pouziti klasickeho boxu pri sebeobrane

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Toman » pon 09. bře, 2009 14:04

Já souhlasím s marcelem a taky musím dát za pravdu Pilníkovi, kterej tu kdysi prohlásil. " Čím míň toho na sobě máš (chrániče), tím míň budeš kopat" myšleno z perspektivy ulice. Já to vidím úplně stejně. A taky si myslím že třeba práce s kimonem není od věci. Milionkrát sem viděl venku věci typu hokejové bitky (čapnout za flígr a jednou rukou to do něj sypat jednou rukou) to je nejčastější u pouličních mazáků.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 14:45

Toman píše:Já souhlasím s marcelem a taky musím dát za pravdu Pilníkovi, kterej tu kdysi prohlásil. " Čím míň toho na sobě máš (chrániče), tím míň budeš kopat" myšleno z perspektivy ulice. Já to vidím úplně stejně. A taky si myslím že třeba práce s kimonem není od věci. Milionkrát sem viděl venku věci typu hokejové bitky (čapnout za flígr a jednou rukou to do něj sypat jednou rukou) to je nejčastější u pouličních mazáků.

..jj videl som par veci od ludi z SBGi,modifikovany BJJ a Greko klinc s kimonom+ uderovka do toho a skoro som sa posr.l od zavisti :cry:
Naposledy upravil marcelo dne pon 27. črc, 2009 20:00, celkově upraveno 2
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Asanoth » pon 09. bře, 2009 15:11

marcelo píše:ghekon- ono s boxermi je problem v tom,ze vacsina poulicna konfliktov zacina vo vzdialenosti verbalnej,cize na urovni boxerovych hakov a zdvihakov a tam nie je priestor na lowkicky a kolena,kolena ked uz tak po nabaleni sa do greko-klinca..v tom su boxeri nebezpecni,ze malokto caka suckerpunch a s boxerovou rychlostou,kludne aj 3triedneho boxera je to niekedy problem stihnut vobec sa nabalit a vojst do klinca...jasnacka ze ked si v dlhej vzdialenosti, tak ak mas kopy ako kon,porp. takedowny ako blesk ,tak vacsina boxerov pojde na zem a nevedia ten utok vobec spracovat,ale to uz je ina rozpravka...pre mna osobne v mojich ociach-je to moj nazor ,je boxer typu "pressurer",agresivny tlacic omnoho nebezpecnejsi ako thaiboxer,co sa tyka poulicneho stretu :(

promin, mozna jsem te nepochopil, ale ty chces na ulici chodit do klince??
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 15:42

Asanoth píše:
marcelo píše:ghekon- ono s boxermi je problem v tom,ze vacsina poulicna konfliktov zacina vo vzdialenosti verbalnej,cize na urovni boxerovych hakov a zdvihakov a tam nie je priestor na lowkicky a kolena,kolena ked uz tak po nabaleni sa do greko-klinca..v tom su boxeri nebezpecni,ze malokto caka suckerpunch a s boxerovou rychlostou,kludne aj 3triedneho boxera je to niekedy problem stihnut vobec sa nabalit a vojst do klinca...jasnacka ze ked si v dlhej vzdialenosti, tak ak mas kopy ako kon,porp. takedowny ako blesk ,tak vacsina boxerov pojde na zem a nevedia ten utok vobec spracovat,ale to uz je ina rozpravka...pre mna osobne v mojich ociach-je to moj nazor ,je boxer typu "pressurer",agresivny tlacic omnoho nebezpecnejsi ako thaiboxer,co sa tyka poulicneho stretu :(

promin, mozna jsem te nepochopil, ale ty chces na ulici chodit do klince??

..za 1. ujasni si najprv co je klinc,klinc nie je to, co si vacsina "nevzdelancov" predstavuje a to MT klincova pozicia chytenia za krk..nastuduj si o tom nieco, za 2. pred 2 mesiacmi som s jednym opilcom vosiel do modifikovaneho greko klinca pri jednom incidente a minimalizoval som tym pokus o hlavicky a udery s jeho strany,nakoniec sa to obislo bez pastnej vymeny a ja som tomu rad,pretoze ako som uz pisal mam za sebou neprijemne sudne tahanice za neprimeranu sebaobranu a dalsiemu sa chcem na vyhnut ako cert krizu a tak isto by som kvoli blbosti nerad prisiel o zbrojak :wink: 3. drviva vacsina fightov sa odohrava bud v klinci alebo konci na zemi pokial su protivnici priblizne na rovnakej urovni, vyska,vaha atd...pokial nastane situacia ze bijec je o niekolko levelov vyssie a reze nejake ministranta ako mech,ta samozrejme k ziadnemu klincovemu zakliesneniu nedojde,pretoze ten chudak je bity ako zito...4. klinc nie je zdaleka Muay thai chytenie za krk a kop kolenom 5. v nasich podmienkach kde sme 3/4 roka obleceni ta chyti za saty kdeaky trulo ani sa nenazdas a ked nevies s tym pracovat tak sa vemi natrapis kym sa z toho dostanes,popripade ta strnu lahucko na zem alebo prichytia jednou za rukav a druhou budes spracovavany pekne smerom na hlavu, 6. existuju pozicie ktorym sa hovori dirty boxing alebo klincovy boxing,niektore tieto pozicie bezne obsahuje aj wingchun, okinawa karate, filipinsky dumog atd..7. na ulici pokial sa neda to riesit inac bijem ako prve tazke "overhandove udery"8. poulicnym bitkam sa uz vyhybam a stratili pre mna veskero caro od urciteho casu...cuzzz
Naposledy upravil marcelo dne pon 09. bře, 2009 15:54, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 09. bře, 2009 15:52

fakt píše:
jeikob píše:a co je divnýho na age uke. nebo proč by nemělo fungovat když mi někdo chce dát pestí jednu ruku zvednu a druhou dám pestí do břicha???? můžete mi vysvětlit proč je to blábol. aha vy si to možná představujete jako že zajedu do ukázkové zenkutsu a age uke jako při cvičení na pásek. no tak když máte takovou představu tak to chápu:) občas mi tady někdo napíše,že jsem se v životě nepral na ulici.no já mám někdy pocit ,že spíš spoustu lidí co sice bojujou v ringu se nepoprali ná té ulici.neb to příliš zveličujou a nebo první možnost real je plný nadupaných borců. v tom případě sem rád že už po barech a diskotékách nepobíhám:)

Ber to tak, že názory starších lidí bývají o zkušenostech.
Ne o představách.

Ale zkušenosti jsou různý.no asi jsem měl štestí a nenarazil jsem na žadnýho thai boxera ani boxera:) A ani na týpka z galerky .Ale nemůžu si pomoct diskotékoví prudiči,fotbalový chuligáni,skinhedi pokud nejsou v davu ,tak saláti jsou ve většině případech!!! Za další určitě netvrdím ,že by měl člověk někoho podcenovat.mimochodem platí trenuj tak jako by jsi se bil z největším nepřítelem. Druhá věc je z čeho u těhlech lidí bych měl obavu a to je záludnost ,že jim hrábne a podobně. A co se týká zkušeností tak proti těmhle lidem mi to co sem se naučil na karate bohatě stačilo. Další věc je oni se vetšinou perou s lidma u kterých čekaj ,že se nebudou bránit nebo budou reagovat podobným způsobem a že jim někdo vykreje ránu a dá pestí do žaludku nebo podkopne nohy to vůbec nečekaj. Totiž v tom realu pokud se neznáte tak nevíte kdo ten druhý je zač a co umí. nedávno ukazovali nějakou bitku fanoušků a opět ti hoši utočili způsobem,jako by přímo nabíhali na modelovou aplikaci:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » pon 09. bře, 2009 16:05

Ukropcany: Podle pravidel boxu nebo tb?

Toman: Myslis toho "Pilnika" z hummer gymu?

marcelo: Ten camp vypada zajimave, ale to ze to porada madman mne i spoustu dalsich lidi dost odradilo.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 16:06

jeikobe-lenze ty nemozes trenovat pristupom ze proti tebe pojdu len salati...ja poznam zopar bijcov ci nikdy nic necvicili a zbohom rodina ked som ich videl v akcii.. na nich by ti age-uke a kingeri velmi nepomohlo :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 16:09

ghekon- co sa tyka Madmana ideme cez SZ,o.k....nepohrdem nejakymi novymi pikoskami :lol:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 09. bře, 2009 16:09

marcelo píše:jeikobe-lenze ty nemozes trenovat pristupom ze proti tebe pojdu len salati...ja poznam zopar bijcov ci nikdy nic necvicili a zbohom rodina ked som ich videl v akcii.. na nich by ti age-uke a kingeri velmi nepomohlo :wink:

vždyt jsem napsal trenuj a cvič tak jako by jsi bojoval z největším nepřítelm :wink:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » pon 09. bře, 2009 16:11

ghek: Jo
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 16:12

jeikob píše:
marcelo píše:jeikobe-lenze ty nemozes trenovat pristupom ze proti tebe pojdu len salati...ja poznam zopar bijcov ci nikdy nic necvicili a zbohom rodina ked som ich videl v akcii.. na nich by ti age-uke a kingeri velmi nepomohlo :wink:

vždyt jsem napsal trenuj a cvič tak jako by jsi bojoval z největším nepřítelm :wink:

..aha..to som si nevsimol.. :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 09. bře, 2009 16:20

jeikob píše:vždyt jsem napsal trenuj a cvič tak jako by jsi bojoval z největším nepřítelm :wink:
No lenže keď máš na tréningu proti sebe len krivúšikov, tak vážneho protivníka ťažko nasimuluješ... :idea:

4ghekon - čistý box samozrejme... s boxermi vždy len boxujem, pretože mám potom lepšiu spätnú väzbu... keby som ho ukopal lowkickmi, tak mi to nič nedá... :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 09. bře, 2009 16:37

ukrop: tak to je přece jasný. to je v každým oboru přece.aby člověk se něco naučil a motivoval taky. idealní by bylo trenovat s bruce llem a chuckem norisem :D a samozřejmně s panem ukropcanym
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 09. bře, 2009 18:25

jeikob píše:Ale zkušenosti jsou různý.no asi jsem měl štestí a nenarazil jsem na žadnýho thai boxera ani boxera:) A ani na týpka z galerky .Ale nemůžu si pomoct diskotékoví prudiči,fotbalový chuligáni,skinhedi pokud nejsou v davu ,tak saláti jsou ve většině případech!!! Za další určitě netvrdím ,že by měl člověk někoho podcenovat.mimochodem platí trenuj tak jako by jsi se bil z největším nepřítelem. Druhá věc je z čeho u těhlech lidí bych měl obavu a to je záludnost ,že jim hrábne a podobně. A co se týká zkušeností tak proti těmhle lidem mi to co sem se naučil na karate bohatě stačilo. Další věc je oni se vetšinou perou s lidma u kterých čekaj ,že se nebudou bránit nebo budou reagovat podobným způsobem a že jim někdo vykreje ránu a dá pestí do žaludku nebo podkopne nohy to vůbec nečekaj. Totiž v tom realu pokud se neznáte tak nevíte kdo ten druhý je zač a co umí. nedávno ukazovali nějakou bitku fanoušků a opět ti hoši utočili způsobem,jako by přímo nabíhali na modelovou aplikaci:)

Pořád dokola teorie a představy.
Zajdi někam na BS a vyzkoušej.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 09. bře, 2009 18:53

Ad Chuck & BL - moje "vzory" majú fighting skills niekde inde... :idea:

Ad ucrop - otázka je, či ja by som chcel s lemplami cvičiť... jebkov sekám ako tu, tak v živote... bol tu pred časom jeden chlapec (povedal by som, že by ste si mohli ruky podať) čo sa na mňa nalepil, ja debil som ho zobral k nám na tréning a nakoniec to skončilo tak, že dostal tak na piču, že už sa už neukázal... sráč jeden... takže pozor... keď «a chce Pán Boh potrestať, tak Ti splní prianie... :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 09. bře, 2009 20:29

ukropcany píše:Ad Chuck & BL - moje "vzory" majú fighting skills niekde inde... :idea:

Ad ucrop - otázka je, či ja by som chcel s lemplami cvičiť... jebkov sekám ako tu, tak v živote... bol tu pred časom jeden chlapec (povedal by som, že by ste si mohli ruky podať) čo sa na mňa nalepil, ja debil som ho zobral k nám na tréning a nakoniec to skončilo tak, že dostal tak na piču, že už sa už neukázal... sráč jeden... takže pozor... keď «a chce Pán Boh potrestať, tak Ti splní prianie... :twisted:

:lol: :lol:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vranovsky » pon 09. bře, 2009 21:15

[quote="fakt"]Jsem z malého města, kde je několik oddílů BU a čtyři oddíly xboxu. Do něj zpravidla chodí ti, kterým ageuke se zvedákem najednou nefunguje. Na druhou stranu nemají na ulici problém přesto, že žádné složitosti necvičí a o kua si myslí, že je to nadávka. Kde je chyba?
Odpovím si sám. Myslet si, že box na ulici nefunguje, je kravina.
Tímto považuju tohle téma za vyčerpané.[/quote]

No už sem sem teda děvčata nechtěl lézt ale...

Dostále ty si pořád stejnej Idiot,běž za Kolerusem na kterýho ses vysra..protože si chtěl být Zázračnej Kungfista a řekni mu že Age Uke Nefunguje...Upozorňuju tě že když mu tám strčíš tu svojí vychrtlou hnátu a dáš direkt tak ti tu ruku pomocí Age Uke zláme...

Teď teda zase chceš být pro změnu Tong Po...Jo???

Já bych doporučoval opustit státní mafii-teda Justici a jít relaxovat do Bohnic :lol:
Vranovsky
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod fakt » úte 10. bře, 2009 8:01

Vranovsky píše:... ty si pořád stejnej Idiot,běž za Kolerusem na kterýho ses vysra..protože si chtěl být Zázračnej Kungfista a řekni mu že Age Uke Nefunguje...Upozorňuju tě že když mu tám strčíš tu svojí vychrtlou hnátu a dáš direkt tak ti tu ruku pomocí Age Uke zláme...

:lol:

Vranovský až tě pustí na vycházku (pokud je v tom ústavu, kde se zrovna nacházíš máš) zajeď do Chomutova. Tam místní radnice našla zákonný způsob jak se vypořádat s nepřizpůsobivými občany.
Abys to dobře pochopil: nedělej dluhy, když je nemůžeš splácet.

A teď zpátky k boxu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » úte 10. bře, 2009 8:28

..prepacte za infantilnu otazku,kdo je to Vranovsky..?..je to neaka nechvalne znama postavicka z tohto fora ako bol ten blazon z kung fu kruhov kt. tu vystupoval pod mnohymi nickmi...uz si ich ale nepamatam :oops: :oops:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 10. bře, 2009 9:12

4marcelo - littleass a tí...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...