efektivní sebeobrana

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Panda » pon 19. lis, 2007 19:17

2 Ukropcany: To děláš moc dobře, myslím že kolena a lokty z klinče je jedno z nejlepších zbraní thai...máte tak šanci i proti grapplerům...jen mi není jasné jak se dají spárovat kolena a loky bez rozbitého nosu ?..myslím tím mého nosu :lol: :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod DrGlock » pon 19. lis, 2007 19:54

Panda píše:2 Ukropcany: To děláš moc dobře, myslím že kolena a lokty z klinče je jedno z nejlepších zbraní thai...máte tak šanci i proti grapplerům...jen mi není jasné jak se dají spárovat kolena a loky bez rozbitého nosu ?..myslím tím mého nosu :lol: :wink:


Zkusil bych helmu s mříží :idea:
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » pon 19. lis, 2007 20:20

player píše:Ale jo, ja nerikam, ze to je nemozne, jen sem se jeste nesetkal s tim, aby me nekdo prastil do bricha, aniz by nasledne ci spis zaroven nedostal ode me tecku do nosu.Z meho pohledu je utok na bricho takove mensi harakiri, pokud ten utok neni z velmi male vzdalenosti z klince napriklad.


Je zajímavé pročítat tvoji debatu s Lukášem ohledně úderů do břicha. V tomto stojím při Lukášovi. Zahrabu do historie. Někde jsem četl, že staří mistři karate jednoznačně upřednostňovali údery do těla před útokem na hlavu. Odůvodňovali to menším rizikem zranění a daleko větší pestrostí a možností cílu k zasažení. Přece jenom je tělo větší a pro obránce je mnohem těžší jej pokrýt než hlavu. Pucmaz by mě mohl doplnit zda je to pravdou.
Tady bych jen podotknul, že oproti sportovním boxerům si nedělali těžkou hlavu s údery pod pás, takže úderová plocha byla široká. Proto bych navrhoval při vašem příštím kočkování, abyste si také rozšířili místa k zasahování nad rámec pravidel boxu. Docela by mě zajímalo nakolik by to ovlivnilo Lukášuv střech (přece jenom není zvyklý na cílené údery pod pás) a celkový přístup ke střetu. Doufám, že se u toho nezraníte.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Fireball » pon 19. lis, 2007 20:27

Zdar.
Upresním trošku. Starí majstri karate uprednostňovali údery na telo a krk. Dokonca v niektorých školách je klasické cuky - priamy úder - vysvetlovaný ako úder predlaktím na krk a nie hánkamy na tvár.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod player » pon 19. lis, 2007 21:29

RBR píše:...Odůvodňovali to menším rizikem zranění...
RBR


Jenze me jde o pravy opak, pochopitelne.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » pon 19. lis, 2007 21:39

Fireball píše:Zdar.
Upresním trošku. Starí majstri karate uprednostňovali údery na telo a krk. Dokonca v niektorých školách je klasické cuky - priamy úder - vysvetlovaný ako úder predlaktím na krk a nie hánkamy na tvár.

Pat


třeba Motobu ryu (Koryu Uchinadi)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Fireball » pon 19. lis, 2007 22:06

kumori píše:
Fireball píše:Zdar.
Upresním trošku. Starí majstri karate uprednostňovali údery na telo a krk. Dokonca v niektorých školách je klasické cuky - priamy úder - vysvetlovaný ako úder predlaktím na krk a nie hánkamy na tvár.

Pat


třeba Motobu ryu (Koryu Uchinadi)


Presne tak :D
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod wordsworth » pon 19. lis, 2007 22:19

4Hiroiuki O ninjutsu moc nevím.Viděla jsem nějaké ukázky.Ani nevím jestli mají sparingy.Výsledek je, že chodím boxovat.Box není samospasitelný a nejlepší pro sebeobranu,ale je to pořád dost dobrá volba.Ještě lepší je MT.Jestli s něčím začínáš a chceš cvičit kvůli sebeobraně,tak ninjutsu nedoporučuju.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Pro RBR

Příspěvekod lukaskon » pon 19. lis, 2007 22:24

No těžko říct jak by to bylo ohledně útoku všestranného na mojí osobu :-) Je pravda, že z tréninku jsem zvyklý hlavně na čistý způsob boje nad pás a přední část těla ... ale výhoda boxu je v odolnosti a přizpůsobivosti. Nejsem zvyklej na lowkicky a chvaty, ale zato mám hodně adrenalinu, velkou vůli a dokážu se bránit aktivně. Jak by to vypadalo v boji na ulici proti nějakému zkušenému fighterovi s tebou nastíněnými technikami však nemůžu odhadovat :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Gino » úte 20. lis, 2007 12:39

player píše:
RBR píše:...Odůvodňovali to menším rizikem zranění...
RBR


Jenze me jde o pravy opak, pochopitelne.
player :lol: Fakt? :lol: :lol: RBR IMHO myslel zraneni obrance, muhehe... o zdravotni stav utocnika se vubec nejedna :wink:

Ale mozna jsi to myslel vazne a fakt ti jde o to pri obrane co nejvice zrasit sam sebe :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » úte 20. lis, 2007 14:48

Gino píše:
player píše:
RBR píše:...Odůvodňovali to menším rizikem zranění...
RBR


Jenze me jde o pravy opak, pochopitelne.
player :lol: Fakt? :lol: :lol: RBR IMHO myslel zraneni obrance, muhehe... o zdravotni stav utocnika se vubec nejedna :wink:

Ale mozna jsi to myslel vazne a fakt ti jde o to pri obrane co nejvice zrasit sam sebe :lol:


A ses ti tim jistej?Pokud tomu tak je, tak to ale napsal s opacnym vyznenim.

"Někde jsem četl, že staří mistři karate jednoznačně upřednostňovali údery do těla před útokem na hlavu. Odůvodňovali to menším rizikem zranění a daleko větší pestrostí a možností cílu k zasažení. Přece jenom je tělo větší a pro obránce je mnohem těžší jej pokrýt než hlavu."
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » úte 20. lis, 2007 15:22

Ja to z toho chapu jednoznacne :wink:
Ale do hlavy RBRovi samozrejme nevidim.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » stř 21. lis, 2007 12:56

ukropcany píše:4ranař - to kebysi vedel, ako som teraz našlapal kolená a klinč... :twisted: Keď kukám tie videá z vol. 2, tak si pripadám ako impotent oproti tomu, jak idem teraz... :lol:


Ty jsi samý překvápko jestli budeš příště zase o 15 kg lehčí tak tě nikdo nepozná ................no já si nabrousím lokty na makiwaře a budu lokty krýt ty tvoje kolínka uvidíme jak dlouho tě to bude bavit :lol:
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 21. lis, 2007 13:42

Gino píše:Ja to z toho chapu jednoznacne :wink:
Ale do hlavy RBRovi samozrejme nevidim.


Opravdu jsem tím myslel potenciální zranění obránce nikoli útočníka (jeho zranění mě zajímají jenom z hlediska jak je využít ve svůj prospěch-pokud útočník chce nadále pokračovat).
Přece jenom to, že si při sebeobraně způsobím vlastní činností zranění nepovažuji za optimální stav, i když mohou nastat situace kdy je z taktického hlediska lepší obětovat lehčí zranění (třeba poškození horní končetiny) než riskovat a jít do akce s tím, že to zvládnu bez zranění a skončím např. s nožem v žebrech.
Po svých zkušenostech jednoznačně preferuji důslednou aplikaci myšlenky měkké na tvrdé.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » stř 21. lis, 2007 14:26

ukropcany píše:... ešte podchytím nejaké nové klinčiarske finty z diablikových DVDčiek (4diablik - tie klinče sú fakt super!) a môžeme ísť na to... :twisted: :wink:


Rodney Chico King a jeho Crazy Monkey???? :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » stř 21. lis, 2007 14:42

4Ucrop:OK na vol3. si dáme první sparing spolu aby jsme nastavili laťku hned na začátku :D
Naposledy upravil RUNAR dne stř 21. lis, 2007 14:49, celkově upraveno 2
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 21. lis, 2007 14:43

Ty jsi vážně neúnavnej..... :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » stř 21. lis, 2007 14:50

4Jendis: Tak jsem ten obrázek dal pryč už toho bylo dost :lol:
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 21. lis, 2007 14:51

RUNAR píše:4Jendis: Tak jsem ten obrázek dal pryč už toho bylo dost :lol:


tak tričko mít nebudu.......bůůůůůůů :cry: :cry: :cry:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod diablik » stř 21. lis, 2007 15:55

ukropcany píše:4ranař - poho... :twisted: 8)

4jendis - ee, boli to čislo thaiboxerské klinče. Nespomeniem si teraz na meno toho chalana, čo to tam učí... :oops:


..je to vyukovka od Grega Nelsona,je to hlavne thaiclinch,ale aj par greco-rimo modifikacii,hlavne obrana proti zapasnickym under-over hookom z thajskeho pohladu
http://youtube.com/watch?v=FcW03H0BOeQ
http://youtube.com/watch?v=jK9XCKFbVNY
http://youtube.com/watch?v=jK9XCKFbVNY
..velmi kvalitna zalezitost :D ,som rad Ukropcani ze sa ti paci :wink: :D
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron