Helma!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod farmer » čtv 10. dub, 2008 8:36

Ja začal som robiť lóóóóve
kcem si kúpiť auto nóóóóóve
kcem žit na vysokej nóóóhe
z ulice sa dostať hóóóre
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

 

Příspěvekod jox » čtv 10. dub, 2008 9:48

... nechcem bydlet v róóóóóóóóóóre!
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 11. dub, 2008 8:16

Z vily chcu čúčáááť
na středozemní móóóóóóórééééééé
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Clarke » pon 29. čer, 2009 11:46

Ahoj,
nedávno jsem začal s MT, a mám trochu problém s kontaktními čočkami. Když jde rána na oko (byť slabá), tak často vypadnou. Plánuji tenhle docela nákladný problém vyřešit helmou. Chci se tedy zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti.
Stačí helma s lícnicemi? Nebo co třeba přilba s ochranou brady? (myslím taková: http://www.justfight.cz/prilba-s-ocelov ... 31929.html )
Koukal jsem i na další typy helem (s plastovou mříží, s kovovou mřížkou, s komplet plexi štítem, ...) ale to už mi přijde trochu přehnané a podle zdejších reakcí minimálně ty plastové mříže jsou spíš nebezpečné.
Takže jaké máte zkušenosti vy? Jak jste to případně řešili?

PS: Myslel jsem že bych pořídil helmu "Přilba PROFI THAI TRAINING, kůže"? (podobná této, jen s polstrovaným vrškem: http://www.budopro.cz/upload/images/zbo ... i_Training).jpg ). Nebyly by nějaké reference?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Clarke » pon 29. čer, 2009 12:40

Ahoj, díky za reakci.
Sakryš, nevím co je fasa :oops: Ale předpokládám že jsi tím chtěl říct že je to OK.
©ošovky ... hmm, to budou čočky, že? No, mám na každém oku skoro pět dioptrií na dálku. To je bohužel dost. Sparring nevím jak by vypadal, ale minimálně stínování u zrcadla a nebo hruška by asi byly veselé ... hlavně pro ostatní :?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod fakt » pon 29. čer, 2009 13:16

U nás podobný problém. Kluk co cvičí s čočkama je má občas venku. Druhý v nich cvičit přestal a říká, že si polepšil - mlátí tu šmouhu před sebou a neloví čočky po zemi.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Clarke » pon 29. čer, 2009 14:10

ukropcany píše:Už si tak sparing skúšal? Ak by to šlo, tak na no-contact si ich zober a na sparing si ich daj dole... tréner určite pochopí...


Spárovat "naslepo" jsem ještě nezkoušel, ale vyzkouším. Očividně to tady tak řeší spousta lidí (otázkou zůstává kolik mají dioptrií). Asi to bude jedna z mála možností jak na to.
Bohužel na tréninku moc času není, a hrabat se tam v očích, zatímco na tebe parťák čeká je takový blbý i vůči němu. A když se točíme na kruhovém tréninku, tak bych častěji měnil než trénoval. :(
Taky ruce jsou spocený (nevěřil bys jak potom ty čočky pálej :) ), a zabandážovaný (ne že by výměna byla bez bandáží o moc snadnější), sednout ke stolku taky není pořádně kde.

Právě proto jsem myslel že bych to pořešil tou přilbou. Ale nebyl jsem si jistej, jestli lícnice jsou dostatečnou ochranou. Nebo zvolit celoobličejové plexi? Výhled i ochrana očí budou určitě lepší, ale byl bych za exota. Alespoň zatím jsem ještě nikoho s komplet plexi před čuní nepotkal.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod cohen » pon 29. čer, 2009 14:20

cocky by som neriesil vobec, normalne trenuj v okuliaroch a pri sparringu si ich daj dolu. co je inac dost vyhoda, ked sa v reale dostanes do bitky - okuliare idu dolu takmer okamzite, ci uz pri prudkom uhybe hlavou alebo pri skoro hocakej rane na hlavu. potom ocenis, ze sa dokazes branit aj "na slepo" :twisted:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod marcelo » pon 29. čer, 2009 15:44

Clarke píše:Ahoj, díky za reakci.
Sakryš, nevím co je fasa :oops: Ale předpokládám že jsi tím chtěl říct že je to OK.
©ošovky ... hmm, to budou čočky, že? No, mám na každém oku skoro pět dioptrií na dálku. To je bohužel dost. Sparring nevím jak by vypadal, ale minimálně stínování u zrcadla a nebo hruška by asi byly veselé ... hlavně pro ostatní :?


Ahoj Clarke,
kedze aj ja mam po operacii oci s nimi problemi,hlavne co sa tyka uderu do ocnej bulvy+tvorenie sa zakalov od uderov zacal som pouzivat prilbu..kedysi som mal rozrazeneu rohovku na jednom treningu MT a mam podozrenie ze to mi odstartovalo moje problemy s ocami :? Cize pouzivam prilby,mam ich viacero..jednoznacne pouzivat v tvojom pripade a poviem preco..kedze si pocitam "minuskar" a to dost silne ked mas 5ky dioptrie,tak mas omnoho slabsiu sietnicu a pri silnych uderoch hrozi spretrhanie sietnice,kludne si to zisti aj u ocnej :wink: ,popr. erozie rohovky,krvave zakaly a dalsie veci sa mozu objavit...v tvojom pripade ak mas peniaze a nezijes z ruky do ust by som volil supersafe prilbu kt. pouzivaju ludia z Daido Juku a je jedno ze v tom budes vyzerat ako exot, pre mna vyzeraju chlapi v hakame ako buzeranti a exoti a nic sa nedeje :lol: ,pozri http://www.winning-usa.com/products_ma.html ,ja osobne si chcem od nich objednat prilbu s licnicami,kde su licnice omnoho hrubsie ako na beznych prilbach a je urcena pre ludi z MMA na bezpecne sparingy, na www.sherdog.com su na nu dobre recenzie,je to model FG-2900,pozri http://www.winning-usa.com/headgear.html ..su to jedne z nadrahsich prilieb v USA trhu ale patria medzi spicku :wink: Zapamataj si jedno,na zdravi sa nesetri,tvoje oci na tom nie su ani nahodou dobre, 5ky dioptrie su fakt dost vysoka dioptria na to aby si do nich dostaval bomby najblizsich par rokov,ak mi neveris spytaj sa fundovaneho ociara,co ti na to povie :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 29. čer, 2009 17:22

Clarke- nasiel som ti tu lacnejsiu varientu prilby pre Daido Juku,rozmyslam ze za tie prachy si ju objednam cez paypal od nich tiez :D ,cena je viac ako slusna http://www.alsgym.co.uk/super-safe-head ... 44bf3f52b9

..neviem ci sa da kvalitativne porovnat s tou od daidojuku,ale povodna prilba pre daido juku kumite vydrzala co som cital recenzie na nu na nete nenormalne veci :wink:
..pisu tam ze je mozne nosit pod nu okuliare,cize aj kontaktne cocky nebudu problem :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Rony » pon 29. čer, 2009 22:29

Tahle škeble je zajímavá, ale chtělo by to vyzkoušet. Jinak, s kámošem jsem trénoval s tou přilbou od Hayashi a úplně stejný problém jak s tou od X-team. Navíc sehnat náhradní mřížku byl téměř nadlidský úkon - nechápu proč, když je na sucháče a asi se všeobecně ví, že praskaj - ty sucháče to jasně dokladujou.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » pon 29. čer, 2009 23:00

marcelo píše:Clarke- nasiel som ti tu lacnejsiu varientu prilby pre Daido Juku,rozmyslam ze za tie prachy si ju objednam cez paypal od nich tiez :D ,cena je viac ako slusna http://www.alsgym.co.uk/super-safe-head ... 44bf3f52b9

..neviem ci sa da kvalitativne porovnat s tou od daidojuku,ale povodna prilba pre daido juku kumite vydrzala co som cital recenzie na nu na nete nenormalne veci :wink:
..pisu tam ze je mozne nosit pod nu okuliare,cize aj kontaktne cocky nebudu problem :wink:


Objednej a otestuj, asi bych do toho šel taky, kdybys tomu dal kladný bodíky 8)
Po operaci je ta rohovka ještě slabší :?
S pětkama dioptriama sparovat bez náhradních očí není dobrý nápad :?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 7:59

hellas píše:
marcelo píše:Clarke- nasiel som ti tu lacnejsiu varientu prilby pre Daido Juku,rozmyslam ze za tie prachy si ju objednam cez paypal od nich tiez :D ,cena je viac ako slusna http://www.alsgym.co.uk/super-safe-head ... 44bf3f52b9

..neviem ci sa da kvalitativne porovnat s tou od daidojuku,ale povodna prilba pre daido juku kumite vydrzala co som cital recenzie na nu na nete nenormalne veci :wink:
..pisu tam ze je mozne nosit pod nu okuliare,cize aj kontaktne cocky nebudu problem :wink:


Objednej a otestuj, asi bych do toho šel taky, kdybys tomu dal kladný bodíky 8)
Po operaci je ta rohovka ještě slabší :?
S pětkama dioptriama sparovat bez náhradních očí není dobrý nápad :?


O.K. koncom leta ked dam dokopy zas nejake bubaky na vybavenie mojho underground dojo,tak jednu objednam a testnem ju..inac tuto prilbu co postujem nizsie, z katsuda uz mam testnutu,mame 4 taketo prilby v nasom klube a mastime do nich celkom rachy zo shooto rukavicami a drzi jak svina,aj hlavicky z plexi do plexi drzi v pohode :wink: http://katsudo.sk/katalog/boxing/chrani ... ezkou.html ..tuto teraz pouzivame :D Celkom ujde,myslim ze omnoho lepsia ako ta co postoval Player na zaciatku :D
P.S: mas pravdu Zdendo,po operacii laserom mam rohovku o hodne citlivejsiu ako pred tym :( a musim na nu davat sakra bacha,ale zasa vidim ako clovek a nie ako slepuch...tie prilby su supis chrania oci a na druhu stranu sa mozes rezat jak svina aj ked popravde, udery na bok sanice a usi citit riadne, jak keby si ani prilbu nemal,plus otrasy v celej lebke su tam tiez po dobrom udere..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Clarke » úte 30. čer, 2009 8:31

Sakra chlapi, vy mne strašíte 8O
Ale každopádně díky za reakce. Ty helmy si vytisknu a na tréninku ukážu trenérovi. Ať to rozhodne někdo zkušenější než já.
Ta přilba od Katsuda vypadá vážně pěkně, i když se divím že ta mřížka drží - takhle na fotce mi to přijde ještě křehčí než ty neprůhledné :)
Jo a co se týká zmiňovaných přileb na Kudo, tak jsem našel asi nejlevnější: http://www.justfight.cz/prilba-s-celopl ... 32251.html

PS: Pro úplnost ještě k původnímu dotazu - Zabrání přilba s lícnicemi vyražení kontaktních čoček z oka? Zkoušel to někdo?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Lada » úte 30. čer, 2009 9:13

Rony píše:Tahle škeble je zajímavá, ale chtělo by to vyzkoušet. Jinak, s kámošem jsem trénoval s tou přilbou od Hayashi a úplně stejný problém jak s tou od X-team. Navíc sehnat náhradní mřížku byl téměř nadlidský úkon - nechápu proč, když je na sucháče a asi se všeobecně ví, že praskaj - ty sucháče to jasně dokladujou.


já náhradní mřížku koupil bez problému v Team-xu měli tam i více barev :D jinak mě zatím naštěstí praskají jen u těch úchytů na sucháče (a to moc neřeším dokud to drží) a né jak playerovi, ale už jsem je radši na exponovaných místech, kde to ve výrobě posrali obalil ještě izolačkou tak třeba to trocha pomůže a když už praskne tak snad nebude mít takové tendence se zohnout a poškrábat ksicht...


2Clarke

co se té přilby s mřížkou týče co postoval marcelo, tak zdání může dost klamat... já si naopak myslím, že ta mřížka vydrží více i když podle obrázku se až tak posuzovat nedá, ale je vidět že ten průhledný plast je snad z konstantní tloušťky materiálu zejména v těch přechodech na lícnici přilby a možná i širší než u té druhé... U té co postoval player je problém, že to konstruktér posral a právě v těch exponovaných místech a přechodech k přilbě materiál mřížek rapidně zůžil a jaký to má následek už víme :? Mimo jiné přes ten průhledný plast bude viditelnost lepší než přes černé mřížky.
Ještě co sjem si vzpoměl, chce to sehnat helmu která dobře padne na palici a drží na ní! ty od team-xu jsou v tomhle naprd chtělo by to ten úchyt níže k zátyleku aby se lépe uchytila. NAIA odsud má podobné přilby, ale ty drří mnohem lépe takže jak to člověk nevyzkouší jak sedí tak je to naprd...
NAIA má také přilbu s průhledným plexi od ochraného obleku a ta je také dobrá i když už více specifická a dražší. Měla by to být tahle z odkazu http://www.tonyblauer.com/4105/03_01_highgear.asp

Jinak zdraví máš jen jedno tak se dle toho zařiď, a že budeš vypadat tak či onak na to nehleď, já na posledních dvou seminářích vypadal taky jak debo, zpevnující pás na záda, bez toho už nic moc nedělám, na jedné ruce ortézu na druhé přivázanej pomalu vykloubenej palec, na druhý seminář jsem ortézu jen přehodil na druhou ruku, kterou jsem si následně pojebal a přivyztužil hliníkem, na druhé ruce zas fixoval zápěstí bandáží :roll: :lol:
Chce to na sebe dávat bacha při všem co děláš, nějakým zraněním se nevyhneš, ale minimalizovat je můžeš a po pár letech budeš jen rád... Marné je mlátit si hlavou do zdi jakej jsem to byl vůl, když teď nemohu trénovat, lítám po doktorech určitý životní komfort v hajzlu a už bude jen hůř...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod pm » úte 30. čer, 2009 9:34

marcelo. na helmy s tim pruhlednym plastem pred xichtem jsem uz koukal, podas please nejaky refrence? pro/proti? jak se v tom dejcha, vidi, o to vydrzi, ktera znacka je podle tebe nejlepsi etc.? diky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 13:28

pm píše:marcelo. na helmy s tim pruhlednym plastem pred xichtem jsem uz koukal, podas please nejaky refrence? pro/proti? jak se v tom dejcha, vidi, o to vydrzi, ktera znacka je podle tebe nejlepsi etc.? diky!


Neviem Pavel aku prilbu mas namysli,myslis tu z katsuda s tou priesvitnou mriezkou,alebo tu "kozmicku" na Daido Juku? Pokial myslis tu z katsuda je v pohode,viditelnost lepsia ako ta Playerova prilba,pretoze kedysi som mal aj taku,ale najlepsia viditelnost bude z tej prilby ktora je na Daido Juku kumite,len co som cital je nutne pouzivat sprej pre motorkarov aby sa nemlzila pri dlhom sparingu..co som cital tak Kudoisti z Daido Juku si natieraju tvar antipersperantovym stickom aby zabranili poteniu a mlzenie plexi..ale vydrzi co som cital poriadne rachy,zober si ze Kudokovia z Daidojuku pouzivaju len take maly bavlnene navleky na paste aby si nedodrbali past a rezu do toho riadne bomby..tu com mam s tou priesvitnou mriezkou,tak ako rubeme do nej celkom slusne len v graplingovkach,ziadne boxing rukavice..nepuklo zatial nic,len mriezka je hlavne od hlaviciek doskriabana,ale to je normalne ked bije plexi o plexi..na co treba davat bacha je udierat technicky spravne,inac mate rozseknutu kozu na hankach,palcoch ruky atd..aspon sa clovek nauci spravne drzat zavretu a zauhlovanu past :wink Inac koncom leta na tuti kupim tu prilbu na Daidojuku z Anglicka,tu lacnu od Teamx co niekto postol za 800 ceskych korun nechcem,to bude urcite nejaky shit,cena je podozrivo velmi nizka
:? a pocul som uz velmi zle refencie na tuto znacku od viacerych ludi :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 30. čer, 2009 14:06

diky za reference! dej mi please vedet az budes tu Daidojuku, jak se to ma s ni
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » úte 30. čer, 2009 21:05

Ja jsem jednu plexi rozslapnul a prdla :evil: Co horsi, rozbilo se to plexi na ostre ulomky, ale snad to byl nejakej levnej ksunt!!! Spotis se v ni, zamlzi se a nevidis :evil: Ale umelohmotna mrizka uz take povolila - to bylo jeste u blecha sifu v ottweileru ELY ... zapichla se kousicek od oka, ale to byl take ksunt :evil: :lol:

Na helmach nesetrit!!! Idealni by byla ta od toptenu s nejakym sikovnym patentem na mrizku, ktera by byla sundavaci ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 21:24

luen píše:Ja jsem jednu plexi rozslapnul a prdla :evil: Co horsi, rozbilo se to plexi na ostre ulomky, ale snad to byl nejakej levnej ksunt!!! Spotis se v ni, zamlzi se a nevidis :evil: Ale umelohmotna mrizka uz take povolila - to bylo jeste u blecha sifu v ottweileru ELY ... zapichla se kousicek od oka, ale to byl take ksunt :evil: :lol:

Na helmach nesetrit!!! Idealni by byla ta od toptenu s nejakym sikovnym patentem na mrizku, ktera by byla sundavaci ...


..podobnu mriezku mam aj ja na prilbe,len neviem ci je tak kvalitna ako topten..kukni test,celkom drziak :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=TVOongva ... r_embedded
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron