efektivní sebeobrana

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Pro Defendu a Playera

Příspěvekod lukaskon » pát 16. lis, 2007 12:34

Já vám kluci ale opravdu moc nerozumím. Netvrdím, že je box nej, ale jeho techniky jsou opravdu téměř ve všech BU či BS. Možná nepochází z boxu, ale jsou totožné.
Zkusím vám přiblížit jeden z mých mála konfliktů na ulici. Možná z toho pochopíte, že tu často píšete naprosté kraviny ohledně boxu.
Byl jsem mladej (kolem 18) a v náladě na nějaký diskotéce. Někdo nás z balkónu v sále polil a kluci mě vyhecovali ať to jdu řešit. ©el jsem navrch a našel ho. Byl to větší starší zarostlej kluk a tak o 20 kilo těžší, ale za mnou stáli 2 kámoši a hecovali mě. Tak mu říkám, ty si to určitě neudělal schválně viď? A on že udělal. Tak jsem otevřel hubu a šel pryč. Ale šel jsem k baru a nechal si nalejt pullitr vody. Dal mi to do sklenice a tak mu říkám, hele dej mi to raději do kelímku, asi ti to už neponesu zpět. ©el jsem za klukem, odrhnul mu triko a nalil za něj. Hned se na mě vrhl, ale bylo tam dost lidí a odtáhli nás od sebe. Mě to bylo fuk, co jsem chtěl jsem zplatil. Poté kecáme někde jinde a vidím jak se na mě hrne. V tu chvíli sem nic neřešil, hodil jsem něco jako dvoják, a vysypal sérii úderů ... kolik nevím ale asi 20-40 a všechny možný druhy. Kluk se všelijak kryl, ale stál jen proto, že za ním byla zeď a opíral se o ni. Měl roztrhlý obočí a ještě něco, já však nevnímal a zastavila mě až jeho holka, která mě odtrhla.
Jak chcete vykrejt komplexní údery? Loktem asi těžko, to je jako by jste chtěli trefit moji pěst vaší pěstí. Je to velmi nepravděpodobné. I kdyby se to povedlo bouchal bych s tou rukou plnej adrenalinu dál a k tomu mám ještě druhou. Tyhle prakriky se podle mě nedají praktikovat v reálném boji proti zdatnému rychlému protivníkovi. Uděláte to buď na tréninku, protože jdete lehce a nebo proti nějakýmu jelitu na ulici, kterej je buď pomalej a nebo údery různě natahuje.
Stejně si myslím, že tato debata nemá konce. Pokud si to nezkusíme vzájemně neuvidíme kdo má pravdu. Mimochodem vy si nekryjete břicho?
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

 

Příspěvekod diablik » pát 16. lis, 2007 12:37

:?
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:13, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pát 16. lis, 2007 12:49

lukaskon- zdar mistre :wink: ,asi si to nezachytil ale uz roky som na tomto fore este s par chalanmi takym "obhajcom" boxingu...ja stale tvrdim a tvrdil som ze boxing je zaklad na poulicnu sebaobranu :wink:
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:12, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod wand » pát 16. lis, 2007 13:02

Ja len jeden mensi prispevok. 20 rokov cvicim karate, na ulici som sa dostal do pruseru 2-krat. A podvedom som sa dal do boxerskeho krytu a isli direkty a zdvihaky...Samozrejme technika trochen ina, ale ist streetfight s krytom s karate je cista samovrazda. Absolutne nerealne...Bohuzial.
Takze Lukas tu ma na 120% pravdu vo vsetkom.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 16. lis, 2007 13:07

wand píše:ale ist streetfight s krytom s karate je cista samovrazda. Absolutne nerealne...Bohuzial.


No záleží jaký karate ......na kvalitní bijce ze Shuri ale i Naha bych si na ulici vsadil.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 16. lis, 2007 13:15

defendu píše:
Prostě člověku,který na tebe jde s úderem pěstí nastavíš překážku,v tomto případě loket - hned po první srážce pěsti s tvým loktem už nebude mít nikdo chuť dát další úder jako velkou bombu,protože čím větší ránu dá,tím víc si ublíží :wink: To je ve zkratce streetboxing

http://youtube.com/watch?v=njPgVLPTWZk&feature=related

A co následuje dál? Vletíš do něj,aby jsi zmenšil vzdálenost,drapneš ho do klinče a rozkopeš mu kolenem vejce......např.

To je jenom malá ukázka toho jak si upravit sportovní boxing ve špinavý pouliční box :wink:


No jo ale proti typům jako je Klitchko asi ne ......nějaká kombinace + pár spodků a je vymalováno.

Jinak pokud se povede kryt loktem je to účinný .Ucropa jsem trefil do lokte high kickem a nemohl jsem tou nohou už vůbec kopat a to bylo přes můj chránič holení a jeho chránič loktů.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » pát 16. lis, 2007 13:17

Asi jsem to nenapsal dostatečně srozumitelně,ale i já se věnuju boxu/kickboxu a jsem jeho velkým zastáncem (pro reálný boj) :wink:
Streetboxing je jenom jedna z možností jak se na ulici ubránit "běžnému boxerovi",toť vše.
Spodek si CM boxer kryje tím,že snižuje těžiště,ale to se přes net nedá popsat.

Nejde o to kdo z nás má "nějakou" pravdu,ale o to,že box je v boji na ulici velice účinný,na tom se přece shodnem,ne? :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Obrana

Příspěvekod lukaskon » pát 16. lis, 2007 14:50

Já myslím, že je tu asi jediný problém v pochopení. Nepochopili jsme se v tom, proti komu se bránit. Pokud bude běžný člověk stáčí relativně málo. Pokud vás však napadne trénovaný boxer, či thaiboxer bude hodně nereálné se ubránit ... Pak se ubráníte pokud máte podobnou konstituci a ovládáte boj, který je slabinou pro boxera (chvaty a souboje na zemi). Jinak díky za podporu od Wanda a Diablika :-) je jasné, že nemám pravdu ve všem, to netvrdím ani já sám. Ale mám svůj názor a za tím si stojím dokud mě někdo nepřesvědčí o opaku ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod hellas » pát 16. lis, 2007 17:42

Pando, to video s tím Fjodorem, to je něco 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod cudles » pát 16. lis, 2007 18:45

ukropcany píše:4cudles - jááááááj... no... proti noži je to ťažké... keď na mňa niekto vytiahne kudlu, tak otočka na päte a turbo preč... :D Vieš, ja som sa učil obranu proti noži ešte kedysi na JJ, lenže tie útoky sú tak infantilné, že taký debil po svete fakt asi nechodí, čo by hentak zaútočil... no a keď niekto spustí šijací stroj, tak neviem ako sa proti tomu brániť... čo som sa bavil s ľuďmi, tak že to moc nejde... :D

4player - aha, ok, ten sparing som nevnímal... podľa mňa to ale nie je veľmi užitočné, lebo psychika nedostáva patrične zabrať, ale pre mňa za mňa... :wink: Ja som vlastne tiež začal teraz zas zápasiť, lebo len sparingy už nie sú dostatočná motivácia... :wink:

No doufam ze to jaaaaj neni jako co to je zas za kecy :twisted: :wink: Ale jo,kolikrat neni spatny vyhnout se utocnikovi kdyz ma v ruce zbran...vcera sel nacek kolem koleji a nahlas hajloval a za chvili mel prochazet kolem me,ja nemel naladu tak jsem si rekl ze jak mi bude rvat u ucha tak ho sundam...no a kdyz jsem videl jak se mu u pasu houpe teleskopak,tak jsem si to rozmyslel...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pát 16. lis, 2007 22:52

ukropcany píše:4cudles - to "jáááááj" znamená, že som pochopil čo od BU očakávaš... ja si nerobím ilúzie o tom, že som neporaziteľný. Rozhodne si nemyslím, že som "na facku", ale tiež som už od pár ľudí dostal bitku... Ručnému riešešeniu konfliktov sa vyhýbam, lebo nemám chuť sa dostať kvôli kravine do prúseru (či už sa mne niečo stane, alebo jemu :twisted: ). Zbrane si v každom prípade zatiaľ nechávam na neskorší vek, keď už budem starý a x-box budem považovať za "už nevhodný". To ale ešte pár rokov asi potrvá...

Inak k tej otázke že či si nerozbijeme ruky, keď sme zvyknutí búchať bez rukavíc - no asi si ich rozbijeme... no... 8) Ale "ten druhý" bude fesť nešťastný... :wink:

4ranař - ten lakeť ma mrzí, ale holt nesmieš kopať ako kôň... :wink: aneb ako nás učili tréner boxu "daj mu tam tie lakte, nech si buchne, nech si doláme tie prsty... daj mu ho tam... táááááák... vidíš a už je v riti..." :wink:

Takze zrejme ti ten pristup prijde naivni :) Nevadi,mam trochu jiny nazor,i kdyz ten se muze se zkusenostmi menit :wink: Uvidime,uz mam dlouhou dobu chut menit...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 0:24

lukaskon píše:Jak chcete vykrejt komplexní údery? Loktem asi těžko, to je jako by jste chtěli trefit moji pěst vaší pěstí. Je to velmi nepravděpodobné. I kdyby se to povedlo bouchal bych s tou rukou plnej adrenalinu dál a k tomu mám ještě druhou. Tyhle prakriky se podle mě nedají praktikovat v reálném boji proti zdatnému rychlému protivníkovi. Uděláte to buď na tréninku, protože jdete lehce a nebo proti nějakýmu jelitu na ulici, kterej je buď pomalej a nebo údery různě natahuje.
Stejně si myslím, že tato debata nemá konce. Pokud si to nezkusíme vzájemně neuvidíme kdo má pravdu. Mimochodem vy si nekryjete břicho?


Zrovna dnes sem prisel z treninku z namodralym predloktim obou rukou.Proc?Protoze sme jeli utok navostro.Obcas se stane, kdyz povoli kryt, ze je sem tam prokously ret, sem tam tecka do nosu, na oko....ale co, nejsme na baletu.Podstatne je, ze si z toho vezme cvicenec ponauceni velice rychle a tyto otukavky namaj zadnych zdrav. nasledku.
Tohle rizene kumite(rizene proto, protoze se pouzivaji jen udery, ne komplexni dovednosti-kopy, chytani, podrazy atd.) samozrejme nejedu se zacatnecnikama, to by z toho moc nemeli.
Co se komplexnich uderu tyce, neresim jestli na me utocnik utoci jen jednim, dvema, nebo trema uderama(pokud ma tri ruce:)) naraz.To se proste v necekane situaci da velice ztezi odhadnout, jestli vubec.
Jinak jeden z mych cvicencu neni zrovna nejmladsi a nejlehci, ma 1. dan v judu uz radu let a troufam si tvrdit, ze byt to cvici jen par rekneme tydnu, tak pokud bys na nej nezautocil razantnim uderem uz zpocatku, kterym bys ho zaskocil, tak bys sis s tema tvyma "komplexnima " uderama moc neskrtl, obzvlast vzhledem k tve vaze a s velkou pravdepodobnosti by je hodne rychle odrazil.Odrazi bez vetsich problemu i me, mam mometalne 94kg a udery rozhodne nejedu na pul plynu.Natolik je onen zpusob kryti efektivni.
A k poslednimu dotazu, ne, bricho si nekreju.Zatim ustalo i roundhousekick(byt to bylo silne neprijemne), tak nemam potrebu branit bricho kvuli rukoum.Staci se podivat na kyokushin zapasy, kolik se tam postesti KO uderem do bricha.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Playerovi

Příspěvekod lukaskon » sob 17. lis, 2007 8:20

Jsou údery na spodek, které pokud nevykreješ tak ti zlomí žebro a to pak už neuděláš nic. Já mám 70 kilo a už jsem jich pár zlomil a jen tak mimochodem teď ho mám zraněný taky. Jasně že pokud máš 100kg tak ti ho možná nezlomim (možná i jo) ale takovej 100kilovej kluk už ti ho zlomí lehce :-) Neříkám, že každým úderem, ale vlastně kdyby si se přede mě postavil a nechal si vysolit maximální pecku tak ti ho zlomim taky :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Playerovi

Příspěvekod qBrona » sob 17. lis, 2007 11:10

lukaskon píše:Jsou údery na spodek, které pokud nevykreješ tak ti zlomí žebro a to pak už neuděláš nic. Já mám 70 kilo a už jsem jich pár zlomil a jen tak mimochodem teď ho mám zraněný taky. Jasně že pokud máš 100kg tak ti ho možná nezlomim (možná i jo) ale takovej 100kilovej kluk už ti ho zlomí lehce :-) Neříkám, že každým úderem, ale vlastně kdyby si se přede mě postavil a nechal si vysolit maximální pecku tak ti ho zlomim taky :-)


Rockymu ne :lol: :lol: :lol:
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 15. zář, 2007 23:00
Bydliště: Opava

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 13:08

Ale jo, ja nerikam, ze to je nemozne, jen sem se jeste nesetkal s tim, aby me nekdo prastil do bricha, aniz by nasledne ci spis zaroven nedostal ode me tecku do nosu.Z meho pohledu je utok na bricho takove mensi harakiri, pokud ten utok neni z velmi male vzdalenosti z klince napriklad.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 13:12

ukropcany píše:si určite lepší kicker ako boxer, takže by som si tie údery až toľko nepreceňoval...


Takovej pocit mas mozna jen proto, ze nohy uprednostnuju pred rukama, neznamena to vsak, ze mam ruce jen jako doplnek "co kdyby", jako mi to prijde treba v taekwondo.Vsak bych byl sam proti sobe, kolikrat pro kopy neni vubec prostor a v zime i na ulici kopani neni zadna sranda:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Břicho

Příspěvekod lukaskon » sob 17. lis, 2007 13:13

No já osobně vidím v břichu právě velký potenciál :-) Málo kdo čeká, že na něj zaútočíš, nemá ho tedy zpevněné a pak stačí malá rána. Taky mu to nijak vážně neublíží a není viditelné zranění. Pokud ho netrefíš do žeber je za 5 minut OK a nemůže případně ani nic dokázat policajtům :-) Ale budeme se někdy muset sejít, protože furt mi nejde do hlavy spousta tvých tvrzení ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 13:16

Jo takhle, tak kdyz to neni behem sparingu kdy je souper ve strehu, tak pak ano, pak to muze byt idealni reseni.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 19. lis, 2007 16:07

ukropcany píše:
4ranař - ten lakeť ma mrzí, ale holt nesmieš kopať ako kôň... :wink: aneb ako nás učili tréner boxu "daj mu tam tie lakte, nech si buchne, nech si doláme tie prsty


Mi je to celkem jasný.....jenomže teď zapracuju na přesnosti a příště to trefim přesně do brňavky a uvidíš zač je toho loket.

Obrázek
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Ninjutsu

Příspěvekod Hiroiuki » pon 19. lis, 2007 18:07

A co myslíte o ninjutsu? Je to podle vás efektivní sebeobrana?
Já myslím, že to je účinnější než několikrát zmíněný box :roll: .
Hiroiuki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků