Netradiční psycho-blok :-)

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod TRiTON » čtv 27. srp, 2009 17:34

luen píše:
TRiTON píše:to luen:k tomu řezání do podpaždí: pokud vím,tak do podpaždí se útok nože v armádě vede z důvodu,že tam není voják chráněn protistřepinovou vestou,límcem,helmou potažmo plynovou maskou..ale timhle výcvikem sem zatím neprošel,tak to nemám ověřené na vlastní kůži,že se to tak opravdu vyučuje..
jinak máš pravdu,že generalizovat,že toto funguje a tohleto zase ne asi opravdu nejde..


Jasne vystroj jsem nebral v potaz, tlacim to na ulici :wink: Proti tomu neni co namitat, ostatne vnitrni strana rukou, nohou je tezko chranitelna cast tela a lehce zranitelna - tepny, nervy, upony atd ..., ale tohle ti asi reknou v kazdem serioznim klubu, tento poznatek je stary jako lidstvo samo :wink:

Doufam, ze jsem te neodradil od dalsiho cviceni - to nebyl ucel meho prispevku :wink: Jen jsem chtel poukazat na "par" uskali, ktere s sebou realna sebeobrana prinasi 8) Vzdy je treba mit nohy na zemi a nenechat se unaset vlastnim nadsenim :wink: Hodne zdaru :!:

to se neboj,že bys mě odradil:D jsem už nějakou dobu Xboxer a nehodlam toho nechat..a co se týče realne sebeobrany,tak v té spoléhám spíše na najetá komba z boxu,jak už si psal..uvidíme co so později naučím v armádě nebo policejních složkách..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

 

Příspěvekod TRiTON » čtv 27. srp, 2009 17:37

defendu píše:Dokud se člověk prostě "doopravdy" neporve tak nemá moc smysl mu vysvětlovat co to taková "reálná sebeobrana" vlastně je,dotyčný prostě musí důvěřovat instruktorovi a pokud se ani on nikdy pořádně nerval,tak bude jen předvádět to co se naučil někde,kde si myslel,že to dělaj správně.Jenže ani to,že se porve neznamená,že mu to najednou sepne a on bude přesně vědět co a jak má vlastně trénovat,takže...zapeklitý oříšek.
On dělal u ÚRN,je to borec,ten zná....,ale co zná?Umí sřílet,zná taktiku,zbraně,má slušnou psychiku a kondičku,umí poutat,vnikat do budov...vždy s týmem stejně dobře školených kolegů....můžete si být jisti,že pokud to neni jeho koníček nebo nemá na černo vedlejšák "práce na dveřích",tak podléhá stejné spoustě bludů týkajících se boje muže proti muži jako kterýkoliv jiný člověk....,ale možná dobře boxuje a zapásí,protože je to tak učí ve fyzický přípravě....,ale to je sport ne praktická pouliční špína :wink: .
Je někdy až s podivem co všechno dnes lidi považujou za tzv. reálnou sebeobranu :lol:
V poslední době raději používám termín "praktická seb.",protože tolik nepraktických věcí jako je vidět v mnoha klubech tzv. reálné sebeobrany se vidí málokde :wink:
Lidé tam ztrácí hodiny bojem s nožem proti noži,tyčí proti tyči apod. věci.Lidé kteří u sebe prakticky nenosí teleskop prochází výcviky a kurzy boje s touto zbraní,která se jim ponejvíc válí někde doma (pokud to jsou běžní občané a ne "bezpečáci" samozřejmě).Hodiny stráví válením se po zemi (což je vynikající věc pro trénink,ale ne na ulici),protože jim někdo nakukal,že každá rvačka skončí na zemi a tam pak musí dál probíhat,asi proto,že to tak dělaj v UFC :cry: apod.Učí se tam spoustu technik založenou na jemný motorice,která je,ale v reálu vyplá,takže jí nemůžete využít atd.

To jsou jen takový chlísty jednoho obhroublého vyhazovače,co se zrovna doma nudí.... :lol:

zkušenosti jsou nadevše...
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod RBR » čtv 27. srp, 2009 18:49

TRiTON píše:to luen:k tomu řezání do podpaždí: pokud vím,tak do podpaždí se útok nože v armádě vede z důvodu,že tam není voják chráněn protistřepinovou vestou,límcem,helmou potažmo plynovou maskou..ale timhle výcvikem sem zatím neprošel,tak to nemám ověřené na vlastní kůži,že se to tak opravdu vyučuje..
jinak máš pravdu,že generalizovat,že toto funguje a tohleto zase ne asi opravdu nejde..


Dobrý postřeh, ale nula bodů. Protistřepinová vesta nechrání před nožem, není na to stavěná. Nůž ji prořízne. Protistřepinovka chrání pouze proti střepinám i při přímém zásahu je ti prd platná. Vojaci to mají dobře spočítané, 90% zranění je od střepin. Vzhledem k vysokému výkonu vojenské munice by neprůstřelná vesta vážila hodně přes 10kg. Střepinovka má kolem 4kg.
Ani neprůstřelná vesta by tě před kudlou neochránila. Pouze speciální vesty, které v sobě mají zabudovanou kroužkovou košili. Ty už proti kudle ochrání, ale jsou dost těžké, proto je používá pouze vezeňská stráž.

Helmu máš na palici, krk nechrání, plynová maska je na opasku na boku, takže ti tak maximálně chrání kyčel, ale tam nikdo řezat nebude, že. :lol:
Lopatka je na opasku na zadku. Taky toho moc neochrání. :lol:

Jedině tak taktická vesta nacpaná zásobníky ti poskytne trochu ochrany před nožem.

Z toho výčtu vychází, že není potřeba vojáky učit superspeciální bodnutí do podpaží. Prachsprosté bodnutí třeba do nohy, pajšlu má dost velkou šanci na úspěch, protože současné vojenské ochranné pomůcky nejsou proti kudle stavěné. ®e někdy v budoucnu dojde k masovým útokům na bodáky se už moc nepočítá. :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » čtv 27. srp, 2009 18:53

defendu píše:Dokud se člověk prostě "doopravdy" neporve tak nemá moc smysl mu vysvětlovat co to taková "reálná sebeobrana" vlastně je,dotyčný prostě musí důvěřovat instruktorovi a pokud se ani on nikdy pořádně nerval,tak bude jen předvádět to co se naučil někde,kde si myslel,že to dělaj správně.


JJ

defendu píše:Jenže ani to,že se porve neznamená,že mu to najednou sepne a on bude přesně vědět co a jak má vlastně trénovat,takže...zapeklitý oříšek.


Tak a je to venku, nekteri se motaji mimo celej zivot a muzou delat co chteji ... je par geniu, kteri vedi, ale je nas malo :lol: :wink:

defendu píše:On dělal u ÚRN,je to borec,ten zná....,ale co zná?Umí sřílet,zná taktiku,zbraně,má slušnou psychiku a kondičku,umí poutat,vnikat do budov...vždy s týmem stejně dobře školených kolegů....můžete si být jisti,že pokud to neni jeho koníček nebo nemá na černo vedlejšák "práce na dveřích",tak podléhá stejné spoustě bludů týkajících se boje muže proti muži jako kterýkoliv jiný člověk....,ale možná dobře boxuje a zapásí,protože je to tak učí ve fyzický přípravě....,ale to je sport ne praktická pouliční špína :wink: .


V tomto pripade nejsem nijak zvlast skeptickej, protoze lidi (pokud to neni lamka) z X-Boxu a vecem podobnym maji - pro nasi vec - jeden zasadni navyk -- umi "pracovat/fungovat" pod tlakem/ve stresu a tim padem se dobre uci vsem poulicnim svinarnam. Aspon muj poznatek.

defendu píše:Je někdy až s podivem co všechno dnes lidi považujou za tzv. reálnou sebeobranu :lol:
V poslední době raději používám termín "praktická seb.",protože tolik nepraktických věcí jako je vidět v mnoha klubech tzv. reálné sebeobrany se vidí málokde :wink:
Lidé tam ztrácí hodiny bojem s nožem proti noži,tyčí proti tyči apod. věci.Lidé kteří u sebe prakticky nenosí teleskop prochází výcviky a kurzy boje s touto zbraní,která se jim ponejvíc válí někde doma (pokud to jsou běžní občané a ne "bezpečáci" samozřejmě).Hodiny stráví válením se po zemi (což je vynikající věc pro trénink,ale ne na ulici),protože jim někdo nakukal,že každá rvačka skončí na zemi a tam pak musí dál probíhat,asi proto,že to tak dělaj v UFC :cry: apod.


Souhlas!

defendu píše:Učí se tam spoustu technik založenou na jemný motorice,která je,ale v reálu vyplá,takže jí nemůžete využít atd.


JJ proto tui sau/chi sau atd ... aby se to zlepsilo, resp. omezilo vypinani jemne motoriky. Neni to nastroj jak bojovat, ale jak zachovat v co nejvetsi mozne mire prave onu jemnou motoriku - ovsem bez vysledku, pokud si nekdo mysli, ze to je nastroj na bojovani!

defendu píše:To jsou jen takový chlísty jednoho obhroublého vyhazovače,co se zrovna doma nudí.... :lol:


Nekecej, nahodou se ti prispevek povedl :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 27. srp, 2009 19:13

:lol: Jo díky :wink:

Ohledně toho tvého postřehu,že lidi co dělaj x-box se rychlejš učí prasárny samozřejmě plně souhlasim,ale já jsem to bral tak,že je spousta mladých lidí co si myslí,že ten "urňák" ty prasárny automaticky zná a tak ho může něco naučit,ale oni většinou tihle borci trénujou jenom ten x-box a ty prasárny,pokud je vůbec chtěj znát,pak chodí cvičit jinam,ale ponejvíc je to moc nezajímá...to jen tak pro pořádek :wink:

Vzpomínám si jak jsem byl nedávno při tréninku sledován členem místní zásahovky (tuším,že jsem zrovna blbnul něco ala Shredder)...nakonec mi poklepal na rameno a pravil: "tak právě kvůli takovýmhle zmr.ům jako jsi ty nosim glocka i po službě....se.te na to poďte si dát grappling" :lol: :lol: ,abych to dokončil....v tom grapplingu s ním jsem neměl moc šancí...,ale kvůli tomu já u sebe glocka nosit nemusím :wink: .
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marcelo » pát 28. srp, 2009 8:55

Defendu- to je celkom zaujimave ze clen special. utvare sa tak posral zo "shredera"..mal by menej "rolovat" na zemi a viac cvicit standup a vypinaky na sanicu.. a psychicky tiez na tom nie je najlepsie, uistovat sa s Glockom na "drasacov" ksichtov.. :roll:

Nemam rad "shreder" koncept....netvrdim ze je to shit,ale veskere instruktaze co som mal od Dimitriho som vymazal po pozreti..na Lee Morrisona sa to nechyta ani nahodou..jeho vulgarny prejav ma bavil,tak prvych 5 min..a to ze tam s drasanim oci a ksichtu silel viac ako hodinu,co max. malo hodnotu par minut instruktaze uz ani nemusim pripominat...inac na www.bullshido.com mu venovali zopar topicov,nieco boli jedovate slinty od BJJ zmrdo-fanatikov a nieco bola konstruktivna kritika :wink:

Jedna vec sa mi na tom nepaci,z fyzikalneho hladiska ma to maly zastavovaci ucinok a dopadovu energiu..jedina vec na ktorej to stoji,je ze clovek slabsej natury sa po tom poserie a zacnu mu slzit oci a necha to tak..v pripade ze utocnik je fyzicky dominantnejsi a "shredovanie" ho nezastavi,vas za tuto svinarnu popravi doslova a udupe do zeme
..dalej je tu velke riziko ze bude pri tom obranca pohryzeny do prstov,pokial ma utocnik hepatitidu alebo AIDS tak dakujem pekne :roll: :(

A posledna vec,preco sa tomu nevenujem je problem to realne nacvicit pod tlakom a na "zivo"...kopy a kolena na genitalie kopeme na 50% pri sparingu,pouzivame thajske ocelove suspaky..hlavicky tiez uspesne pouzivame pri sparingu s prilbami s klietkou,ale ako nacvcit realne shredera to fakt neviem a to co ukazoval Dimitri na spolupracujucu osobu,to mi nejak nesedi

:?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 28. srp, 2009 9:58

defendu píše:Učí se tam spoustu technik založenou na jemný motorice,která je,ale v reálu vyplá,takže jí nemůžete využít atd.



..defendu..kludne sa rozpis co za ftakoviny cvicia ludia po kluboch zalozene na jemnej motorike..ja velmi podobne zalezitosti nesledujem a vies ze cvicim len to co vychadza v allround sparingu :wink: ..ale celkom ma zaujima co za ftakoviny ludia cvicia :wink: :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 28. srp, 2009 13:24

marcelo píše:Jedna vec sa mi na tom nepaci,z fyzikalneho hladiska ma to maly zastavovaci ucinok a dopadovu energiu..jedina vec na ktorej to stoji,je ze clovek slabsej natury sa po tom poserie a zacnu mu slzit oci a necha to tak..v pripade ze utocnik je fyzicky dominantnejsi a "shredovanie" ho nezastavi,vas za tuto svinarnu popravi doslova a udupe do zeme
..dalej je tu velke riziko ze bude pri tom obranca pohryzeny do prstov,pokial ma utocnik hepatitidu alebo AIDS tak dakujem pekne :roll: :(

A posledna vec,preco sa tomu nevenujem je problem to realne nacvicit pod tlakom a na "zivo"...kopy a kolena na genitalie kopeme na 50% pri sparingu,pouzivame thajske ocelove suspaky..hlavicky tiez uspesne pouzivame pri sparingu s prilbami s klietkou,ale ako nacvcit realne shredera to fakt neviem a to co ukazoval Dimitri na spolupracujucu osobu,to mi nejak nesedi :?

Covece, tady si dovolim nesouhlasit s tim zastavujicim ucinkem. Referuji na zkusenosti z kurzu, kde me aj relativne mala a lehka holka zastavila sipkou obema rukama do xichtu (a to vazim krasnych 95 kg). Radili jsme jim skrabat kdy to jde a kde to jde, aby nabrali pripadny biologicky material pro policii. Samotne skrabani te nezastavi, souhlas, ale je to dobra vec na odlakani pozornosti...Navic jsem nevidel dosud techniku, kde by nebylo "kdyby ti to nezafungovalo, tak to ci ono". Ale jsem toho zatim videl jen malo, ja su jeste mlady a nezkuseny ;-) Jinak se da shredder naucit na Bobovi a vcelku dobre. Aspon nam to zafungovalo pri vyuce.
Kopy do genitalii je docela problem, taky souhlas...zensky mi uz rozkopaly dva ci tri suspiky a obcas jsem mel pocit, ze mam koule az v krku (a obcas bych na to vsadil aj vyplatu vcetne rocnich bonusu :-) Daleko casteji se vsak trefovaly do vnitrnich stran stehen ci do zadku, kdyz to neodhadly.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod marcelo » pát 28. srp, 2009 15:01

Makoto- s tym zastavovacim ucinkom som to myslel,podane na fyzikalnej baze..nieco ako napr. u strelnych zbrani kde tazsia strela s vacsim vykonom posobi knockdown efektom..ako ja netvrdim ze shreder nefunguje a sam som so svojimi citlivymi a dodrbanymi rohovkami toho prikladom ze som v prdeli kde ma strajchnu cez oko,ale nie kazdy...poznam profi boxera kt. ked robil vyhadzovaca a isiel prstami do oci jednemu sedlakovi,tak ho ten sedlak brutalne pohryzol do prstov..zakoncil ho zadnym direktom na plexus a bol klud..sedlak sa dozvracal na parkete :wink: ,hovoril mi ze serie na vsetky tie spinave techniky a jedine co bude robit a to buchat na sanicu a plexus :lol: :wink:

..mne osobne ani nesedi psychicky sa hrabat ludom v ociach..ako nemam problem a moralnu dilemu s hlavickami,kolenami do guli ale nejak pichat do oci mi nesedi..skor by som hryzol ako drasal oci..neviem preco :?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » pát 28. srp, 2009 18:36

Zajímavé téma,hoši :lol:

Shreddera jsem použil hodněkrát-je to neuvěřitelně přirozená a jednoduchá věc (když nemáte zrovna blok a to já zrovna nemám :lol: ) a to se značným úspěchem....,ale musím se přiznat,že i já jsem byl jednou hodně pohryzanej...dotyčný měl prostě jen otevřenou hubu (chytil jsem ho za ksicht ze zadu,protože škrtil kolegu) a ty prsty mi tam sami zajeli...no,hnilo mi to pěkně dlouho...teď už jsem opatrnější a skeptičtější :(
©ipka do ksichtu neboli klínový úder je prostě úder,takže má naopak značný zastavovací účinek,ale s Dimitriho Shred. nemá nic společného.

Ten borec ze zásahovky rozhodně nebyl žádný béčko,jenom tím glockem chtěl naznačit,že když někdo bojuje takhle "kanálově",tak pro něj nemá žádný slitování,jenom tu kulku :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod franus » stř 09. zář, 2009 10:21

Jestli jsem dobre pochopil (i z youtube) ta "shredder" jsou techniky, kde se "taha" pripadne "dloube" do mist na hlave, jako oci, usi, nos?
franus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. zář, 2008 23:00

Re: Netradiční psycho-blok :-)

Příspěvekod kwaicheng » ned 20. zář, 2009 13:05

ekonym píše:Mám pro vás ostatní asi dost neuvěřitelnej "psychickej blok" a to sice že nedokážu "jet naplno"...


Jestli je to pro tebe problém tak zkus využít odbornou pomoc psychologa.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 20. zář, 2009 13:10

defendu píše:Dejme tomu,že přistoupím na to,že jsi obětí šikany a že potřebuješ opravdu radu jak přestat brát ohledy na útočníka... :roll:

Existujou samozřejmě tréninky,který v tobě mají vyvolat maximální agresy (řízenou samozřejmě),ale než by jsi našel kvalitního instruktora,tak by jsi mohl taky sejít věkem,takže....

Slušně funguje správný výběr techniky - prostě se při rvačce nebudeš bránit pěstma,ale dlaněma - dát někomu facku nebou do něj mlátit dlaní je pro spoustu lidí s podobným blokem jako máš ty akceptovatelnější...nevypadá to tak destruktivně,i když to destruktivní je velice,nebudeš mít rozmlácené klouby a při výslechu zní lépe - začal jsem ho fackovat - než - zasypal jsem ho bombama pěstí.
Takhle nějak by to mělo vypadat:
http://www.youtube.com/watch?v=H7TwjgFz ... rofilepage
není to hezké na pohled,s BU to nemá nic společnýho ale funkční to prostě je :wink:
Třeba ti to pomůže - až prostě dotyčného začneš bít dlaněma,bude ti připadat,že mu zas tak hrozně neškodíš i když opak je pravdou...ojebeš tak (možná :!: ) svůj blok co máš v lebce.
Na soupeře navíc nenahlížej jako na člověka - ber ho jako živoucí biomasu,kterou je nutný rozbít - tím eliminuješ to čemu se říká soucit.

Jo a abych nezapomněl - beru to tak,že jsi obětí šikany a potřebuješ se bránit...rozhodně to neber jako nabádání k trestnému činu,pořád platí výše zmíněné NEPER SE.... :wink:


Maximální agrese moc nepasuje do hrnce se sebeovládáním. Můžeš dát nějakej odkaz, příklad těch tréninků na toto zaměřených? Zajímá mě to.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod defendu » ned 20. zář, 2009 19:37

Neni to nic jinýho než nácvik herecký etudy,jen zpočátku,samozřejmě.....učíš se chovat,řvát a rvát se jakoby jsi osoby se kterýma se rveš nepředstavitelně nenáviděl,i když jsou ti třeba jinak ukradený....stoupni si např. před zrcadlo a vrhej na sebe ty nejděsivější ksichty co znáš (říká se tomu Válečnická maska),pak si to zkus s nějakým známým i se strkáním,píčováním apod...,pak si stoupni před box. pytel a z naprostýho klidu přejdi do absolutního afektu-zuřivě začni do toho pytle bušit,jako by ti hráblo,kašli na techniku,trénuješ zuřivost...uč se řvát a chovat se jako zuřivej šílenec...
Osobně jsem nebyl rváč od přírody....musel jsem si projít jako kluk takovýmhle tréninkem a dneska :lol: Můžu se bavit na dveřích o těch nejobyčejnějších věcech a najednou...vystartovat,zuřivě,vztekle a díky podobnému tréninku,který jsem popsal zcela kontrolovaně....teda ne úplně vždy,občas se tam ten berserkr probudí...a pak mám průser :oops:

Viděl jsi Rockyho I? :lol: :lol:
"Hej,Rocky ukaž mu zuřivost"!!!
A Sly se v civilu,v tý samý vteřině naprosto zuřivě vrhne na pytel a zasype ho bombama,skoro jakoby mu tento znásilnil ségru...a pak zase v naprostym klidu odchází pryč....takhle nějak vypadá řízená,kontrolovaná agrese...je to prostě obrovský nával energie,kterou vrhneš na soupeře,kdy ty chceš a nemusíš čekat na to až tě dotyční vytočí tak,že to přijde samo,pak už to totiž neni kontrolovaná agrese,ale obyčejná nasranost,která tě zaslepuje :wink:

Tohle je setskara složitý téma,na to psát o tom v diskuzi :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod fighter99 » pon 21. zář, 2009 0:52

defendu píše: Viděl jsi Rockyho I? :lol: :lol:
"Hej,Rocky ukaž mu zuřivost"!!!
A Sly se v civilu,v tý samý vteřině naprosto zuřivě vrhne na pytel a zasype ho bombama,skoro jakoby mu tento znásilnil ségru...a pak zase v naprostym klidu odchází pryč....takhle nějak vypadá řízená,kontrolovaná agrese...je to prostě obrovský nával energie,kterou vrhneš na soupeře,kdy ty chceš a nemusíš čekat na to až tě dotyční vytočí tak,že to přijde samo,pak už to totiž neni kontrolovaná agrese,ale obyčejná nasranost,která tě zaslepuje :wink:


Tak pod tohle bych se podepsal :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Gino » pon 21. zář, 2009 7:15

Zajimava diskuze - sice ano, slozite tema, ale neni nad to si o nem napsat. Ja jsem se s podobnym stylem setkal, nicmene ne v klubu, pouze, jak pise defendu - navzajem se zkusenejsim kamaradem (který se ted mimochodem krci nekde v zakopech u Logaru, nebo odklizi deravy dzihadisty) a muzu rict, ze mi to dalo hodne. Praktikoval jsem to sice kratce, ale presto jsem u sebe pozoroval vyrazny posun vpred oproti lidem se kteryma jsem cvicil v klubu a kteri si necim podobnym neprochazeli. Ten rozdil je az neuvertitelnej.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » pon 21. zář, 2009 10:03

Neni nad to, spojit si praci s praxi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » pon 21. zář, 2009 10:22

luen píše:Neni nad to, spojit si praci s praxi :wink:

No jo, nekomu se "postesti" :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: Netradiční psycho-blok :-)

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 0:20

ekonym píše:Vzdyt já beru víc ohledů pomalu na tooh debila než na sebe!
(mám ted na mysli konflikty v reálu, né sparringy)


A jáké konflikty jsi měl v reálu?
Myslím si že když na tebe někdo fakt naběhne a bude už tě fakt "dořezávat", tak buď se mu podvolíš a na nic se nezmůzeš nebo se něco v tobě zlomí, začneš ty rány vracet a máš po problému.
Jinak to že se nenasereš a nemlátiš jako magor je jen a jen dobře, ono máchat rukama a jít dopředu je hezký, ale je to krásnej způsob jak si naletět na pěst která by normálně k tobě ani nedoletěla :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 0:46

TRiTON píše:pro příklad: tvrdí se,že je účinné bouchnout dlaněmi přes uši,ale osobně sem to nikdy nezkusil,tak netušim nakolik je to účinné a jaké to může mít následky..


Chvilkovej šok, silnej pískot v uších, nevíš co se děje. Při velký ráně BY TO MĚLO mít docela destruktivní účinek na vnitřní ucho. Rozhodně to při normální ráně není uspávačka, je to spíš takový pic! moment přepvapení a navazovat další technikou. Nevím jak velkou musíš dát ránu, aby to mělo účinek, ale malá ti s tím člověkem ani nehne a velká zase může mit docela následky. Já bych si ze škály technik vybral nějakou jinou :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků