poradte

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » ned 25. lis, 2007 12:16

2ukropcany
Mas pravdu, kdybych zacal s MT, asi by me machrovani preslo :-)
Prave, ze jak lidi zacnou delat sparring pod vetsim tlakem nebo maji sestrelit chlapa, kterej na ne rve, tak se v lepsim pripade nestrefi. To znam az moc dobre :-)
to jsme chtel prave rici, ze modelovky rozhodne nevyresi vse, ale jako pomucka k ovladnuti situace jsou velice dobre. Nic vic, nic min :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod luen » ned 25. lis, 2007 12:33

Makoto píše:
luen píše:Vsichni Super Real Street Total Brutal Fighteri uvedomte si, ze ta ulice muze byt totalne o nicem. Vetsina rvacek na ulici je jen o strkani, nadavani, fackovani, nebo pokus o utok od cloveka, ktery to treba ani neumi ... Nedelejte z ulice nejakeho strasaka. Drive se strasilo klekanici a ted je to zase ulice :lol: Nic ve zlem jenom mam obcas pocit, ze se nekomu stale nedari vyrust z toho Ramba. Nezaklinejme se ani energiema ani ulicema :wink: Oboji mi prijde ujete a tak trochu jako nejaka prapodivna reklama, ci marketingova strategie.

Ale to tu nikdo nedela a pokud to tak vyznelo, pak to bylo pouze moje nedokonale predani informaci. Je mi 34 a z Ramba jsem uz davno vyrostl. Prave ze vetsina konfliktu na ulici konci strkanim a vzajemnou verbalni komunikaci a tato cast se nikde v BU neuci (a pak si tu lidi sdeluji informace, ze je nejlepsi ji hned strelit, aby byl klid). Vetsina lidi doufa, ze to prijde nejak samo....OK, pokud tomu veri...Ja osobne mam jinou zkusenost, ale asi jsem jen nemel stesti na ten spravnej sparring.
Vyvracet nazor vsak dale jiz nebudu, uz jsem k tomu rekl dost a dost. Koho to zajima, zacne o tom shanet vice informaci nez jen video z youtube.


Zase abych to uvedl na pravou miru ... muj prispevek byl reakci na ten tvuj, jen do tech lepivych rukou ... Zbytek byl myslen obecne. Ja nevim jak v zahranici, ale nasi scenu kolem BU/BS a ruznych modernich military combat systemu, ci tzv. real street systemu a vetsinou je mi z toho smutno. Valnou vetsinu techto lidi znam osobne. Kdysi jsem s nima cvicil a vetsinou to byli ti nejvycukanejsi, nejvymrkanejsi a nejsustrasenejsi kloucci v ramci skupiny. Nesel jim bojovy sport, neslo jim bojove umeni, tak se zacali zaklinat ulici a realnosti. Pri tom kdyz meli moznost ukazat jake maji srdce a jakeho maji bojoveho ducha, tak se podelali ... Pusinku meli vetsinou jen na vymluvy a pod...
Lhal bych kdybych rekl, ze bych jim ve rvacce veril a nechal bych si temito lidmi kryt zada ... Za to bych s tim nemel problem u spousty lidi, kteri delaji BU/BS. Tod muj nazor.
Jardo nebyl to utok na tebe, jen jsem znamej tim, ze se obcas pustim do honicu energii a nebyl bych to ja, kdybych nemeril stejnou minci i tem snilkum z ulice a radoby real street fightakum. Snad jsem to napsal jasneji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Makotovi

Příspěvekod Jacopo » ned 25. lis, 2007 12:48

lukaskon píše: Když však ten sport budete dělat tak se z podělávky stane pohodář.


Tak jsem to myslel i já... asi to z těch mojich řečí okolo nešlo moc poznat :D
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod migli » ned 25. lis, 2007 13:15

2 Makoto:

zajimave s tim sparingem... pokecame nekdy po treninku :) BTW prijdes zitra? (kdyztak SZ)

Jinak ja jsem nejake svoje spoustece agresivniho chovani uz poznal, a protoze se mi nelibi stav, ve kterem se potom nachazim, tak se radsi konfliktum vyhybam.

Jinak myslim, ze se tu docela dari sjednotit debatu na tom, ze kazda faze konfliktu potrebuje jiny pristup v metodice treninku, a urcite je dobre snazit si rozsirovat obzory a pripravovat lidi komplexne, aby potom nebyli necim zaskoceni...
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod DMC » ned 25. lis, 2007 13:45

Ja nevim jak v zahranici, ale nasi scenu kolem BU/BS a ruznych modernich military combat systemu, ci tzv. real street systemu a vetsinou je mi z toho smutno. Valnou vetsinu techto lidi znam osobne. Kdysi jsem s nima cvicil a vetsinou to byli ti nejvycukanejsi, nejvymrkanejsi a nejsustrasenejsi kloucci v ramci skupiny. Nesel jim bojovy sport, neslo jim bojove umeni, tak se zacali zaklinat ulici a realnosti. Pri tom kdyz meli moznost ukazat jake maji srdce a jakeho maji bojoveho ducha, tak se podelali ...


:!: :!: :!:

Když však ten sport budete dělat tak se z podělávky stane pohodář.


Nektery veci z tohohle threadu by se daly tesat do mramoru
:wink:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jacopo » ned 25. lis, 2007 13:56

No jo no... co člověk to názor... a od toho ty diskuse jsou, ne? :?:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod NAIA » ned 25. lis, 2007 15:09

Luen: Kteří ti lidé co neupatniliv BU/BS jsou teď "osobnosti" reálné sebeobrany a armádních systémů? Jen abych si rizšířil obzory o BU scéně v České republice.

Protože taky používáme modelové situace pro trénink, tak bych přidal svůj názor. Uřčitě se není potřeba zaklínat, tím že modelové situace jsou to nejlepší co jde na tréninku provádět. Ale jestliže někdo cvičí sebeobranu, aby se ubránil tak jsou velice vhodné.
Je tu hodně sportovců, tak použiju přirovnání ke sportu. Když trénujete na zápas, tak zařídíte trénink tak aby se přibližovat atmosféře zápasu - trénujete v ringu nebo v kleci, dáváte si sparringy dlouhé jako kola v zápase atd ne?

No a když se snažím někoho připravit na možný střet tak mu zajistím pobodné podmínky (oblečení, možná zavazadno, pro policistu maketu zbraně, stísněný prostor atd..) no a protože konflikt nevzniká z ničeho nic tak vysvětlím, že jsou zde nějaké fáze (předkonflikt, konflikt, postkonflikt - Makoto o tom jistě napsal dost takže nebudu rozebírat) a potom to celé v těch modelovkách s ním budu cvičit. Asi každému je jasné, že člověk bude reagovat podle toho jak je trénovaný a dobrý trénink přináši dobré výsledky.

Chápu časté opovrhování sportovců modlovkama, ale je pravda, že každý posuzujeme věco podle vlastní zkušenosti. Hodně lidí má za to, že dělají "reál" protože před každým úderem řeknou pi*o. Je to tak, že v každém oboru se najde pár eskymáků co vám budou radit jak se chovat v tropických vedrech.

Sparring (dobrý sparring) je určitě důležitý (já sám mám čistě spotrovní tréninky i když mě sport nezjímá), ale myslíte si že to při pouličním střetu vždy vyhraje ten nejlepší atlet?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: poradte

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 15:21

[quote="o"]Cau, chtel bych se vas vsech na neco zeptat. Pripadam si jako srab. Ve svych 21 letech sem nedal jeste nikdy nikomu pres hubu, fakt! Dostal sem dvakrat. Na zakladce. Jednou celkem dost, podruhe jen takovou tecku, to nic. Nemam teda zadny zkusenosti a pripadam si jako srab:(

Kdyz ted obcas nastane nakej ten konflikt, hned se mi tresou kolena a chveje hlas, vsak to mozna znate. Nejsem schopnej se snad an.............





takových je nás víc :lol:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod wordsworth » pon 26. lis, 2007 10:47

Přečti si něco.Třeba vlákno kam jsi právě přispěl.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 26. lis, 2007 10:54

NAIA píše: Je to tak, že v každém oboru se najde pár eskymáků co vám budou radit jak se chovat v tropických vedrech.


Parada :D
Lepsi prirovnani bych nenasel. Bod pro tebe NAIO :D
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » pon 26. lis, 2007 11:11

NAIA píše:Luen: Kteří ti lidé co neupatniliv BU/BS jsou teď "osobnosti" reálné sebeobrany a armádních systémů? Jen abych si rizšířil obzory o BU scéně v České republice.


Ahoj, nechci flamovat ... jsem to tady verejne slibil :wink: Ale myslim, ze nebude problem zjistit s kym se znam z pocatku 90-tych let jeste z dob wt a escrimy :!: Nedavno jsem to resil s Diablikem v SZ, tak to muzeme udelat take tak :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » pon 26. lis, 2007 11:15

Vzhledem k tomu ze jsem mladsi nez ty tak bych rad vedel jake mas ty zkusenosti s predstaviteli techto stylu. Nebudu te nutit tady neco verejne ventilovat. Ocenil bych i SZ, ale necham to na tobe.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

:-)

Příspěvekod o » úte 27. lis, 2007 22:56

Bezva chlapi dik za podporu.
No, rozjelo se to vic nez sem cekal...ze z toho ani nejsem moc chytrej.
Zacnu posilovat a boxovat, pak zkusim nakej sparring a dal nevim no.
Problem je cas na chozeni do nakyho klubu.
Ten sparr...je to asi vazne neco jinyho, neni tam strach kdyz nekoho znam, ale urco mi to neco da. Pak bych zkusil treba neco vic.

Ale zpet k tomu NOSU a ZUBUM...
S tim boxerem (na zacatku) to se mi ani nechce verit.
Dyt si davaj porad do huby...vm ze maj chranice ale stejne.
Nicmene tu byl jeden prispevek o brachovi co ma porcelanovy zuby [btw dost drahy ze?:)]
Ale to mi chcete rict ze vy ostatni se zubama s fightů nemáte problémy?

A k nosu...
Taky si rikam jestli nemate vsichni zlamany nosy.
Vlastne ani poradne nevim jaky to je. Teda krom toho ze to boli, jestli to ma trvalejsi nasledky (treba tvar nosu apod.)

Ale ty zuby by me sraly...jen za jeden sem dal si petku a platit neco takhle jen proto ze mi nakej p... dal do drzky...

PS-V tom sparr...mate chranice jo?
Jakej bych si mel koupit chranic na zuby? Teda, jestli je vubec mozny v tehle oblasti poradit..

Dík všem
o
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. lis, 2007 0:00

Příspěvekod migli » úte 27. lis, 2007 23:56

No, co se tyka nosu - kdyz se budes blbe kryt, a nabehnes si na pecku, tak si zlomit nos muzes. Ona je tam teda chrupavka a vazivo, nejde o klasickou zlomeninu. Ale boli to poradne. Jenze k tomu by prave normalne vubec dojit nemelo - trener te nema pustit na volny sparing, dokud nema pocit, ze se tam zbytecne nezranis, k tomu je navic krome vetsich a tezsich rukavic bezna u sparingu helma. Nechrani primo nos, ale neco dovede odklonit.

Se zuby je to tak, ze rana rukavici je natolik tlumena, ze zub nevyrazi, pokud uz neni sam o sobe poskozeny. Chranic zubu je tam hlavne proto, aby se zuby nemlatily o sebe, a neustiply se ti spicky. (Nebo pokud mas uz misto spicky zubu nahradu/plombu, tak aby ti ji kus neuletel.)

No a co se tyka vyberu chranicu zubu - mas na vyber z vice variant: klasicka, nejlacinejsi, jenom strcis do pusy a skousnes(max 100 Kc). Druha varianta je bezny zatepla tvarovatelny chranic (na chvili do horke vody, pak na zuby, zkousnout a vytvarovat, cca 100-200 Kc). Treti varianta pro movitejsi je shock doctor, ktery kombinuje tepelnou tvarovatelnost a vyztuhy(790 Kc). A pro ty, co nevi co s penezi, je tu varianta chranice na miru od zubare, u nas se dela znacka playsafe. Ale tahle sranda uz stoji pres dva tisice. No, porad levnejsi nez novy zub :twisted: Ale obvykle bohate staci bezny, teplem tvarovatelny chranic zubu.

Jinak k tomu vyberu klubu - projdi toho vic, a vybirej tak, aby se ti tam chtelo chodit :), a pokud mas v okoli neco, kde se take procvicuji veci jako faze konfliktu a jejich reseni, tak to take stoji za navstevu. Stastnou ruku pri vyberu :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » stř 28. lis, 2007 2:08

Nosu se neboj, čas od času někomu červená teče bo ho má zloměný tak se hold narovná a hotovo,ale to jen vyjímečně....

a ten za tepla tvarovatelnej obyč chránič stojí cca 70kč

případně si můžeš pořídit nějakou přilbu s mříží, štítem apod... tam by se ti snad už nic stát nemohlo
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Pro O

Příspěvekod lukaskon » stř 28. lis, 2007 8:02

Máš zbytečně zkreslený názory na box či bojové sporty. Já boxuju přes 20 let aktivně a nikdy jsem problém se zuby neměl. Vlastně neznám aktivního boxera, který má vyražený zub. To se ti stane možná na ulici, ale ten co ti ho vyrazí bude mít hodně zničenou ruku :-)
Nos je na tom podobně, ale už je to reálnější zranění. Měl jsem to jednou, když mě soupeř bouchl po stopu. To že ti ze začátku poteče krev je možné, ale nic hroznýho to není. Prostě nebudeš zvyklej na kontakt, ale nijak to nebolí, jen tě to ruší od tréninku.

Ohledně vhodnýho tréninku je opravdu nejlepší si projít více skupin, přijít prvně jen na kukačku a pak se rozhodnout. Já vedu tréninky boxu na Vinohradský, ale to je moc daleko od tebe.
Jo ohledně nákupu vybavení ti poradí ve většině klubů.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod TF » stř 28. lis, 2007 13:23

já měl nos zlomený 2x ale pokaždý moje blbost jednou v jsem v klinči při kolenu zklonil hlavu což jak ti ukropčaný určitě potvrdí je uplna kravina a podruhý už ani nevím jak :roll:

jinak k tem zubům vyrazit to mi příjde téměř nemožný jediný co se mi stávalo když sem začínal tak jak jsem přez chránič dostával hodně do zubů tak mě bolely asi jako kdby byly naražený nebo hlý nevím jak to popsat kdo nosil v mládí vyndavací rovnátka tak to určitě zná :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron