Judo/Sambo na ulici

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod alitranek » čtv 29. lis, 2007 17:36

zrovna včera o půlnoci jsem byl na pivu s kámošem judistou, který teďka na mistrovství republiky v Liberci obsadil druhý místo a nikdy se s nikým necítím v půlnoční praze tak bezbečně jako s ním :lol: ...jako umět judo je podle mne skvělá věc i pro realitu.....
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod diablik » čtv 29. lis, 2007 20:21

2diablik: Diky za tipy, zkusim trochu pohledat. BTW: Co to je second fighter?
..co je 3 second figher? No to vypozoroval pocas svojej aktivnej "kariery" vyhadzovaca v drsnych pajzloch Geoff Thompson,ze vacsina bojov na ulici sa zacina a konci podobne ako si skoncil ty :( Ze pred tym nez ta agresor zakerne napadne "sucker punchom" alebo zasype zbesilou kombinaciou uderov do hlavy,tak tomu predchadza tz. "interview"...to su slovne vyhrazky,urazky,agresivny zastrasovaci pohlad, zruknutie a to vsetko s ucelom fyzickej a psychickej dominancie a zastraseniu este pred tym nez budes napadnuty...trva to tych obrazne povedane "3 sekundy" popr. fyzicky utok pastami atd. ...samozrejme ze sa to moze natiahut aj 15 s. alebo kludne aj minuty psychickeho terroru a ponizovania a potom to pride :evil: bum bac do hlavy a ...no a to je problem ,ze vela ludi sa pri tom zlakne,zmrzne,ich vlastna zbran a tou je adrenalin ich zradi,pretoze nevypustili zviera z vnutra...preto sa to cvici,to intervium ze tvoj sekundat ti nadava a fackuje ta aby si si zvykol,uci ta pod stresom bud udriet zakerne este pred tym nez ta udrie super alebo sa zakryt v dvojkryte hlavu a vyrazit takym rychlym startom ako robia zapastnici takedown tak ty vyrazis do klincha a snazis sa vrazit do superovej tvare ten laktovy dvojak alebo hrude a chytit krk alebo ruky a zaklincovat ich a kopat kolena ,hlavicky,bit jednou rukou a druhou rukou pridrziavas alebo podraziz supera k zemi atd. Dufam ze som pomohol a aspon nieco naznacil... :wink:

http://youtube.com/watch?v=OqgeTEwwTzE&feature=related pozri 1:19 min a 1:40 min.
Naposledy upravil diablik dne čtv 29. lis, 2007 21:00, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » čtv 29. lis, 2007 20:32

ghekon - tu mas geoffa v jeho skole http://youtube.com/watch?v=-gRTEHivjII ..pozri 1:27 min tam driluju interview a vlastne pozri cely klip :wink: a tu mas nacvik "bezsignalneho uderu" pocas interview
http://youtube.com/watch?v=iFq8C6fS0cg&feature=related
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 20:58

Diky moc, snad to pomuze... Nejvic mne sere ze kdyby ten typek prisel na trening, rozbil bych ho v sparringu na kusy :roll: :roll:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod migli » čtv 29. lis, 2007 21:25

ghekon píše:Diky moc, snad to pomuze... Nejvic mne sere ze kdyby ten typek prisel na trening, rozbil bych ho v sparringu na kusy :roll: :roll:

hehe, sparing v zapasu prinejhorsim odplacas, takze s tebou psychika mavat nebude :) ono v MT/boxu se spousta lidi pripos*re uz kdyz leze do ringu, a po prvni bombe do ksichtu se to dorazi :twisted:, takze jsou na ten adrenalin trochu vic zvykli. Ale zrovna tak muzou ztvrdnout, jako kazdy.

Proste sparing je dulezita cast treninku, ale jak mas nadrilovano a techniky ti funguji, tak je nacase projit ohnem. Uz jsem daval odkaz - ve skolach realne sebeobrany se te pokusi dostat do obdobneho psychickeho stavu jako jsi zazil, a pritom te naucit spravne reagovat, co dal. Zkus ten seminar(tusim ze nekdy v prosinci maji neco v Chrudimi), a pak tady poreferuj, co ti to dalo. A neper se :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 21:31

:) Olomouc neni zas tak daleko od ovy, takze se nekdy mozna zajdu mrknout. Jinak k tomu placani, vsichni si mysli ze je to v klidu, zadny stres, odplacas a nic se ti nestane... Kdyz te hodi dvoumetrovy typek na soinagu na zada nebo na nohu, boli to mnohem vic nez bomba do ksichtu... Nehlede na to, ze to, ze ty zaplacas casto ani souper nevnima, a pokud rozhodci v cas nezakroci tak si v *****
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » čtv 29. lis, 2007 21:48

ghekon píše::) Olomouc neni zas tak daleko od ovy, takze se nekdy mozna zajdu mrknout. Jinak k tomu placani, vsichni si mysli ze je to v klidu, zadny stres, odplacas a nic se ti nestane... Kdyz te hodi dvoumetrovy typek na soinagu na zada nebo na nohu, boli to mnohem vic nez bomba do ksichtu... Nehlede na to, ze to, ze ty zaplacas casto ani souper nevnima, a pokud rozhodci v cas nezakroci tak si v *****


..nehladaj vyhovorky ghekone..pozri kde ta dostali :oops: ..bezna ludska bytost sa najviac boji uderov do hlavy a potom do dalsich casti tela ako brucho a rebra atd..samozrejme ze zlomenia kotnika aleno skrtenie je omnoho viac neprijemnejsie,porp. prst do oka ale na druhu stranu hlava je vypinac u 99 % beznej populacie a berie odvahu a chut bojovat..proste priroda..pozri ,ber to tak ze ako si napisal v podstate sa ti nic nestalo..tvoj super nemal nejake extra bomby...takze bud rad ..poznam a videl som zopar borcov o kt. som tu kedysi pisal a ti mali rany v rukach ako pneumaticke kladivo a to nic necvicili..proste od prirody..a velmi nepekne koncili ich superi..fakt ze hej..ono take kopance do hlavy a nasledna nemocnica su taka chutovka,ze vsetky tie skrtenia v graplingu a seionage na tatami su proti tomu nic...mame takuto smutnu skusenost v rodine :( "porcelany" vysli na 30 tis. a obcasne "fantomove" bolesti v hlave a v zuboch su aj po par rokoch :( :!:
Naposledy upravil diablik dne čtv 29. lis, 2007 21:53, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 21:51

To verim no, ale take paceni, vykloubene koleno a nasledna nemocnice taky neni prijemna :lol: :lol: BTW: Vsak jsem rikal ze kdybych delal mt, box, savate asi bych takto nedostal... ale ted uz je to jedno, maximalne mne to povzbudi do lepsich vykonu :idea:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Judo/Sambo na ulici

Příspěvekod toddb » čtv 29. lis, 2007 22:37

ghekon píše:Kdyz se tady tak diskutuje o vyuziti juda na ulic, rikal jsem si ze bych mohl prispet s mym dnesnim zazitkem. Delam judo/sambo cca 6 mesicu a dostal jsem se do realneho konfliktu kdy mne jedna dosti nastvana osoba napadla. Zadne judo ani sambo jsem uplatnit nestihl, za par sekund jsem byl v rohu s nosem rozmlacenym na kasi :) Tedka si rikam ze kdybych delal MT nebo box, tak by se to nestalo...


Nic si z toho nedelej a dal trenuj, ja mel zlomenej nos pred pul rokem :lol: zkusenost k nezaplaceni
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod alitranek » čtv 29. lis, 2007 23:24

děláš judo 6 měsíců a teď ti vadí, že ti bylo na ulici k ničemu?.....no kdybys ho dělal 6 let, tak bych tvoji situaci chápal, ale 6 měsícu???kuwa :D
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 29. lis, 2007 23:29

2ghekon
on takový kopanec od reality taky není na škodu když jsi dopadle ještě takhle, pro mě to bylo před léty taky takové prozření já sice nikdy nezamrzl ale když nevíš co dělat tak jsi taky v prdeli pak se začneš věnovat svým zraněním a jsi ještě ve větší řiti....
a na nějaký ten seminář pořádaný Naiau určiět zajeď můžu jen doporučit
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod cudles » čtv 29. lis, 2007 23:56

ghekon píše:Mne bylo docela jasne co chce udelat kdyz byl ode mne asi tak 5 metru, ale uplne jsem "ztuhnul" a jen cekal...

To se stane že ztuhneš...mě se stalo to samé,a to už jsem také když byl pár metrů přede mnou věděl,co bude...ale zřejmě mě zachránil nadrillovaný reflex,jak totiž byl ode mě na dosah ruky,tak mi pěst vyletěla na jeho nos...ani jsem nečekal že to sám udělámzřejmě již reflex...ubránil jsem se bez jediného škrábance a úderu,ale to jsem necvičil pár měsícu,ale už to byly takové 3 roky :wink: Teď už si budeš dávat větší pozor...jak říkali ostatní,najdi kde máš své slabiny,a hlavně to chce údery atd. A už nemusím dodávat že to chce na trénincích makat :) Zdar a sílu :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » pát 30. lis, 2007 10:43

OK, diky vsem, zkusim s tim neco udelat :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NAIA » pát 30. lis, 2007 11:01

cudles píše:
ghekon píše:Mne bylo docela jasne co chce udelat kdyz byl ode mne asi tak 5 metru, ale uplne jsem "ztuhnul" a jen cekal...

To se stane že ztuhneš...mě se stalo to samé,a to už jsem také když byl pár metrů přede mnou věděl,co bude...ale zřejmě mě zachránil nadrillovaný reflex,jak totiž byl ode mě na dosah ruky,tak mi pěst vyletěla na jeho nos...ani jsem nečekal že to sám udělámzřejmě již reflex...ubránil jsem se bez jediného škrábance a úderu,ale to jsem necvičil pár měsícu,ale už to byly takové 3 roky :wink: Teď už si budeš dávat větší pozor...jak říkali ostatní,najdi kde máš své slabiny,a hlavně to chce údery atd. A už nemusím dodávat že to chce na trénincích makat :) Zdar a sílu :wink:



Cudels: Dobrá práce. Rychlá reakce je super, ale být o krok napřed je ještě lepší.

To ztuhnutí bývá problém. Jak psal Makoto, na to jsou dobré modelové situace.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod cudles » pát 30. lis, 2007 17:44

NAIA píše:
cudles píše:
ghekon píše:Mne bylo docela jasne co chce udelat kdyz byl ode mne asi tak 5 metru, ale uplne jsem "ztuhnul" a jen cekal...

To se stane že ztuhneš...mě se stalo to samé,a to už jsem také když byl pár metrů přede mnou věděl,co bude...ale zřejmě mě zachránil nadrillovaný reflex,jak totiž byl ode mě na dosah ruky,tak mi pěst vyletěla na jeho nos...ani jsem nečekal že to sám udělámzřejmě již reflex...ubránil jsem se bez jediného škrábance a úderu,ale to jsem necvičil pár měsícu,ale už to byly takové 3 roky :wink: Teď už si budeš dávat větší pozor...jak říkali ostatní,najdi kde máš své slabiny,a hlavně to chce údery atd. A už nemusím dodávat že to chce na trénincích makat :) Zdar a sílu :wink:



Cudels: Dobrá práce. Rychlá reakce je super, ale být o krok napřed je ještě lepší.

To ztuhnutí bývá problém. Jak psal Makoto, na to jsou dobré modelové situace.

Diky :) O krok napred byt v tu chvili neslo...jak dostal ten prvni uder(vlivem te ztuhlosti to nebyla zas takova bomba),tak se zacal mydlit,a jedine co jsem stacil parkrat uhnout,neco vykryt,a jinak jsem mu porad sel po nose,dokonce se mi podarili i dva lowkicky :D Ted to beru s humorem,ale v tu chvili mi do smichu vubec nebylo a uz jsem se videl ve spitale,jelikoz byl o par let starsi...ale jak rikas...chce to trochu mit prehled os ituaci,okli,ale ne zas tak byt paranoidni :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » ned 02. pro, 2007 9:55

2Toman: Tak uz jsem pomalu zacal hledat nejakeho boxera, a co se nedozvim, trener uz nakoupil vybaveni na Combat Sambo a pristi tyden se s tim u nas zacne :) I kdyz jak jsem to vcera videl na MS CR v Sambo, Combat Sambo a Grapplingu tak se mi do toho ani moc nechce, za 10 zapasu vykloubeny loket, 2 vykloubene ramena, 1 zlomena noha 1 zlomeny nos :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod migli » ned 02. pro, 2007 12:03

2 ghekon:

no tak to proste musis byt ten, kdo ta zraneni zpusobuje, ne te kdo to schyta :twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod migli » ned 02. pro, 2007 19:12

Asi si povesim nad postel to, co jsem v minulem prispevku napsal... :lol:

dneska jsem po srazce hlav (na treninku) bohatsi o jednu trznou ranu na oboci :twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron