Následky tvrdého direktu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Následky tvrdého direktu

Příspěvekod mirsv » pon 21. dub, 2008 20:23

Zdravím,chci se zeptat,jestli jste se v praxi setkali s následky direktu bez rukavic např.na ulici a jaký dopad to mělo na zdraví toho co tu ránu příjmul :?:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

 

Re: Následky tvrdého direktu

Příspěvekod Josman » pon 21. dub, 2008 20:50

mirsv píše:Zdravím,chci se zeptat,jestli jste se v praxi setkali s následky direktu bez rukavic např.na ulici a jaký dopad to mělo na zdraví toho co tu ránu příjmul :?:


Tak pokud je dobře trefený tak zpravidla KO, otřes mozku, bezvědomí ... dá se říci není až tak důležitá síla úderu, jako místo kam trefí. Úder na spodinu lebeční nebo na spánek může způsobit i smrt. Stačí i slabší úder na oblast hrtanu, ohryzek a následuje rovněž v lepším případě "pouze" dušení či KO. Obecně si myslím, že je ve hře víc faktorů, záleží i na tom, jestli je obránce (přijímající úder) na nějakou tu ránu zvyklý, např. boxer je z tréninku či zápasů zvyklý na leccos :wink:
Ještě bych dodal, že úder bez rukavic směrující na hlavu může mít neblahé důsledky i na útočníka, pokud trefí špatně (typicky na čelo), může si docela snadno zničit klouby, případně zápěstí což je dost bolestivá záležitost. Obránci v takovém případě hrozí maximálně boule na čele podle intenzity :wink:
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Panda » úte 22. dub, 2008 8:17

hmm, nejlíp zkusit se to zepatat nějákého ultimátníka ze staré gardy co se ještě řezali bez rukavic...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod KAMINARI » úte 22. dub, 2008 8:51

Ran jsem dostal celkem dos, ustát se to většinou dalo, nepříjemný to bylo vždy. Jednou jsem dostal při zápasení lehkej ťukanec někam za ucho a i když ta rána byla nic moc, šel jsem okamžitě do kolen a tak 30 minut jsem se z toho vzpamatovával. Jak už tady bylo řečeno, není až tak důležitá síla úderu, ale kam se člověk trefí.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Toman » úte 22. dub, 2008 9:19

Jednou jsem byl svědkem toho, že chlap dostal bombu někam na lícní kost, hlava mu odlítla asi metr dozadu, posadil se na prdel, vstal a rubanice pokračovala. KO jsem na ulici in natura nikdy neviděl.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » úte 22. dub, 2008 13:04

Toman píše:Jednou jsem byl svědkem toho, že chlap dostal bombu někam na lícní kost, hlava mu odlítla asi metr dozadu, posadil se na prdel, vstal a rubanice pokračovala. KO jsem na ulici in natura nikdy neviděl.

Mozna kdyby tu pecku dostal na bradu...
Ja jsem KO taky in natura nevidel, ale jednou malem zazil.. to sem myslel, ze mam spodni celist nekde na zemi a pred ocima jsem poprve v zivote videl opravdovy hvezdicky... :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod TF » úte 22. dub, 2008 15:36

co se mě týče tak jsem jednou KO in natura zažil při takovým nevinným kočkování na ulici a můžu říct že podle mě je nebezpecnější ta pecka ze zadu do hlavy kterou si člověk dá když se po direktu plácne nekontrolovaně na beton než ten úder samotnej :idea:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Lada » úte 22. dub, 2008 16:48

jj a nemusí to být jen zezadu, a když má někdo echt smůlu tak se trefí na nějakej šutr či patník

já už jednou KO na ulici taky málem taky skončil, šel jsem k zemi raz dva tak nějak na čtyři a hvezdiček bylo všude kolem spousta...

není to tak dlouho co jsem viděl jak jeden šmejd co napadal lidi kolem dostal od jednoho co se bránil: sesypal se po nějakých 3 úderech k zemi a tam chytnul záchvat a málem exnul
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 22. dub, 2008 20:33

Zachvat? Jaky zachvat? O tom jsem jeste neslysel, ze by nekdo dostal zachvat po inkasovane serii uderu. Jinak ja dostal direkt do obliceje pouze jednou, byla to poradna pecka od poradneho kusu masa na koren nosu a docela mne prekvapilo ze se nestalo temer nic, jenom se mi neco mihlo pred oblicejem a pak mne trochu bolel nos :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

zachvat

Příspěvekod bison » stř 23. dub, 2008 7:49

ghekon: Asi jsi jeste neslysel o spouste veci ;-)
Po silnem uderu do hlavy (typicky po padu) se muze obevit epilepsie. Docasna (jeden nebo nekolik malo zachvatu) nebo i trvala. Zeptej se nejakyho znamyho doktora.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

 

Příspěvekod Lada » stř 23. dub, 2008 7:59

navíc když je to zkombinováno s alkoholem a ten šmejd prej chlastá dost...jednoduše šel k zemi začal sebou třebat, chrčet a nebýt jedné zdravotnice tam...rychlá přijela celkem za dlouho
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Re: zachvat

Příspěvekod ghekon » stř 23. dub, 2008 8:50

bison píše:ghekon: Asi jsi jeste neslysel o spouste veci ;-)
Po silnem uderu do hlavy (typicky po padu) se muze obevit epilepsie. Docasna (jeden nebo nekolik malo zachvatu) nebo i trvala. Zeptej se nejakyho znamyho doktora.


Rad si rozsirim obzory :) Jeste pred 10 minutami jsemsi myslel ze epilepsie je vrozena :) Asi velkou roli tam hraje ten chlast a to ze je to na ulici adrenalin etc. ze?

Lada: Ted jsem si vzpomnel ze neco podobneho jsem videl na judo turnaji, ja uz vlastne videl jen jak lezi na zemi, haze sebou na vsechny strany a uz je u neho zdravotnik, za par minut ( ehm... tak 10-15 :roll: ) sanitka a uz ho vezou, ale netusim jestli to byla taky epilepsie...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: zachvat

Příspěvekod jox » stř 23. dub, 2008 9:04

ghekon píše:Rad si rozsirim obzory :) Jeste pred 10 minutami jsemsi myslel ze epilepsie je vrozena :) Asi velkou roli tam hraje ten chlast a to ze je to na ulici adrenalin etc. ze?

Má se za to, že vrozené jsou dispozice k epilepsii. Ale nemusí se zdaleka vždy rozvinout.
Mimochodem, nejhorší je, když se ti rozvine kvůli autu. Kromě úderu na hlavu, i rychlé intenzivní blikání světla např. při projíždění stromořadí je silný spouštěč. Ztratit vědomí při jízdě stromořadím je opravdu ohavné, a bez lékařské prohlídky kvůli řidičáku (zaplať pámbu za ní i když určitě není stoprocentní) by dotyčný o své dispozici vůbec nevěděl, a bez ježdění autem v určitém věku by se možná nikdy nerozvinula. Takže vrozená sice ano, ale...

Jo, a to házení nemusí být jediný projev epilepsie, někdy dojde prostě jen ke krátké ztrátě vědomí v té době. Nebo mrákotné vykonávání nesmyslných činností. Nebo jen výpadek některých smyslů při vědomí.

Epilepsie nemusí být jen kvůli vrození dispozici. Může být také získaná během života, např. kvůli nádoru v hlavě, cévní deformace v hlavě, nebo právě úrazy. Epilepsií je mnoho druhů.

Epilepsii má asi 1% lidí. Myslím, že každý instruktor/mistr BS/BU by měl vědět o co jde, a co v případě epileptického záchvatu žáka dělat. Koho to zajímá, tak návod na první pomoc http://www.epilepsie.cz/verejna/verejna_cast.php?id=43
Když už nic, aspoň měřte čas :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod mirsv » čtv 24. dub, 2008 19:16

Občas někde slíchávám,jaký může mít tvrdá rána následky,neříkejte mi,že tu není nikdo,kdo třeba naživo viděl,jak pěst láme čelist :?:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod mirsv » čtv 24. dub, 2008 19:16

Občas někde slíchávám,jaký může mít tvrdá rána následky,neříkejte mi,že tu není nikdo,kdo třeba naživo viděl,jak pěst láme čelist :?:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Panda » čtv 24. dub, 2008 19:36

No před čtrnácti dny jsem viděl na turnaji figting jiu jitsu jak kluk dostal kop z otočky pato do tváře, pěkně to křuplo, chtěl pokračovat ale nedovolili mu to lékaři..zdálo se mi když jsem s ním mluvil že má tvář trochu jinak fromovanou..no u doktora mu řekli že má prasklou lícní kost a zadrátovali mu celou pusu...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Josman » pát 25. dub, 2008 5:44

mirsv píše:Občas někde slíchávám,jaký může mít tvrdá rána následky,neříkejte mi,že tu není nikdo,kdo třeba naživo viděl,jak pěst láme čelist :?:


Zlomený nos jsem už viděl nesčetněkrát ... Vyslovené KO z jednoho úderu na ulici jsem ještě naživo neviděl, pokud Tě zajímá, jak "to" vypadá (ikdyž mi to přijde trochu uchylné a zvrácené po tom pátrat :wink: ) tak to lze najít na youtube či jiném serveru zaměřeném na sdílení videa.

For Ghekon a Jox: Epileptický záchvat způsobený tvrdým úderem jsem neviděl ani na netu :D. Každopádně věřím, že se to může stát a mám za to, že 90% epileptiků o sobě ví, že jsou epileptici a měli by na to tudíž brát ohledy (např. při tréninku). O jejich zdravotním stavu by měl mít ponětí i trenér, aby si uvědomil rizika a dokázal schopně reagovat :wink:
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod masta_FN » pát 25. dub, 2008 8:47

Na tréninku v Hanumanu měli začátkem roku brutus zranění, kop z otočky pod oko, výsledek byl zlomená kost nad okem, zlomená kost pod okem, na 5x zlomená spánková kost, oko 2 cm venku... prostě mňamka

Jinak už jsem na ulici viděl několikrát one-punch-knockout... kámoši se čas od času někde servali, a jelikož makali rukama a měli sílu jak bejk tak většinou stačilo když jedna sedla a většinou sedla. Výsledkem bylo několik bezvědomí, jeden frajer byl v koma několik dní... humus
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: Následky tvrdého direktu

Příspěvekod TongPo » pát 25. dub, 2008 9:51

mirsv píše:Zdravím,chci se zeptat,jestli jste se v praxi setkali s následky direktu bez rukavic např.na ulici a jaký dopad to mělo na zdraví toho co tu ránu příjmul :?:

Jo, párkrát jsem to viděl. Asi mám taky kamarády jiného výkonnostního typu... :twisted:

Ale co to vlastně je ten "tvrdý direkt"? Pro každýho je to něco jinýho, záleží na hmotnosti obou rváčů, na jejich fyzičce a schopnosti pořádně praštit, na tom, jak a kam ta rána sedne... Díky této variabilitě můžou bejt následky onoho "tvrdého direktu" v rozmezí od "Au! To bolelo!" přes přeraženou čelist, bezvědomí až v extrémním případě smrt... :? Tvůj dotaz je podobně zodpověditelný, jako by ses například zeptal, jaké jsou následky bouračky autem... :roll:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod mirsv » pát 25. dub, 2008 13:27

Josman píše:
mirsv píše:Občas někde slíchávám,jaký může mít tvrdá rána následky,neříkejte mi,že tu není nikdo,kdo třeba naživo viděl,jak pěst láme čelist :?:


Josman napsal:Zlomený nos jsem už viděl nesčetněkrát ... Vyslovené KO z jednoho úderu na ulici jsem ještě naživo neviděl, pokud Tě zajímá, jak "to" vypadá (ikdyž mi to přijde trochu uchylné a zvrácené po tom pátrat :wink: ) tak to lze najít na youtube či jiném serveru zaměřeném na sdílení videa.

to Josman:Mě nejde o to vidět to,ale pouze mě zajímá,jaké následky může způsobit pořádná rána pěstí.Já jsem například slyšel,že není zas tak těžký,někoho zabít pěstí,ale všechno to jsou informace typu "jedna babka povídala".
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků