Reálná sebeobrana proti noži

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod jeikob » stř 21. led, 2009 18:14

no ještě taková věc k boji v realu,s čím jsem měl problém a hodně lidí co cvičili postojové uderové bu. totiž ubranil jsem se když ten člověk stál ,dal mi čas se připravit a zahájil utok pohybem ze statické pozice,pestí,kopnutí ,či mi chtěl chytit za flígr. tam mi to co jsem cvičil fungovalo na to sem uměl reagovat. ovšem jakmile se já tomu řikám rozeběh tak už nefungovalo nic prostě to rvanice ,přetlačovaná ,fackovaná. a jelikož sem neměl moc statickou,nebo tajovou sílu ,tak sem skončil na zemi nebo v rohu.a chytil par facek. a co vím tak kluci to měli také tak
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod RBR » stř 21. led, 2009 20:52

jeikob píše:no myslel jsem spíš takový kop v karate se mu řiká midan tobi geri.naskočí koleno a druhá noha vystřelí. a zase na střední pásmo má ohromnou razanci. jinak ten sidekuck prave nemyslím výskok ale spíš přiskočení což tomu kopu dodá energii.


Nevěřím svým očím nidan tobi geri nebo joko tobi geri proti noži. No chtěl bych vás vidět jak to stihnete a jak vám budou vycházet vzdálenosti. Natočte to na video, prosím, ať se mohu poučit.

RBR
Naposledy upravil RBR dne stř 21. led, 2009 21:06, celkově upraveno 3
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod BuFF » stř 21. led, 2009 20:55

pm píše:.... je jina hra nez hole ruce vs. hole ruce
jj holé ruce vs hole v ruce to je rozhodně jiná hra :lol: :lol:

jinak tady se k tomu asi nebudu ani moc vyjadřovat, vidím, že odborníku na tohle téma je tady mnoho tak si určitě poradíte sami :wink: Jen dodám, že techniky nejsou to hlavní a boj chladnou zbraní má prostě jinej koncept… stejně jako boxerské dovednosti vám moc nepomůžou při střelbě a „řešení“ střeleckých situací tak i empty hands přístup a k tomu pár špatně okoukanejch technik z FMA vám proti noži taky nebude moc platný. Ale samozřejmě vždy lepší něco než úplně nic.

Jendis píše: .....u Severina-Modern Arnis(to,co jsem po očku viděl)- se mi taky líbilo. Kluci z DiPenShi,co jsem viděl,také nejsou špatní..
Jendo a co ty jsi vlastně osobně viděl z Pekiti Tirsia - DPS? A podle čeho ty a nebo i ostatní vlastně posuzuješ/jete jestli je někdo špatný nebo dobrý? podle technik, metodiky, videí na youtube, výsledků skupiny, úspěchu jednotlivce a nebo mediální prezentací v odborném tisku? Ono dobrý a špatný je často tak subjektivní výraz, že já to radši na netu ani moc nepoužívám. Raději to říkám lidem vždy z očí do očí a klidně rád předvedu v pohybu to co jim vytýkám.
Mnoho lidí si hraje s nožem až se z toho zpotěj ale to neznamená, že to dělaj dobře. Hodně lidí z různých BU kope kolenem, ale když to uvidí nějakej rodilej thajskej klinčař tak je rychle vyvede z omylu, že to je jednoduchý a nelze na tom nic zkazit :lol: Nadšení pro věc je bezva, ale bez správné metodiky člověk prostě spoustu věci pochopí většinou blbě.
Takže doporučuju všem co je tohle téma zaujalo, chcete umět bojovat proti zbrani? tak se s ní nejdřív dobře naučte. Nejdříve se učte plavat a až pak potápět, v opačným případě je to většinou parodie a kouzlo nechtěného :lol:

pm píše:u nas mame serii drilu jak proti savlovemu, tak "sekacek na led" uchopu, s gumovym nozem a v ramci drilu sranda, real deal je jina vec. osobne tedy necvicim moc proti nozi, ale s nozem/dykami, a u sebe nuz vzdycky nosim (1-3, ted jsme si od Cold Steel objednal i dva libovy pary dyk), takze me zajima spise nuz/dyka vs. hole ruce, vs. nuz, vs. teleskop atd., prip. improvizovane zbrane vs. nuz
Ty vaše drily a metodika s nožem by mě určitě zajímaly, ale zvát vás už po stopadesáte na nějaké to sparingové setkání s zbraněmi mi připadá zbytečný a skoro až trapný. Nejste malé děti a kdyby jste měli zájem tak už jste určitě někdy dorazily. Tvoje zájmy s nožem se mi líbí a rád, bych to viděl v pohybu… třeba se někdy u vás zastavím a pokecáme osobně, tyhle virtuální rozpravy na netu totiž neprospívaj mému zažívání :wink:

S tím kopem jak tady řešíte jsi sám k tomu napsal něco co mě hned za začátku zaujalo
pm píše:coz neznamena ze Te nemuse seknout pres nohu ...
to ti nevadí, že když tě někdo řízne přes nohu, že vlastně game over? nemůžeš utéct, nemůžeš se dobře pohybovat prostě končíš.... stojí za to kvůli nějaké pofidérní šanci že mu zlomím žebro a odhodím ho, tohle riskovat? je to dobrej obchod? Samozřejmě to lze provést správně, ale ta sázka do hry mi připadá vzhledem k možnému zisku / noha za ...?? / značně vysoká.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » stř 21. led, 2009 21:33

RBR píše:
jeikob píše:no myslel jsem spíš takový kop v karate se mu řiká midan tobi geri.naskočí koleno a druhá noha vystřelí. a zase na střední pásmo má ohromnou razanci. jinak ten sidekuck prave nemyslím výskok ale spíš přiskočení což tomu kopu dodá energii.


Nevěřím svým očím nidan tobi geri nebo joko tobi geri proti noži. No chtěl bych vás vidět jak to stihnete a jak vám budou vycházet vzdálenosti. Natočte to na video, prosím, ať se mohu poučit.

RBR

No tak třeba Player tobo geri dává bez problémů a často i při sparingu, jednou i přímo proti noži (samo gumovému) když zkoušeli s Jendisem,viděl jsem osobně, jsem si jistý že by měl i pár videí...asi to bude tím že to trenuje..
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » stř 21. led, 2009 21:44

BuFF píše:S tím kopem jak tady řešíte jsi sám k tomu napsal něco co mě hned za začátku zaujalo
pm píše:coz neznamena ze Te nemuse seknout pres nohu ...
to ti nevadí, že když tě někdo řízne přes nohu, že vlastně game over? nemůžeš utéct, nemůžeš se dobře pohybovat prostě končíš.... stojí za to kvůli nějaké pofidérní šanci že mu zlomím žebro a odhodím ho, tohle riskovat? je to dobrej obchod? Samozřejmě to lze provést správně, ale ta sázka do hry mi připadá vzhledem k možnému zisku / noha za ...?? / značně vysoká.


Tady asi promluvím za Pavla, možná mě pak opraví, protože se mi zdá že jsi ho nepochopil, bavíme se o situaci kdy už ti nezbývá nic jiného a nemůžeš ani utéct, typicky když jsi odskočil do rohu nemáš kam utéct a jde na tebe, tak zkusit ho odkopnout na nizke pasmo abys získal prostor k uniku nebo popadnutí nějáké zbraně ( http://cz.youtube.com/watch?v=D3K-mrlYG7Y 1:18 nic lepšího sem nenašel :oops: ) je imho 100krát lepší než zkoušet s holýma rukama nějáké pochybné ninjoviny :roll: :oops: kde je podle mého ještě o hodně větší šance že ti přímo podřízne krk než u toho kopu, ale třeba to vidím špatně, nikdy jsem netrenoval escrimu-kali a pokud vám to funguje moc rád se to naučím...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » stř 21. led, 2009 22:17

a není to zas tak těžká technika.teda zaleží na typu člověka.pokud máte pružný a jakžtakž uvolněný nohy. a je to teda hodně tvrdá technika a venku taky dost asi překvapující. kdo to čeká .a bud ten druhej odlítne a spadne,nebo mu to vyrazí dech.a když to blbě načasujete a kop nebude tak silnej tak vás to odmrští spátky,ale pořád z dosahu. hodně jsem s tím blbli když jsme si právě hrali na bruklího. kopali jsme to do všeho možnýho ,žiněnky,boxovacího pytle do stromu.ale v sebeobraně spíš asi jen ten s tím přískokem. jinak preferoval bych pokud není zbytí tak kopance.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pm » stř 21. led, 2009 22:56

BuFF:

uz mi dneska psal Jendis, pristi setkani to doufam jisti, dal bych kopi/jednokoncovku, plus nuz, dva noze, mozna dve dyky, a pro legraci i ten bic, kdyz uz se o tom v jinem foru vedla debata; jinak zastavit se muzes, pokecame, dame caj, pocvicime

ad kop: neni nutno kopat do pasu, radeji kopu na koleno, jak sidekick, tak slapak. vis ze v boji ma clovek tunelovy videni a koncentruje se na horni pasmo, proto kop na spodek (nebo stred) je pro spoustu lidi docela prekvapko. nerikam ze to je nutne finisher, viz Panda. kazdopadne, to ze me sekne do nohy tak aby mi ublizil, je rozhodne mene pravdepodobnejsi (ma to dal, neceka to etc.) nez ze mi poseka ruce, proste ruce to maji blize k rukam, oci taktez. vetsina souperu seka na vrsek, boda na spodek, bodnutim nohu hned tak nevychyta. ale samozrejme, neni to norma, u nas treba celkem dost jdeme do zakleku a sekame i po nohach

az se v breznu vratim z Hongkongu, chci se s par lidmi od nas, co uz cvici savle/noze. venovat vice nacviku drilu s temahle sekackama, me osobne se to libi, bavi me to, muzeme pak dat nejakej sekaci cross training

jinak Player naskoceny kop pouzil s uspechem, i kdyz pravda proti gumaku a v relativne otevrenem prostoru; skutecnj nuz a uzavreny prostor je jiny kafe

osobne jsme jeden "konflikt" s nozem pred lety mel, magor na Hlavnim nadrazi mi z niceho nic svihnul nzem pres xicht, ja jsem jen uhnul a tak nejak neveril anzto to byl blesk z cisteho nebe, on se otocil a utikal pryc (zaplatpambu), ale i tak zadnej prijemnej feeling, to vam reknu

jinak napis svuj pohled na vec, debata ne, me to rozhodne vic nez zajima!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Rony » stř 21. led, 2009 23:18

Už nevím kdo z vás to tu psal, ale to je jedno. Každopádně používat kopy tam kde lítaj nože je docela bláhová myšlenka:-) Pokud chceš zkusit zastavit rozběhnutého chlapa s nožem, který ti ho chce vrazit do břicha a budeš používat kopy max do výše pasu, tak ti garantuju, že ti ho tam na 90% vrazí. Těch 10% jsem nechal pro další teorie:-) Ten kop mu sice možná zastaví nohu, ale nikoliv tělo a to se pohybuje stále vpřed a pak už jen stačí natáhnout tu ruku s nožem. Takový chlap nemusí ani nic umět. Tomu stačí, že tě chce zabít :wink:
A pokud kopeš výš než na pas, tak riskuješ dost nepříjemný zásah do nohy. Zvlášť když útočník drží nůž v tzv. reverzním úchopu. A pokud ho tím kopem definitivně nezastavíš, tak ho spíš nasereš, protože ta tvoje obrana ho bolela a možná i poslala na chvíli k zemi. Ale jen co se oklepe.... Nechci ti fandit, ale myslím, že už ti žádnou šanci na další kop nedá.
Jak už tady psal Buff: když se chceš bránit proti zbrani, tak se s ní nejdřív musíš seznámit, pochopit a naučit.
A ještě jedna věc. Pokud ten člověk nebude úplnej trotl, tak ten nůž vůbec neuvidíš :idea: a pokud ano, máš šanci, ale nesmíš ji propást :lol:

Uč se od těch, kteří s nožem cvičí. Ne od těch, co o něm píšou :twisted:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » stř 21. led, 2009 23:58

no když běží ,zaleží jak beží.tak co mu prostě podrazit nohu a zároven uhnout do strany.?? a i když nespadne tak nebude moc plnou silou seknout ani bodnout.do zony smrti
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 22. led, 2009 0:02

Rony píše:Už nevím kdo z vás to tu psal, ale to je jedno. Každopádně používat kopy tam kde lítaj nože je docela bláhová myšlenka:-) Pokud chceš zkusit zastavit rozběhnutého chlapa s nožem, který ti ho chce vrazit do břicha a budeš používat kopy max do výše pasu, tak ti garantuju, že ti ho tam na 90% vrazí. Těch 10% jsem nechal pro další teorie:-) Ten kop mu sice možná zastaví nohu, ale nikoliv tělo a to se pohybuje stále vpřed a pak už jen stačí natáhnout tu ruku s nožem. Takový chlap nemusí ani nic umět. Tomu stačí, že tě chce zabít :wink:

To není pravda chlapa jako celek co na tebe vystartuje zastaví spolehlivě i kop od pasu dolů například na stehno spolehlivě, mám to odspárováné a odskoušeno jako pushkick, není to teorie, samo nejlepší je pas nebo lehce nad pas.
Znovu opakuji že ten slouží k tomu abys získal pár vteřin na útěk nebo získání zbraně ale dokáže i poslat k zemi a pro mě nebo někoho kdo ho má natrénovaný a odspárvaný takže ho vystřelí z jakékoli pozice jako stopkick a navíc má 100kilo je to jednoznačná volba.
Pokud soupeř "jenom" upadne nebo získám ty tři vteřiny za které se dostanu ke dveřím tak už uteču a vyhrál jsem :!: když budou dveře zamčené, vyzužiju tu vteřinu na to že popadnu třeba židli,vytahnu z kapsy nůž, nikdy bych nebyl tak naivní abych zloušel další kop.
Nebo se zeptám ještě jinak, chceš tím snad říct že když mam dost prostoru na kop a soupeř má nůž a nemam jak uniknout mám k němu přiskočit a začít ninjovat s rukama??? nebo nechat přiskočit jeho a začít ninjovat s rukama??? tím se jako mají moje šance na přežití zlepšit?mé určitě ne jestli tvoje po nějakém treningu ano tak jak už jsem psal Buffovi jsem pro všema deseti, hoďte třeba nějáké videiko, já sem na ten stopkick videiko dal...nechci se tu do nikoho navážet ale tady strašně moc lidí vyvrací názory jiných aniž by nabízeli alternativy a to je pak taková diskuze na nic :!: :!:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » čtv 22. led, 2009 0:37

Panda píše:
Rony píše:Už nevím kdo z vás to tu psal, ale to je jedno. Každopádně používat kopy tam kde lítaj nože je docela bláhová myšlenka:-) Pokud chceš zkusit zastavit rozběhnutého chlapa s nožem, který ti ho chce vrazit do břicha a budeš používat kopy max do výše pasu, tak ti garantuju, že ti ho tam na 90% vrazí. Těch 10% jsem nechal pro další teorie:-) Ten kop mu sice možná zastaví nohu, ale nikoliv tělo a to se pohybuje stále vpřed a pak už jen stačí natáhnout tu ruku s nožem. Takový chlap nemusí ani nic umět. Tomu stačí, že tě chce zabít :wink:

To není pravda chlapa jako celek co na tebe vystartuje zastaví spolehlivě i kop od pasu dolů například na stehno spolehlivě, mám to odspárováné a odskoušeno jako pushkick, není to teorie, samo nejlepší je pas nebo lehce nad pas.
Znovu opakuji že ten slouží k tomu abys získal pár vteřin na útěk nebo získání zbraně ale dokáže i poslat k zemi a pro mě nebo někoho kdo ho má natrénovaný a odspárvaný takže ho vystřelí z jakékoli pozice jako stopkick a navíc má 100kilo je to jednoznačná volba.
Pokud soupeř "jenom" upadne nebo získám ty tři vteřiny za které se dostanu ke dveřím tak už uteču a vyhrál jsem :!: když budou dveře zamčené, vyzužiju tu vteřinu na to že popadnu třeba židli,vytahnu z kapsy nůž, nikdy bych nebyl tak naivní abych zloušel další kop.
Nebo se zeptám ještě jinak, chceš tím snad říct že když mam dost prostoru na kop a soupeř má nůž a nemam jak uniknout mám k němu přiskočit a začít ninjovat s rukama??? nebo nechat přiskočit jeho a začít ninjovat s rukama??? tím se jako mají moje šance na přežití zlepšit?mé určitě ne jestli tvoje po nějakém treningu ano tak jak už jsem psal Buffovi jsem pro všema deseti, hoďte třeba nějáké videiko, já sem na ten stopkick videiko dal...nechci se tu do nikoho navážet ale tady strašně moc lidí vyvrací názory jiných aniž by nabízeli alternativy a to je pak taková diskuze na nic :!: :!:


no já si právě zkouknul tu celou sebeobranu toho ruffena.a přijde mi ze všech co sem viděl nejrealnější.a proti noži hlavně kopy.no jen tak mimochodem co tam ukazuje tak spoustu toho jsou stejný věci jako v kung fu nebo jiným tradičním podobným systému :lol: jo ten chlapík má cosi do sebe
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

.

Příspěvekod luen » čtv 22. led, 2009 2:48

Nuz nebude videt, pokud bude dobrej ... OK! Udery nebudou videt, pokud bude dobrej ... Kopy nebudou videt, pokud bude dobrej ...

K tem zbranim ... stal jsem nekolikrat face to face proti nozi a jinym zbranim, jen jednou jsem mel moznost zdrhnout, jednou mi opravdu sedlo kopnuti, jindy odskoceni a odzbrojeni NOHOU :wink: Dobre boty k nezaplaceni 8) ... jednou z toho byla jizva na holeni, ktera je hnusna jeste dnes ... jednou jsem souperovo sekacek vyrazil lahvinkou sampana ... preci ucel sveti prostredky. neda se to pausalizovat na:

tohle je dobre a funkcni
tohle je spatne a nefunkcni

zalezi na okolnostech, vasi pripravenosti atd ... Na co ale vzdy pozor!!! Temer vzdy budete porezani ... nenastavovat meke tkane (inervovane, tepny, vetsi zilni systemy, slachy) ... kost je bolestiva, ale da se to :twisted: a hlavne v mziku vyhodnotit, vyuzit vseho, co pomuze a pelasit pryc!!! nebo rovnou za advokatem, dohodnout se s nim na vypovedi a pro jistotu si zabalit veci na vazbu ... tam je casu na teorii dost ... vlece se to vic jak manzelstvi :wink: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2009 5:19

BuFF píše:
Jendis píše: .....u Severina-Modern Arnis(to,co jsem po očku viděl)- se mi taky líbilo. Kluci z DiPenShi,co jsem viděl,také nejsou špatní..
Jendo a co ty jsi vlastně osobně viděl z Pekiti Tirsia - DPS? A podle čeho ty a nebo i ostatní vlastně posuzuješ/jete jestli je někdo špatný nebo dobrý? podle technik, metodiky, videí na youtube, výsledků skupiny, úspěchu jednotlivce a nebo mediální prezentací v odborném tisku? Ono dobrý a špatný je často tak subjektivní výraz, že já to radši na netu ani moc nepoužívám.



Osobně naživo jsem viděl toho borce(blonďák) od vás,na setkání BU.cz se zbraněma(a samozřejmě Tebe)...s Tebou jsem si "zablbnul"-dobrý to bylo....a ten borec si to dost pěkně dával s Borkem na nože......konkrétně ten dlouhej fight na nože na mne osobně udělal dost dojem......samozřejmě tu prezentuji pouze svůj názor......a myslel jsem to tak,že k vám bych lidi poslal.
Nebo jsem se Tě nějak,Buffe,dotkl?????




Jinak...to blbnutí s Playerem na BU.cz vol2 nebrat za bernou minci...jen jsme jen tak blbnuli...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: .

Příspěvekod BuFF » čtv 22. led, 2009 7:35

luen píše:Nuz nebude videt, pokud bude dobrej ... OK! Udery nebudou videt, pokud bude dobrej ... Kopy nebudou videt, pokud bude dobrej ...
no to bylo myšleno spíš tak, že někdo kdo s nožem umí a chce ho použít bude nůž držet tak aby prostě do poslední chvíle nebyl vidět, viz používání nože ve věznicích.

2Panda já tyhle věci řeším F2F, po netu je každej generál. Viděli jsme se už několikrát a nikdy jsi tolik zájmu osobně o tuhle problematiku neprojevil. Ale abych ti udělal trochu radost tak třeba tohle považuju za fungující a je to z naší linie http://www.youtube.com/watch?v=c0fPL4f3Eqc& i když proti zbrani s prázdnýma rukama je to nejhorší co může být. Vždycky můžeš/musíš zdrhnout a nebo se můžeš/musíš a hlavně máš pokusit se ozbrojit... páskem, tužkou, tričkem alá sarong, bundou atd. prostě snažit se vyrovnat soupeřovu převahu a jestli nic nemáš musíš to pak vyrovnat svojí dovedností... a jestli žiješ život kdy nerozneznáš narůstající nebezpečí a nemáš ani čas dobře reagovat na napadení tak to ti fakt nezávidím. Když jsi v prdeli tak pak už pomůže jedině použít transportér a nechat se přenést na Enterprise :lol: to zabere vždycky

2Jendis: v pohodě nedotknul, ale prostě mě zajímalo podle čeho hodnotíš školu,styl ... já osobně to třeba podle náhodného hahasparingu náhodného jednotlivce nedělám. To je o náhodě co člověk vidí /viz tvůj sparring s Playerem :wink: /, když už nějakej názor mám mít kouknu aspoň na seminář a zajímá mě trochu jak jsou na tom i lidi co to normálně cvičí, jestli jim to tak nějak funguje. A proč jsi vlastně nenapsal kluky šermíře a kenďáky... ty se taky okolo nožů atd. motaj.

jj je takovej dnes velmi rozšířenej jev, že lidi si dělaj úsudky především na základě youtubu a šuškandy :lol: /nic osobního Jendo, všeobecné konstatování /
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » čtv 22. led, 2009 9:00

Lada píše:2NAIA
jen aby to pak nedopadlo s tím boxováním stejně jak nedávná potička mezi náckem a skiňošem kdy na hrozby nácka nastoupil tímhle způsobem ten se skrčil aby tolik nedostal a bodal tam kde mel prostor tj. do ledvin výsledek 1:0 pro nůž. On tedy prostor k útěku neměl, ale moc se na ty ruce upnul a to mu bylo osudným.
Ono u tohodle způsobu bude potřebné hodně dodávat, že je třeba hned po jednom,dvou...úderech zmiznout, případně pak útočníka odstrčit a zmiznout aby se nenechali unést a útočník se "neschoulil" jak je reflexem u dost lidí a útočil tam kde má prostor.


Jinak na seminář se těším :) doufám že se mi do té doby uzdraví ruka :?


Čau,
čekal jsem nějakou takovou reakci... Podívej se na to z jiného pohledu. Máš skupinu boxerů a cca 5 minut na pořešení toho nože. Ukážeš jim nějakou techniku, kterou pravděpodobně stejně cvičit nebudou? Ja jsem pro ně vybral to co cvičí pravidelně.

Mě osobně to zafungovalo na modelovkách dobře. Jakmile útočník vytáhl nůž vypálil jsem 3-4 údery na obličej, on zastavil nebo couvnul a já utekl. Jediné zranění bylo na ruce, ale to se ten s nožem spíš snažil zakrýt obličej po těch úderech. Ti co se snažili kontrolovat nůž dopadli mnohem hůř. Myslím, že převzít iniciativu se vyplatí.

Jinak samozřejmě, že je lepší se zabývat něčím kde ty nože trénují, ale to je potom trochu na delší dobu.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » čtv 22. led, 2009 9:07

pm píše:na to co umi nejlepe spolehali i boxeri v prvnich UFC. staci umet s nozem jen trochu, rozsmelcovat nekoho na prouzky neni vubec tezky; tim chci rict, hole ruce vs. nuz je jina hra nez hole ruce vs. hole ruce, nejen technicky...


Ohledně těch boxerů.... Na to co nejlépe umí spoléhal Royce Gracie a šlapalo mu to. Místo toho aby se snažil vyrovnat se boxerům v postoji tak je vzal tam kde umí. Těchto případů je plno Mirko Filipovic taky nebyl bůhvíjaký grappler, ale tím že měl tak dobrý boj v postoji tak udělal dobré výsledky. těchto případů je víc (Maia, Hughes atd... - vždy byly dominantní v jedné disciplíně a tu si uměli prosadit)

Jasně že je dobré být všestranný, ale je dobré se zaměřit na to v co jde danému člověku nejlépe.

Není to o noži tak to nebudu rozpitvávat. Jen mi to přišlo jako, že jsme se nepochopili
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: .

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2009 9:17

BuFF píše:
2Jendis: v pohodě nedotknul, ale prostě mě zajímalo podle čeho hodnotíš školu,styl ... já osobně to třeba podle náhodného hahasparingu náhodného jednotlivce nedělám. To je o náhodě co člověk vidí /viz tvůj sparring s Playerem :wink: /, když už nějakej názor mám mít kouknu aspoň na seminář a zajímá mě trochu jak jsou na tom i lidi co to normálně cvičí, jestli jim to tak nějak funguje. A proč jsi vlastně nenapsal kluky šermíře a kenďáky... ty se taky okolo nožů atd. motaj.



ptal ses pouze na to,co jsem viděl osobně(že si dokážu udělat obrázek...myslím,že jo...a pokud ne,no tak mi potom lidi,které k vám eventuelně pošlu,můžou vynadat.... :twisted: )....a šermíře a kendisty jsem nepsal,protože se nožům primárně nevěnují,vy ano..... :wink:
A neboj,taky k vám na nějaký cvičení zajedu.....jen to zdravíčko se musí usadit.... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » čtv 22. led, 2009 10:41

Rony: ale kdepak, videl si jak nekdo v Muay Thai dostane silnej push kick, nebo v sanda sidekick? prepadne a telo pokracuje v pohybu? ne, bud se zlomi, nebo odlitne. jinak a) vys nez na pas nekopeme b) jak jsme psal vyse a jak pise Panda, kop neni nutne konecna, da ti cas c) kop nemusi byt preci nutne celne, muzes si udelat krok do strany a kopnout d) nebavili jsme se o prekvapivem utoku nozem (co napises priste jako argument, bodnuti nozem zezadu?). jinak zatim sem nikdo moc konkretniho nenapsal, piste kluci!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2009 10:50

pm píše: jinak zatim sem nikdo moc konkretniho nenapsal, piste kluci!


:?: :?: :?: ...co teď myslíš???(dnes jsem nějakej nechápavej :? ) :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » čtv 22. led, 2009 10:55

Jendis píše:
pm píše: jinak zatim sem nikdo moc konkretniho nenapsal, piste kluci!


:?: :?: :?: ...co teď myslíš???(dnes jsem nějakej nechápavej :? ) :oops:


ale jo, ty Jendo jooo, myslel jsme ostatni, tj. co s tim; nejde samozrejme o online kurs, ze, jen o nastin, jak k teto problematice lidi v treninku pristupuji
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron