kumite

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod marcelo » stř 23. zář, 2009 10:10

Gino píše:marcelo kurna prestan mi to vysvetlovat :lol: pro me to skoncilo tou malou reakci :wink:


..pre mna samozrejme ze nie :wink: :lol: 8) ..ale O.K. nechame toho.. najdolezitejsia vec je ta ako povedal Wand,karataci sa chceli posunut dalej aj sa posunuli..inac ked uz su kritizaovani za tie postoje a vysku ruk v garde,tak ako taki Machida,Liddel, obcas Wanderlei,Jardin tiez od nich daleko neutekaju..a slape im to.. samozrejme ja skor preferujem ruky klasika hore pred hlavou ako v ucebnici boxu,ale...niektorym fighterom vychadza ich strategia aj s rukami pri guliach :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod Gino » stř 23. zář, 2009 10:19

marcelo píše:a vysku ruk v garde,tak ako taki Machida,Liddel, obcas Wanderlei,Jardin tiez od nich daleko neutekaju..a slape im to.. samozrejme ja skor preferujem ruky klasika hore pred hlavou ako v ucebnici boxu,ale...niektorym fighterom vychadza ich strategia aj s rukami pri guliach :lol:

Mas na mysli treba Vitalije Klička? :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 10:58

ukropcany píše:Fúha, to muselo byť pre neho ozaj traumatizujúce... dúfam, že ho z toho psychoanalytici dostali... :? Kam sa na to hrabe ten 13 ročný chlapec, čo som videl v Jetsee na zápase ako zlomil roundkickom 13 ročnému súperovi ruku... :twisted:


Téda, to koukám, že si hned mé tvrzení nezpochybnil. Občas mi přijde že zde je možné připustit že účinné jsou jen techniky thaiboxu, boxu, apod. Vím že je to těžké přenést přes srdce, že i technika tak podle váš chabého BU jako karate dokáže něco udělat :twisted: :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 11:06

marcelo píše: Preco je v ludoch utkvela predstava ze karate hak alebo karate zdvihak by mal vyzerat diametralne odlisne od box/thai haku atd.. to ze su zvolene unreal pravidla tak je jasne ze tym ludom vychadaju rozne spektakulary..ked sa bije naplno bez rukavic,si pozri Muayboran zapasy a Daido Juku,jedno je povodny thaibox a druhe MMA Karate..velky rozdiel v technike tam nevidim,kazdy v tych zapasoch dava do toho vsetko a chce sundat protivnika cim skor,kedze sa nema za co skryt/boxrukavice/ ale ze by som tam videl ciste ucebnicove udery na milimeter po priamke kt. sa ohanaju zastancovia cistych linni a boja bez rukavic,tak to som tam nevidel..

Bez boxrukavic nenacvicis bomby v sparingu..ked budes casto buchat full v graplingovkach tak skoncis ako polovicny invalida po par rokoch..rebra permanantne v prdeli,usi na sracku, ocne rohovky rozmrdane,rozbite ocnicove obluky,zuby v hajzli..to akoze toto martyrium ma podstupit bezny cvicenec kt. cvici z pasie a bez financneho naroku na odmenu za zapasy?

Si treba uvedomit ze kazda pomocka ma svoje silne aj slabe stranky a treba to normalne so sedliackym rozumom nakombinovat :roll:


Jj, já to beru, máš pravdu :wink:
Já jsem jen říkal že sám nemám rád rukavice, prostě vím že když půjdu v rukavicích, tak dostanu pořádnej vejprask :lol: Ale zase na druhou stranu jsem vždycky boxoval jenom ve 14 OZ, což je na moje mini-ruce moc, možná mit takový 12 nebo i možná 10, tak by mi to vyhovovalo. Já radši oželím plnej kontakt a zkusím si ty techniky s míň chráničema, než se schovat za rukavice a řezat jak pominutej. Ale nikomu to neberu, každej má svůj styl tréninku :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Gino » stř 23. zář, 2009 11:09

fighter99 píše:schovat za rukavice a řezat jak pominutej

To jste tu vsichni vazne tak kratkozraci? :roll:
Obhajujes tu "mozna tak 12oz nebo 10oz" a nejak ti unika, ze box zapasy se jedou dokonce i v 8oz! Jsou to skutecne porad takove bambule, ze vam to stoji za rec?

Pri pohledu na box zapas a zapas v karate - zda se vam, ze boxeri do sebe rezou jako pominuti narozdil od karateku? No ja jenom cumim 8O
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 11:17

Gino píše:
fighter99 píše:schovat za rukavice a řezat jak pominutej

To jste tu vsichni vazne tak kratkozraci? :roll:
Obhajujes tu "mozna tak 12oz nebo 10oz" a nejak ti unika, ze box zapasy se jedou dokonce i v 8oz! Jsou to skutecne porad takove bambule, ze vam to stoji za rec?

Pri pohledu na box zapas a zapas v karate - zda se vam, ze boxeri do sebe rezou jako pominuti narozdil od karateku? No ja jenom cumim 8O


©patně si mě pochopil, v tomhle kontextu jsem to nemyslel, asi jsem se špatně vyjádřil.
Box je super sport a já proti němu vůbec nic nemam. To byla reakce na to video, pro mě je prostě lepší oželet kontakt a mít volnější ruce, jak jsem již psal. Rozhodně jsem to nechtěl srovnávat s klasickým boxem, tam prostě ty rukavice patřej. Fakt to bylo vyjádření k tomu videu.
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Gino » stř 23. zář, 2009 11:25

Gino si tento prispevek rozmyslel...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 11:32

Gino píše:Gino si tento prispevek rozmyslel...


Ale jen říkej, já rád vyslechnu názory ostatních :wink: Jen mi přijde že už se do toho taky nějak začínám zamotávat.. :roll:
Fakt ta moje věta vyzněla blbě, ale nebylo to nic proti jinejm bojovejm sportům. Bylo to mířeno čistě proti rukavicím nad 12OZ, z mého SUBJEKTIVNÍHO pohledu, někomu třeba vyhovujou, mně vůbec. :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Tribute » stř 23. zář, 2009 12:14

škoda že se tohe forum nevěnuje tradičníku karate ale tomu co jedou kluci v globalu a jestli chrániče jo nebo ne, jestli thaibox box. No hlavní je že se líbí
karate globalu ale puvosní myšlenka byla kumite v tradičním karate samozřejmně se opět vynořili vše znalci a porovnávači
ITKF the best for me

http://www.youtube.com/watch?v=R33MO3JJ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=kA7y8dnH ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=1FxRfd_0 ... re=related
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 23. zář, 2009 12:35

tribute- a co si cakal..pre mna osobne je to divadielko harvepino... co je na tom best?

..pokial si chces tlapkat po pleci s par ludmi,ze toto je to jedine prave tradicne karate kumite,tak kludne..

..ale bolo by vhodne napisat,ze si neprajes vypatlane prispevky od boxerov,thaiboxerov a neviem akej havede v tvojich ociach a mozes sa o tom bavit tak s 2 ludmi maximalne :wink: a budes mat pokoj :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fighter99 » stř 23. zář, 2009 18:25

ukropcany píše:To nie je pravda... myslím si, že každý kto dostal niekedy do huby nemá problém uveriť, že dať niekomu do držky je nepríjemné... :D Ide skôr o to, že kým my tým systémom tréningu "hlava-nehlava" otužujeme ako telo tak ducha, tak na tých vyššie spomenutých videách sa otužuje (podľa mňa skôr likviduje) telo, ale s duchom to nič nerobí. Nerobí preto, lebo je to buď bodka, ktorá nemala dopadnúť a je zbytočne rozbitá držka, alebo nie je žiadny kontakt a vtedy duch nedostáva potrebný input... kdežto rukavica síce trošku kazí kryt a tak, ale spätnú väzbu vieš dať lepšiu - strelíš dole chlapa bez toho, aby si tento musel ísť dať zašívať držku... nehovoriac o tom, že to "hlava-nehlava" je hlúposť, pokročilí x-boxeri dostanú čistých úderov málo... ja keď dostanem za tréning dve, tri rany tak už som nasratý, že mám blbý deň... teraz sme akurát spájali Ačko s Bčkom a neviem si predstaviť ako by sme s nimi spárovali bez chráničov... to by bol čistý masaker... schopnosť bojovať bez chráničov sa totiž nepreukazuje na tréningu, ale v zápase. A v ňom máš len 10oz a suspík, nič viac. Takže áno, niečo s tým vykryješ, ale málo...


Já neříkám že "hlava-nehlava" je blbost, moc dobře vím jak důležitý je otužování a že jakmile člověk tu ránu nedostane tak si to neuvědomí. Pro mě jsou třeba ty karate chrániče lepší v tom že ta ruka projde mezi krytem, zatímco 12 oz by tam nepřošly. Je to na úkor toho že se do toho nemůžu tolik opřít, ale pro mě je to tak lepší :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod luen » čtv 24. zář, 2009 6:26

Tribute píše:škoda že se tohe forum nevěnuje tradičníku karate ale tomu co jedou kluci v globalu a jestli chrániče jo nebo ne, jestli thaibox box. No hlavní je že se líbí
karate globalu ale puvosní myšlenka byla kumite v tradičním karate samozřejmně se opět vynořili vše znalci a porovnávači
ITKF the best for me

http://www.youtube.com/watch?v=R33MO3JJ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=kA7y8dnH ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=1FxRfd_0 ... re=related


To je ale propagacni sracka, pripomina mi to jedno srovnavaci video (authentic wing tsun) od Leung Tinga, take tam dela z xboxeru uplny trubky, hlavne koukam, ze se nishiyama boji vlastniho uderu ... proc mrka pokazde kdyz bouchne? To je hruza. Nebylo by lepsi postnout nejaka videa s zenskyma nez koukat na kluciky, kteri by mohli rozdavat vyplasenky?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 24. zář, 2009 11:56

Tribute píše:ITKF the best for me

http://www.youtube.com/watch?v=R33MO3JJ ... re=related



No to si teda touto ukázkou propagační ukázkou karate z roku 1.2..., teda posloužil peklu. Jen se třeba mrkni na konci ukázky na cvičení oi-tsuki jak to tam rvou rameny, údery přicházejí po došlapu. Ani to řízené kumite na začátku nebylo nic moc. Útočník svým útokem (oi-tsuki) dával obránci dost času na nějakou reakci.
Když u jsme u toho ITKF, mohl by si mě vysvětlit proč měli kluci na závodech ty ruky tak spuštěné? Nechci nijak rýpat, ale nevěřím, že všichni mají tak fantastický feeling, že jsou schopni ty ruky včas zvednout, zvlášť proti někomu, kdo je schopen rychleji ze sebe sypat údery.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 24. zář, 2009 12:34

Nechtěl jsem sem vůbec psát ale tohle je votřesný.

Tribute:
Mohl bys být tak dobrý a přestat sem postovat, videa vytržený z kontextu, kterým tu skoro nikdo nebude rozumět?

Mám na tebe nějaký otázky:
Proč sem furt dáváš tyhle topiky?
Co si myslíš že se tu stane?
Myslíš snad že se dozvíš něco kompetentního k těm videím?
Kolik je ti let?

Jsem naštvanej že sem musim zase psát takovýhle příspěvky.
Příjdeš mi jak školáček, co ZATÍM neví která bije, skoro nic ZATÍM o Karate nevíš.
Taky sem byl mladej a nezkušenej ale nepsal jsem to ještě ke všemu na fora o BU/BS.
RAD©I běž cvičit a zbírat zkušenosti a tak za 10 roků sem zase napiš, díííííííííky.


Luen:
Tady fakt už nevím jestli se těm debilitám cos napsal smát nebo co.

O Nyshiyamovi nic nevíš, píšeš strašný blbosti o věcech o kterých nemáš tušení.
Nishiyama byl tak od svých 20 do cca 50 takovej bouchač že já jsem mu nikdy nesahal ani po kotníky.
Ty videa jsou totálně vytržený z kontextu, až nebudeš marod a budeš v kondici tak si normálně zaspárujeme a já ti názorně předvedu tak 1/10 Nishiyamovi síly, abych svoje slova podložil nějakou praktickou ukázkou.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 24. zář, 2009 13:03

RUNAR píše:
Luen:
Tady fakt už nevím jestli se těm debilitám cos napsal smát nebo co.

O Nyshiyamovi nic nevíš, píšeš strašný blbosti o věcech o kterých nemáš tušení.
Nishiyama byl tak od svých 20 do cca 50 takovej bouchač že já jsem mu nikdy nesahal ani po kotníky.
Ty videa jsou totálně vytržený z kontextu, až nebudeš marod a budeš v kondici tak si normálně zaspárujeme a já ti názorně předvedu tak 1/10 Nishiyamovi síly, abych svoje slova podložil nějakou praktickou ukázkou.


Ty jo, co beres?

1) neresim jakou ma kdo silu, jen jsem upozornil na to, ze to video je sracka! kdyz vidim sracku, tak to srackou nazvu a je mi uplne uprdele jake jmeno se za tou srackou nachazi! ze s tim mas ty problem, je tvoje vec :wink: nevim co bych jako mel jeste vic tusit, ale hodnotim, co vidim!

2) z jakeho kontextu je vytrzena ukazka cehokoli, je mi taktez u prdelky. do jakeho kontextu ma tahle sracka zapadat netusim - muzu si dovolit ten luxus - nekoukat na jmena, ale na to, co se predvadi :wink:

3) kam komu tomasi sahame, je take jedno a s tim co jsem napsal nebo jeste napisu, to nema nic spolecneho. I kdyby to byl nejlepsi karatista na svete (nemyslim jen pro tebe), tak to neznamena, ze nemuze natocit sragorovinu. jenom pubertak si mysli, ze vse co natoci jeho idol musi byt nutne kvalitni.

4) a ja ti zase ukazu 0.0000000000001% toho, co by udelal superman :lol: imho nebvi se takhle deti? :lol: :wink:

Az se spolu potahame, tak ja teda rozhodne za sebe (jsem tak od malicka naucenej) a ty prosim take za sebe ... ano? :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 24. zář, 2009 13:04

double ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » čtv 24. zář, 2009 13:23

RUNAR píše:Taky sem byl mladej a nezkušenej ale nepsal jsem to ještě ke všemu na fora o BU/BS.
RAD©I běž cvičit a zbírat zkušenosti a tak za 10 roků sem zase napiš

Je mi uplne jasny co si vyslouzim za privlastky, ale tohle je proste bomba :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » čtv 24. zář, 2009 13:24

RUNAR píše:RAD©I běž cvičit a zbírat zkušenosti a tak za 10 roků sem zase napiš

A nezkušení sem psát nesmí? :wink:
Prostě někdo se na ty videa podívá, udělá si nějaký názor a pak ho zajímá, co si myslí ostatní - třeba zkušenější. I to je zkušenost...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUNAR » čtv 24. zář, 2009 13:27

Luen:
Nejsem zaslepenej obdivovatel čehokoliv ani Nishiyami.
Co se týče "životních" názorů ty bysme měli asi někdy dost odlišný.
Ale vím jakej byl hustej bouchač to tady chci napsat aby bylo jasno.

Stejně jako kdyby někdo někam poslal video Hariho jak dostává na držku, a lidi co ho neznaj tam psali hovadiny jak neumí a je slabej.
NAPSAL BYCH TAM NĚCO PODOBNÝHO, ačkoliv Hariho nemusím.

Právě tvůj problém je ža někoho hodnotíš podle čb krátkýho videa z dávných dob, co tak asi tenkrát mohli natočit v začátcích kinematografie.
Takhle právě uvažujou malý děti, zkouknou jedno 100letý video a hned postujou "odborný" komenty o lidech co tam jsou.
Naposledy upravil RUNAR dne čtv 24. zář, 2009 15:23, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 24. zář, 2009 13:29

RUNAR píše:Taky sem byl mladej a nezkušenej ale nepsal jsem to ještě ke všemu na fora o BU/BS

To taky ještě žádný fóra nebyly :wink:
Jinak jseš dobrej - to já když jsem byl mladej (ne že bych si z těch dob něco pamatoval) a nezkušenej (to jsem furt, pokud jde o BU), tak jsem něco někam psal furt :oops: . A píšu doteď a nemám s tím problém :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron