efektivita

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

efektivita

Příspěvekod pavlas » stř 09. led, 2008 12:00

Ahoj, myslím, že násilí je nejpitomějsí řešení a snažím se mu maximálně možně vyhýbat. Může nastat situace, kdy se mu vyhnout nepůjde a na tuhle chvíli bych se rád co nejefektivněji připravil. Vím, že tahle otázka už tu byla mockrát a je těžké takhle generalizovat, ale těch odpovědí a možností bylo tolik, že je to skoro nepřehledné. Poraďte prosím nejaký kurz nebo klub. Nechci se učit nějakou spoustu technik, myslím že při konkrétním konfliktu člověk nemá tolik času ani soustředění aby vzpomínal co by mohl udělat. Je něco nekomplikovaného "neobjemného" a funkčního a pokud možno "globálněji" rozšířeného. (Chci jet pracovat do ciziny.) Děkuji za odpovědi. Hodně zdraví a štěstí v novém roce.
pavlas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod Jacopo » stř 09. led, 2008 14:32

Zkus nějaký seminář třeba s názvem "reálná sebeobrana" :) Nebo efektivní je i KRAV MAGA třebas... ale jeden víkend strávený na semináři ti moc nepomůže...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » stř 09. led, 2008 14:49

jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod player » stř 09. led, 2008 22:59

Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Genesis » stř 09. led, 2008 23:04

player píše:
Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.


uznávám že to není zaměřený na sebeobranu, ale v dnešní nabídce to myslim je to lepší i pro tu sebeobranu.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod lukaskon » stř 09. led, 2008 23:30

player píše:
Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.


Vím že jsme se už o tom bavily spolu a nedošli k řešení ... stejně však trvám na svém postoji. Box a podobné sporty tě na podobné problémy velmi kvalitně připraví. Zvykneš si ránu dát i dostat. Nebojíš se, máš silné sebevědomí a podobně. Jasně chvilku to potrvá než se to naučíš, ale za 3 roky to dobře ovládáš :-) Musíš být rozumný, ale pod dobrým trenérem se to naučíš relativně rychle. No holt se musíme sejít na setkání BU3 a pokecat o tom, snad si to vysvětlíme ... a někdo znás pochopí názor toho druhýho. Nedokážu si totiž představit situci, ve které bych měl problémy. (samozřejmě nehovořím o tom, že na mě někdo míří škospikem a nebo jich je 10 ... to už totiž není o sebeobraně :-) ...)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod RBR » čtv 10. led, 2008 9:19

lukaskon píše:.....Nedokážu si totiž představit situci, ve které bych měl problémy. (samozřejmě nehovořím o tom, že na mě někdo míří škospikem a nebo jich je 10 ... to už totiž není o sebeobraně :-) ...)


Nic ve zlém, ja ano. Máš pravdu box dá člověku poznat jaký to je ránu dát nebo dostat, donutí tě udělat něco fyzičkou, což se vždycky hodí, ale nevím o tom, že by se v boxu řešila jakákoliv zbraň. (klacky, obušky, nože atd.).

RBR

PS: Jak to vypadá s tím titulovým zápasem? Někde jsem četl něco o odložení termínu.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod raduz » čtv 10. led, 2008 10:38

player píše:
Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.


Obcas na treningu ideme aj bez rukavic (dohoda so sparringom). Ideme komplet - vrch aj zem, teda ja graplujeme.
Rukavice su na to aby si mohol ist viac naplno :idea:
Co z toho ze na karate ( co cvicis, tusim viet vo dao) idete holymi rukami ale tak na 30-50 percent)
Vsetko co odcvicimv rukaviciach, viem taktiez pouzit aj bez rukavic :idea:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod NAIA » čtv 10. led, 2008 11:24

Co se tyce efektivity, tak je podle me dulezitejsi jak dany clovek cvici spise nez co cvici. A obecne je pravdou ze sportovci cvici kvalitneji (z pohledu efektivity v boji) nez lide ze sebeobrannych nebo stradicnich systemu atd. Co jim (sportum) zase chybi je to ze te nauci resit jen situaci kdy litaji pesti. Coz je sice to nejdulezitejsi, ale potrebujes take vedet co delat pred a po. Ono to sice vzdycky nejak dopadne, ale cim vice o tom vis tim vice moznosti reseni problemu mas.

Ale kdyz budes mit stesti tak treba najdes skupinu kde se cvici s nasazenim jako sportovci jen to bude zamerene spise na real. Ale je tady trosku problem, protoze se obtizne zavodi nebo sparuje v pichani do oci atp. Coz je prave vyhoda sportovcu protoze zkousi sve techniky proti souperi co jim klade realny odpor. Ja znam hodne lidi co uci treba to pichani do oci ale nikdy to neudelali - je tady jakasi nesrovnalost.

Jen si uvedom, ze mas tezko splnitelne prani. Chces kratkodoby kurz, ktery bude mit dlouhodoby ucinek. Asi tusis ze schopnosti, ktere nabydes je nutne opakovat nebo se ztrati.

Lukas psal ze na box staci zhruba 3 roky aby to bylo k necemu a to ty asi tolik casu nemas. Takze bych doporucil kurz asertivity. To ti da moznost razne ukoncit hodne neprijemnych situaci drive nez dojde na pesti.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 10. led, 2008 12:09

On player má i svoje dobrý stránky,
líbi se mi že tady nikomu neleze do zadku ,
není mu zatěžko psát svoje názory který nejsou populární,
ALE: podle mě psát názory co nejsou populární je na místě tehdy pokud to nejsou pochybný doměnky ale vycházej z pořádných znalostí hmm.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod player » čtv 10. led, 2008 16:13

lukaskon píše:
player píše:
Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.


Zvykneš si ránu dát i dostat. Nebojíš se, máš silné sebevědomí a podobně.


Problem Lukasi je v tom, ze si zvyknes leda tak na ranu "mekkou".Je veliky rozdil mezi ranou v box. rukavicih a ranou tvrdymi klouby hole ruky.Takze ano, zvykas si na kontakt, ale opet je treba si uvedomit, cim jses omezen a tyto omezeni mimo ring proste nejsou.Neco jineho je se nebat uderu od boxerky a neco jineho je nebat se uderu holou rukou.Je to asi takovy rozdil, jako nebat se jet 300km/h na brnenskem okurhu a jet 300kh/h po magistrale.V jednom pripade ti hrozi leda tak vyjeti do pisku, eventuelne zabrany z gumy, v pripade druhem...o-ou.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod graver » čtv 10. led, 2008 16:18

NAIA píše:Takze bych doporucil kurz asertivity. To ti da moznost razne ukoncit hodne neprijemnych situaci drive nez dojde na pesti.

Bohužel. Kurz asertivity tě naučí, co asertivita je, nikoliv jak ji použít (stejně jako všechny kurzy soft skills). Lidská povaha se těžko předělává. Kdo dokáže zvládat konflikty, dokáže to i bez kurzů. Kdo to nedokáže, tomu žádný kurz nepomůže.
Dostaneš do ruky nástroj a je na tobě, co s ním uděláš.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod player » čtv 10. led, 2008 16:22

raduz píše:
player píše:
Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.


Obcas na treningu ideme aj bez rukavic (dohoda so sparringom). Ideme komplet - vrch aj zem, teda ja graplujeme.
Rukavice su na to aby si mohol ist viac naplno :idea:
Co z toho ze na karate ( co cvicis, tusim viet vo dao) idete holymi rukami ale tak na 30-50 percent)
Vsetko co odcvicimv rukaviciach, viem taktiez pouzit aj bez rukavic :idea:


Nacvik se jede holyma rukama s urcitou posloupnosti rychlosti a sily, uz jsem tu nekde rozespisoval, tusim ze v diskusi "trenink karate", tak se muzes podivat.
Sparing je v graplingovych rukavicich, chranicich holeni a bricha a helmach.Na plno!
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 10. led, 2008 16:25

player píše:
lukaskon píše:
player píše:
Genesis píše:jak už bylo mnohkrát řečeno jinde. jedna z nejlepších možností dneska je x-box


Absolutne nesouhlasim.Zadnej x-box neni o sebeobrane.
Ukazte mi jeden jedninej klub, kde se v x-boxu uci obrana proti holym rukoum, to jen pro zacatek.Dekuji.


Zvykneš si ránu dát i dostat. Nebojíš se, máš silné sebevědomí a podobně.


Problem Lukasi je v tom, ze si zvyknes leda tak na ranu "mekkou".Je veliky rozdil mezi ranou v box. rukavicih a ranou tvrdymi klouby hole ruky.Takze ano, zvykas si na kontakt, ale opet je treba si uvedomit, cim jses omezen a tyto omezeni mimo ring proste nejsou.Neco jineho je se nebat uderu od boxerky a neco jineho je nebat se uderu holou rukou.Je to asi takovy rozdil, jako nebat se jet 300km/h na brnenskem okurhu a jet 300kh/h po magistrale.V jednom pripade ti hrozi leda tak vyjeti do pisku, eventuelne zabrany z gumy, v pripade druhem...o-ou.


Kimbo dělá co? Box, pokud se nepletu. :idea:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod NAIA » čtv 10. led, 2008 16:57

graver píše:
NAIA píše:Takze bych doporucil kurz asertivity. To ti da moznost razne ukoncit hodne neprijemnych situaci drive nez dojde na pesti.

Bohužel. Kurz asertivity tě naučí, co asertivita je, nikoliv jak ji použít (stejně jako všechny kurzy soft skills). Lidská povaha se těžko předělává. Kdo dokáže zvládat konflikty, dokáže to i bez kurzů. Kdo to nedokáže, tomu žádný kurz nepomůže.
Dostaneš do ruky nástroj a je na tobě, co s ním uděláš.


To už asi záleží co je ta za kurz ne? To je to samé jako bys řekl že lidi se ubrání i bez znalosti BU a kdo to neumí tomu žádné BU nepomůže.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » čtv 10. led, 2008 17:16

NAIA píše:To je to samé jako bys řekl že lidi se ubrání i bez znalosti BU a kdo to neumí tomu žádné BU nepomůže.

Ne, to není to samé. Některá BU učí ty techniky i používat :wink:
Kurz asertivity je jako BU bez sparringu. Věř mi, že tohle nemám vyčtené z knížek :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod player » čtv 10. led, 2008 20:15

hellas : Kdo je Kimbo?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod BuFF » čtv 10. led, 2008 20:34

Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Odpovědi

Příspěvekod lukaskon » čtv 10. led, 2008 20:44

Pro RBR: tak zápas je přesunut. Soupeř se zranil a na kdy zatím nevím. Víc se dozvím v pondělí ... to se vrací z přípravy v Japonsku. Jinak já řešil už i nože. Vytáhl to nějakej Rusák a já to úspešně uklidnil. Většinou tyhle věci řeším v klidu.

Pro Playera: No tak pardón, ale teď si mě strašně nahrál na smeč :-) Nejde se naučit inkasovat rány bez rukavic. Dám ti tři přesný na bradu a po každé další lehké se sesuneš a budeš hulit 2 dny to je neoddiskutovatelné!!! Prostě stačí 2 -3- ko po sobě a budeš skleněnej celý život. Já se rány nikdy nebál a neboj inkasoval jsem jich spoustu bez rukavic a asi bych tě hodně překvapil. Jednou jsem měl sedřenou kůži z nosu i tváří, sršela ze mě krev (blbeček měl totiž prstýnky) a vůbec jsem to nevěděl. Prostě adrenalin. Nejlépe se naučit inkasovat ránu je v rukavicích při tvrdých sparincích. Pak vydržíš i ránu bez rukavice. Pokud není na bradu.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » čtv 10. led, 2008 20:55

BuFF píše:Obrázek

:wink: Kimbo :wink:


Ja tu odpoved ale chci slyset od Hellase, kdo je Kimbo, ze ho vtahuje do diskuse ohledne sebeobrany.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 24 návštevníků