Postoj z kickbou vs. ulice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Clarke » čtv 27. lis, 2008 9:22

TongPo píše:
... Už jsem si s "pár" karatistama zaspároval a zatím mi nikdy nedělalo problém jim zaťukat na tykev, jakmile se v kombinaci objevil nějakej hák...

... On myslel něco jinýho... V nepřehledný mele, kdy ti jde po hlavě víc lidí, je určitě dobrý si zabalit hlavu, trochu se zorientovat a pokusit se z toho nějak vymanévrovat + bojovat...

JJ, TongPo trefil obě věci přesně, očividně máme stejné zkušenosti (byť každý "z jiné strany barikády" :oops: ). Nenechat si vnutit cizí styl jak píše RBR je samozřejmě taky pravda. Bohužel těch několik málo zkušeností z modelovek co mám je, že ve šrumci jde styl stranou - proto jsem se ptal na ten kryt - najít na vteřinku/dvě klidnej přístav pro svojí hlavu a trochu se zorientovat a sebrat po prvním sucker-punchi ...
Teda trefil ... až na toho měkoně :lol: Krýt cuki a srazit se naplno předloktími mne prostě bolí, no. Neříkám že to člověka zastaví, ale dost často to koupí brňavka (to je teda slovo). Totéž když ti do těch míst někdo zarazí seiken nebo nějakou jinou kostnatou část. Ještě mi tvrďte že s váma nehne když třeba nártem naberete kyčel nebo loket :) ... nojo, já vím, jdu se otužovat :wink:
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Jendis » čtv 27. lis, 2008 9:40

mně se ve šrumci výtečně osvědčil nouzovej kryt.....kdy levačku hodím na pravé rameno a pusu mám ukrytou za loktem.....ale to je opravdu nouzák,když potřebuješ rychle......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 9:50

Jendis píše:mně se ve šrumci výtečně osvědčil nouzovej kryt.....kdy levačku hodím na pravé rameno a pusu mám ukrytou za loktem.....ale to je opravdu nouzák,když potřebuješ rychle......

Tak, tak, v takové situaci se styl neřeší. Nějak se pokrýt a valit pryč. Účel světí prostředky. Dobrý nápad, neomezuje to výhled, pořád můžeš druhou rukou něco dělat, jednoduché na naučení. Jen to včas stihnout nahodit.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 10:22

Clarke píše:Teda trefil ... až na toho měkoně :lol: Krýt cuki a srazit se naplno předloktími mne prostě bolí, no. Neříkám že to člověka zastaví, ale dost často to koupí brňavka (to je teda slovo). Totéž když ti do těch míst někdo zarazí seiken nebo nějakou jinou kostnatou část. Ještě mi tvrďte že s váma nehne když třeba nártem naberete kyčel nebo loket :) ... nojo, já vím, jdu se otužovat :wink:

Tong Po je tvrďák ho nic nebolí, je vyjímka. :D Jinak x-boxéři často na tréninku používají chrániče holení, rukavice, helmy,atd., proč asi.

Každého to zabolí, když se "dobře" trefí na kost. Pořád platí zlaté pravidlo měkké na tvrdé, pokud se setkají dvě tvrdé plochy jedna musí ustoupit, vždycky tá slabší. Když seikenem zasáhneš loket tak většinou soupeř ani nebude vědět, že se něco stalo a ty si bolestí cvrkneš do gatí. Kostičky, z kterých se skládá naše pěst jsou v porovnání s loketní kostí kapku slabší, takže se dá předpokládat, že většinou to odnese ruka. To samé nárt a loket atd.
Otužování to samozřejmě do jisté míry řeší, ale .... je dost lidí co si otužováním spíše uškodili než si pomohli.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. lis, 2008 13:42

RBR píše:
Vím, že součástí jeho úvahy byl boj proti skupině

Keď už přes hubu patrí sa celej krčme.
Nebudem sa predsa biť za dáke drobné.

To je heslo karatistů. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 13:57

RUNAR píše:
RBR píše:
Vím, že součástí jeho úvahy byl boj proti skupině

Keď už přes hubu patrí sa celej krčme.
Nebudem sa predsa biť za dáke drobné.

To je heslo karatistů. :D

:lol: :lol: :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 27. lis, 2008 14:39

V x-boxe platí, že dole musí ísť telo samé... neexistuje nič také, ako "jau, to bolelo, idem dole". Buď to človeka vypne, alebo musí štípať ďalej... inak sa tomu hovorí "posral sa" (terminus technicus)... :idea: Človek totiž nikdy nevie, ako je na tom ten druhý... :lol:

Chrániče sú na to, aby sme sa nezranili tak, že nemôžeme fungovať ďalej. Ale padá sa relatívne bežne aj na lowkicky v chráničoch, a tak... keď sa dobre trafí, stačí aj jeden, dva... :twisted:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 14:57

ukropcany píše:V x-boxe platí, že dole musí ísť telo samé... neexistuje nič také, ako "jau, to bolelo, idem dole". Buď to človeka vypne, alebo musí štípať ďalej... inak sa tomu hovorí "posral sa" (terminus technicus)... :idea: Človek totiž nikdy nevie, ako je na tom ten druhý... :lol:

Takže když Hoost přerazil Lebannerovi ruku a ten to vzdal, tak se "posral", protože nebyl vypnutý, chápu-li to správně. :lol: Doufám, že to Lebanerovii řekneš jednou do očí :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 27. lis, 2008 15:19

"Vypnúť" neznamená "padne a nevie o sebe", ale "nedokáže ovládať telo". A LeBanner bol veru off... to že dokázal 3 sekundy ešte stáť a dvihnúť ruku, že koniec, to sú posledné chvíľky pred definitívnym odchodom... :idea: Tie 2-3 sekundy vydrží každý a potom už len pád na kolená a je koniec...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 15:35

ukropcany píše:"Vypnúť" neznamená "padne a nevie o sebe", ale "nedokáže ovládať telo". A LeBanner bol veru off... to že dokázal 3 sekundy ešte stáť a dvihnúť ruku, že koniec, to sú posledné chvíľky pred definitívnym odchodom... :idea: Tie 2-3 sekundy vydrží každý a potom už len pád na kolená a je koniec...

Ty se taky umíš vykecat ze všeho, skoro jsi tak dobrý jak my karaťáci. Co nevybojujeme to vytlamíme. Navrhnu Runarovi, aby tě přijal jako čestného člena shotokan karate. :lol: :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 27. lis, 2008 15:52

Nechcu... :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. lis, 2008 16:10

My tam ani žádný bambuláky neberem ....na tréninku se válet smíchy nemůžem :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 27. lis, 2008 16:13

Aha... to preto už teraz drvíš na vol. 4, čo? :twisted: Bránica dostane zabrať, tak treba byť pripravený... správne, správne... :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. lis, 2008 16:27

Jo na vol.4 si zase dáme první duel spolu, začíná mě to docela bavit. 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » čtv 27. lis, 2008 17:49

2 RBR:
Kluci mají pravdu že v ringu toho člověk vydrží o hodně víc.Nevím sice jestli by to samé vydrželi na ulici, když jde všechno z nuly na sto a nemají čas se předpumpovat adrenalínem, ale třeba ano.Posílám vido ze zápasu Frank Shamrock Cung li...někdy v druhem kole Cung li zlomil Frankovi kopem ruku, a Frank jeste dlouho bojoval a dokonce tou zlomenou rukou cunga praštil, i když nasledný vyraz na jeho obliceji hovoril jasne http://www.mmascraps.com/2008/03/frank- ... video.html
Z Bjj sou zase hodne znamen pripady ze zavodnik neodklepal paku a nechal si zlomit na armbar ruku, protože vedl a věděl že když nevzdá a bude pokračovat tak stejne vyhraje ( i kdyz treba na body) http://www.youtube.com/watch?v=cwJfktzAqZU
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 20:55

Panda píše:2 RBR:
Kluci mají pravdu že v ringu toho člověk vydrží o hodně víc.Nevím sice jestli by to samé vydrželi na ulici, když jde všechno z nuly na sto a nemají čas se předpumpovat adrenalínem, ale třeba ano.

To je zajímavá myšlenka, ale obě videjka, co si jsem dal ji moc nepotvrzují. Zlomená ruka je natolik velké zranění, že boj v podstatě končí. Oba dva po zranění dobojovali. Akorát ten brazilec to ustál líp, i když po zbytek zápasu už jen utíkal.

Bylo to na konci 3 kola a Frank měl kliku, že kolo hned končilo. Bylo vidět jak toho měl plné zuby.

RBR

PS: Někde se tu řešil boxerský kryt. Jak jsem tak koukal borci v MMA mají spiš něco mezi krytem z karate a boxu. ®e by si nějak intenzivně chránili bradu se říci nedá, ruce jim dost padali.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » čtv 27. lis, 2008 22:13

RBR píše:To je zajímavá myšlenka, ale obě videjka, co si jsem dal ji moc nepotvrzují. Zlomená ruka je natolik velké zranění, že boj v podstatě končí.

Nesouhlasím, muj názor je že kdyby proti kterémukoli z obou borců nestáli vyrovnaní soupeři ale moulové z ulice, tak by je i s jendou rukou zlámali jak papír, Frank vzdal zápas protože věděl že nemá bez ruky šanci a brazilec ten zápas nakonec vyhrál (i když je to jedna z nejdiskutovanějších "výher") ale vím, co by kdyby :)

RBR píše:RBR

PS: Někde se tu řešil boxerský kryt. Jak jsem tak koukal borci v MMA mají spiš něco mezi krytem z karate a boxu. ®e by si nějak intenzivně chránili bradu se říci nedá, ruce jim dost padali.

to je kus od kusu, ale obecně v MMa mají ruce víc od těla a u pasu, aby se bránili proti strhům-takedownům...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pát 28. lis, 2008 0:50

RBR píše:
Panda píše:2 RBR:
Kluci mají pravdu že v ringu toho člověk vydrží o hodně víc.Nevím sice jestli by to samé vydrželi na ulici, když jde všechno z nuly na sto a nemají čas se předpumpovat adrenalínem, ale třeba ano.

To je zajímavá myšlenka, ale obě videjka, co si jsem dal ji moc nepotvrzují. Zlomená ruka je natolik velké zranění, že boj v podstatě končí. Oba dva po zranění dobojovali. Akorát ten brazilec to ustál líp, i když po zbytek zápasu už jen utíkal.

Bylo to na konci 3 kola a Frank měl kliku, že kolo hned končilo. Bylo vidět jak toho měl plné zuby.

RBR

Cung Le je hustej s tim side kickem ... trochu ho sleduju a nechapu, ze si neodpusti ty kopy z otocek, ale tak nejak to k nemu vlastne sedi :wink: Sice bych radeji videl i neco na zemi, ale evidentne preferuje na zemi zenske a ne muze 8) Dale se mi na nem libi jeho sportovni chovani, jak zbytecne netlaci na pilu a nejede v tom "hanobeni mrtvol" (dorazky)!!!

Ta ulice je obdobna jako ring, take vydrzis vice nez na treninku. Mas totiz motivaci, ... odejit :wink: Uz jsem to tady psal, ale pral jsem se s dvojtou frakturou celisti a o zlomenych prstech clovek ani nevi ... Horsi je zlomenina holene a pod. To uz asi nejde :evil:

Co se tyka pokracovani zapasu se zlomeninou ... povazuji to za zbytecnej hazard, ale sponzori, klub, mecenas a spol to asi videj ve vysoke soutezi jinak :idea:

On ten tzv. boxerskej kryt je totiz pomerne moderni zalezitost i z pohkledu boxu jako takoveho ... drive se stalo podobne jako stoji lidi v MMA a myslim, ze i na ulici je to praktictejsi. neni duvod se zabalit a zmensovat tak opticky svuj prostor resp. "bezpecnostni" zonu! Ale je to podruzne, protoze na stesti o vitezi nerozhodne, jak se k boji clovek postavi, ale jak bojuje :wink:

Jinak koukam s tema strhama na zem uz to napsal Panda 8) Takze jen doplnim: delsi vzdalenost je dle meho soudu na ulici lepsi. Ale asi to nemusi sedet vsem :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » pát 28. lis, 2008 1:43

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:58, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 28. lis, 2008 8:16

Ad gule - do gúl (cez suspenzor, samozrejme 8) ) som už teda pár krát dostal, kopec krát aj v zápase (aj 3x v jednom :roll: ) a pokiaľ ten človek nepadol ako podťatý, tak hrá... :idea: Bomba do suspíku viac bolí kopajúceho ako kopnutého, pretože toho zabolia len kosti... teda pokiaľ ho má dobre uviazaný... :twisted: Kop do podbruška sa v mnohých prípadoch berie ako faul, ale to podľa mňa nie je... u nás na tréningu je to napr. pri sparingoch povolená technika... Treba mať našlapané brucho a potom to ide... iná vec je asi penalta do gúl na ulici, ale to sem ještě neměl... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...