efektivní sebeobrana

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Playerovi

Příspěvekod lukaskon » sob 17. lis, 2007 8:20

Jsou údery na spodek, které pokud nevykreješ tak ti zlomí žebro a to pak už neuděláš nic. Já mám 70 kilo a už jsem jich pár zlomil a jen tak mimochodem teď ho mám zraněný taky. Jasně že pokud máš 100kg tak ti ho možná nezlomim (možná i jo) ale takovej 100kilovej kluk už ti ho zlomí lehce :-) Neříkám, že každým úderem, ale vlastně kdyby si se přede mě postavil a nechal si vysolit maximální pecku tak ti ho zlomim taky :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Playerovi

Příspěvekod qBrona » sob 17. lis, 2007 11:10

lukaskon píše:Jsou údery na spodek, které pokud nevykreješ tak ti zlomí žebro a to pak už neuděláš nic. Já mám 70 kilo a už jsem jich pár zlomil a jen tak mimochodem teď ho mám zraněný taky. Jasně že pokud máš 100kg tak ti ho možná nezlomim (možná i jo) ale takovej 100kilovej kluk už ti ho zlomí lehce :-) Neříkám, že každým úderem, ale vlastně kdyby si se přede mě postavil a nechal si vysolit maximální pecku tak ti ho zlomim taky :-)

Rockymu ne :lol: :lol: :lol:
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 13:08

Ale jo, ja nerikam, ze to je nemozne, jen sem se jeste nesetkal s tim, aby me nekdo prastil do bricha, aniz by nasledne ci spis zaroven nedostal ode me tecku do nosu.Z meho pohledu je utok na bricho takove mensi harakiri, pokud ten utok neni z velmi male vzdalenosti z klince napriklad.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 13:12

ukropcany píše:si určite lepší kicker ako boxer, takže by som si tie údery až toľko nepreceňoval...

Takovej pocit mas mozna jen proto, ze nohy uprednostnuju pred rukama, neznamena to vsak, ze mam ruce jen jako doplnek "co kdyby", jako mi to prijde treba v taekwondo.Vsak bych byl sam proti sobe, kolikrat pro kopy neni vubec prostor a v zime i na ulici kopani neni zadna sranda:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Břicho

Příspěvekod lukaskon » sob 17. lis, 2007 13:13

No já osobně vidím v břichu právě velký potenciál :-) Málo kdo čeká, že na něj zaútočíš, nemá ho tedy zpevněné a pak stačí malá rána. Taky mu to nijak vážně neublíží a není viditelné zranění. Pokud ho netrefíš do žeber je za 5 minut OK a nemůže případně ani nic dokázat policajtům :-) Ale budeme se někdy muset sejít, protože furt mi nejde do hlavy spousta tvých tvrzení ...
Lukáš Konečný
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » sob 17. lis, 2007 13:16

Jo takhle, tak kdyz to neni behem sparingu kdy je souper ve strehu, tak pak ano, pak to muze byt idealni reseni.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » pon 19. lis, 2007 16:07

ukropcany píše:
4ranař - ten lakeť ma mrzí, ale holt nesmieš kopať ako kôň... :wink: aneb ako nás učili tréner boxu "daj mu tam tie lakte, nech si buchne, nech si doláme tie prsty

Mi je to celkem jasný.....jenomže teď zapracuju na přesnosti a příště to trefim přesně do brňavky a uvidíš zač je toho loket.

Obrázek
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Ninjutsu

Příspěvekod Hiroiuki » pon 19. lis, 2007 18:07

A co myslíte o ninjutsu? Je to podle vás efektivní sebeobrana?
Já myslím, že to je účinnější než několikrát zmíněný box :roll: .
Hiroiuki
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pon 19. lis, 2007 18:49

4ranař - to kebysi vedel, ako som teraz našlapal kolená a klinč... :twisted: Keď kukám tie videá z vol. 2, tak si pripadám ako impotent oproti tomu, jak idem teraz... :lol:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » pon 19. lis, 2007 19:17

2 Ukropcany: To děláš moc dobře, myslím že kolena a lokty z klinče je jedno z nejlepších zbraní thai...máte tak šanci i proti grapplerům...jen mi není jasné jak se dají spárovat kolena a loky bez rozbitého nosu ?..myslím tím mého nosu :lol: :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod DrGlock » pon 19. lis, 2007 19:54

Panda píše:2 Ukropcany: To děláš moc dobře, myslím že kolena a lokty z klinče je jedno z nejlepších zbraní thai...máte tak šanci i proti grapplerům...jen mi není jasné jak se dají spárovat kolena a loky bez rozbitého nosu ?..myslím tím mého nosu :lol: :wink:

Zkusil bych helmu s mříží :idea:
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » pon 19. lis, 2007 20:20

player píše:Ale jo, ja nerikam, ze to je nemozne, jen sem se jeste nesetkal s tim, aby me nekdo prastil do bricha, aniz by nasledne ci spis zaroven nedostal ode me tecku do nosu.Z meho pohledu je utok na bricho takove mensi harakiri, pokud ten utok neni z velmi male vzdalenosti z klince napriklad.

Je zajímavé pročítat tvoji debatu s Lukášem ohledně úderů do břicha. V tomto stojím při Lukášovi. Zahrabu do historie. Někde jsem četl, že staří mistři karate jednoznačně upřednostňovali údery do těla před útokem na hlavu. Odůvodňovali to menším rizikem zranění a daleko větší pestrostí a možností cílu k zasažení. Přece jenom je tělo větší a pro obránce je mnohem těžší jej pokrýt než hlavu. Pucmaz by mě mohl doplnit zda je to pravdou.
Tady bych jen podotknul, že oproti sportovním boxerům si nedělali těžkou hlavu s údery pod pás, takže úderová plocha byla široká. Proto bych navrhoval při vašem příštím kočkování, abyste si také rozšířili místa k zasahování nad rámec pravidel boxu. Docela by mě zajímalo nakolik by to ovlivnilo Lukášuv střech (přece jenom není zvyklý na cílené údery pod pás) a celkový přístup ke střetu. Doufám, že se u toho nezraníte.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Fireball » pon 19. lis, 2007 20:27

Zdar.
Upresním trošku. Starí majstri karate uprednostňovali údery na telo a krk. Dokonca v niektorých školách je klasické cuky - priamy úder - vysvetlovaný ako úder predlaktím na krk a nie hánkamy na tvár.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 19. lis, 2007 21:16

Panda píše:..myslím tím mého nosu :lol: :wink:
Stačí, keď nebudeš hľadať pri sparingu špinky na zemi... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » pon 19. lis, 2007 21:29

RBR píše:...Odůvodňovali to menším rizikem zranění...
RBR

Jenze me jde o pravy opak, pochopitelne.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

:-)

Příspěvekod kumori » pon 19. lis, 2007 21:39

Fireball píše:Zdar.
Upresním trošku. Starí majstri karate uprednostňovali údery na telo a krk. Dokonca v niektorých školách je klasické cuky - priamy úder - vysvetlovaný ako úder predlaktím na krk a nie hánkamy na tvár.

Pat

třeba Motobu ryu (Koryu Uchinadi)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: :-)

Příspěvekod Fireball » pon 19. lis, 2007 22:06

kumori píše:
Fireball píše:Zdar.

Pat

třeba Motobu ryu (Koryu Uchinadi)

Presne tak :D
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wordsworth » pon 19. lis, 2007 22:19

4Hiroiuki O ninjutsu moc nevím.Viděla jsem nějaké ukázky.Ani nevím jestli mají sparingy.Výsledek je, že chodím boxovat.Box není samospasitelný a nejlepší pro sebeobranu,ale je to pořád dost dobrá volba.Ještě lepší je MT.Jestli s něčím začínáš a chceš cvičit kvůli sebeobraně,tak ninjutsu nedoporučuju.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Pro RBR

Příspěvekod lukaskon » pon 19. lis, 2007 22:24

No těžko říct jak by to bylo ohledně útoku všestranného na mojí osobu :-) Je pravda, že z tréninku jsem zvyklý hlavně na čistý způsob boje nad pás a přední část těla ... ale výhoda boxu je v odolnosti a přizpůsobivosti. Nejsem zvyklej na lowkicky a chvaty, ale zato mám hodně adrenalinu, velkou vůli a dokážu se bránit aktivně. Jak by to vypadalo v boji na ulici proti nějakému zkušenému fighterovi s tebou nastíněnými technikami však nemůžu odhadovat :-)
Lukáš Konečný
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » úte 20. lis, 2007 12:39

player píše:
RBR píše:...Odůvodňovali to menším rizikem zranění...
RBR

Jenze me jde o pravy opak, pochopitelne.
player :lol: Fakt? :lol: :lol: RBR IMHO myslel zraneni obrance, muhehe... o zdravotni stav utocnika se vubec nejedna :wink:

Ale mozna jsi to myslel vazne a fakt ti jde o to pri obrane co nejvice zrasit sam sebe :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...