©ikana

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod wordsworth » úte 18. bře, 2008 13:31

Dostala.Posloužila židle,klacek nebo kružítko.A taky něco vážim.On je totiž otloukánek ten,co se liší.Já byla odpoledne furt někde v tělocvičně a tak jsem ve škole byla ráda že sedím.Byla jsem takový ten veliký knihomol,co se nijak neprojevuje.
Proto jsem toho názoru,že fyzická šikana se řeší mnohem snadněji než psychická.Jednou dáš někomu po čuni a najde si snadnější cíl.Ale psychická?Navíc do psychického deptání se mnohem vděčněji zapojuje i zbytek třídy.To jsem si užila taky.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

 

Re: ©ikana

Příspěvekod adkins » úte 18. bře, 2008 13:56

Holy píše:No tak tady nebyly pravidla a ani sebeobrana což do teďka nechápu.

http://www.bitky.cz/Prohlizeni.aspx?vid ... ategorie=8


Zmrd jeden,trest smrti za to!!
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » úte 18. bře, 2008 14:03

wordsworth - psychicka i fyzicka sikana jde ale v drtive vetsine pripadu ruku v ruce. A vidis, tak precijen mas zkusenost... pouzilas kruzitko, to je taky dost nebezpecna zbran, skoro ani nevim, zda je mezi kruzitkem a nozem nejaky extra rozdil.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod farmer » úte 18. bře, 2008 16:36

Makoto píše:
farmer píše:
Makoto píše:Od uderu je to jen krucek ke zbranim. .


Vysvětli to prosímtě.

Spirala nasili - jak se branit co nejjednoduseji proti uderum a kopum? Pakami? Hodem? Udery a kopy? Vse je vysoce riskantni. Nuz, peprak, teleskop je dalsi instance, ktera vyrovna pripadne rozdily ve zkusenostech...Ne nadarmo se rika, ze kdyz jde proti tobe na ulici utocnik s holyma rukama, vytahni nuz, kdyz ma nuz, vytahni pistoli, kdyz pistoli....napis zavet...pokud nemas po ruce tank ;-)


Nezdá se mi, že by tohle absolutně vždy platilo. Ta spirála i to s těma holýma rukama, nožem apod. se mi spíš zdá být jako líbívé teorie. Někdy když si pročítám ty fóra, zdá se mi, že hodně tady lidí snad žije ve válce a očekávajívšude smrt a násilí. Sám jsem hodně opatrný, ale abych kvůli takovým teoriím bránil svému děcku chodit třeba na thai a strkal ho na nějaké neúderový sport se mi zdá špatně a hlavně zbytečné.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » úte 18. bře, 2008 16:59

Makoto píše:Ne nadarmo se rika, ze kdyz jde proti tobe na ulici utocnik s holyma rukama, vytahni nuz, kdyz ma nuz, vytahni pistoli, kdyz pistoli....napis zavet...pokud nemas po ruce tank ;-)


Myslíš něco takovýho? :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=FFfxld5s ... re=related
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod adkins » úte 18. bře, 2008 17:06

Toman píše:
Makoto píše:Ne nadarmo se rika, ze kdyz jde proti tobe na ulici utocnik s holyma rukama, vytahni nuz, kdyz ma nuz, vytahni pistoli, kdyz pistoli....napis zavet...pokud nemas po ruce tank ;-)


Myslíš něco takovýho? :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=FFfxld5s ... re=related


:lol: :lol: :lol:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 18. bře, 2008 20:17

Toman píše:
Makoto píše:Ne nadarmo se rika, ze kdyz jde proti tobe na ulici utocnik s holyma rukama, vytahni nuz, kdyz ma nuz, vytahni pistoli, kdyz pistoli....napis zavet...pokud nemas po ruce tank ;-)


Myslíš něco takovýho? :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=FFfxld5s ... re=related

Jo jo, to je presne ono. Jedno video vyda zatisic slov :D :D :D

Ted vazne....staci se podivat do historie a ona teorie je hned podeprena praxi...zrovna tahle teorie byla v historii x-krat prokazana.

Ale hadat se nebudu, po posledni podobne diskusi jsem se zarekl, ze to nemam zapotrebi, takze pokud ti nesedi vyse uvedena odpoved - mas pravdu, jde o libivou teorii, jsi machr, ze jsi to objevil :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cudles » úte 18. bře, 2008 20:22

ukropcany píše:Môj malý vie v pohode trafiť bradu a streliť koleno (minule som normálne zahulil 8O ), ale je totálne nekonfliktný, skôr sa otočí a ide preč... tak uvidíme... inak som skôr názoru, že si treba spraviť okolo seba poriadok raz a navždy a šmejdi nech si potom honia na niekom inom... tomu sa žiaľ zabrániť nedá... radšej nech niekomu vyrazí mliečák a má na x rokov pokoj ako furt musieť niečo riešiť... nech sa len pekne trasú a bude mať kľud...

Naprostý souhlas, taková byla má řešení, takový je můj postoj, a od dotyčných mám dodnes klid a vyhýbají se :idea:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Makoto » úte 18. bře, 2008 20:24

farmer píše: Sám jsem hodně opatrný, ale abych kvůli takovým teoriím bránil svému děcku chodit třeba na thai a strkal ho na nějaké neúderový sport se mi zdá špatně a hlavně zbytečné.

Popremyslej, jestli treba nemohou byt i jine duvody, proc treba thai box neni vhodny pro deti....jsi chytrej kluk, urcite na to prijdes :wink:

Ale jinak je to tvuj nazor, ja sve decko budu ucit nejdrive spise zapasove techniky nez uderove. Budu radsi, kdyz ho zpacifikuje tak, aby z toho nemel(-a) problem nez, ze mu prerazi nos nebo tezce poskodi varlata. To je zase ma cesta....ona s tim utocnikem bude chodit do skoly jeste dalsich par let....a nechci, aby rodice poskozeneho koupili nuz svemu synackovi, aby se priste dokazal ubranit. Ale mozna to vidim moc cerne, zatim s tim nemam zkusenost....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 18. bře, 2008 20:26

cudles píše:
ukropcany píše:Môj malý vie v pohode trafiť bradu a streliť koleno (minule som normálne zahulil 8O ), ale je totálne nekonfliktný, skôr sa otočí a ide preč... tak uvidíme... inak som skôr názoru, že si treba spraviť okolo seba poriadok raz a navždy a šmejdi nech si potom honia na niekom inom... tomu sa žiaľ zabrániť nedá... radšej nech niekomu vyrazí mliečák a má na x rokov pokoj ako furt musieť niečo riešiť... nech sa len pekne trasú a bude mať kľud...

Naprostý souhlas, taková byla má řešení, takový je můj postoj, a od dotyčných mám dodnes klid a vyhýbají se :idea:

Chlapi asi mate pravdu....budu mluvit jinak, az nekdo me dceri bude chtit ublizit...tohle jsou zatim me plany a uvidi se.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cudles » úte 18. bře, 2008 20:32

Makoto píše:
cudles píše:
ukropcany píše:Môj malý vie v pohode trafiť bradu a streliť koleno (minule som normálne zahulil 8O ), ale je totálne nekonfliktný, skôr sa otočí a ide preč... tak uvidíme... inak som skôr názoru, že si treba spraviť okolo seba poriadok raz a navždy a šmejdi nech si potom honia na niekom inom... tomu sa žiaľ zabrániť nedá... radšej nech niekomu vyrazí mliečák a má na x rokov pokoj ako furt musieť niečo riešiť... nech sa len pekne trasú a bude mať kľud...

Naprostý souhlas, taková byla má řešení, takový je můj postoj, a od dotyčných mám dodnes klid a vyhýbají se :idea:

Chlapi asi mate pravdu....budu mluvit jinak, az nekdo me dceri bude chtit ublizit...tohle jsou zatim me plany a uvidi se.

To záleží na zkušenosti...pro toho útočmíka vypadáš jako snafdná oběť,proto se děje co se děje...a já nevidím moc velkou šanci na úspěch v nějakém verbálním řešení...když si zjednáš dostatečně důrazně respekt, budeš mít klid...a čím dříve tím lépe a ještě ti do karet hraje moment překvapení,útočník to od snadno vypadající oběti nebude čekat...když byla má přítelkyně na základce,také to tak vyřešila..jak už došlo k fyzickému násilí, tak jedné z útočnic jednu střelila...a měla pokoj...můžete mít i jiné názory,ale mé zkušenosti a zkušenosti některých lidí okolo mě mě vedou k takovýmto závěrům a postoji.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod farmer » úte 18. bře, 2008 21:09

Makoto píše:
farmer píše: Sám jsem hodně opatrný, ale abych kvůli takovým teoriím bránil svému děcku chodit třeba na thai a strkal ho na nějaké neúderový sport se mi zdá špatně a hlavně zbytečné.

Popremyslej, jestli treba nemohou byt i jine duvody, proc treba thai box neni vhodny pro deti....jsi chytrej kluk, urcite na to prijdes :wink:

Ale jinak je to tvuj nazor, ja sve decko budu ucit nejdrive spise zapasove techniky nez uderove. Budu radsi, kdyz ho zpacifikuje tak, aby z toho nemel(-a) problem nez, ze mu prerazi nos nebo tezce poskodi varlata. To je zase ma cesta....ona s tim utocnikem bude chodit do skoly jeste dalsich par let....a nechci, aby rodice poskozeneho koupili nuz svemu synackovi, aby se priste dokazal ubranit. Ale mozna to vidim moc cerne, zatim s tim nemam zkusenost....


Podívej, mě je to jedno. Každý ať si své děti vede jak se mu to zdá nejvhodnější, tak to má být. Love, peace and harmony, znáš to...
Jinak děkuju za lichotku s tou chytrostí, že jsem objevil tu teorii a tak, to potěší.

S tím thaiboxíkem pro děti - věřím, že existují názory proti, stejně tak jsem kdesi četl i proč je to pro děti dobré, to prostě nepořešíme. Takhle je to s hodně věcma.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » úte 18. bře, 2008 21:55

Podle me je problem sikany v bezodhlednosti dnesnich deti. Je potreba naucit deti ze nesmi nechat utocnika strhnout skupinu proti jedinci. Sikana vetsinou pochazi od jednoho agresora,kterej je podporovanej detmi ktery radsi budou sikanovat, nez aby se taky staly cilem sikany... Dokazat tak aby se ty deti nebali zastat jeden druhyho a byli ochotni se postavit agresorovi... Jeden utocnik nic nezmuze kdyz nebude mit zadnou podporu a pokud bude mit proti sobe zbytek tridy, rychle ho prestane sikanovani bavit... Kdyz se ty deti nenechaj strhnout k tomu aby taky na obet utocili,tak agresor bude v koncich... Tot muj nazor...
Jinak v krajnim pripade souhlasim s tim branit se a "sejmout" hlavniho agresora,a je pokoj... 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod cudles » úte 18. bře, 2008 21:58

fighter99 píše:Podle me je problem sikany v bezodhlednosti dnesnich deti. Je potreba naucit deti ze nesmi nechat utocnika strhnout skupinu proti jedinci. Sikana vetsinou pochazi od jednoho agresora,kterej je podporovanej detmi ktery radsi budou sikanovat, nez aby se taky staly cilem sikany... Dokazat tak aby se ty deti nebali zastat jeden druhyho a byli ochotni se postavit agresorovi... Jeden utocnik nic nezmuze kdyz nebude mit zadnou podporu a pokud bude mit proti sobe zbytek tridy, rychle ho prestane sikanovani bavit... Kdyz se ty deti nenechaj strhnout k tomu aby taky na obet utocili,tak agresor bude v koncich... Tot muj nazor...
Jinak v krajnim pripade souhlasim s tim branit se a "sejmout" hlavniho agresora,a je pokoj... 8)

Proč až v krajním případě? ano,na mnoha videích mi dost vadí, když vidím že se oběti nikdo nezastane...hnus...na druhou stranu, oběť nikdo nemůže pořád vodit za ručičku...nebude mít pokažde svého ,,bodyguarda" u sebe..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod fighter99 » úte 18. bře, 2008 23:15

cudles píše:
fighter99 píše:Podle me je problem sikany v bezodhlednosti dnesnich deti. Je potreba naucit deti ze nesmi nechat utocnika strhnout skupinu proti jedinci. Sikana vetsinou pochazi od jednoho agresora,kterej je podporovanej detmi ktery radsi budou sikanovat, nez aby se taky staly cilem sikany... Dokazat tak aby se ty deti nebali zastat jeden druhyho a byli ochotni se postavit agresorovi... Jeden utocnik nic nezmuze kdyz nebude mit zadnou podporu a pokud bude mit proti sobe zbytek tridy, rychle ho prestane sikanovani bavit... Kdyz se ty deti nenechaj strhnout k tomu aby taky na obet utocili,tak agresor bude v koncich... Tot muj nazor...
Jinak v krajnim pripade souhlasim s tim branit se a "sejmout" hlavniho agresora,a je pokoj... 8)

Proč až v krajním případě? ano,na mnoha videích mi dost vadí, když vidím že se oběti nikdo nezastane...hnus...na druhou stranu, oběť nikdo nemůže pořád vodit za ručičku...nebude mít pokažde svého ,,bodyguarda" u sebe..


V krajnim pripade myslim tak ze pokud je ta obet napadena tak at se brani,ale pokud jeste nedoslo k fyzickymu kontaktu tak se to pokusit vyresit nejak jinak.
Ale stejne chte nechte, vidim to nasili jako ucinnej prostredek. Kdyz dojde k verejny porazce toho agresora,tak z ty obeti se jakoby najednou stane novej "samec alfa",a ty lidi co byli ovladany tim agresorem prejdou na stranu ty obeti... Kdyz se nechali manipulovat od toho agresora tak kdyz se objevi nekdo silnejsi, tak budou nasledovat jeho... Tim ten agresor prijde o svoji moc a je to vyreseny... Ale tohodle lze dosahnout i jinak,nejen tim "dat mu po hube". Stacilo by kdyby se mu verejne postavilo vic lidi,aby ostatni videli ze mu oporujou ale nic se jim nestane(tim ze bude presila usuzuje ze se agresor nepokusi je nijak napadnout a tim zacne ztracet autoritu). Proste zlomit tu silou vynucenou autoritu a ukazat ostanim ze se nemaj ceho bat,ze se jim nic nestane kdyz se nekoho zastanou...
(ja tak rad neco takhle psychologicky rozebiram :D ) 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Gino » stř 19. bře, 2008 8:41

BTW - jediny, s kym tu plne souhlasim, co se pristupu tyce, je ukropcany... ac se nejspis nikdy nestal vyraznou obeti sikany, tak vi, jak na to :)

Ale vazne, je to jenom o tom, kdy se to v cloveku psychicky zlomi, vubec nejde o techniky a sebeobranu jako takovou, staci sebevedomi, podpora, ale vyresit/ukoncit se to vzdycky musi tak, jako to zacalo - nasilim. Tzn. postavit se agresorovi a ukazat mu, ze sice dostanu na budku, ale nedam mu to zadarmo... on si to priste rozmysli a radeji si najde nekoho jineho. Vzdyt ti smejdi maj hroznej strach, lepej si komplexy na slabsich a jakmile se jim clovek dostatecne agresivne postavi, tak se jim stahnou pulky.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Lear » stř 19. bře, 2008 11:53

Ja musim souhlasit s tim, ze psychicka sikana muze byt horsi nez fyzicka.. (Pokud ta fyzicka neni opravdu drsna..) Videl jsem to u sebe na ZS.. Byl jsem mladsi nez ostatni, jinej (uslapnuty knihomol) a obcas si na me nekdo neco zkusil.. Pokud to bylo fyzicky tak jsme se proste poprali, bud dostal pres hubu on nebo ja a byl klid.. Ale takova ta nenapadna pliziva sikana jako ze si z tebe nekdo dela zlou srandu a ma neustaly narazky je mozna horsi.. Protoze co udelas? Obet sikany je vetsinou nejaky tichy slaby dite a to proste neda tomu agresorovi pres hubu za ty reci.. Naopak je snasi a doufa, ze skoncej.. Ale porad jsme na tom byli jako skola dobre, ve vedlejsi nejaky typci skakali mistnimu otloukankovi po hrudniku v kanadach.. samozrejme skoncil ve spitale se zlamanyma zebrama.. a pozdeji jednoho z tech agresoru v totalnim zoufalstvi bodnul nozem do krku.. Ten agresor se po mesici vratil ze spitalu a toho kluka silene rozkopal.. Skoro umrel.. Resili to i policajti.. Jojo, deti dovedou byt taky svine.. :roll: :wink:
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod fighter99 » stř 19. bře, 2008 12:11

Lear píše: ve vedlejsi nejaky typci skakali mistnimu otloukankovi po hrudniku v kanadach.. samozrejme skoncil ve spitale se zlamanyma zebrama.. a pozdeji jednoho z tech agresoru v totalnim zoufalstvi bodnul nozem do krku.. Ten agresor se po mesici vratil ze spitalu a toho kluka silene rozkopal.. Skoro umrel.. Resili to i policajti.. Jojo, deti dovedou byt taky svine.. :roll: :wink:


For Cudles: Tohle je duvod proc az v krajnim pripade... Samozrejme u fyzicky sikany jsem pro reseni jak rikal ukropcany. Ale pokud jde o psychickou tak zacit se hned ohanet pestma nemusi bejt nejlepsi,staci dokazat tomu utocnikovi ze pokud dojde k fyzickymu kontaktu tak z toho nevyjde celej,proste verit si a dat to najevo... A taky bitka vyresi jeden konkretni problem jedny obeti, ale tohle chce komplexni reseni v celym kolektivu tridy, tak aby uz nemel ten utocnik sanci zamerit se na nekoho jinyho...
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod fighter99 » stř 19. bře, 2008 12:18

Gino píše:BTW - jediny, s kym tu plne souhlasim, co se pristupu tyce, je ukropcany... ac se nejspis nikdy nestal vyraznou obeti sikany, tak vi, jak na to :)

Ale vazne, je to jenom o tom, kdy se to v cloveku psychicky zlomi, vubec nejde o techniky a sebeobranu jako takovou, staci sebevedomi, podpora, ale vyresit/ukoncit se to vzdycky musi tak, jako to zacalo - nasilim. Tzn. postavit se agresorovi a ukazat mu, ze sice dostanu na budku, ale nedam mu to zadarmo... on si to priste rozmysli a radeji si najde nekoho jineho. Vzdyt ti smejdi maj hroznej strach, lepej si komplexy na slabsich a jakmile se jim clovek dostatecne agresivne postavi, tak se jim stahnou pulky.


Jo takhle se da vyresit fyzicka sikana, ale co psychicka? Jako i u ty psychicky sikany to vetsinou skonci tak ze ty obeti proste rupne v bedne a vyleti po tom utocnikovi, ale prave proto to chce najit jiny reseni nez k tomuhle dojde... Kolikrat je ucinny bojovat proti utocnikovi jeho zbranema... Vracet mu narazky a rejpavy kecy a tak... Ale vsechno to chce jednu vec, naucit tu obet sebeduvere,kdyz chce zastavit tu sikanu,musi se tomu agresorovi postavit,a at to udela jakymkoliv zpusobem,musi si verit.... 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod cudles » stř 19. bře, 2008 12:37

fighter99 píše:
Lear píše: ve vedlejsi nejaky typci skakali mistnimu otloukankovi po hrudniku v kanadach.. samozrejme skoncil ve spitale se zlamanyma zebrama.. a pozdeji jednoho z tech agresoru v totalnim zoufalstvi bodnul nozem do krku.. Ten agresor se po mesici vratil ze spitalu a toho kluka silene rozkopal.. Skoro umrel.. Resili to i policajti.. Jojo, deti dovedou byt taky svine.. :roll: :wink:


For Cudles: Tohle je duvod proc az v krajnim pripade... Samozrejme u fyzicky sikany jsem pro reseni jak rikal ukropcany. Ale pokud jde o psychickou tak zacit se hned ohanet pestma nemusi bejt nejlepsi,staci dokazat tomu utocnikovi ze pokud dojde k fyzickymu kontaktu tak z toho nevyjde celej,proste verit si a dat to najevo... A taky bitka vyresi jeden konkretni problem jedny obeti, ale tohle chce komplexni reseni v celym kolektivu tridy, tak aby uz nemel ten utocnik sanci zamerit se na nekoho jinyho...
¨
Má k tomu jiný postoj...představ si že jsi obětí psychické šikany...co uděláš? myslíš že ty v této roli máš možnost něco řešit komplexně v rámci třídy? v situaci kdy se k agresorovi přidávají další? Nvíc jsem nepsal hned se ohánět pěstma...v případě psychické šikany bych viděl toto řešení - vzít si agresora stranou a tam mu dát verbálně důrazně a odhodlaně najevo, že jakmile to nepřestane, bude zle...a když to nepřijme, už je jen jedna cesta...
Btw,vracet mu narážky a rejpavý kecy..já když tohle prožíval chvíli na základce, tak jsem nikdy nebyl natolik argumentačně schopný,pokaždý mě dotyčný ,,utřel"...a tím že mu budeš narážky atd oplácet stejnou mincí,tak buď to budou nekončící přestřelky,kde má agresor oproti tobě výhodu,a nebo dojde ke konfliktu hned...a tak si stále stojím za již výše zmíněným řešením.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron