pouziti klasickeho boxu pri sebeobrane

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

pouziti klasickeho boxu pri sebeobrane

Příspěvekod pavka06 » čtv 05. bře, 2009 20:44

zdar lidi je mi 15 a delam box(klasickej) a jednou sem cekal s moji mladou na zatavce na bus a prsli 2 takovy namachreni (cikani) a zacali nahlas provokovat a zacali se bavit ze by me zbili a prefikli mi holku..v ty chvily se mi zacali v hlave honit myslenky co bych delal kdyby ke konfliktu doslo..a zajimalo by me jestli by mi byl necemu v takove poulicni bitce box?jestli bych ho v te potičce uplatnil?a jestli bych ho uplatnil treba proti nakejm protivnikum kteri maji zkusenost treba s karete a podobnymi vyhodnimi styly boje? :?: :?: :?:
Naposledy upravil pavka06 dne pát 06. bře, 2009 20:18, celkově upraveno 1
pavka06
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 04. bře, 2009 0:00

 

Re: ??

Příspěvekod NOKT » čtv 05. bře, 2009 21:20

pavka06 píše:zdar lidi je mi 15 a delam box(klasickej) a jednou sem cekal s moji mladou na zatavce na bus a prsli 2 takovy namachreni (cikani) a zacali nahlas provokovat a zacali se bavit ze by me zbili a prefikli mi holku..v ty chvily se mi zacali v hlave honit myslenky co bych delal kdyby ke konfliktu doslo..a zajimalo by me jestli by mi byl necemu v takove poulicni bitce box?jestli bych ho v te potičce uplatnil?a jestli bych ho uplatnil treba proti nakejm protivnikum kteri maji zkusenost treba s karete a podobnymi vyhodnimi styly boje? :?: :?: :?:


No tak to by se odvíjelo spíš od toho jak na tom jsi ty a jak na tom jsou oni :)
Ono je to strašně coby kdyby. Hodně lidí to třeba řeší tak, že si jdou zacvičit s kamošama co cvičí jiný BU aby zjistili kde maj mezery. Tak to zkus a uvidíš.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: ??

Příspěvekod Asanoth » pát 06. bře, 2009 8:32

pavka06 píše:zdar lidi je mi 15 a delam box(klasickej) a jednou sem cekal s moji mladou na zatavce na bus a prsli 2 takovy namachreni (cikani) a zacali nahlas provokovat a zacali se bavit ze by me zbili a prefikli mi holku..v ty chvily se mi zacali v hlave honit myslenky co bych delal kdyby ke konfliktu doslo..a zajimalo by me jestli by mi byl necemu v takove poulicni bitce box?jestli bych ho v te potičce uplatnil?a jestli bych ho uplatnil treba proti nakejm protivnikum kteri maji zkusenost treba s karete a podobnymi vyhodnimi styly boje? :?: :?: :?:


ja si myslim, ze box je hodne dobrej, pokud oni neumi kopat.
a neumim si predstavit, co by se stalo kdyby umeli :)
ale souhlas s Noktem.
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Re: ??

Příspěvekod TongPo » pát 06. bře, 2009 9:08

pavka06 píše:zdar lidi je mi 15 a delam box(klasickej) a jednou sem cekal s moji mladou na zatavce na bus a prsli 2 takovy namachreni (cikani) a zacali nahlas provokovat a zacali se bavit ze by me zbili a prefikli mi holku..v ty chvily se mi zacali v hlave honit myslenky co bych delal kdyby ke konfliktu doslo..a zajimalo by me jestli by mi byl necemu v takove poulicni bitce box?jestli bych ho v te potičce uplatnil?a jestli bych ho uplatnil treba proti nakejm protivnikum kteri maji zkusenost treba s karete a podobnymi vyhodnimi styly boje? :?: :?: :?:

Nepíšeš, jak dlouho ten box děláš a kolik vážíš... Box je pro sebeobranu (proti útoku beze zbraně) dobře použitelnej, akorát si musíš dávat pozor na věci typu kopačka mezi nohy, jinak pohoda... 8) Ale jestli boxuješ tři týdny a máš 50 kg, tak ti moc platnej nebude... :D Každopádně poslechni rady ostatních a zajdi si zaspárovat někam, kde taky kopou, ať si to trochu osaháš... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Fukki » pát 06. bře, 2009 9:52

A ve finále by to mělo vypadat nějak takto :lol:
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod pavka06 » pát 06. bře, 2009 10:24

no to sem zapomel dotat mam 185 cm a 83 kilo box delam tak 2 mesice :wink:
pavka06
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 04. bře, 2009 0:00

Re: ??

Příspěvekod NOKT » pát 06. bře, 2009 10:31

ukropcany píše:
NOKT píše:...Hodně lidí to třeba řeší tak, že si jdou zacvičit s kamošama co cvičí jiný BU aby zjistili kde maj mezery. Tak to zkus a uvidíš.
:idea:


Tak pár lidí :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: ??

Příspěvekod pucmaz » pát 06. bře, 2009 11:01

TongPo píše: akorát si musíš dávat pozor na věci typu kopačka mezi nohy, jinak pohoda...


Jojo, aby to pak nevypadalo takto :wink:
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 06. bře, 2009 11:56

pavka06 píše:no to sem zapomel dotat mam 185 cm a 83 kilo box delam tak 2 mesice :wink:

Odhadoval jsem, že boxuješ hodně krátce... :wink: Až budeš mít něco odboucháno (tvrdý sparringy, případně i nějaký zápasy), už takhle pochybovat nebudeš a v případě nutnosti je prostě rovnou rozsekáš... :twisted: Jinak na to že je ti 15, tak seš těžkej slušně, s tím problém nebude... :D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod pavka06 » pát 06. bře, 2009 18:13

no ja si myslim spis horsi nepritel nez ten co po mede je strach z nasledku ty bitky...ne jako ze mi zlamou nos nebo par modrin to snesu ale z nasledku jako co kdyz jako udelam neco ja jim treba jako peknej direkt pod oko muze prej hodne udelat co sem se bavil s boxerama a tak jako nevim...od sparovano uz neco malo mam ale asi chce fakt sparovat cim dal vic a vic..ale dik za rady.. :wink:
pavka06
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 04. bře, 2009 0:00

 

Příspěvekod Asanoth » pát 06. bře, 2009 19:50

klidne jim neco udelej.
kdyby nekdo chtel znasilnit moji divku, bylo by mi uplne jedno, co bych mu udelal. Spis bych byl rad, kdyby to bylo neco hodne vaznyho a bolestivyho a trvalyho. Ale tak to je zas kazdyho pohled na vec, ja jsem jinak mirumilovny clovek. Ale za znasilneni kohokoliv bych stavel ke zdi(berte s rezervou, ale ne moc velkou).

Jinak, nahore ve svem prvnim prispevku najdes tlacitko "upravit", tak ho zmackni a zkus nejak upravit predmet tak, aby vypovidal o tematu(nevim, treba "vyuziti klasickeho boxu v sebeobrane"), protoze ty dva otazniky jsou fakt terno :)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » pát 06. bře, 2009 23:00

na tom jednom klipu je zajímavá a častá situace.dva týpci stojej proti sobě ve velmi těsné blízkosti vyměnují si argumenty a každou chvíli z nich jeden může vystřelit takzvaným sucker punchem. mně se to jednou stalo ,naštestí jsem stihnul uhnout hlavou. jasně idealní se nedostat do téhle hádací pozice.Ale ono to často nejde jednak ,když se rovnou postavíte do střehu tak můžete dotyčnýho vyprovokovat. docela dobře to řeší buss ruten mimo jiné je trochu kašpar:) ale přijde mi to dobrý a realistický a podobný kung fu:) ne vážně zatím nejelegantnější řešení jak stát při nebezpečný konverzaci na blízko. je to až v druhé polovině klipu,před tím ukazuje co lze vše v baru použít.
http://www.youtube.com/watch?v=rQVaTEPO ... annel_page
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nekdojiny » sob 07. bře, 2009 11:04

Fukki píše:A ve finále by to mělo vypadat nějak takto :lol:

Tohle se mi strašně líbí :twisted:
Někoho může oprávněně napadnout že boxeři mají velké mínus když nepoužívají nohy, ale tohle video ukazuje, že když je dobrej boxer tak si soupeř ani nevzpomene, že nějaké nohy má.... 8)

Jinak abych odpověděl prvnímu tazateli tak je to přesně jak říkají ostatní-box je výbornej na sebeobranu jen to chce makat a spárovat i s jinými styly, a co se týče toho abys protivníkovi moc neublížil, tak k tomu si přečti jiné diskuze, je na to řada pohledů.... :?
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod jeikob » sob 07. bře, 2009 19:36

co mi přijde u boxu pro sebeobranu trochu nepraktický je neaktivní způsob krytí .na druhou stranu co obdivuju jak boxeři umí uhýbat:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 07. bře, 2009 19:53

jeikob: vsak taky uhybani je jednim z nekolika druhu "aktivnich" boxerskych krytu (pak me napadaj jeste duckingy a srazeni uderu) 8)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod jeikob » sob 07. bře, 2009 20:12

Dalt píše:jeikob: vsak taky uhybani je jednim z nekolika druhu "aktivnich" boxerskych krytu (pak me napadaj jeste duckingy a srazeni uderu) 8)


ted jde o to ,jestli se víc právě v ringu nepoužívá takový to pasivní krytí. jestli pak v tom člověk neztratí přehled není zahnaný do defensivy což muže být v realu nebezpečný. ale spíš jsem myslel techniky krytí,který jsou zároven i utok . jinak jasně box je box kung fu je také box.chinnese boxing:) jinak trenér co sem ho měl na karate byl bývalý boxer:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 08. bře, 2009 9:50

jeikob píše:
Dalt píše:jeikob: vsak taky uhybani je jednim z nekolika druhu "aktivnich" boxerskych krytu (pak me napadaj jeste duckingy a srazeni uderu) 8)


ted jde o to ,jestli se víc právě v ringu nepoužívá takový to pasivní krytí. jestli pak v tom člověk neztratí přehled není zahnaný do defensivy což muže být v realu nebezpečný. ale spíš jsem myslel techniky krytí,který jsou zároven i utok . jinak jasně box je box kung fu je také box.chinnese boxing:) jinak trenér co sem ho měl na karate byl bývalý boxer:)


Ono člověk může působit defensivně třeba při sparingu s rovnocenym soupeřem kdy promýšlí taktiku, hledá skulinu v obraně a čeká na šanci, ale když pak před stejnýho člověka postavíš troubu co má ruce někde u hrudníku, vystrčenou bradu a neumí se krejt, tak toho boxer umí krásně využít a pustit mu tam nějakou příjemnou kombinaci.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod ghekon » ned 08. bře, 2009 13:42

Dalt píše:jeikob: vsak taky uhybani je jednim z nekolika druhu "aktivnich" boxerskych krytu (pak me napadaj jeste duckingy a srazeni uderu) 8)


Myslim ze i salutovani se da povazovat za aktivni kryt, coz se v boxu moc nevidi kvuli bambulim, ale v mma je to jeden z nejpouzivanejsich bloku.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 08. bře, 2009 13:51

ghekon píše:
Dalt píše:jeikob: vsak taky uhybani je jednim z nekolika druhu "aktivnich" boxerskych krytu (pak me napadaj jeste duckingy a srazeni uderu) 8)


Myslim ze i salutovani se da povazovat za aktivni kryt, coz se v boxu moc nevidi kvuli bambulim, ale v mma je to jeden z nejpouzivanejsich bloku.


jj..tento kryt kt. spopularizoval na zapade Rodney Chico King sa vola crazymonkey kryt alebo stonewall defense s naslednou kontrou a tlakom do predu..je to aktivny a agresivny kryt...ale nemozme to mat ludom z TBU za zle ze to nevedia...inac v boxe sa nepouziva velmi kvoli bambuliam ale pre MMA a poulicnu defense jeden z najlepsich krytov a to nehovorim ze je aktivne pouzivany v Muay Boran kt. ma uz par tisic rockov :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 08. bře, 2009 13:52

http://www.youtube.com/watch?v=-l3XgLEkNQo ..tu je nazorna ukazka od ludi zo CM Defense 8)
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron