Zachránilo vám vaše BU/BS život?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Zachránilo vám vaše BU/BS život?

Příspěvekod nekdojiny » ned 04. led, 2009 0:49

Nebo alespoň pomohlo ukončit konflikt? Nebo ho zcela odvrátit?
A co konkrétně k tomu přispělo?
Prosím abyste sem psali svoje zážitky a zkusili je "rozebrat" :arrow:
Můžete začít třeba jaké BU/BS cvičíte, kterou jeho větev, jak dlouho. :idea:
Potom průběh celého konfliktu a co rozhodlo o jeho výsledku :idea:
Myslím, že to může být zajímavá a přínosná diskuze (hledal jsem takovou, ale nenašel).

Budu si vážit každé odpovědi 8)
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

 

Příspěvekod Jamamba » ned 04. led, 2009 11:37

Porad, kazdym dnem. Nedelat ho, tak uz jsem z toho vseho davno spachal sebevrazdu! :lol:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod zdenekk » ned 04. led, 2009 14:02

Tak všechny náležitosti, co se na ně ptáš ti bude popisovat jen diletant. Jednak v takové situaci pracují dosti emoce a ty deformují vnímání a tím i zpětnou vazbu, ale hlavně jak praví Sun-ć: "nechť všichni vidí naše vítězství, ale nikdo ať neví, jak jsme jich dosáhli".
Dále bojové umění, ať je jakékoli a ať hlásá realitu boje sebevíc nikdy nepostihne všechny aspekty dané situace a pracuje v nich velmi mnoho náhodných faktorů, se kterými jakákoliv forma výcviku nemůže počítat.
Z vlastní zkušenosti se mi nejčastěji hodila znalost pádových technik.
Vzal jsem si půlku Viagry, tak jen popichuju.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 04. led, 2009 15:13

Jamamba píše:Porad, kazdym dnem. Nedelat ho, tak uz jsem z toho vseho davno spachal sebevrazdu! :lol:

Jamamba to presne vystihnul. Studium BU/BS neni jen o fyzickych technikach, ktere ti umozni se ubranit, ale i o te dalsi "pridane hodnote", ktere ti studium prinasi. Nebudu se tu o teto hodnote rozepisovat, kdo studuje BU, vi o cem mluvim.
A ano...BU me uz nekolikrat zachranily zivot...v obou smyslech. Casteji vsak prave v tom, o kterem pise Jamamba.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod scout » ned 04. led, 2009 16:27

Makoto píše:
Jamamba píše:Porad, kazdym dnem. Nedelat ho, tak uz jsem z toho vseho davno spachal sebevrazdu! :lol:

Jamamba to presne vystihnul. Studium BU/BS neni jen o fyzickych technikach, ktere ti umozni se ubranit, ale i o te dalsi "pridane hodnote", ktere ti studium prinasi. Nebudu se tu o teto hodnote rozepisovat, kdo studuje BU, vi o cem mluvim.
A ano...BU me uz nekolikrat zachranily zivot...v obou smyslech. Casteji vsak prave v tom, o kterem pise Jamamba.
....kurna ....tak vidim ze v tom nelitam sam..... :lol: :wink: ......
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » ned 04. led, 2009 16:46

mně pomohlo zvládnout leukemii a následnou transplantasci kostní dřeně. pomáhá mi v rekonvalescenci a to jak prakticky určitý cvičení tak ta filosofie.a pozor není to žadná mystika .ale nejvíc toto. kung fu je dovednost získaná každodenním opakováním. jeden den cvičit kung fu znamená mít jeden den kung fu. jeden den necvičit ztratit tři dny kung fu. teda pokud to je jinak necht mne opravi:) tohle si opakuju každý den a aplikuju to na rehabilitační a cvičení vůbec a třeba i na mytí nádobí nebo že musím dát svě kola kolem bloku i když je hnusně.
no jinak co se týká rvaček ,že by mi to přímo zachranilo život to asi ne.ale pet let karate a spíš určitý získaný reflexy mi zachránilo před tím že jsem dostal pořádně na držku a dvakrát jsem eliminoval prudiče.ale také jsem na hubu dostal.ale hlavně pak mně chytil skate a pohybová příprava z toho karate byla velmi vhod.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nekdojiny » ned 04. led, 2009 17:13

4Jamamba a Makoto
Rozumím, tahle rovina BU je nepochybně nezastupitelná, ale moje otázka byla úmyslně konkrétnější, týkající se sebeobranné roviny BU.

4Zdenekk
Souhlasím s prvním argumentem a proto se také ptám hromadně-více zkreslených zkušeností může dát dohromady alespoň hrubý obraz pravdy.
S druhým argumentem souhlasit nemohu protože kdyby se tím řídili všichni tak naše BU zakrní a my budeme žít v pohádkách a mýtech.
S třetím argumentem opět souhlasím a proto se ptám pouze na ty aspekty boje které výcvik ovlivnit může.

4Jeikob
Je nesmírně užitečné když se o případu jako je ten tvůj může dozvědět široká veřejnost-podporuje to BU i naději na život.
Druhá část tvého příspěvku svědčí o tom že i BU, která nemají populární sportovní formu, jako třeba box nebo BJJ, právem nosí přívlastek bojová.
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron