Helma!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod player » pon 07. dub, 2008 11:03

Lada : mno muselo by se mnohem vic obezretneji, coz je samozrejme zase krok od reality, coz samozrejme nechci, uvidim jak budou vypadat jine helmy.
Obrázek
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod Lada » pon 07. dub, 2008 12:11

To chápu to je taky nanic :? tohle místo jsem předpokládal u těch helem co mám jsou větší ty lícnice (jak u té hayashi) oproti té vaší , které to místo kde vám to ruplo trocha podporují a kdyby to ruplo v tomhle místě tak by se zohnout nemusela snad.., průser kdyby to bylo kousek vedle či to sjelo.

njelevnější řešení by bylo zkusit jestli pasují mřížky z té hayashi a vyměnit to

2KAMINARI praskla vám ve stejném místě předpokládám? a mělo to nějaké následky jak u Playera
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » pon 07. dub, 2008 12:54

No... kazdopadne pecka to musela byt poradna. To do sebe pri sparringu slusne rezete, jen co je pravda.

Jen jsem zrovna necekal, playere - ze i ty budes pouzivat helmu (nebo ti s kterymi cvicis). Nevim proc, asi to na me tak pusobilo "NE rukavicim, NE helmam" :lol: (neprovokuju)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod TongPa » pon 07. dub, 2008 13:15

Možná by byly nejlepší přilby s polycarbonátovým sklem, to by mělo vydržet hodně, navíc chrání i oči, takže je to dobrý pro trénink s "kudličkama" a podobně. Ale nevím, kdo to v ČR prodává a za kolik... Možná s tím mají zkušenosti kluci z www.rbsd.cz , na nějakém videu ze semináře KAPAPu s Láďou Matulou jsem takové přilby myslím viděl... Co se týče přileb s mřížkou - nejzranitelnější místo je evidentně oblast onoho zeslabení při přechodu do plochého okraje (viz. foto od playera). Podle mého názoru nezáleží jen na odolnosti mřížky samotné, ale jak už naznačil Lada - pokud je toto "slabé" místo podepřeno lícnicí, mělo by to vydržet o dost víc a když už to rupne, neměla by to ta lícnice pustit dál... Záleží tedy i na konstrukci přilby, některá to podepřené má, jiná ne. Bohužel už nevím, jaké značky byly přilby, které jsme používali původně, lícnici měly, vydržely celkem dost a nikdy nepraskly. Teď máme každej něco jinýho, někdo Team-X, jinej Piransport... Budeme na to muset mrknout, díra v nose by ještě šla, ale oči... :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod DronteMauricijsky » pon 07. dub, 2008 14:34

Mřížku na podobně helmě jako tu ukazoval Player (asi jen jiná barva) se nám už taky povedlo zlomit. Naštěstí v místě suchého zipu, co ji upíná, takže to zůstalo bez úrazu.
DronteMauricijsky
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 20. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod player » pon 07. dub, 2008 17:11

Gino píše:No... kazdopadne pecka to musela byt poradna. To do sebe pri sparringu slusne rezete, jen co je pravda.

Jen jsem zrovna necekal, playere - ze i ty budes pouzivat helmu (nebo ti s kterymi cvicis). Nevim proc, asi to na me tak pusobilo "NE rukavicim, NE helmam" :lol: (neprovokuju)


K tomu ty helmy prave ze maji byt, nebo jsem se alespon domnival, aby se clovek nemusel bat uder dat.Proto je pouzivame a aj jsem to zminoval, kdyz se nekdo ptal, coze pouzivame za ochranne pomucky.No a ted toto :?
Vtipne je, ze jsem dnes volal do prodejny kde jsem to zakoupil a onu situaci jim popsal, pricemz se mi mil pani pomerne arogantne skoro by se dalo rict az vysmala, ze kazdeho udajne upozornuji na to, ze mrizka neni atestovana a ze je pouze na vlastni riziko.Tak jsem ji upozornil, ze to nikde neni psano, no a hadej te co?Vcera to tam nebylo, dnes maj jiz na internetovych strankach napsano, cituji:
Nevýhody:
Mřížka není součástí atestu !!! Použití pouze na vlastní riziko !!! Není určena k přímému úderu !!!
Je to velice usmevne, neb to absolutne neresi jeden zakladni problem a sice ten, ze pokud je takoveto zbozi defacto zdravi skodlive a samozrejme HLAVNE pokud neni atestovanao a schvaleno pro cesky trh, NESMI byti ani prodavano!
Mno co, ona uz se na to COI rada jiste podiva, pokud se to jinym zpusobem nevyresi.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 07. dub, 2008 17:16

Lada píše:To chápu to je taky nanic :? tohle místo jsem předpokládal u těch helem co mám jsou větší ty lícnice (jak u té hayashi) oproti té vaší , které to místo kde vám to ruplo trocha podporují a kdyby to ruplo v tomhle místě tak by se zohnout nemusela snad.., průser kdyby to bylo kousek vedle či to sjelo.

njelevnější řešení by bylo zkusit jestli pasují mřížky z té hayashi a vyměnit to

2KAMINARI praskla vám ve stejném místě předpokládám? a mělo to nějaké následky jak u Playera

Ano praskla stejně. Následky podobné.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod player » pon 07. dub, 2008 17:45

ukropcany píše:
player píše:Mřížka není součástí atestu !!! Použití pouze na vlastní riziko !!! Není určena k přímému úderu !!!
Obrázek


Asi je na straseni malych deti na piskovisti hele....
Ted vazne, ten uder nebyl primy, ale sel z boku, takze predpokladam, ze po me zitrejsi navsteve prodejny bude na strankach doplneno "Není určena k přímému A BOCNIMU úderu "
:D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » pon 07. dub, 2008 19:12

player píše:
ukropcany píše:
player píše:Mřížka není součástí atestu !!! Použití pouze na vlastní riziko !!! Není určena k přímému úderu !!!
Obrázek


Asi je na straseni malych deti na piskovisti hele....
Ted vazne, ten uder nebyl primy, ale sel z boku, takze predpokladam, ze po me zitrejsi navsteve prodejny bude na strankach doplneno "Není určena k přímému A BOCNIMU úderu "
:D


Neboj se playere v případě potíží by nebyl problém je právně rozcupovat, jsem si poměrně jistý že by z nich moc nezbylo, koneckonců jestli chceš můžu jim ve volném čase napsat "poměrně arogantní" email, zabere mi to patnáct minut času :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » úte 08. dub, 2008 8:12

player píše:... Vcera to tam nebylo, dnes maj jiz na internetovych strankach napsano, cituji:
Nevýhody:
Mřížka není součástí atestu !!! Použití pouze na vlastní riziko !!! Není určena k přímému úderu !!! ...

Hoď sem odkaz na ty stránky, chtěl bych na vlastní oči vidět ochrannou přilbu proti úderům, jejíž součást není určena k absorbci úderu... :lol:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod player » úte 08. dub, 2008 16:11

Takze dnes jsem se osobne dozvedel mimo jine, ze je silenost do te helmy davat udery s pytlovkama(ba co vic, dokonce jim prislo podivne, ze nekdo vubec sparuje pouze s pytlovkama a ne 10+oz rukavicema), ze ta helma je urcena napr. pro eskrimu, ze slovne na to upozornuji, ze neni na plnokontaktni sparring, ze je tedy jen na vlastni nebezpeci a toto sve tvrzeni dokladaji na kousku papiru vytistenymi slovy, ktere jsem v predchozim prispevku citoval.
Tak si to preberte podle sveho.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 08. dub, 2008 16:19

player píše:Takze dnes jsem se osobne dozvedel mimo jine, ze je silenost do te helmy davat udery s pytlovkama(ba co vic, dokonce jim prislo podivne, ze nekdo vubec sparuje pouze s pytlovkama a ne 10+oz rukavicema), ze ta helma je urcena napr. pro eskrimu, ze slovne na to upozornuji, ze neni na plnokontaktni sparring, ze je tedy jen na vlastni nebezpeci a toto sve tvrzeni dokladaji na kousku papiru vytistenymi slovy, ktere jsem v predchozim prispevku citoval.
Tak si to preberte podle sveho.


Takzde uder ratanovou holi je slabsi nez uder boxerskou rukavici? :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod player » úte 08. dub, 2008 16:36

ghekon : mno vidis to, co se vsechno nedovis.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod BuFF » úte 08. dub, 2008 19:26

player píše:... ze ta helma je urcena napr. pro eskrimu, ze slovne na to upozornuji, ze neni na plnokontaktni sparring, ze je tedy jen na vlastni nebezpeci a toto sve tvrzeni dokladaji na kousku papiru vytistenymi slovy, ktere jsem v predchozim prispevku citoval.
Tak si to preberte podle sveho.
OSOBNĚ NEDOPORUČUJI TUTO HELMU POU®ÍVAT NA ESKRIMA SPARINGY. Hrozí velmi vážné ohrožení zdraví a jestli to ti prodejci doporučují tak jsou fakt blbci. Tahle přilba nemůže vydržet ani jeden normální eskrima úder. A jestli vydrží tak zase doporučuju, zahodit tyčky a věnovat se nějakému BU beze zbraně. Protože jestli někdo nedokáže vyvinout se zbraní dostatečnou ránu, tak ať jí radši přestane používat. Zbraň mu překáží a není důvod s ní cvičit.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 08. dub, 2008 19:57

No pokud je u přilby přibalen návod k použití a tam je napsán účel použití nebo že není vhodná pro fullcontactní činnost tak s tím asi nic nenaděláš. Pokud bys ale playere chtěl svý prachy zpět ..... stačí se zmínit o tom že budeš kontaktovat televizi a kauzu jim popíšeš, no a výsledek uvidíš sám. :wink:

a nebo nejprve po dobrým normálně vyreklamovat, mohlo jít třeba skutečně pouze o zmetek (neshodný výrobek)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod player » úte 08. dub, 2008 21:30

Toman : V poho, prasule zpet mam.S tim navodem mas pravdu a presne to jsem jim tez rikal.Predpokladam ale, ze te neprekvapi kdyz reknu, ze zadny navod ci prirucka k mrzizce dodavany nejsou, pouze od ted dostanes samolepku s upozornenim pouzti na vlastni riziko, kterou si patrne mas nalepit na celo pod tu helmu.
Stale mi ale vrta hlavou, jak se takovyto vyrobek muze VUBEC prodavat.
Jestli se nepletu, pak napriklad detske autosedacky ci helmy na kolo bez atestu nemaj v kramech co delat.Asi se preci jen na COI informuju na toto.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » stř 09. dub, 2008 9:49

Možná se samolepka prodává ke zpevnění mřížky :-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod wordsworth » stř 09. dub, 2008 10:10

Nebo místo náplasti :(
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jox » stř 09. dub, 2008 10:44

player píše:Stale mi ale vrta hlavou, jak se takovyto vyrobek muze VUBEC prodavat.
Jestli se nepletu, pak napriklad detske autosedacky ci helmy na kolo bez atestu nemaj v kramech co delat.Asi se preci jen na COI informuju na toto.

Je to smutný, ale něco takového je to dost běžná praxe. Zajdi se do krámu podívat na hračky pro 0-2 leté děti, jako kousací kroužky (na prořezávání prvních zoubků), chrastítka, kostky atd. Prohlídni si je a uvidíš, že není snadné najít nějaké, kde by NEBYLA alibistická cedule "nevhodné pro děti do 3 let" :evil: , která hlásá, že nikdo neručí za to, že nejsou nebezpečné (otrava barvou, udušení), protože se výrobce neobtěžuje s testem. A když tam ta cedule je, ČOI s tím nic nenadělá. A spousta z nich se musela stáhnout z prodeje, protože se POTOM ukázalo, že to nebezpečný bylo. :evil: :evil: :evil:
Takže ta helma je vlastně jen taková drobnost. :evil:

(Jasně, člověk se má umět o sebe a rodinu postarat, ale chemicky testovat pochybný chemikálie prostě neni v mejch silách. Tady je ten požadavek na výrobce na ověřitelný testy nutnej.)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 10. dub, 2008 8:12

ukropcany píše:Možno sa má nalepiť zvnútra na tú mrežu :wink: Vieš prečo sa ale predáva? No predsa lóve, lóve, lóve, lóve, lóve, lóve... :wink:


Dežo má lovééééé

inak nič novéééééééééé

On potrebuje ako každý chlap – trocha nehy

Kože, putá, štipce, klepce a – dobré šlehy
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků