Účinná sebeobrana.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » čtv 12. úno, 2009 8:43

Mozna malicko OT, ale myslim, ze to trochu se sebeobranou preci jen souvisi. Kdysi to tu nekdo zminil - jen velmi male procento lidi, by dokazalo s chladnou hlavou zabit druheho (zdroj Dave Grossman - On killing). Nize uvedeny experiment ukazuje opak, podminky vsak byli jine, takze se to pravdepodobne neda srovnavat. Presto ale je to duvod k zamysleni.

Experiment: Většina z nás by zabila člověka, pokud to autorita odsouhlasí
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod marcelo » čtv 12. úno, 2009 15:41

Makoto píše:Mozna malicko OT, ale myslim, ze to trochu se sebeobranou preci jen souvisi. Kdysi to tu nekdo zminil - jen velmi male procento lidi, by dokazalo s chladnou hlavou zabit druheho (zdroj Dave Grossman - On killing). Nize uvedeny experiment ukazuje opak, podminky vsak byli jine, takze se to pravdepodobne neda srovnavat. Presto ale je to duvod k zamysleni.

Experiment: Většina z nás by zabila člověka, pokud to autorita odsouhlasí



..zaujimavy clanok,len ma napadlo ze stisnut knoflik je jednoduchsie,lahsie a moralne lahsie ospravedlnitelne pred sebou ako niekomu strcit kudlu do krku..
Naposledy upravil marcelo dne ned 15. úno, 2009 0:02, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » čtv 12. úno, 2009 16:49

Makoto píše:Mozna malicko OT, ale myslim, ze to trochu se sebeobranou preci jen souvisi. Kdysi to tu nekdo zminil - jen velmi male procento lidi, by dokazalo s chladnou hlavou zabit druheho (zdroj Dave Grossman - On killing). Nize uvedeny experiment ukazuje opak, podminky vsak byli jine, takze se to pravdepodobne neda srovnavat. Presto ale je to duvod k zamysleni.

Experiment: Většina z nás by zabila člověka, pokud to autorita odsouhlasí


je to teda dost děsivé.ale realistické. přečtěte si knihu simona wiesenthala ten co chytal valečné zločince. tak ti nejhorší nebyli sadisté .ale prostě plnili rozkaz,dělali dobře svou práci.dozorkyně která střílela děti u selekce,to nedělala z potěchy,ale aby nezdržovali. druhá věc je u tohodle experimentu strach vzepřít se.mimochodem když je venku nějaký násilný konflikt,kolik lidí má odvahu jít to třeba pacifikovat či pomoct oběti? často přemýšlím jestli bych skočil do vody pro tonoucího
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Rony » čtv 12. úno, 2009 21:42

Ono, pomoct někomu na ulici a vložit se do konfliktu s pocitem, že něco budu pacifikovat, není mnohdy úplně jednoduchá věc. Vložit se do něčeho o čem nic nevíš může být docela problém, pokud ty lidi opravdu neznáš nebo si nebyl svědkem celého konfliktu od začátku a porozumněl i jeho pozadí. Pokud chlap mlátí ženskou na ulici, o čem to vypovídá :?: Víš jistě, že ho neokradla, nevybrala mu kvartýr, že nechrápe s jiným a právě mu řekla, že odchází i s dětmi a nebo, že si ten chlap jen léčí koplexy :idea: :?:
Znám i případy, kdy borec šel roztrhnout bitku jiných dvou lidí a oni se pak spojili a otočili proti němu. Extrém? Ne tak nevídanej :wink: Případ kdy borec šel na pomoc ženský, kterou maník obral o kabelku a když ho dohonil, tak zloděj vytáhl kudlu a dost ošklivě ho pořezal a pobodal a tu kabelu si pochopitelně odnesl :)
Pokd tohle lidi vidí kolem sebe, tak celkem upřímně chápu, že cpát se (pokud nemusím) do nějakého konfliktu, který se mně netýká, je věc přinejmenším diskutabilní. A řekl bych, že dnes je mnohdy sebeobranou i to, že se člověk nikam nežene.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod franco » čtv 12. úno, 2009 23:38

Mne je cela vasa debata ukradnuta len ma pobavilo ako nelogicky argumentuje clovek pavela :D :D

Takze Pavela tvrdi.
Existuje len jedno bojove umenie wushu.
Neexistuju ziadne nove a moderne sposoby vsetko uz tu bolo. Vsetko su to len fragmenty vytrhnute z cinskeho wushu. V cine to vsetko pozname a cele to volame wushu a to je 100 percent bojoveho umenia. Na druhej strane ho zjavne naserie, ze niekto nieco MIXUJE. Tvrdi ze dokonca nema rad tie mixovane bojove umenia- MMA.
Takze, ale moment ako mozem nieco mixovat z materialu, ktory je rovnaky kedze je len vybraty z tych 100 percent? Tvoja logika pavela dokazuje bud ze:

Neplati, ze vsetko je to iste, v tom pripade je mozne domixovat nieco ine do niecoho povodneho. No ale potom by to znamenalo ze EXISTUJE nieco co je ine. To znamena ze sa to nenachadza v tych tvojich 100 percentach wushu.

Alebo naopak plati to co tvrdis, ze vsetko je zname a stare a ako si napisal vo wushu je vsetko co si kedy videl v lubovolnom bojovom sporte ci umeni a tak potom nie je ale celkom mozne nic domixovat do nicoho. Pretoze cim viacej budem mixovat a pridavat tym viacej to bude wushu aspon podla toho co ty tvrdis. Takze sa to bude blizit tvojemu idealu 100 percentneho cinskeho bimbamtreskbojovemu umeniu .

Celkovo ked sa nad tym zamyslim pavela tak ak to co tvrdis je pravda a aj tomu sam veris vobec nerozumiem preco ta rozculuje nejake mixovanie pretoze logicky si si sam zdovodnil, ze mixovanie nemoze existovat. Je dos mozne, ze si ani sam neuvedomujes rozpor svojeho tvrdenia a snazenia. Nie je to komicke ? :roll: :D
franco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31. led, 2009 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 13. úno, 2009 9:58

franco píše:Mne je cela vasa debata ukradnuta len ma pobavilo ako nelogicky argumentuje clovek pavela :D :D

franco, nech to byt. Logicke mysleni mas dobre, ale tohle vyvola jen dalsi hadky, ktere stejne k nicemu nepovedou. Uz jsem prisel jsem na to, ze je rozdil mezi tim, co se napise a jak se tomu porozumi. Verim, ze kdyby jsi se potkal osobne s Pavelou co dalsimi kluky, nakonec byste nasli spolecnou rec. Napis mu SZ, pokud tak neodolatelne touzis vyvolavat nesmyslne hadky, sem to vsak nepis. Diky
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pavela » ned 15. úno, 2009 11:42

Makoto píše:
franco píše:Mne je cela vasa debata ukradnuta len ma pobavilo ako nelogicky argumentuje clovek pavela :D :D

franco, nech to byt. Logicke mysleni mas dobre, ale tohle vyvola jen dalsi hadky, ktere stejne k nicemu nepovedou. Uz jsem prisel jsem na to, ze je rozdil mezi tim, co se napise a jak se tomu porozumi. Verim, ze kdyby jsi se potkal osobne s Pavelou co dalsimi kluky, nakonec byste nasli spolecnou rec. Napis mu SZ, pokud tak neodolatelne touzis vyvolavat nesmyslne hadky, sem to vsak nepis. Diky
Děkuji makoto, už se k tomu taky nechci vyjadřovat,protože se mi zdá, že se tak nějak asi nedovedu srozumitelně vyjadřovat. prootže jestli tady slovenský kolega z mého marného proslovu vyvodil tyto závěry svědčící o naprostém nepochopení myšlenky,kterou jsem chtěl sdělit, tak už skutečně nevím jak to říci srozumitelněji.Asi jsem opravdu pozapoměl za ta léta co jsem v Číně česky Myslím si taky v souladu s tvojí myšlenkou, že kdybychom se potkali,tak bychom si porozuměli,protože praktické BU se dá popsat slovy velmi těžko. Tudíž, dělal jsem co jsem mohl,nepovedlo se, většina lidí z mého proslovu pochopila naprostý opak, smažme to. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Makoto » pát 27. úno, 2009 10:25

Kluci,
v Kriminalistickem sborniku vysel clanek o stresovych faktorech v modelovych situacich. Doporucuji precist. Clanek je mozne stahnout odsud

Troufnu si rici, ze jde o prvni clanek/ vyzkum tohoto druhu. A hlavne je podlozeny praxi a ne pouze znalostmi vyctenymi z knih :wink:

enjoy :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cohen » pát 27. úno, 2009 12:11

dost dobry clanok, odborne napisany, bez zbytocneho balastu. ale od dnes asi prestavam chodit pre zemiaky do pivnice :-)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Jendis » pát 27. úno, 2009 19:49

Makoto píše:Kluci,
a ne pouze znalostmi vyctenymi z knih :wink:



jéžiš...todle se mi vždycky strašně líbí...jak se neopomene dodat,že ostatní to maj pouze vyčtené z knížek...... :lol:

Ale článek dobrej......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marcelo » pát 27. úno, 2009 22:46

Jendis píše:
Makoto píše:Kluci,
a ne pouze znalostmi vyctenymi z knih :wink:



jéžiš...todle se mi vždycky strašně líbí...jak se neopomene dodat,že ostatní to maj pouze vyčtené z knížek...... :lol:

Ale článek dobrej......


..tiez ma to zarazilo Jendo ako nas ostatnych suputnikov na tomto fore Makoto zaradil medzi "citatelov" a on sam seba a svoju akademiu medzi " streetfighterov" a znalcov ulice ale budiz..mne to netrha ani zilami,ani surkom :lol: ..kolega je nejaky zatrpknuty a zbytocne svoje vlastne projekcie hadze na nas :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » sob 28. úno, 2009 20:35

marcelo píše:..tiez ma to zarazilo Jendo ako nas ostatnych suputnikov na tomto fore Makoto zaradil medzi "citatelov" a on sam seba a svoju akademiu medzi " streetfighterov" a znalcov ulice ale budiz..mne to netrha ani zilami,ani surkom :lol: ..kolega je nejaky zatrpknuty a zbytocne svoje vlastne projekcie hadze na nas :wink:

Kolega neni zatrpknuty ani svou akademii nikam neradi (a mezi streetfightery uz vubec ne, to by povazoval za degradaci) bo zadnou akademii jednoduse nema (coz uz take x-krat vysvetloval), ale protoze byl nekolikrat narknut, ze vse, co tu prezentuje je pouze vycteno z knih (v lepsim pripade), tak si neodpustil prave tuto poznamku. "Kolega" studuje jujutsu prave u autora clanku.... 8)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » sob 28. úno, 2009 20:43

Jendis píše:jéžiš...todle se mi vždycky strašně líbí...jak se neopomene dodat,že ostatní to maj pouze vyčtené z knížek...... :lol:
Ale článek dobrej......

"jéžiš...todle se mi vždycky strašně líbí.." jak se z jedne vety vyvozuji uplne jine zavery....a pak mi tu vykladejte o projekcich...
Zkuste na chvili dat pryc zavist ci "boh vie co" a vzit tu vetu tak jak byla napsana...a voila...autor jen rekl, ze vse, co tam je napsane je overeno praxi. Tot vse. Mene predsudku a negativnich vyznamu a vice selskeho rozumu Jendo a marcelo by neuskodilo...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » ned 01. bře, 2009 6:28

Makoto píše:"jéžiš...todle se mi vždycky strašně líbí.." jak se z jedne vety vyvozuji uplne jine zavery....a pak mi tu vykladejte o projekcich...
Zkuste na chvili dat pryc zavist ci "boh vie co" a vzit tu vetu tak jak byla napsana...a voila...autor jen rekl, ze vse, co tam je napsane je overeno praxi. Tot vse. Mene predsudku a negativnich vyznamu a vice selskeho rozumu Jendo a marcelo by neuskodilo...


Jakých předsudků a negativních reakcí??Článek jsem pochválil....dobrý to je.Nebejt té poznámky,byla tam jen ta pochvala.... :wink: :idea:

Nemám co Ti závidět....snad jen to,že můžeš cvičit.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron