Účinná sebeobrana.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Účinná sebeobrana.

Příspěvekod Roman12 » úte 20. led, 2009 13:45

Už to tu bylo několikrát, takže nějaké shrnutí. Snad to někoho nerozčílí. :)
Co vybrat? Co by bylo funkční jako sebeobrana? (Jak po psy. tak techn. stránce).
Kappap, Vale tudo, Krav maga, Sambo...? (Jistě, mix sport a sebeobrana. Ale šlo o to zjistit co by fungovalo. Nebo co vám na ulici jako sebeobrana fungovalo).

Určite by vás napadlo jít tam, vidět, vyzkoušet. Ale pro laika, který sï donedávna myslel že např. Aikido (podle videí, řečí...) by bylo velice vhodné jako sebeobrana to není nejlepší rada. (Když by člověk nechtěl něco vyprovokovat, aby si to co se v kurzu naučil vyzkoušel v reálu. (Hloupý příklad nemyšlený vážně). Nebo třeba pozdě (při nějakém konfliktu) zjistil, že to (učení) bylo relat. k ničemu).
Navíc pokud u nějakého třeba dobrého kurzu by neseděl instruktor nebo prostředí dalo bys se jít k jinému (instruktorovi) se stejným kurzem. Díky.
Roman12
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06. črc, 2008 23:00

 

Re: Účinná sebeobrana.

Příspěvekod pavela » úte 20. led, 2009 14:45

Roman12 píše:Už to tu bylo několikrát, takže nějaké shrnutí. Snad to někoho nerozčílí. :)
Co vybrat? Co by bylo funkční jako sebeobrana? (Jak po psy. tak techn. stránce).
Kappap, Vale tudo, Krav maga, Sambo...? (Jistě, mix sport a sebeobrana. Ale šlo o to zjistit co by fungovalo. Nebo co vám na ulici jako sebeobrana fungovalo).

Určite by vás napadlo jít tam, vidět, vyzkoušet. Ale pro laika, který sï donedávna myslel že např. Aikido (podle videí, řečí...) by bylo velice vhodné jako sebeobrana to není nejlepší rada. (Když by člověk nechtěl něco vyprovokovat, aby si to co se v kurzu naučil vyzkoušel v reálu. (Hloupý příklad nemyšlený vážně). Nebo třeba pozdě (při nějakém konfliktu) zjistil, že to (učení) bylo relat. k ničemu).
Navíc pokud u nějakého třeba dobrého kurzu by neseděl instruktor nebo prostředí dalo bys se jít k jinému (instruktorovi) se stejným kurzem. Díky.
KDY® TO TEDA CHCE© mermomocí vědět,tak ti to tajemství prozradim.Je nutný ovládat Superforcefinalbrutalanalkrávamňágajeďkundomixlevpixlemartialwingčuňtajčireal-do.Spokojenost?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ghekon » úte 20. led, 2009 15:31

pavela: +1

Sambo ( combat sambo ) a Valetudo jsou sporty, tvrde, ale sporty kdezto kapap a kravmaga jsou sebeobrane systemy... To nemuzes michat do hromady :idea:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » stř 21. led, 2009 5:10

ghekon píše:pavela: +1

Sambo ( combat sambo ) a Valetudo jsou sporty, tvrde, ale sporty kdezto kapap a kravmaga jsou sebeobrane systemy... To nemuzes michat do hromady :idea:
Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Makoto » čtv 22. led, 2009 14:43

pavela píše:Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:

Na druhou stranu, Pavelo, zkusil jsi ty nejaky z tech modernich real.... systemu? Prijdes mi jako druhy extrem. Tradicni rovna se funkcni, moderni rovna se automaticky shit. Jakoby od jiste doby jiz lide neumeli premyslet a proto je nutne se drzet technik, ktere se cvicily pred nekolika stovkami let. Nic proti, ale mozna by jsi byl prekvapeny, ze nektere moderni systemy mohou fungovat. Sorry, nabehnul jsi si sam :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod jeikob » čtv 22. led, 2009 16:26

zajímalo by mne když do takové školy či klubu přijde nováček,kterej v životě nedostal facku a sportoval jen o víkendu.jestli ho učí základní věci nejdřív jak stát,jak se hýbat,padat , techniky uderů a tak dál. ??
přijde mi že ty semináře a realné sebeobrany jsou dobrý,ale pro někoho kdo se věnuje bs nebo bu či se mu věnoval.ale nevím tak se ptám
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2009 16:45

jeikob píše:zajímalo by mne když do takové školy či klubu přijde nováček,kterej v životě nedostal facku a sportoval jen o víkendu.jestli ho učí základní věci nejdřív jak stát,jak se hýbat,padat , techniky uderů a tak dál. ??
přijde mi že ty semináře a realné sebeobrany jsou dobrý,ale pro někoho kdo se věnuje bs nebo bu či se mu věnoval.ale nevím tak se ptám


ono je,paradoxně,lepší,když jsi předtím nic nedělal...nemusíš odbourávat zažité návyky,předělávat si myšlení......prostě tam přijdeš jako "tabula rasa" a oni si Tě naučí......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jeikob » čtv 22. led, 2009 17:08

a pro ty co něco už dělají jsou semináře? no proč tady také jsem.pro mne je tu spousta užitečných informací. jsem momentálně handicapovaný mám omezenou hybnost,ale ven chodím. a ono i vědět znamená být aspon trochu připraven.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2009 17:20

jeikob píše:a pro ty co něco už dělají jsou semináře? no proč tady také jsem.pro mne je tu spousta užitečných informací. jsem momentálně handicapovaný mám omezenou hybnost,ale ven chodím. a ono i vědět znamená být aspon trochu připraven.


ne...i Ti,co něco cvičí,samozřejmě mohou začít ještě další....jen mají už třeba něco zažité a musí "odbourávat"....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jeikob » čtv 22. led, 2009 17:28

Jendis píše:
jeikob píše:a pro ty co něco už dělají jsou semináře? no proč tady také jsem.pro mne je tu spousta užitečných informací. jsem momentálně handicapovaný mám omezenou hybnost,ale ven chodím. a ono i vědět znamená být aspon trochu připraven.


ne...i Ti,co něco cvičí,samozřejmě mohou začít ještě další....jen mají už třeba něco zažité a musí "odbourávat"....


tak to je přirozený a je to i v jiných oborech.já jsem výtvarník klasického výtvarného vzdělaní.ale také musím chci li se tím živit. zvakat si na nový technologie sledovat trendy. ale perspektiva a anatomie .princip kontrastu,zásady kompozice .jsou prostě základ a jistě se s nima dá pracovat.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Makoto » čtv 22. led, 2009 21:09

jeikob píše:zajímalo by mne když do takové školy či klubu přijde nováček,kterej v životě nedostal facku a sportoval jen o víkendu.jestli ho učí základní věci nejdřív jak stát,jak se hýbat,padat , techniky uderů a tak dál. ??
přijde mi že ty semináře a realné sebeobrany jsou dobrý,ale pro někoho kdo se věnuje bs nebo bu či se mu věnoval.ale nevím tak se ptám

Me na tom malicko vadi, ze ti kluci se uci rovnou street fight a nepoznali nic z etiky BU, filozofie. Tohle je jen o tom rozkopat toho druheho a utect. Trochu degradace BU. Na druhou stranu jde vetsinou o tematicke seminare, kde neni cas na filozoficke recicky, takze tyhle seminare beru jako rozsireni znalosti pro pokrocile. Vetsinou to pomuze si uvedomit co z toho, co dosud umim, funguje a co ne.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod marcelo » čtv 22. led, 2009 21:45

Makoto píše:
pavela píše:Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:

Na druhou stranu, Pavelo, zkusil jsi ty nejaky z tech modernich real.... systemu? Prijdes mi jako druhy extrem. Tradicni rovna se funkcni, moderni rovna se automaticky shit. Jakoby od jiste doby jiz lide neumeli premyslet a proto je nutne se drzet technik, ktere se cvicily pred nekolika stovkami let. Nic proti, ale mozna by jsi byl prekvapeny, ze nektere moderni systemy mohou fungovat. Sorry, nabehnul jsi si sam :wink:

..suhlasim do bodky :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 22. led, 2009 21:52

pavela píše:
ghekon píše:pavela: +1

Sambo ( combat sambo ) a Valetudo jsou sporty, tvrde, ale sporty kdezto kapap a kravmaga jsou sebeobrane systemy... To nemuzes michat do hromady :idea:
Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:


:roll: ..hlavne ,ze ty si co sa tyka MMA a RBSD doma :wink: ..miesas jedno s druhym a sam uz nevies kde si sa zamotal :wink: ..samolubo zahladeny do CBU,klapky na ociach,fetish hreje na srdci...mam Brukliho v anale tak ako aj ty,ale trosku respektu aj k inym systemom by ti nezaskodilo :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 22. led, 2009 22:22

marcelo: Brukliho v anale? No pockej :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » pát 23. led, 2009 3:48

Makoto píše:
pavela píše:Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:

Na druhou stranu, Pavelo, zkusil jsi ty nejaky z tech modernich real.... systemu? Prijdes mi jako druhy extrem. Tradicni rovna se funkcni, moderni rovna se automaticky shit. Jakoby od jiste doby jiz lide neumeli premyslet a proto je nutne se drzet technik, ktere se cvicily pred nekolika stovkami let. Nic proti, ale mozna by jsi byl prekvapeny, ze nektere moderni systemy mohou fungovat. Sorry, nabehnul jsi si sam :wink:
:lol: Díváš se na to špatně.Neexistuje žádný tradiční nebo moderní.existuje jenom rychlost,síla,technika. Tyhle tři věci se dají studovat buď způsobem ověřeným po staletí(stále stejným,kupodivu,kromě pistole a atomovky,který už stejně možná existovaly ve starověku,nevymyslel za ta léta nikdo nic novýho,než že člověk má 2 ruce,2 nohy,tělo,hlavu a někdy taky mozek :lol:) a nebo se dá vydat po cestě nějakého "novátora" který vymyslí něco převratného. Učitel tradiční cesty může být podvodník a naučit prd nebo nemusí. Učitel "převratné moderní cesty" je podvodník na 100%. I když někoho může naučit prát se tak v tom případě je podvodník přnejmenším v tom,že to vydává za "novou cestu".Viz např. Bruce Lee,kteréhož kecy o nefunkčnosti tradičního furt někdo papouškuje.A co cvičil on sám? Základy Wušu,Wingchun,Karate,Box,Judo. :wink: Moderní systémy MŮ®OU fungovat ale pak jsou to tradiční systémy za MODERNÍ jen vydávané.Všechno už tu bylo,nic nového pod sluncem, Vzpomínky na budoucnost... :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 23. led, 2009 4:37

marcelo píše:
pavela píše:
ghekon píše:pavela: +1

Sambo ( combat sambo ) a Valetudo jsou sporty, tvrde, ale sporty kdezto kapap a kravmaga jsou sebeobrane systemy... To nemuzes michat do hromady :idea:
Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:


:roll: ..hlavne ,ze ty si co sa tyka MMA a RBSD doma :wink: ..miesas jedno s druhym a sam uz nevies kde si sa zamotal :wink: ..samolubo zahladeny do CBU,klapky na ociach,fetish hreje na srdci...mam Brukliho v anale tak ako aj ty,ale trosku respektu aj k inym systemom by ti nezaskodilo :wink:
Marcelo, sorry že se ptám ale co to je MMA a RBSD? :?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod marcelo » pát 23. led, 2009 8:31

pavela píše:
marcelo píše:
pavela píše:
ghekon píše:pavela: +1

Sambo ( combat sambo ) a Valetudo jsou sporty, tvrde, ale sporty kdezto kapap a kravmaga jsou sebeobrane systemy... To nemuzes michat do hromady :idea:
Podle správnýho REAL chytrolína se MUSÍ všechno vyzkoušet, (ALE každý styl ne víc než týden,aby se nezkazil těmi tradičními a v praxi nepoužitelnými hovadinami) a tím dotyčný zjistí,že je to všechno k ničemu, že jsou to zatuchlé a nepružné systémy lpící na zbytečných tradicích(=přežitcích kapitalismu) . Tím dojde k osvícení a vše co se tak dobře naučil zkombinuje do SKUTEČNĚ REÁLNÉHO SYSTÉMU, nazve to třeba Mixed Real Martial Fight System A JE TO! :idea: :lol:


:roll: ..hlavne ,ze ty si co sa tyka MMA a RBSD doma :wink: ..miesas jedno s druhym a sam uz nevies kde si sa zamotal :wink: ..samolubo zahladeny do CBU,klapky na ociach,fetish hreje na srdci...mam Brukliho v anale tak ako aj ty,ale trosku respektu aj k inym systemom by ti nezaskodilo :wink:
Marcelo, sorry že se ptám ale co to je MMA a RBSD? :?

MMA- mixed martial arts ,RBSD-to su tvoji nenavideni realstreetfajtaci :lol:
A to ze moderne BU su podvod je blbost,kopec modernych sytemov napr. vychadza zo starych tradicnych BU,ale modifikuju urcite postupy a techniky aby to prisposobili dnesnej dobe,povahe utoku,trestnemu pravu,dlzke a povahe zbrani atd..preco Marcelo nema rad tradicne BU povacsinou...z mojej skusenosti,mrtve drily a postupy,nerealne utoky a obrana proti nim, cvicenie foriem a kata do umory,minimum sparingu,povacsinou absenicia lap a mechov a metodiky rozvoja vyrvalosti,vybusnosti a rychlosti na tychto aparatoch.. a kopec a koepc dalsich veci :wink: ...na druhu stranu nie ze by som napr. Kravmagu nejak zral,na nu mam tiez svoj nazor :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pavela » sob 24. led, 2009 7:13

Marcelo,děkuji za vysvětlení.Viděl jsem na Youtube nějaké zápasy pojmenované MMA ale to není bojový systém,to je prostě zápas bez pravidel.A to už tu taky dávno bylo, Leitai se dělalo v Číně už před 2000 lety...A dělá se dodnes.A gladiátoři ve starém Římě? To NENÍ bojový systém,nikoho to bojovat nenaučí, maximálně zmrzačí,pokud se do sebe lidi pustí bez jakékoliv přípravy(a tak to taky není).Ti kluci co s tím zápasí,JISTĚ dělali Judo,Box,Wušu atd... A k tvé větě: aby to prisposobili dnesnej dobe,povahe utoku,trestnemu pravu,dlzke a povahe zbrani atd. Takže, souhlasím JEN s jediným a ještě s výhradami a to trestní právo. 1.přizpůsobili době? OTÁZKA:co je odlišné na době? 2.přizpůsobili povaze útoku? OTÁZKA:JAK se změnila povaha útoku?Opilec snad útočí "jinak"?Boxer v ringu utočí "jinak" JAK? 3.trestnímu právu? OTÁZKA: Snad nutná obrana? Už šaolinští mniši usilovali o to ubránit se a nezabít (nezradili by buddhistický slib).Pokud vím tak i ten děda co vymyslel Aikido chtěl obranu bez ublížení.Takže nutná obrana.nic nového. 4.dlžka zbraní OTÁZKA: co je odlišné na délce zbraní?Rozzuřený opilec může vzít do ruky kudlu,židli,stejně jako sekyru nebo klacek... :lol: 5.Povaha zbraní,asi myslíš střelné zbraně,že? OTÁZKA: LZE se ubránit ať tradičním nebo tím tvým vybájeným MODERNÍM proti střelné zbrani? JÁ ŘÍKÁM NE!A to jako člověk,který střílí od věku 10 let.Jestli nějaká tzv.MODERNÍ škola vyučuje obranu proti STŘELNÉ ZBRANI,pak jsou to podvodníci a nemám je rád o to více,že dávají lidem falešnou představu a tím je vystavují PŘÍMÉMU NEBEZPEČÍ SMRTI,protože neadekvátně vyhodnotí situaci!Proti pistoli,pokud není v rukou totálního debila, není obrana. :wink: DÁLE: z mojej skusenosti,mrtve drily a postupy,nerealne utoky a obrana proti nim, Tak tohle je opravdu vtipné,tuhle,promiň,pitomost jsem slyšel stokrát.OTÁZKY: rád bych věděl, které postupy a drily KONKRÉTNĚ v tradičním BU jsou mrtvé,které jsou KONKRÉTNĚ nereálné útoky a obrana? NEHÁDÁM SE,mluvme konkrétně. Já taky neříkám,že V©ECHNO moderní je NEREÁLNÉ,k ničemu a podobně.Je třeba mluvit konkrétně.To je jako bych říkal,že všechny Číňanky jsou hnusné,například.Možná že v některých BU,která NEZNÁM budu ochoten přiznat,že něco cvičí zbytečně.Ale v BU která ZNÁM není jediná zbytečná věc,jediný nereálný útok/obrana, jediný mrtvý dril.Jen se tomu musí POROZUMĚT.Pro člověka nevidoucího je i ta nejpraktičtější věc k ničemu. cvicenie foriem a kata do umory,minimum sparingu,povacsinou absenicia lap a mechov a metodiky rozvoja vyrvalosti,vybusnosti a rychlosti na tychto aparatoch.. A opět staré hlouposti. Cvičení forem je VELMI důležité, je to 1.způsob zápisu stylu 2.způsob jak se naučit sílu,rychlost,pružnost,obratnost=kung fu. 3.učí porozumět praxi.Cvičí se do úmory proto,protože ZDOKONALOVÁNÍ TĚLA A DUCHA je nekonečné,stále se dá zlepšovat.Tečka. Minimum sparringu/opět mluvíme asi každý o nějakém jiném tradičním BU.Ve stylech které znám je sparring nedílnou součástí. A marně si vzpomínám,VE KTERÉM TRADIČNÍM BU SPARRIN NENÍ.Pokud takové znáš,jmenuj ho prosím. A NEJLEP©Í nakonec,ZASE TY LAPY,PYTLE blábláblá.To se opravdu musím smát, pytle se přece používaly v ©aolinském chrámu i v jiných školách už před 1000 lety.TO MÁ BÝT TA MODERNÍ METODA? A kde se dnes používají nějaká moderní zařízení,tak se dříve používala podobná zařízení,jen levnější a ne od Hayashi.Takže teť ta hlavní otázka: CO TO TEDY JE MODERN·I A JAK SE TO LI©Í OD TRADIČNÍHO? Rozumíme si? :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ghekon » sob 24. led, 2009 10:53

pavela píše:Marcelo,děkuji za vysvětlení.Viděl jsem na Youtube nějaké zápasy pojmenované MMA ale to není bojový systém,to je prostě zápas bez pravidel.A to už tu taky dávno bylo, Leitai se dělalo v Číně už před 2000 lety...A dělá se dodnes.A gladiátoři ve starém Římě? To NENÍ bojový systém,nikoho to bojovat nenaučí, maximálně zmrzačí,pokud se do sebe lidi pustí bez jakékoliv přípravy(a tak to taky není).Ti kluci co s tím zápasí,JISTĚ dělali Judo,Box,Wušu atd...


Paneboze co to je za kec?

a) Samozrejmne ze mma ma spoustu pravidel.
b) Ne, opravdu neznam nikoho kdo presel do mma z wushu :lol:
c) MMA te rozhodne nauci bojovat minimalne stejne dobre jako ty tve slavne cinske systemy.
d) Doprdele zjisti si prvne neco o tematu, o kterem pises nez zacnes psat takovehle sracky, v mma se za 15 let existence profesionalniho mma v usa ( 1993 ) staly dohromady 3 umrti, z cehoz 1 na ukraine, kde mnel zapasnik krevni srazeninu v mozku, vedel o tom a stejne nastoupil a minimum tezkych zraneni...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » sob 24. led, 2009 11:12

To pavela:I netrénovaným jedincům se podařilo odzbrojit střelnou zbraň, takže to v určité situaci LZE. Naopak ti co tvrdí, že to nejde jsou podle mě mnohem nebezpečnější. Samozřejmě že je to velmi riskantní, a proto se techniky na odzbrojení mají použít pouze pokud není lepší alternativa. V takovou chvíli ti asi moc nepomůže, když si řekneš, že to nejde.
Jsou lidi, kteří aplikovali techniky a taktiky, které se učili a zachránili si tím život.
Nemluvím samozřejmě o SCI-FI technikách jako je tahle http://cz.youtube.com/watch?v=mwFfk7igY ... re=related

Jediné k čemu mi pomohly tradiční formy (katy nebo jiné názvy) byla spousta zlozvyků, které jsem se potom musel odnaučit, a okradli mě o čas, který jsem mohl využít účelněji. Sílu rychlost, pružnost, obratnost, porozumění praxi atd. lze rozvíjet jiným způsobem. Naopak si myslím, že tradiční formy odcizují a vzdalují praxi. To je pouze můj názor a zkušenost.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron