poradte

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NAIA » pon 26. lis, 2007 11:15

Vzhledem k tomu ze jsem mladsi nez ty tak bych rad vedel jake mas ty zkusenosti s predstaviteli techto stylu. Nebudu te nutit tady neco verejne ventilovat. Ocenil bych i SZ, ale necham to na tobe.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

:-)

Příspěvekod o » úte 27. lis, 2007 22:56

Bezva chlapi dik za podporu.
No, rozjelo se to vic nez sem cekal...ze z toho ani nejsem moc chytrej.
Zacnu posilovat a boxovat, pak zkusim nakej sparring a dal nevim no.
Problem je cas na chozeni do nakyho klubu.
Ten sparr...je to asi vazne neco jinyho, neni tam strach kdyz nekoho znam, ale urco mi to neco da. Pak bych zkusil treba neco vic.

Ale zpet k tomu NOSU a ZUBUM...
S tim boxerem (na zacatku) to se mi ani nechce verit.
Dyt si davaj porad do huby...vm ze maj chranice ale stejne.
Nicmene tu byl jeden prispevek o brachovi co ma porcelanovy zuby [btw dost drahy ze?:)]
Ale to mi chcete rict ze vy ostatni se zubama s fightů nemáte problémy?

A k nosu...
Taky si rikam jestli nemate vsichni zlamany nosy.
Vlastne ani poradne nevim jaky to je. Teda krom toho ze to boli, jestli to ma trvalejsi nasledky (treba tvar nosu apod.)

Ale ty zuby by me sraly...jen za jeden sem dal si petku a platit neco takhle jen proto ze mi nakej p... dal do drzky...

PS-V tom sparr...mate chranice jo?
Jakej bych si mel koupit chranic na zuby? Teda, jestli je vubec mozny v tehle oblasti poradit..

Dík všem
o
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod migli » úte 27. lis, 2007 23:56

No, co se tyka nosu - kdyz se budes blbe kryt, a nabehnes si na pecku, tak si zlomit nos muzes. Ona je tam teda chrupavka a vazivo, nejde o klasickou zlomeninu. Ale boli to poradne. Jenze k tomu by prave normalne vubec dojit nemelo - trener te nema pustit na volny sparing, dokud nema pocit, ze se tam zbytecne nezranis, k tomu je navic krome vetsich a tezsich rukavic bezna u sparingu helma. Nechrani primo nos, ale neco dovede odklonit.

Se zuby je to tak, ze rana rukavici je natolik tlumena, ze zub nevyrazi, pokud uz neni sam o sobe poskozeny. Chranic zubu je tam hlavne proto, aby se zuby nemlatily o sebe, a neustiply se ti spicky. (Nebo pokud mas uz misto spicky zubu nahradu/plombu, tak aby ti ji kus neuletel.)

No a co se tyka vyberu chranicu zubu - mas na vyber z vice variant: klasicka, nejlacinejsi, jenom strcis do pusy a skousnes(max 100 Kc). Druha varianta je bezny zatepla tvarovatelny chranic (na chvili do horke vody, pak na zuby, zkousnout a vytvarovat, cca 100-200 Kc). Treti varianta pro movitejsi je shock doctor, ktery kombinuje tepelnou tvarovatelnost a vyztuhy(790 Kc). A pro ty, co nevi co s penezi, je tu varianta chranice na miru od zubare, u nas se dela znacka playsafe. Ale tahle sranda uz stoji pres dva tisice. No, porad levnejsi nez novy zub :twisted: Ale obvykle bohate staci bezny, teplem tvarovatelny chranic zubu.

Jinak k tomu vyberu klubu - projdi toho vic, a vybirej tak, aby se ti tam chtelo chodit :), a pokud mas v okoli neco, kde se take procvicuji veci jako faze konfliktu a jejich reseni, tak to take stoji za navstevu. Stastnou ruku pri vyberu :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » stř 28. lis, 2007 2:08

Nosu se neboj, čas od času někomu červená teče bo ho má zloměný tak se hold narovná a hotovo,ale to jen vyjímečně....

a ten za tepla tvarovatelnej obyč chránič stojí cca 70kč

případně si můžeš pořídit nějakou přilbu s mříží, štítem apod... tam by se ti snad už nic stát nemohlo
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Pro O

Příspěvekod lukaskon » stř 28. lis, 2007 8:02

Máš zbytečně zkreslený názory na box či bojové sporty. Já boxuju přes 20 let aktivně a nikdy jsem problém se zuby neměl. Vlastně neznám aktivního boxera, který má vyražený zub. To se ti stane možná na ulici, ale ten co ti ho vyrazí bude mít hodně zničenou ruku :-)
Nos je na tom podobně, ale už je to reálnější zranění. Měl jsem to jednou, když mě soupeř bouchl po stopu. To že ti ze začátku poteče krev je možné, ale nic hroznýho to není. Prostě nebudeš zvyklej na kontakt, ale nijak to nebolí, jen tě to ruší od tréninku.

Ohledně vhodnýho tréninku je opravdu nejlepší si projít více skupin, přijít prvně jen na kukačku a pak se rozhodnout. Já vedu tréninky boxu na Vinohradský, ale to je moc daleko od tebe.
Jo ohledně nákupu vybavení ti poradí ve většině klubů.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 28. lis, 2007 8:59

U nás sa raz stalo, že chalan odišiel s prasknutými kosťami na "hornej sánke" (neviem vlastne ako sa volá to miesto pod nosom), ale bolo to na nabehnuté koleno a nemal chránič na zuby, takže ešte aj poodštiepované zuby... ale rukavicou som nikdy nič podobné nepočul...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TF » stř 28. lis, 2007 13:23

já měl nos zlomený 2x ale pokaždý moje blbost jednou v jsem v klinči při kolenu zklonil hlavu což jak ti ukropčaný určitě potvrdí je uplna kravina a podruhý už ani nevím jak :roll:

jinak k tem zubům vyrazit to mi příjde téměř nemožný jediný co se mi stávalo když sem začínal tak jak jsem přez chránič dostával hodně do zubů tak mě bolely asi jako kdby byly naražený nebo hlý nevím jak to popsat kdo nosil v mládí vyndavací rovnátka tak to určitě zná :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...