TELESKOP

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod maxik » čtv 08. bře, 2007 7:17

maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

 

Příspěvekod Lada » čtv 08. bře, 2007 8:34

maxik píše:Zdraví lidičky,vidím že ste tady docela zběhlí v zákonech a tak se dovolím zeptat. Dělám trenéra na teleskopi,ale pořád si nejsem jistej v jedné věci,TO je veden jako obraná zbraň,je tedy vše v pořádku pokud jí použiji v přiměřené míře na agresora který není ozbrojen,to jest vyhnutí ataku na hlavu,klouby a genitálie? To znamená eliminovat míru poškození agresora. :roll:


Samozdřejmě :wink: ale jako trenér by jsi v tom měl mít už jasno.

Zde jde o to jestli bude NO či KO (nutná obrana, krajní nouze)
prostuduj si § 13, 14 trestního zákona, nutná obrana a krajní nouze budeš lépe v obraze.

K té přiměřenosti:
v zákoně se píše že obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená- co si pod tím přesně představit těžko říci to většinou určují jiní, ale pokuď jde o obranu tak ta musí být vždy nepřiměřená (tedy vyší intenzity) jinak by obrana postrádala smysl. To že nesmíš udeřit na vitální oblasti je nesmysl, samozdřejmě je lepší se tomu vyhnout ale může se stát, že na to stejně dojde a někdy to může být nutnost. A i v tomhle případě pokuď budeš jednat v NO či KO je to v pořádku i když útočník třeba zakalí. To že by se pak člověk tahal po soudech a ty nižší instance by ho nějspíše odsoudili je u nás jaksi folklór :evil: ale u soudů vyšší instance se člověk už domůže spravedlivosti. Doba se zlepšuje a judykáty nejvyššího a soudů vyšších instancí to potvrzují.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 08. bře, 2007 8:43

na mail jsem ti něco k tomu poslal co jsem kdesi objevil je to tam pěkně popsáno z hlediska NO a KO.

a nezapomeň, že přehnaná snaha eliminovat míru poškození agresora může být osudnou chybou :idea:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » čtv 08. bře, 2007 9:11

Moc díky,snažil sem se o pochopení NO a KO z dostupných zdrojů,ale chtěl sem to zkonzultovat s někým jiným. Snažil jsem se dát dohromady techniky,které by co nejméně postihovaly obránce :) . Protože TO (teleskopický obušek) je jedna z mála zbraní,u které si mohu sám rozhodnout jak moc učině ji použiji.Ty dokumenty,které si mi poslal,jsem už sice četl,ale nebyly tak dobře rozřazeny,vždycky to bylo zamotaný do nějaký omáčky :D
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Lada » čtv 08. bře, 2007 9:39

no ono výkladů může být spousta všichni právníci se zcela jistě neshodnou a zvláště u vypatlaných soudců a státních zástupců dostávají zákony naprdel :?

doporučuju jěště prošmejdit net a judykáty soudů jak rozhodovali, zejména pak nejvyššího soudu atp... tam máš v různých situacích vysvětleno proč to byla NO atd.. a co udělali nižší soudy špatně když rozhodli jinak. A rozhodnutí nejvyššího soudu má aspoň už nějakou váhu a právní názor je pro nižší soudy závazný. Tak to můžem brát jako nejvhodnější názor.

Sice se to týká střelných zbraní a jejich použití v NO a KO ale o to lépe
http://www.gunlex.cz/index.php?cat=65

Někde tu či jinde jsem četl, že někdo použil teleskop proti dvěma útočníkům kteří nebyli ozbrojeni jednomu zlomil ruku či prst, druhému nakřápl lebku bo tak nějak a bylo to uznáno jako NO. O výnosech soudu přímo s použitím teleskopu nevím, ale taky někde na netu nejspíš budou.

Nejen teleskop je zbraň u které se můžeš rozhodnout jak moc účině ji použiješ, ale taky mi vyhovuje i když musím ještě dost potrénovat :oops:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » čtv 08. bře, 2007 9:44

U koho trénuješ?
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Lada » čtv 08. bře, 2007 9:56

přímo tohle u nikoho jen tam mezi známíma na tréninku atp..co mají spíš zkušenosti s tyčkou, ale mám v plánu nějaký ten seminář či podobně jen se na něj dostat momentálně zdraví moc nedovoluje :? a taky momentálně řeším zbroják a v plánu je jiný seminář a peněz nazbyt moc není, tak to musí jít postupně. Potom vyzkouším až zas bude něco v Brně, ty tu semináře asi nemýváš že?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » čtv 08. bře, 2007 10:27

Teť dělám víkendovku v Sudkově,kousek od Olomouce. Pokud budou lidi a místo není problém udělat seminář kdekoliv :D
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod maxik » čtv 08. bře, 2007 10:32

26.5. děláme víkendovku ve Veverské Bitýšce,Palicovou školu ,dlouhá,poloviční a krátká hůl
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Lada » čtv 08. bře, 2007 18:40

ta bytýška by šla to je relativně kousek, to bych se moh přijet mrknout.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » pát 09. bře, 2007 6:23

není problém,mrkni na www.armaferre.cz , tam je všechno,co potřebuješ vědět
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Jelen » stř 16. kvě, 2007 19:13

Zdravím...

Chtěl bych se vás zeptat na dvě veci:

1.
Máte už někdo zkušenost s tímhle?

http://www.smrtihlav.cz/index.php?main_ ... ts_id=1278

Bylo by to jenom na individuální tréning... my totiž zatím si zkoušíme s TO techniky jako s krátkou holí, takže než bude seminář, tak chceme aspoň něco zkusit

2.
Přečetl sem si ty právnické kravinky tady v tématu, ale sem z toho jelen..... takže bych po vás chtěl jednoduchou odpověď.... můžu nosit v ČR VIDITELNĚ na opasku TO a nebo nůž?

Děkuju za odpovědi a prosím nenadávejte mi jestli to tu někdo napsal, ale já sem to fakt nenašel.
Jelen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 03. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 16. kvě, 2007 20:23

1. to divko mám a z mého pohledu bych ti ho doporučil na seznámení s TO ideální podle mě... já ho měl za 80 k porizeni teleskopu a jsem spokojený ...tady ho máš i o nejakou kačku levnejší http://www.obrana.cz/obrana.cz/

2. ano můžeš :wink: kdyby jsi četl pozorně tak pravě tohle jsme tu rozebrali, ale je pravdou že se do toho člověk už může zamotat :o :D
Náš právní řád upravuje pouze zbraně střelné, tj. jejich nošení a držení, ale když pak pojedeš do zahraničí tak si zjisti jaké to tam je, tam už to může být úplně jinak třeba v rakousku TO nosit nesmíš, žabikuch jo
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jelen » čtv 17. kvě, 2007 5:14

Díky :)
Jelen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 03. čer, 2006 23:00

Příspěvekod mademan » pon 28. kvě, 2007 21:41

Mal by som otazocku pre majitelov teleskopu FLY, mam moznost kupit pouzity (zevraj raz), vzhladovo temer ako novy (nejake odreniny na miestach kde sa stykaju trubky pri otvoreni atd)

Ked ho vsak plne zatlacim do seba, vsetko potichu drzi, ked s nim vsak chvilku zlahka trham hore dole sa uvolni.. Tiez ked ho plne zavriem a zavretym chcem dat hammer punch tak sa cestou otvori...

Cena je polovicna tak ho vezmem uz len koli treningu (otvoreny drzi v pohode), ale horeuvedene je bezne?
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod migli » pon 28. kvě, 2007 22:06

Odsroubuj paticku, jsou tam takove dve perka proti sobe - roztahnout zahnutymi klestemi od sebe - to by melo pomoct proti snadnemu otevirani.

viz http://www.euro-security.info/ext/instr ... eny_CZ.pdf
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod mademan » pon 28. kvě, 2007 22:28

migli>diki... pozrel som si este arz to instruktazne video, tam to tiez ukazovali pozeram :)

este jedna vec, ako su odolne voci opakovanemu otvaraniu/zatvaraniu? Rad by som to natrenoval, to vsak znamena x desiatok otvoreni-zatvoreni..
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků