kombinace bojových umění pro použití v reálu!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Panda » čtv 01. lis, 2007 21:38

2 kanizawa: člověče sice jsem momentálně na stejné straně barikády jako ty, ale možná kdyby jsi psal trochu kultivovaněji tak by si lidé víc všímali toho co píšeš a ne toho jak to píšeš, :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Panda » čtv 01. lis, 2007 21:41

RBR píše:
Panda píše:.... existují i situace že se dostanete na zem ani nevíte jak, a ty jsou poměrně časté, prostě někdo vás popadne za bundu strhne a spadnete s ním, někdo na vás naskočí a oba se válíte po zemi, ....


Stáhnout na zem, strhnou, podrazit to ano, ale nechce se mi věřit, že každý chce na tu zem s tebou (mimo zápasníka). Spíš se bude snažit zůstat stát a pokoušet se o nějaké likvidační údery a kopy dokud ležíš na zemi. A opět je to tom eliminovat jeho snahu a rychle zpátky na nohy.

To ano, ale já měl spíš na mysli situace kdy se oba dostanou na zem ani neví jak
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » čtv 01. lis, 2007 22:07

Panda píše:2 kanizawa: člověče sice jsem momentálně na stejné straně barikády jako ty, ale možná kdyby jsi psal trochu kultivovaněji tak by si lidé víc všímali toho co píšeš a ne toho jak to píšeš, :lol: :lol:


Raději buď na druhé straně barikády, ale bez výhrad vůči mému rukopisu :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2007 22:16

kamiwaza píše:4 RBR: "My cvičíme karate a na zemi se tedy neválíme," tak to už je dávno překonané, tedy pokud někdo nemá karate jako životní styl. Pokud se dostaneš někde na zem s někým, kdo to umí, tak tě sfoukne jako svíčku, tomu věř.
Spousta karatistů to ovšem válí v MMA, proto kašleme na zem :wink:
Funakoši byl vyhlášenej silák :wink:

Zkrátka 5 ze 4 doktorů doporučuje komplexní přístup v oblasti BU :wink:


Netvrdím, že se nemá boj na zemi trénovat. Pouze se snažím zjistit v jakém rozsahu. Pořád považuji na ulici boj na zemi jako tu poslední možnost. Zastávám názor, že je lepší raději boj na zemi přerušit jít zpátky na nohy než dál v něm pokračovat a tomuto cílu přizpůsobit i taktiku boje na zemi.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod kamiwaza » čtv 01. lis, 2007 22:31

4 RBR:
Já se nepřu, máš v mnoha věcech pravdu, ale pokud jsi připraven i na zemi, tak tě tam nikdo nepřekvapí. Samo, že proti více útočníkům by to nebylo úplně to nejlepší, ale i na to existují určitá průpravná cvičení. Taktika je hezká věc, ale napřed si musíš vytvořit podmíky, abys ji mohl aplikovat.
Jinak já se přikláním ke kompexnímu pojetí ( ala MMA, některé formy JJ ...).
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2007 22:40

kamiwaza píše:4 RBR:
Já se nepřu, máš v mnoha věcech pravdu, ale pokud jsi připraven i na zemi, tak tě tam nikdo nepřekvapí. Samo, že proti více útočníkům by to nebylo úplně to nejlepší, ale i na to existují určitá průpravná cvičení. Taktika je hezká věc, ale napřed si musíš vytvořit podmíky, abys ji mohl aplikovat.
Jinak já se přikláním ke kompexnímu pojetí ( ala MMA, některé formy JJ ...).


No já jsem z MMA pouze viděl pár zápasů v TV. Byl jsem z toho poněkud zklamaný. Pokud ti borci šli rovnou na zem tak to většinou končilo jako "remíza". Jeden ten nahoře se o něco snažil, spodní se snažil tomu zabránit. Občas se prohodili. Zdálo se mi, že to bylo hodně o fyzičce. 20min děsný dřiny. Moc jsem si nedokázal představit, že by se tak borci prali na ulici.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod kamiwaza » čtv 01. lis, 2007 22:52

RBR píše:No já jsem z MMA pouze viděl pár zápasů v TV. Byl jsem z toho poněkud zklamaný. Pokud ti borci šli rovnou na zem tak to většinou končilo jako "remíza". Jeden ten nahoře se o něco snažil, spodní se snažil tomu zabránit. Občas se prohodili. Zdálo se mi, že to bylo hodně o fyzičce. 20min děsný dřiny. Moc jsem si nedokázal představit, že by se tak borci prali na ulici.

RBR


Já myslím myšlenku MMA a jejich trénink. Vybrat si to nejlepší z BS. Ty zápasy ber jako sport (pravidla, stejná váha ...). Délku skutečného boje znáš jistě z karate (ATP - CP). Jedna, dvě rány a další pán na holení :wink:
Záleží, co jsi viděl za zápasy, já to vidím odlišně. Já si pod pojmem MMA představuji borce s vynikající fýzou, technikou, všestranně připraveného ...
Můj úhel pohledu :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

.

Příspěvekod luen » čtv 01. lis, 2007 23:28

for Kamiwaza OK Teorii mas nastudovanou dobre ... dle tvejch prispevku (v porovnani s tim, co jsi psal drive) usuzuji, ze uz jsi usel kus cesty v bu/bs, ale narovinu ... kolikrat jsi venku zapasil? Kolikrat jsi uspesne venku dozapasil na zemi?

Trochu mi to prijde (promin) jako ze obhajujes neci, ale ne sve nazory ... nerikam, ze je zem spatna, ale ja ji nepreferuji. Mam pomerne dost odbouchano "venku" a 10% rvacek skoncila na zemi ... nerikam, ze zem neni dulezita jen vidim bouchani a kopani jako prioritu c.1 ... pak vse ostatni ...

Mimochodem co je to vt nebo yt ... to je nejaka zkratka pro bu ve svahilstine? :lol: Africke jazyky moc neovladam, tak se ptam :lol:

Ted vazne ... ja chapu, ze je momentalne zem "IN", ale to neznamena, ze budu zastancem neceho jen z modnich duvodu. Ja jsem se na tatami valel od 8 let. Ver tomu nebo ne ... proti zapasu nic nemam. Kdyz bude souper na zemi - ja si k nemu nelehnu (pokud to nebude nejaka fesna slecna) :lol: Pokud budu na zemi ja a souper stat, tak se budu hooodne rychle zvedat - prez vsechny komplikace. Pokud se ocitneme na zemi oba, tak z toho nebudu mit radost, ale udelam to nejnutnejsi a lezu zpet na sve dve spodni koncetiny. HOMO EREKTUS - clovek vzprimeny :lol: :wink:

Poloha v leze je myslim na jine bohulibe cinnosti :lol: :wink: Nejprirozenejsi poloha na fight je v mejch ocich ta vzprimena, ale nikomu to nevnucuji. Nekdo radsi vdolky ... Nechal bych to tak. Ja chapu, ze pro mnohe, kteri zem nedavno zacli objevovat je to revoluce, ale ja tim zacinal, takze uz nejsdilim tve nadseni - rozumime?

Jinak myslim, ze Panda to myslel dobre ... mozna bys mel popremyslet o tom co ti napsal. Neni to zadnej strejda z ulice, ktery se schovava za anonymniho nicka ... on na setkani prisel a prokazal sve bojove srdicko :wink:
Naposledy upravil luen dne čtv 01. lis, 2007 23:38, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 01. lis, 2007 23:37

luen píše:Kolikrat jsi uspesne venku dozapasil na zemi?

Mockrát :wink:
Ale ty jsi asi na začátku cesty, když pořád musíš někoho, byť nepřímo napadat. Jako malé dítě :wink:
Apropo ti z VT o vás taky moc dobře nemluví :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 01. lis, 2007 23:45

kamiwaza píše:
luen píše:Kolikrat jsi uspesne venku dozapasil na zemi?

Mockrát :wink:
Ale ty jsi asi na začátku cesty, když pořád musíš někoho, byť nepřímo napadat. Jako malé dítě :wink:
Apropo ti z VT o vás taky moc dobře nemluví :lol:


Ted tak trochu nerozumim o co ti jde??? Jestli je to neomalena zadost o vyprask, tak rekni rodicum :wink: Jak o nas mluvi VT nevim a je mi to tak nejak sumak ... at mi to prijdou rict :lol: Ja te napadam? Ale co te nema.

Ptal ses na zem a ja ti odpovedel ... jestli chces vedet jak to resim, prijed k nam do skoly a nech tech pubertalnich trapnustek OK :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 0:00

luen píše:nech tech pubertalnich trapnustek OK :?:

Nápadobně, jako malej Jarda :lol:

luen píše: Ptal ses na zem a ja ti odpovedel ... jestli chces vedet jak to resim, prijed k nam do skoly

Děkuji, ale nemám zájem. Co se týče boje na zemi, tak dávám přednost těm, co se na ní specializují, chápeš mě, že?

luen píše:
Jak o nas mluvi VT nevim a je mi to tak nejak sumak ... at mi to prijdou rict :lol:

Myslím, že jsi jim taky tak trochu šumák, tak pochybuji, že by se někdo obtěžoval :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » pát 02. lis, 2007 4:04

hele Kmiwazo, když to bereš takhle tak ti dám jednu informaci ryze pro tebe, ostatní neposlouchejte. V čínském BU neexistuje žádnej boj na zemi, jakož ani páky, škrcení, (dokonce ani údery). Vyhrál jsi, spokojenost? Jsi borec a ať děláš cokoliv, tak to je to pravý, nenech se zviklat. Tak a teď se jdi někam válet na zem a točit si to na video. Nemám bohužel čas vyvracet tady tvoje stihomamy, už tak ztrácím svůj drahocený čas odpovídáním na INTELIGENTNÍ příspěvky. navíc jsem bohužel na druhé staně zeměkoule, takže ti nemůžu předvádět nic osobně. Takže uznávám, že jsi vyhrál, máš pravdu ČBU je na hovno a chbí v něm všechno co tam chbět může(a naopak). PS: neznáš náhodou někoho kdo si říká Little arts? :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 02. lis, 2007 4:16

Makoto píše:
pavela píše:No já teda nevim, ale jsem propagátorem myšlenky, že všechna BU mají JEDEn stejný princip :wink: Ale jak jsi mluvil o tom prolínání stylů, to BYLA pravda ve staré Číně, kdy byly ty styly tajný a rodinný, takže jeden o druhym zpravidla nevěděl do té doby než se porvali a pak taky ne protože většinou jednoho odnesli.... Poledních 100 let už nejsou v BU žádná tajemství, všechno se rozkecalo a přišlo se na to, že vlastně ty styly mají v praxi ten samý výsledek (technicky) a že na technice vůbec nezáleží, je to jenom prostředek k dosažení cíle. Nezápasí techniky, nýbrž lidi. Teď je to krásně vidět na těch zápasech napříč stylama v CCTV4, i když dělají různý styly, perou se technicky v podstatě stejně. je to furt to samý, rány, kopy judo, nic co by vyžadovalo nějaké "chybějící" techniky...

To mas pravdu, jen mi prijde, ze aspon tady v Cechach si kazdy hraje na svem pisecku, kazdy si strezi to svoje "tajemstvi" jako by to bylo neco neskutecne prevratneho (viz Missing link) a nechce prilis poradat open seminare nebo dokonce povolit, aby si s nimi clovek sem tam zacvicil bez toho, aby musel upsat dusi. A pritom, jak jsi rikal - stejne se to rozkeca - skoly, ktere si hraji na top secret nakonec skonci s par studenty, protoze jednak nikdo nepoleze nekam, o cem se moc nevi (a navic v drtive vetsine jsou drazi a uctuji si za kazdy prd) a druhak v boji s ostatnimi skolami neobstoji, protoze nebudou tusit, co mohou ocekavat. Asi jsem divnej, ale pripada mi, ze poradat otevrene seminare, delit se o poznatky, apod. pomaha nejen vylepsit si vlastnim styl, ale take ziskat nove studenty do svych rad. Aspon takove pristupy maji skoly, ktere vznikly v poslednich nekolika desetiletich (osobne vim o BJJ, KFM, atd.)
A navic....aspon muj dojem...mam dojem, ze takto se chovaji hlavne CBU a jejich odnoze. Nestalo se mi, ze bych nemohl prijit na aikido, kendo, karate, judo, FMA a kdovi co jeste a ze by me hned nutili premalovavat znacku....Ale to jsem asi odbocil...jak tak koukam. Presto si myslim, ze je to take dulezity topic ;-)
Jooo, vono je to v ČR takhle špatný? No já dlouho nebyl ve starý vlasti. :lol: Máš recht, jakmile se to promění na kšeft, tak nastupujou tajnosti. Ale jak Yiwan teďka zavedl ty "čaje" tak to myslím bude mít pozitivní vývoj. Ono kdyby se judisti scházeli s wušistama a vietvodaistama atd. tak by třeba přišli na to, že není třeba se hádat, protože je to vo tom samym. myslím, že takový setkání napříč stylama má pozitivní účinek na všechny, tady v Číně se školy navštěvují často (no spíš se chodí na návštěvy do vedlejších parků) Asi to ale taky bude dáno tím, že lidi tady mají všeobecné povědomí o BU takže s "tajemstvíma" by si dotyčný vysloužil akorát výsměch. Ale DOBRÁ školy, vedená lidmi kteří to UMÍ by se neměla s ničím tajit, a taky myslím netají. Nedovedu si představit třeba Yiwana nebo PM, že by odháněli očumujícího s tím, že jsou to "tajné techniky" a nesmí se kopírovat. (to už snad patří v ČR k neslavné minulosti věhlasných Si-Fuů) Jinak to vůbec není špatný nápad s OPEN semináři, taková akcička by se měla zavést, mělo by to jistě pozitivní vliv na celé BU v Čechách, to bych i někdy zaletěl. GOOD IDEA! :idea: :idea: :idea:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 02. lis, 2007 4:21

PS: co to je Missing Link, nějaká škola?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 7:07

pavela píše:hele Kmiwazo, když to bereš takhle tak ti dám jednu informaci ryze pro tebe, ostatní neposlouchejte. V čínském BU neexistuje žádnej boj na zemi, jakož ani páky, škrcení, (dokonce ani údery). Vyhrál jsi, spokojenost? Jsi borec a ať děláš cokoliv, tak to je to pravý, nenech se zviklat. Tak a teď se jdi někam válet na zem a točit si to na video. Nemám bohužel čas vyvracet tady tvoje stihomamy, už tak ztrácím svůj drahocený čas odpovídáním na INTELIGENTNÍ příspěvky. navíc jsem bohužel na druhé staně zeměkoule, takže ti nemůžu předvádět nic osobně. Takže uznávám, že jsi vyhrál, máš pravdu ČBU je na hovno a chbí v něm všechno co tam chbět může(a naopak). PS: neznáš náhodou někoho kdo si říká Little arts? :wink:


Nepřísluší mi posuzovat, zda jsi nebo nejsi inteligentní, nicméně máš zřejmě jako já problém se čtením a chápáním souvislého textu. Nikdy jsem nenapsal (pro tebe ještě jednou - NIKDY JSEM NENAPSAL :lol:), že jsou ČBU na drek, ale pokud jsi to tam vyčetl, tak jsi opravdu KAPACITA a já před tebou smekám :wink:
Ačkoliv nijak zvlášť nevyzdvyhuji boj na zemi (ale jen celou dobu říkám, že je třeba o něm také něco vědět), tak pro mě bude opravdu větším přínosem, než čtení tvých (mnohdy) nic neříkajících příspěvků :wink:
A pokud se nepletu, tak už někdo před tebou zveřejnil nějaká videa o boji na zemi v ČBU a dokázal to bez zbytečného tlachání, takže si z něho vezmi příklad. Ušetříš si tím hodně času :wink:

Missing Link - www.avse.cz (počti si)
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » pát 02. lis, 2007 7:51

RBR píše:Ale v moderní době jsme náhle objevili svatý grál a musíme každé BÚ doplnit rozsáhlým studiem boje na zemi. Proč?


V moderní době? Podívej se na Pankration, byl tu mnohem dřív než mnoho čínských BU a boj na zemi (ale i v postoji)měl propracovaný velice dobře a rozhodně to nebyl sport jako takový... spíš válka.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » pát 02. lis, 2007 8:18

luen píše:
Jendis píše:
luen píše: Primarni je hodit soupere tak, aby se uz nezvedl, ale aby ho nekdo odvezl ... treba na pohotovost.


když oni by to chtěli vidět..... :wink: ....je problém to předvést???


:lol: :lol: :lol: vubec ne :wink: Kamiwaza je zvan k nam do skoly :lol: :wink:


Tady trošku pozor Luene, Kamiwaza zápasil závodně v Judu, tak abyste nepřecenili síly v tom dokazování kdo koho shodí na zem :)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 8:19

Toman píše:
RBR píše:Ale v moderní době jsme náhle objevili svatý grál a musíme každé BÚ doplnit rozsáhlým studiem boje na zemi. Proč?


V moderní době? Podívej se na Pankration, byl tu mnohem dřív než mnoho čínských BU a boj na zemi (ale i v postoji)měl propracovaný velice dobře a rozhodně to nebyl sport jako takový... spíš válka.


Jeden díl Human weapon se věnuje Pankrationu. Docela dobry.
Jinak se říká, že první zmínka o BU pochází z Egypta z oblasti Beni Hasan, kde byli zobrazeny malby zápasníků na stěnách pyramid (několik tisíc let př. Kr.).
Ale jinak je "boj mezi lidmi" stejně starý jako lidstvo samo. Stejně jako nejstarší řemeslo :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 8:23

NAIA píše:Tady trošku pozor Luene, Kamiwaza zápasil závodně v Judu, tak abyste nepřecenili síly v tom dokazování kdo koho shodí na zem :)


A na NAIAu taky bacha. Ten to válel ve sportovním jiu-jiitsu, má dobry ruky, nohy a ještě k tomu ovládá boj na zemi. A teď ještě ke všemu to RBSD. Kam se hrabu já. Raději beru roha :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pát 02. lis, 2007 8:25

RBR píše:
Panda píše:.... existují i situace že se dostanete na zem ani nevíte jak, a ty jsou poměrně časté, prostě někdo vás popadne za bundu strhne a spadnete s ním, někdo na vás naskočí a oba se válíte po zemi, ....


Stáhnout na zem, strhnou, podrazit to ano, ale nechce se mi věřit, že každý chce na tu zem s tebou (mimo zápasníka). Spíš se bude snažit zůstat stát a pokoušet se o nějaké likvidační údery a kopy dokud ležíš na zemi. A opět je to tom eliminovat jeho snahu a rychle zpátky na nohy.

nemluvě o tom že dostat se s někým na zem tak že ho strhnete na sebe je snad úplně nejsnažší způsob který funguje snad na každého...


No pokud ti pro to stáhnutí dá prostor tak ano. Obávám se, že zkušený borec to ho nedá.

RBR


RBR: Tady je vidět pohled mnoha tradičních stylů, počítají s tím že oni budou lepší a klidnější než soupeř. Ruku na sdrce nemyslíš si že bude lepší a vyrovnanější útočník? - Vybral si obět, překvapil tě. Takže podle mne ten kdo bude na tom hůře jsi ty.
A proč si myslíš že nebude zkušený ten co tě bude chtít dostat ne zem? Ty se připravuješ na střet se slabším soupeřem? Já se radši připravuju na ty lepší.

Jinak je vidět že by ti zem docela prospěla. Jak jsi psal, že by ses naučil základy - nějaké páky a hotovo... Víš základy boje na zemi jsou úplně jinde než v pákách - to už je výsledek. A právě ty základy boje na zemi které opomíjíš tě nejlépe dostanou zpět na nohy jak jsi psal.

Nic ve zlém. Měj se
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron