karate

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod RUNAR » pát 18. led, 2008 11:59

Gachulince jsem viděl na nějakym videu ze zápasů jak dokázal hodně slušně trefovat soupeře kopem z otočky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 12:03

RUNAR píše:Gachulince jsem viděl na nějakym videu ze zápasů jak dokázal hodně slušně trefovat soupeře kopem z otočky.


Gachulinec byl vůbec řízek.....jedna z hvězd Karate 90-tých let minulého století.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » pát 18. led, 2008 12:06

Jendis píše:
RUNAR píše:RBR:To je zajímavý, co je to za typa ten slovenskej kumiťák?
Můžeš průběh toho zápasu ještě trochu popsat?


To je tak 10-12 let zpátky.....Stupka byl v nároďáku,spolu s Gachulincem....mazáci a karaťáci jedna báseň.Někde o tom mám ještě článek ve starém Budu...kdyžtak na next sesion BU.cz dovezu.... :wink:


Zhruba tak, jen doplním, že to byl jeden z mála co se prosadili i na mezinárodním poli. Myslím, že dovalil nějakou placku z ME. Tenkrát patřili k špičce sportovního karate. Ani netuším co dělá nyní, zda-li se ještě věnuje BU nebo BS.
To by mohl zjistit Ukrop.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Panda » pát 18. led, 2008 13:10

2 Ukropcany:
S tou ranou do oka bych byl opatrny, nedavno jsem videl Ko na oko u profesionalniho zapasnika, dostal ze zadni nabitou na oko a pry to byla takova bolest ze ho to knockautovalo, ale je fakt ze to bylo v graplingovkach...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod tonglong » pát 18. led, 2008 13:15

Hele tak už konečně dělejte něco praktického a sežeňte já nevim dejme tomu 5 českých mistrů karate kteří sou na vrcholu a cvičí třeba 30 let a postavte proti nim 5 českých boxerů kteří sou na vrcholu.Udělal bych to full bez chráničů a samozřejmně váhové kategorie. :twisted:
Jinak tato debata bude trvat věčně!!!
Sám se ale nehlásim,nejsem ani zdaleka na vrcholu :oops:
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pát 18. led, 2008 13:37

tonglong píše:sežeňte já nevim dejme tomu 5 českých mistrů karate kteří sou na vrcholu a cvičí třeba 30 let a postavte proti nim 5 českých boxerů kteří sou na vrcholu...

... a cvičí taky 30 let, ne? Ono tomu karatistovi, který cvičí 30 let, bude tak kolem 40 a víc, zatímco boxerovi na vrcholu tak 25 (event. mě opravte). Takže pak už to nebude jen problém karate vs. x-box :idea:
Ale vidět bych to chtěl taky :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 13:42

http://hayashi.budokan.cz/clanek.php?id=01 :arrow: v textu je obrázek z toho zápasu Stupka vs Staněk
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 13:59

RBR píše:Pokud jde srovnávací zápasy karate x x-boxu. Viděl jsme jich pár v Brně. Dokonce i slavný střet J.Stupka v té době špičkový kumiťák ze SR proti Staňkovi, zakladatel x-boxu v Brně, bývalý boxér. RBR


Tak to jsem neviděl a velmi mne to mrzí. Stupku jsem viděl zápasit v kumite vícekrát, byl super. To byla éra druhé poloviny 80. a první pol. 90. let, kromě již zmiňovaného Gachulince bych z českých kumiťáku namátkou vzpomněl havířovské Hrabala a Havlů, bratry Simadlovy z Ústí n. L. , atd.
Je pravdou, že dnešní sportovní kumite takové již bohužel podle nových pravidel WKF není.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 14:07

Angus píše:Je pravdou, že dnešní sportovní kumite takové již bohužel podle nových pravidel WKF není.


To je fakt...když si vzpomenu třeba na záznam ME(nebo MS-rok nevím,ale Gachulinec byl třetí-je to fakt dlouho nazad)...jak se tam masakrovali Pinna,Wayne Otto,Hetet....vetřel se mezi ně i ten "pseudoherec" Hakim Alston......tam to lítalo....dnes se dotknout moc nesměj,tehdá to byl skoro regulérní full.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 14:09

ukropcany píše:Proste ideš, ideš, stále dopredu, ideš si za tým ...


neodolám....todle přesně sedí na toho králíčka....Durracell se,tuším,jmenuje..... :wink: :twisted: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » pát 18. led, 2008 16:59

Jendis píše:To je fakt...když si vzpomenu třeba na záznam ME(nebo MS-rok nevím,ale Gachulinec byl třetí-je to fakt dlouho nazad)...jak se tam masakrovali Pinna,Wayne Otto,Hetet....vetřel se mezi ně i ten "pseudoherec" Hakim Alston......tam to lítalo....dnes se dotknout moc nesměj,tehdá to byl skoro regulérní full.....


On to byl full kontakt neoficiálně. Oficiálně to byl bezkontaktní sport. :lol: Tenkrát se šlo podle hesla: "Do těla se jede naplno a na hlavu se má jít lehce"

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 17:38

Tož já vím...nám takhle na tréninku dávali "počoudit" starší páky..... :wink: :lol: Proto pořád nějak nemožu pokousat tu tady tolik proklamovanou "bezkontaktnost".....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » pát 18. led, 2008 17:39

RBR píše:
Jendis píše:To je fakt...když si vzpomenu třeba na záznam ME(nebo MS-rok nevím,ale Gachulinec byl třetí-je to fakt dlouho nazad)...jak se tam masakrovali Pinna,Wayne Otto,Hetet....vetřel se mezi ně i ten "pseudoherec" Hakim Alston......tam to lítalo....dnes se dotknout moc nesměj,tehdá to byl skoro regulérní full.....


On to byl full kontakt neoficiálně. Oficiálně to byl bezkontaktní sport. :lol: Tenkrát se šlo podle hesla: "Do těla se jede naplno a na hlavu se má jít lehce"

RBR

Máš pravdu přesně takhle se to tenkrát na treningu říkalo,:"Na tělo se to pouští, na hlavu s citem" :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:18

RBR píše:
Jendis píše:On to byl full kontakt neoficiálně. Oficiálně to byl bezkontaktní sport. :lol: Tenkrát se šlo podle hesla: "Do těla se jede naplno a na hlavu se má jít lehce"
RBR

Povídej mi tom, však jsem se v té době také účastnil soutěží. Při špatně vykrytém mawaschi-geri jsem přišel o přední zub, ale ona to stejně byla již jen korunka :lol:
Napřed jsem startoval jen do 75 kg, ale když jsem si přibral kategorii bez rozdílu vah, tak to bylo sadomaso :wink:
Naposledy upravil Angus dne pát 18. led, 2008 18:24, celkově upraveno 3
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 18:20

Tak to já tehdá tak nějak začínal s karate....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:26

Já v dvaaosmdesátém.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Panda » pát 18. led, 2008 18:48

Já začal s karate o 13 ket později a ještě stále se to tradovalo... :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » pát 18. led, 2008 21:38

RBR píše:...Mě stále vrtá hlavou ten dvoják. Jak moc se za něj schováš, když si bez rukavic? Když jsem to zkoušel, tak jsem došel k názoru, že je v něm příliš mnoho místa a zkušený protivník si místo najde...

Už ti sice odpovídal Ukropcany, ale ještě něco doplním... Já sám boxuju jako součást sebeobrany, což se promítá i do způsobu tréninku. Takže mám kryty víc nadrilované v grapplingovkách (případně bez rukavic úplně), než v 10 / 14oz boxerských rukavicích. Boxerský dvoják funguje i bez rukavic, jen se musí víc "utáhnout", ale to uděláš bez boxerek tak nějak automaticky. Slouží jako ochrana brady proti přímým, nebo i mírně obloukovým úderům, dále zvedákům a částečně kryje i spodek. Jak už napsal Ukropcany - rozhodně není všemocný, jakmile vidíš, že je "na cestě" hák, musíš to krýt loktem, nebo se potopit. Jinak je dvoják i vhodnou alternativou například v případě, že je situace nepřehledná... :wink: Ale box samozřejmě není jen dvoják a kryt loktem, existuje i srážení úderů a úhyby. Například zrovna "čistokrevní" thaiboxeři dokážou bez rukavic bojovat ještě přirozeněji než klasičtí boxeři, protože přímé údery (direkty) srážejí a vše ostatní kryjou lokty. A na to rukavice nepotřebujou.

RBR píše:...Třeba taková obyčejná dvojtá facka na obě uši, které nejsou zakryté a pokud se trefíš tak je po boji....

:lol: :lol: :roll:
Snad si nemyslíš, že něco takovýho vyřadí na inkasování ran zvyklého boxera z provozu, notabene na ulici, kde bude nadupanej adrenalinem ještě víc, než při zápase v ringu? Tahle "zabijácká" dvojitá facka nemá žádnou sílu, protože si nemůžeš pomoct žádnou rotací... :roll: Mimochodem, asi jsem docela smolař, ale už jsem měl v průběhu let z tvrdýho boxerskýho sparringu párkrát prasklej ušní bubínek, po přímém zásahu na ucho (s helmou by se mi to nestalo). Příjemný to sice není, ale nic co by tě vyřadilo z boje, spíš tě ještě víc nas*re, v jednom případě pak našli zubní chránič toho nebožáka až 3 metry od ringu... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod NOKT » sob 19. led, 2008 12:36

RBR píše:...Třeba taková obyčejná dvojtá facka na obě uši, které nejsou zakryté a pokud se trefíš tak je po boji....

:lol: :lol: :roll:
Snad si nemyslíš, že něco takovýho vyřadí na inkasování ran zvyklého boxera z provozu, notabene na ulici, kde bude nadupanej adrenalinem ještě víc, než při zápase v ringu? Tahle "zabijácká" dvojitá facka nemá žádnou sílu, protože si nemůžeš pomoct žádnou rotací... :roll: Mimochodem, asi jsem docela smolař, ale už jsem měl v průběhu let z tvrdýho boxerskýho sparringu párkrát prasklej ušní bubínek, po přímém zásahu na ucho (s helmou by se mi to nestalo). Příjemný to sice není, ale nic co by tě vyřadilo z boje, spíš tě ještě víc nas*re, v jednom případě pak našli zubní chránič toho nebožáka až 3 metry od ringu... :twisted:[/quote]

No ono nejde trfit tímhle útokem ucho nebo hlavu... To že v tom není síla taky není podstatný. Ale je to útok na nervovej systém co ti jistí stabilitu. Řekl bych ti přesně jak se to jmenuje, ale nemůžu si vzpomenout. Z hodin biologie si matně pamatuju že to je nějaká trubice :lol: :lol:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » sob 19. led, 2008 13:21

ukropcany píše:...aj keď teda TongVonPa-ova zadná tak kryť nešla... :roll: tá ma vždy o 1/2 metra posunula... :roll: chlapec, ako to robíš? ®e to budú nejaké špeciálne vianočné koláčiky, čo? :lol:

:lol: A to jsem jel pěkně zvolna, ani jsem nevytáčel paty, prostě jen takový lehký přátelský oťukávání... :wink: Měl bys vidět, jak to umím naplno... 8) Když chtějí lehčí a střední váhy od nás z boxérny nějaký adrenalinový zážitek, tak se místo bungee jumpingu ode mě nechávají naplno praštit do krytu... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků