Helma!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Clarke » úte 30. čer, 2009 8:31

Sakra chlapi, vy mne strašíte 8O
Ale každopádně díky za reakce. Ty helmy si vytisknu a na tréninku ukážu trenérovi. Ať to rozhodne někdo zkušenější než já.
Ta přilba od Katsuda vypadá vážně pěkně, i když se divím že ta mřížka drží - takhle na fotce mi to přijde ještě křehčí než ty neprůhledné :)
Jo a co se týká zmiňovaných přileb na Kudo, tak jsem našel asi nejlevnější: http://www.justfight.cz/prilba-s-celopl ... 32251.html

PS: Pro úplnost ještě k původnímu dotazu - Zabrání přilba s lícnicemi vyražení kontaktních čoček z oka? Zkoušel to někdo?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Lada » úte 30. čer, 2009 9:13

Rony píše:Tahle škeble je zajímavá, ale chtělo by to vyzkoušet. Jinak, s kámošem jsem trénoval s tou přilbou od Hayashi a úplně stejný problém jak s tou od X-team. Navíc sehnat náhradní mřížku byl téměř nadlidský úkon - nechápu proč, když je na sucháče a asi se všeobecně ví, že praskaj - ty sucháče to jasně dokladujou.

já náhradní mřížku koupil bez problému v Team-xu měli tam i více barev :D jinak mě zatím naštěstí praskají jen u těch úchytů na sucháče (a to moc neřeším dokud to drží) a né jak playerovi, ale už jsem je radši na exponovaných místech, kde to ve výrobě posrali obalil ještě izolačkou tak třeba to trocha pomůže a když už praskne tak snad nebude mít takové tendence se zohnout a poškrábat ksicht...

2Clarke

co se té přilby s mřížkou týče co postoval marcelo, tak zdání může dost klamat... já si naopak myslím, že ta mřížka vydrží více i když podle obrázku se až tak posuzovat nedá, ale je vidět že ten průhledný plast je snad z konstantní tloušťky materiálu zejména v těch přechodech na lícnici přilby a možná i širší než u té druhé... U té co postoval player je problém, že to konstruktér posral a právě v těch exponovaných místech a přechodech k přilbě materiál mřížek rapidně zůžil a jaký to má následek už víme :? Mimo jiné přes ten průhledný plast bude viditelnost lepší než přes černé mřížky.
Ještě co sjem si vzpoměl, chce to sehnat helmu která dobře padne na palici a drží na ní! ty od team-xu jsou v tomhle naprd chtělo by to ten úchyt níže k zátyleku aby se lépe uchytila. NAIA odsud má podobné přilby, ale ty drří mnohem lépe takže jak to člověk nevyzkouší jak sedí tak je to naprd...
NAIA má také přilbu s průhledným plexi od ochraného obleku a ta je také dobrá i když už více specifická a dražší. Měla by to být tahle z odkazu http://www.tonyblauer.com/4105/03_01_highgear.asp

Jinak zdraví máš jen jedno tak se dle toho zařiď, a že budeš vypadat tak či onak na to nehleď, já na posledních dvou seminářích vypadal taky jak debo, zpevnující pás na záda, bez toho už nic moc nedělám, na jedné ruce ortézu na druhé přivázanej pomalu vykloubenej palec, na druhý seminář jsem ortézu jen přehodil na druhou ruku, kterou jsem si následně pojebal a přivyztužil hliníkem, na druhé ruce zas fixoval zápěstí bandáží :roll: :lol:
Chce to na sebe dávat bacha při všem co děláš, nějakým zraněním se nevyhneš, ale minimalizovat je můžeš a po pár letech budeš jen rád... Marné je mlátit si hlavou do zdi jakej jsem to byl vůl, když teď nemohu trénovat, lítám po doktorech určitý životní komfort v hajzlu a už bude jen hůř...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » úte 30. čer, 2009 9:34

marcelo. na helmy s tim pruhlednym plastem pred xichtem jsem uz koukal, podas please nejaky refrence? pro/proti? jak se v tom dejcha, vidi, o to vydrzi, ktera znacka je podle tebe nejlepsi etc.? diky!
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 13:28

pm píše:marcelo. na helmy s tim pruhlednym plastem pred xichtem jsem uz koukal, podas please nejaky refrence? pro/proti? jak se v tom dejcha, vidi, o to vydrzi, ktera znacka je podle tebe nejlepsi etc.? diky!

Neviem Pavel aku prilbu mas namysli,myslis tu z katsuda s tou priesvitnou mriezkou,alebo tu "kozmicku" na Daido Juku? Pokial myslis tu z katsuda je v pohode,viditelnost lepsia ako ta Playerova prilba,pretoze kedysi som mal aj taku,ale najlepsia viditelnost bude z tej prilby ktora je na Daido Juku kumite,len co som cital je nutne pouzivat sprej pre motorkarov aby sa nemlzila pri dlhom sparingu..co som cital tak Kudoisti z Daido Juku si natieraju tvar antipersperantovym stickom aby zabranili poteniu a mlzenie plexi..ale vydrzi co som cital poriadne rachy,zober si ze Kudokovia z Daidojuku pouzivaju len take maly bavlnene navleky na paste aby si nedodrbali past a rezu do toho riadne bomby..tu com mam s tou priesvitnou mriezkou,tak ako rubeme do nej celkom slusne len v graplingovkach,ziadne boxing rukavice..nepuklo zatial nic,len mriezka je hlavne od hlaviciek doskriabana,ale to je normalne ked bije plexi o plexi..na co treba davat bacha je udierat technicky spravne,inac mate rozseknutu kozu na hankach,palcoch ruky atd..aspon sa clovek nauci spravne drzat zavretu a zauhlovanu past :wink Inac koncom leta na tuti kupim tu prilbu na Daidojuku z Anglicka,tu lacnu od Teamx co niekto postol za 800 ceskych korun nechcem,to bude urcite nejaky shit,cena je podozrivo velmi nizka
:? a pocul som uz velmi zle refencie na tuto znacku od viacerych ludi :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » úte 30. čer, 2009 14:06

diky za reference! dej mi please vedet az budes tu Daidojuku, jak se to ma s ni
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 30. čer, 2009 21:05

Ja jsem jednu plexi rozslapnul a prdla :evil: Co horsi, rozbilo se to plexi na ostre ulomky, ale snad to byl nejakej levnej ksunt!!! Spotis se v ni, zamlzi se a nevidis :evil: Ale umelohmotna mrizka uz take povolila - to bylo jeste u blecha sifu v ottweileru ELY ... zapichla se kousicek od oka, ale to byl take ksunt :evil: :lol:

Na helmach nesetrit!!! Idealni by byla ta od toptenu s nejakym sikovnym patentem na mrizku, ktera by byla sundavaci ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 21:24

luen píše:Ja jsem jednu plexi rozslapnul a prdla :evil: Co horsi, rozbilo se to plexi na ostre ulomky, ale snad to byl nejakej levnej ksunt!!! Spotis se v ni, zamlzi se a nevidis :evil: Ale umelohmotna mrizka uz take povolila - to bylo jeste u blecha sifu v ottweileru ELY ... zapichla se kousicek od oka, ale to byl take ksunt :evil: :lol:

Na helmach nesetrit!!! Idealni by byla ta od toptenu s nejakym sikovnym patentem na mrizku, ktera by byla sundavaci ...

..podobnu mriezku mam aj ja na prilbe,len neviem ci je tak kvalitna ako topten..kukni test,celkom drziak :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=TVOongva ... r_embedded
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 30. čer, 2009 21:44

marcelo píše:
..podobnu mriezku mam aj ja na prilbe,len neviem ci je tak kvalitna ako topten..kukni test,celkom drziak :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=TVOongva ... r_embedded

To vypada slusne!!! :wink:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » úte 30. čer, 2009 22:01

Me to moc slusne neprijde, ona sice nepraskne, ale to je pouze tim, ze je z mekkeho plastu, tudiz ohebna.A mrizka("plexisklo" v tomto pripade) ma preci slouzit k tomu, aby uder neprosel na telo.V tomto pripade mam obavy, ze se mrizka muze po silnejsim uderu prohnout a nosu by se to nemuselo libit.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kjang » úte 30. čer, 2009 22:56

Zajímavý, že v tom testu na Youtube píšou (když kliknete na další informace), že, cituji:" Although, the Protective Mask is extremely safe, it should not be used for full-contact training or against heavy striking.
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 01. črc, 2009 7:13

kjang píše:Zajímavý, že v tom testu na Youtube píšou (když kliknete na další informace), že, cituji:" Although, the Protective Mask is extremely safe, it should not be used for full-contact training or against heavy striking.
:twisted:

Aj keď teda, test vyzerá dosť presvedčivo... Silvovi by sa to určite páčilo... :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clarke » stř 01. črc, 2009 7:34

Ten test TOP-TENky vypadá přesvědčivě. Ale když se kouknete na http://www.hayashi.cz/top-ten--maska-00 ... kt_idb-543 je vidět, že ta mřížka co testují už byla zlomená. Přijde mi že na ní chybí ten horní úchyt (mimochodem řekl bych že dost blbě řešenej, ten si o ulomení koleduje).
Ale to že se mřížka trochu prohýbá bych neřešil. Pokud člověk nebude mít pod hlavou podlahu a stomp v obličeji, tak hlava uskočí mnohem dřív ... :)
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod marcelo » čtv 03. čer, 2010 16:52

pm píše:diky za reference! dej mi please vedet az budes tu Daidojuku, jak se to ma s ni

Servus Pajus,

tak dnes sa mi ozvali konecne po dlhej dobe s jednej SVK firmy co distribuuje tie kopie Daidojuku prilieb a maju mi to poslat na dalsi tyzden...tak som zvedavy ake budu a potom ti napisem recenziu :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » čtv 03. čer, 2010 19:55

zubr, tak dej vedet!

(ha, Pajus mi rika akorat maminka a kluci z bu.cz, ha ha ha)
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » čtv 03. čer, 2010 20:04

marcelo píše:
pm píše:diky za reference! dej mi please vedet az budes tu Daidojuku, jak se to ma s ni

Servus Pajus,

tak dnes sa mi ozvali konecne po dlhej dobe s jednej SVK firmy co distribuuje tie kopie Daidojuku prilieb a maju mi to poslat na dalsi tyzden...tak som zvedavy ake budu a potom ti napisem recenziu :wink:

To me take zajima, tak se pripojuji k tve recenzi.

Dik H.
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...