údery loktem

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

údery loktem

Příspěvekod Genesis » ned 02. pro, 2007 19:45

měl bych takovej dotaz. dělám kickbox a chtěl bych si do tréninku doma s bráchou začlenit i údery loktem. nemám moc jak se dostat k někomu, kdo by mě to naučil, takže mám jen ukázky z netu a něco z knížky. zajímalo by mě, jestli je teda u úderu loktem stejnej princip jako u úderů pěstma ( práce boků, vytáčení chodidla a tak ) a jestli má cenu to sám zkoušet a moc si tim nezmršim techniku, kdybych se někdy dostal k trenérovi thaiboxu. a ještě pls jaký se na to používaj chrániče? díky moc
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod TF » ned 02. pro, 2007 20:16

chrániče kup normální na lokty někde ve sportu nic specialního :wink:

ale nacvičovat to sám někde doma no nevím nevím
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod player » ned 02. pro, 2007 20:22

V podstate ano, v podstate je prace tela stejna jako u uderu.Zmrsit bys snad nic nemel pokud zvladas udery, akorat nevim kolik toho nacvicis "z hlavy", my mame napr. 7 uderu loktem, kolik znas momentalne treba ty ted?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Genesis » ned 02. pro, 2007 20:22

TF píše:chrániče kup normální na lokty někde ve sportu nic specialního :wink:

ale nacvičovat to sám někde doma no nevím nevím


mě právě zajímá jestli mám "šanci odhadnout" podle videa a obrázku a návodu v knížce jak na to, když mám zkušenost s normálníma úderama pěstma z kickboxu
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod TF » ned 02. pro, 2007 20:29

Genesis píše:
TF píše:chrániče kup normální na lokty někde ve sportu nic specialního :wink:

ale nacvičovat to sám někde doma no nevím nevím


mě právě zajímá jestli mám "šanci odhadnout" podle videa a obrázku a návodu v knížce jak na to, když mám zkušenost s normálníma úderama pěstma z kickboxu


no lokty z boku sou v podstatě stejný co se točení těla týče ale takovej loket z dola se ti už bude učit hůř ale však zkus a uvidíš no :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Genesis » ned 02. pro, 2007 20:29

player píše:V podstate ano, v podstate je prace tela stejna jako u uderu.Zmrsit bys snad nic nemel pokud zvladas udery, akorat nevim kolik toho nacvicis "z hlavy", my mame napr. 7 uderu loktem, kolik znas momentalne treba ty ted?


tři: ze strany, ze spodu a kladivovej
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod player » ned 02. pro, 2007 20:37

Zdola nahoru, zvrchu dolu obloukovej, ze strany obloukovej, dopredu primej, dolu primej, dozadu primej a dozadu obloukovej.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pon 03. pro, 2007 11:42

player píše:Zdola nahoru, zvrchu dolu obloukovej, ze strany obloukovej, dopredu primej, dolu primej, dozadu primej a dozadu obloukovej.


joko-empi nemáte? Jak vypadá ten zvrchu dolu obloukový a dozadu obloukový? Ostatní si dokážu představit, ale tyto dva nikoli.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod player » pon 03. pro, 2007 12:48

RBR píše:
player píše:Zdola nahoru, zvrchu dolu obloukovej, ze strany obloukovej, dopredu primej, dolu primej, dozadu primej a dozadu obloukovej.


joko-empi nemáte? Jak vypadá ten zvrchu dolu obloukový a dozadu obloukový? Ostatní si dokážu představit, ale tyto dva nikoli.

RBR


jestli to je do boku primej, tak je stejny jako sem uvadel dopredu primej, jen do jineho smeru, takze to nepocitam.
Ten zvrchu vedenej obloukem miry na oko nebo na pater a rameno je u nej pretocene oproti ostatnim.
Dozadu obloukovy jde pres rameno.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pon 03. pro, 2007 14:03

player píše:
RBR píše:
player píše:Zdola nahoru, zvrchu dolu obloukovej, ze strany obloukovej, dopredu primej, dolu primej, dozadu primej a dozadu obloukovej.


joko-empi nemáte? Jak vypadá ten zvrchu dolu obloukový a dozadu obloukový? Ostatní si dokážu představit, ale tyto dva nikoli.

RBR


jestli to je do boku primej, tak je stejny jako sem uvadel dopredu primej, jen do jineho smeru, takze to nepocitam.
Ten zvrchu vedenej obloukem miry na oko nebo na pater a rameno je u nej pretocene oproti ostatnim.
Dozadu obloukovy jde pres rameno.


Dozadu obloukový si stále nedokáži představit.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod RBR » pon 03. pro, 2007 15:07

ukropcany píše:4rbr - player asi myslí backfist mechanizmus, len lakťom...


Jo to pak chápu, ale koho napadla taková kokotina. Loket s otočkou. Tak bych měl jedno vylepšení. Udělat to s výskokem.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pon 03. pro, 2007 15:59

ukropcany píše:Prečo kokotina? Nie je to síce technika, ktorú by človek užil nejako často, to je pravda, ale pár ľudí ma na ňu už dostalo a to úplne ízy, niečo zaboxovali, ja som si povolil, oni na pohľad prepadli do úderu (vždy to bol predný hák), ja kontrujem zadnou rovnou, ale tá letí moc doľava a zrazu prásk lakeť do úsmevu... a parchant ešte k tomu v pohybe nepokračuje, ale po tej istej dráhe ako sa vracia späť do postoja (otočil sa len v bokoch a trochu nohami) mi sekne ešte jeden spredu zdola... dosť nepríjemná záležitosť... :? a to bolo pri tvrdých sparingoch, žiadna nacvičená kravina...


A položil by tě ten loket? Riskneš si to udělat proti zbrani nebo mimo ring? Zdá se mi to příliš nebezpečné, točit se k borcovi zády ve velmi krátké vzdálenosti.
Beru, že do ringu a daných pravidel to může svou váhu a být hodně překvapivé, ale dle mého soudu poněkud komplikované. Zatím mám zkušenosti čim jednodušší kombinace tím lépe. Nicméně díky za zajímavý postřeh.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » pon 03. pro, 2007 16:19

RBR píše:
ukropcany píše:Prečo kokotina? Nie je to síce technika, ktorú by človek užil nejako často, to je pravda, ale pár ľudí ma na ňu už dostalo a to úplne ízy, niečo zaboxovali, ja som si povolil, oni na pohľad prepadli do úderu (vždy to bol predný hák), ja kontrujem zadnou rovnou, ale tá letí moc doľava a zrazu prásk lakeť do úsmevu... a parchant ešte k tomu v pohybe nepokračuje, ale po tej istej dráhe ako sa vracia späť do postoja (otočil sa len v bokoch a trochu nohami) mi sekne ešte jeden spredu zdola... dosť nepríjemná záležitosť... :? a to bolo pri tvrdých sparingoch, žiadna nacvičená kravina...


A položil by tě ten loket? Riskneš si to udělat proti zbrani nebo mimo ring? Zdá se mi to příliš nebezpečné, točit se k borcovi zády ve velmi krátké vzdálenosti.
Beru, že do ringu a daných pravidel to může svou váhu a být hodně překvapivé, ale dle mého soudu poněkud komplikované. Zatím mám zkušenosti čim jednodušší kombinace tím lépe. Nicméně díky za zajímavý postřeh.

RBR


Kokotina (jak jsi napsal) je vsechno co udelas v momente kdy nesouhlasi nacasovani, vzdalenost ... jakmile sedne i ta nejvetsi machrovinka ... tak to proste sedi a hotovo ... neni o cem diskutovat :wink: Mimochodem loktu uz jsem na ulici nasazel ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » pon 03. pro, 2007 18:32

Bozinku, sic nerad, ale budiz....

http://www.youtube.com/watch?v=-dBarSGNb5A

Ted uz je snad jasno, ne?;)Aplikace toho ci onoho lokte je uz vec jina a to rozebirat tady nehodlam.Jen dodam, ze se urcite nebudu k souperi tocit zady, abych mu dal loket, nevim jak te vubec takova hloupost RBR mohla napadnout cece, psal sem loket obloukovy, ne loket s otocenim :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pon 03. pro, 2007 19:48

player píše:Bozinku, sic nerad, ale budiz....

http://www.youtube.com/watch?v=-dBarSGNb5A

Ted uz je snad jasno, ne?;)Aplikace toho ci onoho lokte je uz vec jina a to rozebirat tady nehodlam.Jen dodam, ze se urcite nebudu k souperi tocit zady, abych mu dal loket, nevim jak te vubec takova hloupost RBR mohla napadnout cece, psal sem loket obloukovy, ne loket s otocenim :?


OK, úplně blbě jsem to pochopil. Pořád mě nešlo na rozum, že by si trénoval takovou hovadinu jako je empi s otočkou. Vůbec jsem netušil, že jde takhle empi provést. To budu muset vyzkoušet.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pon 03. pro, 2007 19:53

ukropcany píše:Asi tak... kop z otočky je tiež kravina, dokiaľ človek nevidel, ako Hari sekol Leka rovno do brady... keď to niekto vie trafiť, prečo nie... ale moje to nie je... radšej idem na neistú istotu... :wink:


Kop s otočkou je něco jiného. Tam je to od počátku koncová technika. Nebezpečná pro obě strany a může si ji dovolit jen pár lidí. Nevím, zda-li by ji Hari pustil někde venku jen tak, i když on je na to šílený dost. Navíc s jeho feelingem, a timingem by mu to i vyšlo.
Ale empi s otočkou jste mi podali jako něco co je z nouze cnost. Proto mě to něšlo pod nos.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Lada » pon 03. pro, 2007 20:27

No mě se to s tou otočkou už povedlo, byl to pro mě nejrychlejší a nejbezpečnější způsob jak se dostat zpátky naproti sparingovi a přitom se jakštakš krýt, respektive "útočit"....hold jsem posral útok on uhnul a dostal se mě nabok a mě přišlo nejjednoduší a nejrychlější když už jsem byl v tom pohybu se takhle otočit a buď to chytne rukavicí nebo loktem když by mě chtěl hned praštit a já zas pokračuju hned v útoku

Vzhledem k tomu že kamoš byl horlivý a chtěl mě hned sejmout tak chytl ten loket a výsledkem byl jeho zlomený nos :?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » pon 03. pro, 2007 22:41

dnes sem mel mezi treninkama hodku pauzu, tak sem soupl Ong bak a svete div se, v zaverecnem fajtu dela Tony Jaa loket vzad s otocenim :twisted:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pon 03. pro, 2007 22:46

RBR píše:
ukropcany píše:Asi tak... kop z otočky je tiež kravina, dokiaľ človek nevidel, ako Hari sekol Leka rovno do brady... keď to niekto vie trafiť, prečo nie... ale moje to nie je... radšej idem na neistú istotu... :wink:


Kop s otočkou je něco jiného. Tam je to od počátku koncová technika. Nebezpečná pro obě strany a může si ji dovolit jen pár lidí. Nevím, zda-li by ji Hari pustil někde venku jen tak, i když on je na to šílený dost. Navíc s jeho feelingem, a timingem by mu to i vyšlo.
Ale empi s otočkou jste mi podali jako něco co je z nouze cnost. Proto mě to něšlo pod nos.

RBR


Zalezi jak to nadrilujes, jak ti to chodi a jestli chapes kdy a jak je co treba ... Pokud si tpohle nekdo neni schopen poskladat ... DARMO MLUVIT, UKAZOVAT A VYSVETLOVAT!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků