebyl a doufam, ze dalsich 100 roku nebude ... jen musim poresit tu TAO nesmrtelnost :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 01. lis, 2007 18:46

luen píše: ... jen musim poresit tu TAO nesmrtelnost :lol:


tož to si užij..... :lol: :lol: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » čtv 01. lis, 2007 20:44

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=80 :wink:

CBU a boj na zemi, vidjka to sice nejsou, ale snad se spokojite s fotkama, co tu daval pm 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2007 20:45

luen píše:Primarni je hodit soupere tak, aby se uz nezvedl, ale aby ho nekdo odvezl ... treba na pohotovost. Proc bych nasazoval paku nekomu se zlomenym vazem? Leda, ze bych z nejakeho duvodu musel dokoncit kombinaci :lol:
Kdyz se to nepovede, tak pokracuji dal, ale neni napad jit se souperem na zem a tam se s nim "valet" ... jak uz tady mnohokrat padlo venku neni tatami ... Kdyz uz se tak stane bojujeme na zemi, ale jen po dobu nezbytne nutnou ... a pak zase hned na nohy ... OK :?: :wink:


Naprostý souhlas. To same je i v karate. Nevím proč mnozí kladou tak velký důraz boji na zemi. Zastávám názor, že boj na zemi je třeba omezit jen na nezbytně nutné minimum, tj. vše udělat tak, abych se rychle dostal zpátky na nohy.
Je zajímavé, že většina východních systémů se vyvíjela několik staletí, ale boj na zemi se v nic nijak zvlášť nerozvíjel. Divím se, že za tu dobu se o to nikdo nepokusil, nikdo nepocítil nedostatek zkušeností s bojem na zemi, ale naopak téměř všichni se snažili boj na zemi co nejryhleji ukončit, případně jej vůbec nedopustit.
Ale v moderní době jsme náhle objevili svatý grál a musíme každé BÚ doplnit rozsáhlým studiem boje na zemi. Proč? Není lepší naučit se jen nezbytně nutné základy (pády atd.), zbytek času věnovat spíše nácviku sebeobrany proti zbraním?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Panda » čtv 01. lis, 2007 21:00

Protože kromě situací vámi pospsaných tj někoho hodím případně nenechám nebo nechám se někým hodit, existují i situace že se dostanete na zem ani nevíte jak, a ty jsou poměrně časté, prostě někdo vás popadne za bundu strhne a spadnete s ním, někdo na vás naskočí a oba se válíte po zemi, nemluvě o tom že dostat se s někým na zem tak že ho strhnete na sebe je snad úplně nejsnažší způsob který funguje snad na každého...samozřejmě že cílem je někoho hodit tak aby nevstal stejně jako je cílem někoho praštit tak aby Vám to už nemohl vrátit, ale to jsou ideály ke kterým se snažíme přiblížit...já vždycky říkám když jste ve stoje tak dobří že na zem vás nikdo nikdy nedostne tak je pro Vás určitě cvičení země ztráta času, já ale vím že na zem mě dostane poměrně dost lidí poměrně
snadno i když fakt nechci, tak to trenuji, každému co jeho jest :wink:

2 RBR domnívám se že s tou historiií boje na zemi se mýlíš, vzpomeň si třeba na Funakošiho paměti a na to jak popisuje že byl mistrem okinavského zápasu na zemi.

Zdůrazňuji že autor tohoto příspěvku byl dloouhou dobu karatista za kterého se stále považuje, jen mu na to momentálně neslouží klouby.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2007 21:07

Panda píše:2 RBR domnívám se že s tou historiií boje na zemi se mýlíš, vzpomeň si třeba na Funakošiho paměti a na to jak popisuje že byl mistrem okinavského zápasu na zemi.


To jsem nezaregistroval. Pokud je to pravda tak jsi mě nachytal na hruškách :oops:


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2007 21:23

Panda píše:.... existují i situace že se dostanete na zem ani nevíte jak, a ty jsou poměrně časté, prostě někdo vás popadne za bundu strhne a spadnete s ním, někdo na vás naskočí a oba se válíte po zemi, ....


Stáhnout na zem, strhnou, podrazit to ano, ale nechce se mi věřit, že každý chce na tu zem s tebou (mimo zápasníka). Spíš se bude snažit zůstat stát a pokoušet se o nějaké likvidační údery a kopy dokud ležíš na zemi. A opět je to tom eliminovat jeho snahu a rychle zpátky na nohy.

nemluvě o tom že dostat se s někým na zem tak že ho strhnete na sebe je snad úplně nejsnažší způsob který funguje snad na každého...


No pokud ti pro to stáhnutí dá prostor tak ano. Obávám se, že zkušený borec to ho nedá.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod kamiwaza » čtv 01. lis, 2007 21:28

4 xiuwei: Děkuji, některé věci byly docela zajímavé.
Jen nechápu, že to nemohl udělat někdo před tebou už před několika dny a místo toho tady mnohdy psali o ničem :wink:

4 Makoto: Dělám do všeho možného, stejně jako vy u Matěje a taky hned všemu rozumím, tedy kromě KFC, nebo jak tomu říkáte :lol:
A dle počtu tvých příspěvků můžeme polemizovat o tom, kdo toho víc natrénuje v PC a dojo :wink:
Ještě k tvému dotazu. Jedinej odkaz na JJ, MMA ... a vidíš, že je tam vše co potřebuješ k přežití, nebo snad ne?
Co se týče "Chybějícího článku" (čti AVSE), tak nevím jakou s nimi máš zkušenost (řekl bych žádnou), nicméně já si s nima občas, když už se teda zvednu od Compu, jdu trochu pocvičit. A musím říct, že dokáží velmi dobře vysvětlit jak principy, tak i aplikaci VT nebo jestli chcete YT.
Jinak spousta BU dělá semináře jen pro svoje lidi. Třeba je to jen kvůli tomu, že mají narváno :lol: Pan Yamaue má také část semináře uzavřenou pro veřejnost, pokud se nepletu a zbytek je proto, aby se to zacvakalo.
A ještě jednou k té AVSE. Jestli chceš jít na Heinricha, tak ti klidně triko YT půjčím, co? :wink:

4 Luen Děkuji za pozvání, ale svůj čas trávím v jiných školách, ale zvažoval jsem některý z těch víkendových seminářů, co myslím 1x za měsíc pořádá tvůj si-fu.
Co se týče boje na zemi, tak jsou pro mě směrodatné zápasy MMA a podobné záležitosti.

4 RBR: "My cvičíme karate a na zemi se tedy neválíme," tak to už je dávno překonané, tedy pokud někdo nemá karate jako životní styl. Pokud se dostaneš někde na zem s někým, kdo to umí, tak tě sfoukne jako svíčku, tomu věř.
Spousta karatistů to ovšem válí v MMA, proto kašleme na zem :wink:
Funakoši byl vyhlášenej silák :wink:

Zkrátka 5 ze 4 doktorů doporučuje komplexní přístup v oblasti BU :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků