street fight

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

street fight

Příspěvekod michal_jinek » sob 24. led, 2009 22:00

čaute, jsou tu všude témata o krav maga, sám si myslím že krav maga
je hodně účinný a jednoduchý bojový styl, avšak zajmá mě jestli
existuje ještě něco lepšího pro boj/přežití na ulici a full contact boj.
jde mi o to aby tento bojový styl zahrnoval sebeobranné techniky
i proti zbraním a proti více útočníkům a i věci pro "klasický" boj,
takzvaně na férovku.

Hodně se mi zalíbil bojový styl z USA - Kajukenbo, vypadá to hodně
jako Krav Maga, je to hodně tvrdé, bez pravidel, údery do slabin
a bodání do očí je tam na denním pořádku.

Proto bych prosil jestli by se tu našli tací znalí, kteří by mohli srovnat
různá bojová umění tohoto typu, případně doporučit to nejlepší.

Díky
michal_jinek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. led, 2009 0:00

 

Příspěvekod roza » ned 25. led, 2009 1:35

michal_jinek - Dobrý den,
jako zástupce Č A N - české asociace nevidomých - bych vám rád nabídl spolupráci při šíření stylu.Hlavně mne zaujala část " bodání do očí je tam na denním pořádku".
Naše chráněné dílny by byly s to pokrýt poptávku slepeckých holí pro vaše frekventanty a zároveň poskytnout dostatek volných pracovních míst pro slepce.Vyšli bychom si vstříc,dodávali by jste zaměstnance a my bychom tím pádem byli schopni pokrýt poptávku EWTO po řetězech do jejich úderů.
V případě oboustranné spokojenosti garantujeme zprostředkování dalších obchodních kontaktů - náš blízký spolupracovník žokej Váňa projevil zájem o vaší techniku "údery do slabin" pro vývoj nového typu ostruh.

Rozhodně nepropásněte tuto jedinečnou obchodní příležitost!

S pozdravem

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

km

Příspěvekod michal_jinek » ned 25. led, 2009 9:29

roza píše:michal_jinek - Dobrý den,
jako zástupce Č A N - české asociace nevidomých - bych vám rád nabídl spolupráci při šíření stylu.Hlavně mne zaujala část " bodání do očí je tam na denním pořádku".
Naše chráněné dílny by byly s to pokrýt poptávku slepeckých holí pro vaše frekventanty a zároveň poskytnout dostatek volných pracovních míst pro slepce.Vyšli bychom si vstříc,dodávali by jste zaměstnance a my bychom tím pádem byli schopni pokrýt poptávku EWTO po řetězech do jejich úderů.
V případě oboustranné spokojenosti garantujeme zprostředkování dalších obchodních kontaktů - náš blízký spolupracovník žokej Váňa projevil zájem o vaší techniku "údery do slabin" pro vývoj nového typu ostruh.

Rozhodně nepropásněte tuto jedinečnou obchodní příležitost!

S pozdravem

Roza


Dobrý den,

děkuji za lákavou nabídku, velice si této cením, avšak zatím bohužel musím odmítnout.
Budu o tom ale vážně uvažovat.

Pokud bych mohl dodat ještě něco k vašemu duchaplnému příspěvku, tak si myslím, že váš výše zmiňovaný, úzký spolupracovník žokej Váňa, používá ke kopům do slabin úplně jiných technik, než z bojových stylů typu KM, proto bych nedoporučoval používání postupů z KM ještě v kombinaci s ostruhami.

Přeji hezký den,

Michal
michal_jinek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. led, 2009 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 25. led, 2009 10:19

roza píše:michal_jinek - Dobrý den,
jako zástupce Č A N - české asociace nevidomých - bych vám rád nabídl spolupráci při šíření stylu.Hlavně mne zaujala část " bodání do očí je tam na denním pořádku".
Naše chráněné dílny by byly s to pokrýt poptávku slepeckých holí pro vaše frekventanty a zároveň poskytnout dostatek volných pracovních míst pro slepce.Vyšli bychom si vstříc,dodávali by jste zaměstnance a my bychom tím pádem byli schopni pokrýt poptávku EWTO po řetězech do jejich úderů.
V případě oboustranné spokojenosti garantujeme zprostředkování dalších obchodních kontaktů - náš blízký spolupracovník žokej Váňa projevil zájem o vaší techniku "údery do slabin" pro vývoj nového typu ostruh.

Rozhodně nepropásněte tuto jedinečnou obchodní příležitost!

S pozdravem

Roza


hahaha :lol: :lol: :lol: ...Roza ty si hotový básník ©pííííína :lol: ...pop.či príspevok si zosmolil :wink: ...fakt že hej :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Tribute » ned 25. led, 2009 11:03

Souhlasím s rozou prosím kdy se mám přihlásit jsem vážným zájemcem o invalidní důchod a tenhle styl by mě tam mohl rychle dostat
Děkuji za kladnou odpověď :roll:
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Re: street fight

Příspěvekod Makoto » ned 25. led, 2009 11:26

Michale, sam jsi si nabehl tim prispevkem, nediv se tedy, ze jsi dostal odpoved, jakou jsi dostal. Nic ve zlem, ale par zakladnich tipu:
- nikdy to neni o stylu, ale o cloveku. Tzn. soustredit se na styl je tretina uspechu. Zbytek je o mistrovi / instruktorovi, ktery to uci. Pokud se dostanes treba na Krav Magu, ktery uci manik, kterej se boji uderit, pak styl muze byt sakra dobrej, ale ty se ucis jen....ani nevim jak to nazvat...proste to neni KM.
- pokud je bojovy styl dobry, pak v sobe zahrnuje i fulllcontact. Neni to tedy o sebeobrannych stylech, ktere maji a nemaji fullcontact ve svem treninkovem planu, ale o dobrych stylech a podvodech, ktere si na sebeobranu hraji.
- co jsi videl v televizi ohledne Kajukenbo, bud si jisty, ze to tam NENI "na dennim poradku", pak by totiz meli opravdu vazne uvazovat o Rozove nabidce. Ber to jako reklamni trik, jak nalakat dalsi studenty. V soucasne dobe je trh jiz presycen oddily, takze je cas na "tezke reklamni kalibry" typu dotyk smrti, bodani do oci, apod. silenosti. Samozrejme ti tam nebudou ukazovat rozcvicku a protahovani ci zakladni udery, ale rovnou ty 'nejdrsnejsi z nejdrsnejsich technik", aby jsi mel pocit, ze jsi konecne objevil Gral....
- Neexistuje nic lepsiho, nez bojovne srdce - "srdcar". V nekterych skolach to dale rozvijeji (postupne te uci, jak se vyrovnat s vlastni agresivitou, ale i tou protivnika, aby jsi se neposr.. pri prvnim houknuti, atd.)
- proc se chces ucit boj na "ferovku"? To je dojo fight, ne ulice. Trochu si tu protirecis, na jedne strane chces umet spinave triky a na druhe strane uklonu pred bojem.
- pobrouzdej netem, navstiv par oddilu, ktere o sobe prohlasuji, ze delaji sebeobranu a uvidis. Ptej se, poslouchej a pak se rozhodni.
- kdyz nekde uvidis, ze hned vytahuji nuz, kde by mozna stacil utek, pak odtud zdrhej. Anebo si objednej rodinne baleni indulony, ve vezeni se ti bude hodit. Tihle "tvrdaci" podlehli marketingovym trikum a maji pocit, ze na ne odevsud kouka utocnik, kterej je chce zabit a znasilnit (v jakemkoliv poradi) a proto hned pouziji nejbrutalnejsi utok...jako treba vyvrhnuti hrdla behem vteriny...krasa.... :(
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

kmf

Příspěvekod michal_jinek » ned 25. led, 2009 11:58

to s tím bodáním do očí atd jsem myslel obrazně, protože pokud
mě někdo přepadne, tak je hodně důležité útočníka překvapit
a rychle získat převahu, což se třeba kopem do rozkroku dá velice
efektivně a získá se tím hodně času na útěk.
a při takovém přepadení může jít o život a myslím že bodnout
protivníka do očí a utéct je lepší než se nechat zmrzačit.

jenže někdy se stane že nejde přímo o přepadení za účelem okradení
atd....ale jsou tací co chodí a mlátí lidi pro zábavu. Tady už odpadá
moment překvapení a útočník už i něco očekává, sebeobranné techniky
jako páky na rameno, zápěstí tady odpadají, protože se většinou v
takové pouliční bitce k tomu nedá ani dostat.

na férovku jsem myslel když je nějaká "řízená" bitka, kdy si prostě spolu
dva chtějí něco vyříkat, kdy prostě ti dva o sobě vědí. Tady samozřejmě
nejde o to protivníka zmrzačit ani zabít, takže bodání do očí atd. je
tady nepoužitelné.
michal_jinek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. led, 2009 0:00

Re: kmf

Příspěvekod Makoto » ned 25. led, 2009 12:51

michal_jinek píše:to s tím bodáním do očí atd jsem myslel obrazně, protože pokud mě někdo přepadne, tak je hodně důležité útočníka překvapit a rychle získat převahu, což se třeba kopem do rozkroku dá velice efektivně a získá se tím hodně času na útěk.
a při takovém přepadení může jít o život a myslím že bodnout
protivníka do očí a utéct je lepší než se nechat zmrzačit.

Divil by jsi se, jak je tezke se trefit mezi nohy, ci pichnout do oci a trefit se....a pritom existuje hafo jinych technik, mene rizikovych pro obrance....

michal_jinek píše:....Tady už odpadá moment překvapení a útočník už i něco očekává, sebeobranné techniky jako páky na rameno, zápěstí tady odpadají, protože se většinou v takové pouliční bitce k tomu nedá ani dostat.

Uz jsem to tu psal x-krat -> Paky nejsou primarnim utokem, ale naslednym. Proto hovorit o tom, ze paky nefunguji, muze jen clovek, ktery a) nezna principy nasazeni, b) nerozumi o cem paky jsou - timing, vyber, apod. Ne nadarmo se paky radi do kategorie odvadecich technik...

michal_jinek píše:na férovku jsem myslel když je nějaká "řízená" bitka, kdy si prostě spolu dva chtějí něco vyříkat, kdy prostě ti dva o sobě vědí. Tady samozřejmě nejde o to protivníka zmrzačit ani zabít, takže bodání do očí atd. je tady nepoužitelné.

Bez urazky - kolik ti je? Az budes mit rodinu, pak podobne vyzyvaci zapasy budes mit...vis kde. A pokud i jen uvazujes o tom, ze se nechas hecnout a pujdes do podobnych zapasu, pak mas pred sebou jeste dlouho cestu...bez urazky....BU neni cirkusove umeni, ktere se predvadi, kdyz jeden kokot ma pocit, ze je lepsi.....Strihnete si kamen - nuzky - papir, vyjde to na stejno a nemusite se pak dostavit k lekari se zranenim....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod ghekon » ned 25. led, 2009 13:30

Makoto: K tem pakam - zrovna k wristlocku bych nebyl uplne skepticky, kdyz ho mas dobre zmaknuty, tak se tim da vyresit spousta "potycek" jeste nez zacnou, z vlastnich zkusenosti mam zjistene, ze to budi i celkem slusny respekt, takze vetsina lidi zapomene na to napadnout te potom, co jsi ho pustil...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 25. led, 2009 13:53

ghekon píše:Makoto: K tem pakam - zrovna k wristlocku bych nebyl uplne skepticky, kdyz ho mas dobre zmaknuty, tak se tim da vyresit spousta "potycek" jeste nez zacnou, z vlastnich zkusenosti mam zjistene, ze to budi i celkem slusny respekt, takze vetsina lidi zapomene na to napadnout te potom, co jsi ho pustil...

Jo, ale neni to rozhodne technika, kterou by jsi bezne aplikoval jako prvni obrannou techniku, ze ne? Abychom si rozumeli - ja mam paky rad a verim, ze jsou pouzitelne, at uz jde o paky na prsty, zapesti, loket, rameno ci dolni koncetiny. Ale musi se vedet kdy je pouzit a jak je pouzit. A vzhledem k tomu, ze se tu k pakam vyjadruji lidi, kteri delaji ciste uderove techniky (a paky tak videli maximalne na videu nebo jim je ukazoval clovek, ktery je sam neumi), jsem si rikal, ze neni na skodu poopravit nazor. Tot vse.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod ghekon » ned 25. led, 2009 13:58

Tak to jo. Ja taky rad paky vseho druhu, ale zrovna u leglocku si moc nedokazu predstavit vyuziti "v realu" ( mozna kromne achillese ve stoje ) protoze mi to prijde dost nebezpecne vzhledem k nejake decentni kopacce do hlavy... Ale samozrejmne nejaky dotazeny heelhook je jistota, ze se ten clovek do prijezdu sanitky nezvedne...

BTW: Zapomnel jsi na neck cranky :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků