kumite

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » úte 29. zář, 2009 8:28

ukropcany píše:
Toto mi trošku uniklo... dobrý... 8O ©koda ho na to... z ústupu je fakt nepríjemný... :twisted:

Však jsem Ti říkal,že je dobrej......!!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Tribute » úte 29. zář, 2009 14:57

RBR takže jsi samouk :lol: jak často trénuješ jaký máš technikcý stupeň
a jak dlouho takhle trénuješ. RBR unědomuješ si že takový trenink nemůže nahradit cvičení v dojo pod vedením mistra tímto způsobem se namčíš techniky ale budeš se je učit zbytečně s velkým množstvím chyb.
Sparring sám také nenatrénuješ pokud chodíš do nějakého oddílu trénovat sparring s třeba kickboxsem nabo se prostě biješ s kámošem tak to není karate ale rvačka
jo prosím kolik ti je
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod RBR » úte 29. zář, 2009 15:30

Tribute píše:RBR takže jsi samouk :lol: jak často trénuješ jaký máš technikcý stupeň
a jak dlouho takhle trénuješ. RBR unědomuješ si že takový trenink nemůže nahradit cvičení v dojo pod vedením mistra tímto způsobem se namčíš techniky ale budeš se je učit zbytečně s velkým množstvím chyb.
Sparring sám také nenatrénuješ pokud chodíš do nějakého oddílu trénovat sparring s třeba kickboxsem nabo se prostě biješ s kámošem tak to není karate ale rvačka
jo prosím kolik ti je

Takže asi tak:
Tvýho trenéra v dento znám více než 10 let. Z Uheráče na trenerské semináře jezdí pouze V. a F + jejich doprovod. Jsem v +/- v jejich věku a na jejich úrovni jen s tím rozdílem, že jsem si neotevřel žádný oddíl. Informací jak mám cvičt mám za ta léta dost.
Další zlepšení u mě vede jen přes mou vlastní snahu a občasný pravidelný odborný dohled A. a L., což mám. S klukama s x-boxu netrénuji, sparing mám jen s kamarády z dento, ale uvědomuji si i nevýhody našeho tréninkového procesu a snažím se rozšiřovat obzory.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » úte 29. zář, 2009 16:42

tak tomu se rika paradni kontr ze zadni :D :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Boreas » úte 29. zář, 2009 20:17

RBR píše:
Tribute píše:RBR takže jsi samouk :lol: jak často trénuješ jaký máš technikcý stupeň
jo prosím kolik ti je

Takže asi tak:
Tvýho trenéra v dento znám více než 10 let. Z Uheráče na trenerské semináře jezdí pouze V. a F + jejich doprovod. Jsem v +/- v jejich věku a na jejich úrovni jen s tím rozdílem, že jsem si neotevřel žádný oddíl. Informací jak mám cvičt mám za ta léta dost.
Další zlepšení u mě vede jen přes mou vlastní snahu a občasný pravidelný odborný dohled A. a L., což mám. S klukama s x-boxu netrénuji, sparing mám jen s kamarády z dento, ale uvědomuji si i nevýhody našeho tréninkového procesu a snažím se rozšiřovat obzory.

RBR

Dalt:
Tomuhle? :lol: :wink:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » úte 29. zář, 2009 21:07

jo! :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Moto » stř 30. zář, 2009 11:19

http://www.youtube.com/watch?v=JY7oTlk6 ... re=related

Opet zadne poskakovani, ale celkem slusny Shobu ippon.
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 30. zář, 2009 12:59

Ja z toho ich otáčania sa chrbtom po údere nemôžem... :roll:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 16:26

ukropcany píše:Ja z toho ich otáčania sa chrbtom po údere nemôžem... :roll:

Pravidla to umoznuji, tak mi to az tak ve sportovnim zapase nevadi - i kdyz take si to videl u toho meho sverence, ktery delal karco a pere se s tim porad. Ale je to skutecny problem ve chvili kdy chce clovek zacit se sebeobranou na ulici, ta tzv. realna sebeobrana, to je pak velkej problem a clovek se nikam nepohne, dokud se tento teatralni grif neodnauci :!: :!: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 30. zář, 2009 16:54

Mne keď to niekto robí pravidelne, tak mu normálne nabombujem do ladvín, nech si na to dáva pozor... úder čo vidím nebolí o nič viac ako ten, čo nevidím... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » stř 30. zář, 2009 16:57

To neřeš. U vás když borec promáchne round kick, tak se zcela k soupeři zády a ten v duchu pravidel počká až se natočí čelem. Pravidla to umožňují tak to děláte. Být umožněno atakování do zad, tak si každý rozmyslí kopnou round kick tak, aby ho setrvačnost v případě promáchnutí otočila k soupeři zády. Je to prostě daň pravidlům.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » stř 30. zář, 2009 16:58

ukropcany píše:Mne keď to niekto robí pravidelne, tak mu normálne nabombujem do ladvín, nech si na to dáva pozor... úder čo vidím nebolí o nič viac ako ten, čo nevidím... :wink:

Aji na závodech to uděláš?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 17:03

RBR píše:

To neřeš. U vás když borec promáchne round kick, tak se zcela k soupeři zády a ten v duchu pravidel počká až se natočí čelem. Pravidla to umožňují tak to děláte. Být umožněno atakování do zad, tak si každý rozmyslí kopnou round kick tak, aby ho setrvačnost v případě promáchnutí otočila k soupeři zády. Je to prostě daň pravidlům.

RBR

Nebylo to na me, ale dovolim si reagovat. Asi je neco jineho pokud to nekdo udela ze setrvacnosti a pokud to nekdo dela schvalne a taktizuje tak v ramci pravidel :wink:

Vazne se to pak spatne odnaucuje, pokud se z toho stane zlozvyk :wink:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » stř 30. zář, 2009 17:16

luen píše:
Nebylo to na me, ale dovolim si reagovat. Asi je neco jineho pokud to nekdo udela ze setrvacnosti a pokud to nekdo dela schvalne a taktizuje tak v ramci pravidel :wink:

Rozhodčí na place by měl trestat tento způsob taktizování, ale pokud to ten borec dělá šikovně ... rozhodčí je jen člověk. Jinak souhlasím, že je to zlozvyk co do sebeobrany nepatří.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 17:48

RBR píše:
luen píše:

Rozhodčí na place by měl trestat tento způsob taktizování, ale pokud to ten borec dělá šikovně ... rozhodčí je jen člověk. Jinak souhlasím, že je to zlozvyk co do sebeobrany nepatří.

RBR

njn pravidla, cim mene ma rozhodci moznost do zapasu vstupovat, tim lepe :wink:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 30. zář, 2009 21:00

RBR píše:Aji na závodech to uděláš?
Ono ja si súperov chrbtom otáčam dosť často - chytím mu lowkick, zahodím nohu a mám ho 3/4chrbtom a seknem mu bombu na trieslo zo zadu. V zápase sa mi nikto neotáčal, asi mali dobrý zvyk zo sparingu... :wink: Inak z hľadiska pravidiel je 1. otáčanie sa chrbtom je výslovne zakázané a 2. ak mu "náhodou" :wink: v zápale boja strelíš zaucho, tak je to jeho problém. Rovnako tak kop / úder pod pás sa v profizápasoch nerieši, pretože máš predsa suspík... zle si ho chlapec uviazal? A koho je to problém? Sú to jeho gule a keď mu na nich nezáleží... :idea: Kolená na ladviny sú samozrejme tiež bežná technika...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 01. říj, 2009 13:07

ukropcany píše:
Rovnako tak kop / úder pod pás sa v profizápasoch nerieši, pretože máš predsa suspík... zle si ho chlapec uviazal? A koho je to problém? Sú to jeho gule a keď mu na nich nezáleží... :idea: Kolená na ladviny sú samozrejme tiež bežná technika...[/quote]

Jeden dva údery asi nikdo řešit nebude, ale pokud by si ho tam trefoval cíleně a systematicky celý zápas, tak to řešit budou ne???

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 01. říj, 2009 13:40

Celkom nechápem tie otázky... bavíme sa ešte stále o otáčaní sa chrbtom?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 01. říj, 2009 14:27

ukropcany píše:Celkom nechápem tie otázky... bavíme sa ešte stále o otáčaní sa chrbtom?

Trošku jsem utek od tématu. Psal si, že
kop / úder pod pás sa v profizápasoch nerieši, pretože máš predsa suspík... zle si ho chlapec uviazal? A koho je to problém? Sú to jeho gule a keď mu na nich nezáleží..
, což značí, že sem tam nějaký úder se neřeší, ale nastoupit do zápasu s cílenou taktikou, údery zezadu kdykoliv je příležitost a pod pás to samé, určitě rozhodčí řešit bude.
Nevěřím, že se na to bude rohodčí jen tak dívat, když borce několikrát po sobě našiju pod pás a tak to půjde celý zápas. Přece jenom váš vysoký kryt k tomu vybízí.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 01. říj, 2009 14:43

Jaj, tak to je snáď jasné, že keď niekto 3x kopne do gúl, tak je chuj... ale napr. záušáky sú v profi v pohode. Aj v boxe...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...